Pouštní safari na dunách

Perský záliv komfortněji

Omán, Dubaj, Katar, Kuvajt

Opulentní sultanáty a emiráty hýbou světem. Většina lidí jim pouze závidí krátkodobé bohatství, které nyní mají. My se však přeneseme o pár desítek let dozadu a uvidíme nesmírně těžký život minulé generace a generací před nimi. Až tady si uvědomíme, že Česko je ráj. Na rozdíl od Česka, však státy zálivu budují, staví a netunelují, a i proto zde za pár let vyrostla města, o jakých se nám může pouze zdát. Zbožňujeme Arábii a na tomto zájezdu se dozvíte, proč.

  • Pod vedením arabistů do zemí emírů, sultánů a šejků
  • Komplexní zájezd, na kterém se dozvíte víc
  • Detailnější poznání skrytých částí Emirátů
  • Nejbezpečnější země světa a nejširší program v Arábii
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenku do Kataru a zpět z Dubaje, letištní poplatky, 4 místní přelety, ubytování v 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, snídaně, dopravu během celého pobytu, prohlídky dle programu, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Víza, stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, vstupné do památek a atrakcí, fakultativní výlety

Ubytování:

Doha – Mercure Grand Hotel****, 2 noci
 
Kuwait City – Ibis Sharq***, 1 noc
 
Manama – Monroe Hotel****, 1 noc
 
Muskat – Al Falaj Hotel***, 3 noci
 
Ras Al Khaimah – Hilton Garden Inn****, 1 noc
 
Dubaj – Four Points by Sheraton Dubai****, 3 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet a přílet do Qataru. Často skloňovaná země, která dává přednost vzdělání a kultuře před pompou a mamonem. Peníze ze zemního plynu přetvářejí tento malý poloostrov a vliv Qataru roste všude ve světě. Země buduje mamutí muzea, sportovní stadiony, divadla a chce přilákat jiné turisty než Dubaj. Podaří se jí to? Jak ji ovlivňují aktuální spory v rámci GCC?

2. den:

KATAR. Hlavní město Doha je inspirováno velkou Dubají. Nádherné architektonické skvosty v moderní části v příjemném kontrastu s typickou arabskou architekturou. Voňavý souk s dokonalou atmosférou, kde najdete tradiční koření, suvenýry, ale i zabarvená domácí zvířata od vzniku světa, muzeum islámské tvorby, umělé "perlové" ostrovy, stáje, kde každý plnokrevník má svůj vlastní bazén a 10 členný personál, který mu poskytuje náležitý životní standard. Také o tomto je Katar. Vesnička Katara, která patří místním umělcem, kde se pořádají kulturní události a kde by měl být jeden z otevíracích ceremoniálů MS ve Fotbale 2022. Promluvíme si o odvážných projektech, které jsou ve státečku naplánovány k výstavbě pro tento sportovní svátek. Nákupy ve Villagio mall. Povozíte se na gondolách, kde vám gondoliér zazpívá "O sole Mio!"? Místo, kde žije bok po boku Taliban, IS, americký voják a turista, všichni pijí kávu ve stejné Starbucks kavárně. Večerní odlet do Kuwaitu. Vítejte v zemi, která dláždila cestu ropě, luxusu a koneckonců i demokracii v arabském světě. Kuvajt.

3. den:

KUVAJT: nejdemokratičtější stát zálivu a zároveň nejdražší. Pocitově má člověk dojem, že město zamrzlo v devadesátých letech a nemůže se pohnout dál. Proč? Centrum města, které je ve srovnání s metropolemi, co jsme již viděli úplně maličké. Malé, ale velmi poučné muzeum věnované invazi Iráku. Známé kuvajtské věže a úžasný rybí trh, který připomíná malé Tokyo. Je jedno, jestli máte Mercedes G nebo Toyotu RAV, tady smlouvá každý a úlovek dne se nepovede každému. Promenáda, ze které máme Perský záliv symbolicky celý před sebou. Věděli jste, že Kuvajt je jednou z mála arabských zemí, kde mají ženy volební právo?

4. den:

Přelet do BAHRAJNU: maličký státeček, který je tvořen z 33 ostrůvků roztroušených v Perském zálivu. Hlavní město Bahrajnu nesoucí přívlastek Město spících s ospalou atmosférou plnou tepla a mořského vzduchu. Název země znamená země dvou moří a Bahrajn byl jednou z prvních zemí, která našla ropu. Dodnes jí vládne dynastie Khalífů, která vyhnala Peršany a dnes je věrným spojencem sunnitské Saúdské Arábie. Prohlídku začneme pevností Qal`at al-Bahrain, která je součástí UNESCO. Starodávný přístav a hlavní město Dilmunu. Nádherné artefakty z této staré éry najdeme i v národním muzeu. Poznáme i bahrajnských historii lovu perel a do Bahrajnu je dodnes přísně zakázáno dovážet umělé perly. Ty nejlepší, a ještě k tomu přírodní jsou přece z Bahrajnu! V Muharraq city zjistíme, jaké bohatství perly Bahrajnu přinášely od 2. st. až dodnes. Ve starém městě jsou desítky nádherně zrekonstruovaných domů s větrnými věžemi a v nich muzea kaligrafie či špičková konferenční centra. V muzeu koránu uvidíme nejmenší korán na světě a podíváme se i do Fatehovy mešity. Když už budete mít města dost, vyrazíme ven a přes chudé šíitské čtvrti, které Vám místy připomínají Belfast, se dostaneme k velbloudímu trhu a pak se před námi otevře cesta, která se pomyslně nese přes moře. Most krále Fahda je něco podobného jako cesta na Key West. Třpytící se oceán, který hraje barvami, věžičky luxusních rezidencí a nádherné pláže. To vše vidíte z megastavby, která spojuje Bahrajn a Saúdskou Arábii. V momentě, kdy chytíme na mobilech saúdský signál, se otočíme a vrátíme se zpět. Je teplo. Chlazené pivo padne vhod. Věděli jste, že Bahrajn je jedinou zemí zálivu, kde vám nalijí i venku v obyčejné restauraci? Na chvíli se budete cítit jako doma. Fakultativní večeře v tradiční bahrajnské restauraci a noc ve městě spících.

5. den:

Z teplých břehů Perského zálivu přeletíme k Indickému oceánu. OMÁN: země zbožňovaného a milovaného sultána Qaboosy, která se díky pracovitosti dostala na čelo států zálivu. Od začátku do konce nás bude provázet vůně kadidla, vysocí opálení muži oblečeni v bílém a božský klid. Prohlídka hlavního města MUSCAT. Pokud existuje město jako z pohádky, je to právě toto. Jednoduše tisíc a jedna noc. Město sultána Qaboosy, které dýchá klidem a množstvím barev. Země hrdých Ománců, za které mluví historie. Voňavé město plné omamné vůně kadidla, mešita milovaného sultána s největším kobercem na světě a Swarovského lustrem, jaký nemá obdoby. Nejstarší bazar v Arábii, kterému dominuje omamná vůně kadidla.

6. den:

Celodenní relax v hlavním městě, nebo fakultativní výlet na pískové duny Wahiba Sands.

7. den:

NIZWA: hlavní město imámů ve vnitrozemí a věčný rival Muscatu. Do padesátých let minulého století bylo město nepřístupné veřejnosti. Palmová oáza pevnost ve stínu Zelených hor Jabal al Achdar. BAHLA: majestátní pevnost (UNESCO), město, kterého se ostatní obyvatelé kvůli jeho čarodějnické minulosti bojí. JIBRIN: nádherná pevnost, která je rovněž součástí světového dědictví UNESCO a je typickou pouštní pevností. Jízda po nejvýše položené silnici Ománu a nádherné výhledy na sultánovy poddané.

8. den:

Opustíme Muscat a jedeme směrem na sever kolem města Sohar, odkud pochází námořník Sindibád. Překročíme hranice s Emiráty a hned nato jsme zpět v Ománu. Zajímavá historie ománských usedlostí na území jiného státu, které jsou loajální k sultánovi a ne emírovi. Madha a Dibba. Náš první emirát je Fujairah, jediná část Emirátů, která leží na břehu Indického oceánu a zároveň jediný, kterému dominují vysoké nepřístupné hory. Pohraničí SAE a Ománu připomíná Indii a Bangladéš. Stát ve státě, město ve vesnici. Z Fujairahu se přesuneme do Ras Al Khaimahu, který byl kdysi nejmocnějším emirátem a velkým přístavem pod vládou Qásimů. A co je dnes? Uvidíte.

9. den:

UMM AL QUWAIM: historicky nejstarší část země, která obchodovala ještě se starodávnou Mezopotámií a to před více než 5000 lety. AJMAN: nejmenší a nejmladší ze všech pod vedením šejka Al Nuaimího je dnes domovem více než 15 procent všech firem registrovaných v zemi. Přímo na jeho hranici leží náš další cíl SHARJAH. Hlavní město orientální kultury a tradic. Sharjah je konzervativnější než ostatní a zároveň sousedí s liberální Dubají. O to větší je jeho kouzlo. Muzeum islámské kultury, staré město a důkazy o tom, že oblast je obydlena už téměř půl milionu let. Alkohol je zde striktně zakázán. Podél ománské hranice směřujeme do emirátu ABU DHABI a do jeho historického hlavního města AL AIN. Jediný zdroj pitné vody a rodiště dnešní vládnoucí dynastie. Muzeum s celým rodokmenem Nahjánů a město, kde má každý významný člověk svůj rodinný dům, aby ctil své tradice. V Al Ainu se narodili Spojené Arabské Emiráty. Obrovský velbloudí trh na hranici s ománským městem Al Buraimí a nejvyšší vrchol emirátu JABAL AL HAFEET vysoký 1219 metrů. Scénická cesta až na vrchol, odkud máme vše jako na dlani.

10. den:

Dnes je nejvýznamnějším městem Abú Dhabí. Zde jsou skutečné peníze a tento emirát tvoří 90 procent rozlohy země. Zároveň je jedním z největších producentů ropy na světě. Poměrně dlouho se chránil před vnějším světem. To se však změnilo a nyní je to město, které lpí na tradičních hodnotách, ale nebrání se ani moderně pokud ta má styl a je výraznou značkou. Ferrari World, okruh formule 1, Louvre a další stavby a atrakce, které vyrážejí dech. Abu Dhabí kráčí s jistotou do budoucnosti. Okolí vyplňuje nekonečná písečná poušť, kterou přerušují šedé prašné pláně na pobřeží. Kontrast už nemůže být větší. Večerní příjezd do Dubaje.

11. den:

DUBAJ: město, které se stává žijící legendou. Ropné bohatství se snaží přetavit do cestovního ruchu a daří se mu to. Začneme ulicí Sheikh Zayeed Rd, která je symbolem města a jeho prosperity, palác vládce Dubaje Muhammada al Maktooma, člověka s vizí, která zdaleka překračuje současnou dobu. Víte, co se stane, když mu přejedeme páva? Stará Dubaj, plavba přes Dubai Creek, zlatý bazar, luxusní čtvrť Jumeirah a symbol Dubaje 5* hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta nejvyšší budovy světa Burj Dubai. Dubaj zaznamenala takový prudký vývoj, že není ničím neobvyklým, že jedna generace na zpět neumí číst a psát a ta nynější dokončila Oxford. Jak se s tím vyrovnávají?

12. den:

Rozloučení s Arábií a odlet domů. Sladký, bezpečný a horký svět písků Rub al Chálí a klidných vod Perského zálivu je za námi.

Perský záliv
<
>
Dubajské panoramaDubaj z výškyProjížďka na lodi po Perském zálivuHotel Burj Al Arab patří mezi nejdrašší hotely světaNejvyšší věž v Dubaji - Burj KhalifaArabské mešity vás oslní krásouOchutnáte tu nejlepší kávuOpulentní sultanáty a emiráty hýbou světemProjedete se na velbloudovi?Památky OmánuPlavba po Dubai Creek na tradiční loďceUvidíme panovníka?Setkání s místnímiMuezíni se z minaretů mešit ozývají i zde v KataruNávštěva mešityCesta napříč Perským zálivemV Perském zálivu milují nákupní centraRopné bohatství a služby Dubajetší země světa na jedné cestěNeopomeneme ani tradiční kulturu, navštívíme mešitu Al FatehNakoupíte na tradičním trhuA poznáme i místní tradiceVítejte v BahrajnuSlužby Dubaje jsou dokonaléPod vedením arabistů do zemí emírůS našimi Ománskými kamardáyNavštívíme nespočet mešitMíříme do hor Ománu, na místa, kde už moc sultána nesahalaSkryté částí Emirátů poznáte důkladnějiNavštívíme nejbezpečnější země světaPřeneseme se i o pár desítek let dozaduZábava v podobě pouštního safariMnozí tvrdí, že Doha, hlavní město Kataru, má nejkrásnější mrakodrapy světaKomplexní cesta ArábiíDoha tower Jeana Nouvela Města Perského zálivu srší bohatstvímStará Manama už je minulost,v pozadí už se rýsuje přítomnost a budoucnostNa této cestě zažijete nezapomenutelné zážitkyCentrum Dubaje se velmi rychle měníVýhledy na moderní DohuI v Dubaji se dá lyžovatJachtový přístav v Dubai MarinaVychutnávat si budeme výborný čajNa trhu ve starém městě najdete vše možné, od zlata po kořeníVšude samé zlato
Pouštní safari na dunách

Perský záliv - Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn - poděkování

ahoj Adélo,
domů jsme přiletěli šťastně. Chceme ti ještě jednou poděkovat za pěkně strávený poznávací zájezd. Bylo nám s tebou a se všemi velmi příjemně. Pokud se můžeme vyjádřit k situaci v Bahrajnu, neměli jsme tam pocit nebezpečí. Právě naopak, odtud jsme si odnesli nejvíce zážitků a informací o zemi, její historii a jejích obyvatelích. Podle našeho názoru, situace v Bahrajnu není taková, jak je prezentována v médiích. Ulice byly klidné a z našeho pohledu i bezpečné.V situaci, v jaké jsme tam byli, není důvod mít strach navštívit tuto zemi.
Vladimír

Čti více
Dubajské panorama

Perský záliv

Chceme ještě jednou poděkovat za pěkně strávený poznávací zájezd. Bylo nám velmi příjemně. Pokud se můžeme vyjádřit k situaci v Bahrajnu, neměli jsme tam pocit nebezpečí. Právě naopak, odtud jsme si odnesli nejvíce zážitků a informací o zemi, její historii a její obyvatelích. Podle našeho názoru, situace v Bahrajnu není taková, jak je prezentována v médiích. Ulice byly klidné a z našeho pohledu i bezpečné. V situaci, v jaké jsme tam byli, není důvod mít strach navštívit tyto země.

Vláďa Malý

Čti více
Dubaj z výšky

Perský záliv - Dubaj, Omán - všechno bylo super. Děkuji!

Byla jsem v Dubaji víckrát, a proto jsem tuto cestu s CK SEN odkládala. Co nového se mohu dozvědět? Umím si to představit sama… Měla jsem od kamarádů dobré hodnocení, že je to opravdu dobré, že v SEN to připravují bývalí studenti arabštiny, kteří tu dlouhodobě žili. Nechala jsem se ukecat a udělala jsem dobře. Ten rozsah cesty je neuvěřitelný. A program taktéž. Dokonce jsem v Dubaji viděla 3x víc něž za moje poslední 3 cesty. A hlavně jsem pochopila, že ten stát není pouze o Dubaji, ale teď jsme prošli i dalších 6 emirátů. Poznali jsme zvyky domorodců, jedli velblouda, humus a baba ganúdž, fúl a sladké datle. Pili jsme arabskou kávu. Tu pravou arabskou kávu. No a k tom i kávu se zlatem a spali ve zlatém hotelu, který je nejvyšším na světě. Jednoduše zážitek za zážitkem. Tato cesta mi potvrdila, že SEN jsou profesionálové, a i v běžné destinaci (tento zájezd jsem doposud považovala za běžný) dokážou kouzlit. Super pláže, skvělá strava, hotely o mnoho lepší než SEN slibuje. Jinak, to se se u nich stává pravidelně, že máme lepší hotel, než za jaký jsme si zaplatili. Ale hlavně skvělý program, skvělá parta. Největší zážitek? Dědinka Al Hamra v horách Ománu a horský hotel k tomu. Závody velbloudů. A vlastně všechno bylo super. Děkuji! Rebeka

Čti více

To nejlepší z Dubaje

Ahoj ze světového nej Dubaje. Dnes naše československá SEN skupinka absolvovala všechno to nej z Dubajské nabídký. Hned ráno jsme se podívali na město ze 124. patra, abychom věděli, kam půjdeme dál. V automatu na zlato jsme nakoupili zlatě cihličky a vyrazili jsme do města. Panovník rekonstruuje svůj palác, mešita Jumeirah nás přivítala svoláváním na modlitbu a na zlatém či látkovém bazaru máme už své kamarády, kteří nám dávají speciální SEN slevy. Oběd v SEN restauraci a potom šup na nejbělejší písečnou Jumeirah Beach. Burj al Arab, Jumeirah Beach hotel, palmový ostrov, hotel Atlantis, lyžování v Ski Dubaj a na závěr jedinečné fontány pod Burj Khalifa. Uff, viděli jsme toho hodně, ale o to víc nám nyní chutná chlazené pivko v našem hotelovém baru.  Zítra nás ráno čekají nákupy, jízda metrem, pláž a po obědě nastupujeme do auta a směřujeme do pouště. 

Čti více

Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn,Kuvajt

Příjemná společnost, hodně smíchu a slunečné dny, to je to co nás provází na cestě po zemích zálivu. Omán nás přivítal horkem, ale my jsme si už zvykli, opálili jsme se, takže dnešních 39 stupňů nám absolutně vyhovuje. UNESCO památky v Ománském vnitrozemí, Nizwa a hliněné mšstečko Al Hambro byly silným zážitkem. Stařičký dědeček jako z pohádky, milí babička a její čerstvý chléb, vůně kadidla a koření. Muscat se stařičkým trhem Muttrah, sídlo milovaného sultána, muzeum a nepochybně velká mešita sultana Quaboosa byly třešničkou na dortu. Omán nás všechny opět dostal. Krátký přelet a už jsme v moderním Dubaji. To nejvyšší, nejhloubější, najširší, nejhezčí. Vše jsme absolvovali! Bazar s kořením, bazar se zlatem, plavbu ABROU po zátoce, Burj al Arab, Burj Khalifa, Atlantis, palmový ostrov Jumeirah či lyžování v Ski Dubai! A jak se na dobré zvyky patří, majestátní fontánová show vystřídala nákupy. Výprodeje nám přáli, takže s pocitem těžkých zavazadel a novým kufrem dnes letíme do Kataru. Šup do letadla, za chvíli nás čeká Doha!

Čti více

Slepá ryba na poušti

Zní to jako špatný vtip, ale my jsme ji viděli. A ne jednu. Ale popořadě. Přistáli jsme na letišti ve městě Muscat, v hlavním městě Sultanátu Ománu. Nikdo nevěděl co očekávat. Země je úžasně vybudována a to co tady na nás dva dny dýchá, je nefalšovaný sen. Prošli jsme se starým Muscatem při Al Alam, což je sultánský palác, viděli jsme Národní muzeum, které otevřeli před 6 měsíci. Ochutnali první shawarmu na ulici v přístavu Matrah a po návštěvě fenu (trhu), kde jsme nakoupili kadidlo, jsme skočili do vynikající restaurace Bait Al Luban na typické ománské jídlo. I další den máme co dělat. Jelikož jsme pouze čtyři s průvodcem, máme volnější ruku. Brzo ráno vyrážíme do vnitrozemí, do pohoří Hajar. Zde se ukrývají skvosty ze středověku. Hrady a pevnosti, jaké byste v této části světa nečekali. Připomínají středověkou Evropu. Místní vládce, imám, jich tu vybudoval desítky. My jsme dnes viděli Jibreen a Bahla. Jibreen je nádherně zachovalý s vnitřní výzdobou, jakou jinde v Ománu nenajdete. Obrovský labyrint ze 13 století. Fascinující. Ne nadarmo byl tento hrad zapsán na seznam UNESCO. Prošli jsme se kolem hradu Nizwa, poohlédli se po místním fenu a zkontrolovali i dobytčí trh. Ochutnali jsme datle z místní oázy a našli si ty právě pro sebe. Měli jsme čas a tak jsme se rozhodli podívat se do jediné zpřístupněné jeskyně na arabském poloostrově. Al Hoot je klasická vápencová jeskyně objevena roku 1960. Výzdoba je na menších prostorách jak jsme zvyklí z našeho krasového systému, ale i tak nás to dostalo. Uvnitř bylo 25 stupňů, vysoka vlhkost a množství krápníkové výzdoboy. Žijí zde tři endemické druhy živočichů. Jeden druh netopýra, jeden druh pavouka a v 900m dlouhém jeskynním jezeře slepá a bezbarvá ryba. Uprostřed Ománské pouště je oáza, v ní jeskyně, v ní velké jezero a v jezeře slepé ryby. Nedává to smysl… ale je to tak a my jsme jich v jezírku viděli nepočítaně. Z jeskyně jsme se ještě vyškrábali autem do výšky 2300m.n. m. a podívali se z hřebene nejvyššího Ománského pohoří Al Jabal Al Akhdar na planinu pod námi a na náhorní planinu, kde se pěstují broskve, granátová jablka a další ovoce. Nádherné scenérie byly všude kolem a úchvatná a osvětlená cesta serpentinami zpět dolů nás dovedla zpět do Muscatu. Dopřáli jsme si v největším shopping mallu v Ománu užasné palačinky s ovocem a nyní už odpočíváme a chystáme se na další zážitky.

Čti více

Quatar aneb jak jsme ho prošli křížem krážem

Qatar – malý exotický stát, kde ropa opět ukazuje, co se dá všechno postavit, spravit a že vlastně nic není žádný problém. Že prý Dubaj má nejvyšší budovy světa? Viděli jste Dohu? Že jste tu byli před 2 lety a že jste nic neviděli. No kdybyste přišli teď, divili byste se tak jako asi my. Nám Doha přišla kompaktnější, lépe zorganizovaný a snad i hezčí než Dubaj. Zde místní obyvatelé dostávají průměrný výdělek 5000 dolarů a pokud nepracují tak polovičku a téměř vše zdarma. Odkud mají peníze? Ropa, plyn a zase ropa. A když má Qatar tolik ropy a jen něco přes 1 milion obyvatel no nerozdávejte. Napadlo nás co tak projet Qatar autem. Vždyť má jen něco přes 11 tisíc km čtverců. A kromě nejsevernějšího bodu Qataru s tyrkysovou barvou a pohraniční stráže, jsme se podívali, odkud pochází místní dynastie. Z malé pevnosti, kam nikdo nechodí neboť je prý daleko 80 k od Doha. Nám přišla zajímavější než ta v Nizwy, ale překvapení nás čekalo, když nás místní kmen pozval k sobě domů. My máme chaty, oni mají stany, ženy nechali doma a oni sami ve stanu, samozřejmě klimatizovaném a klábosili o životě.  A potom na závěr dne přes ropné pole a na dohled k Saúdské Arábii jsme vylezli snad na největší dunu v Qataru. Qatar je božský, přijďte sem a uvidíte

Čti více

Co to vlastně Omán je?

Jmenuje se Jeho Veličenstvo Sultán Qaboos. ON je Omán. Od roku 1970, kdy převzal pokojnou cestou kontrolu nad zemí Muscat and Oman, se zde pod jeho vedením hodně změnilo. Z jednoduché země se stalo jedno úžasné, vybudované a prosperující místo. Samotný Muscat je fascinující. Staré město je bez pohybu. Jakoby tam ani vánek nebyl. Je zde "pouze" palác a další vládní budovy. Ani kávu si tu pořádně nemáte kde dát. Toto není místo připravené pro turisty. To najdete o 4km dále v Matrah. Zde je promenáda na nábřeží pod pevností, množství restaurací a podobných věcí, které zajímají turisty, ale hlavně domácí. Infrastruktura je fascinující. Dálniční systém, který prochází městy a vesnicemi je dokonalý. Rychlost? Přes vesnici 120km / h. A pokud pojedete víc? Změří Vás jeden z radarů, které jsou zde nainstalovány na každých cca 2-4 kilometrech. Nepřeháním. Nikde na světě jsem neviděl tolik radarů. V Muscatu vzkvétá obchod. Nákupní centra a obchody jsou všude, kam se jen podíváte. A všude je plno lidí, kteří utrácejí peníze. Přibližně polovina lidí žijících v Ománu jsou cizinci z Indie, Pákistánu a Íránu. Necelá polovina jsou Ománci, kteří tu jsou "chráněni" a stát se o ně velmi dobře stará a zajišťuje jim levnou pracovní sílu z indického subkontinentu. I takto dokáže vypadat krajina, o které si myslíme… nebo vlastně nemyslíme nic. To musíte zažít pouze na vlastní oči.

Čti více

Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn,Kuvajt

Příjemná společnost, hodně smíchu a slunečné dny, to je to co nás provází na cestě po zemích zálivu. Omán nás přivítal horkem, ale my jsme si už zvykli, opálili jsme se, takže dnešních 39 stupňů nám absolutně vyhovuje. UNESCO památky v Ománském vnitrozemí, Nizwa a hliněné mšstečko Al Hambro byly silným zážitkem. Stařičký dědeček jako z pohádky, milí babička a její čerstvý chléb, vůně kadidla a koření. Muscat se stařičkým trhem Muttrah, sídlo milovaného sultána, muzeum a nepochybně velká mešita sultana Quaboosa byly třešničkou na dortu. Omán nás všechny opět dostal. Krátký přelet a už jsme v moderním Dubaji. To nejvyšší, nejhloubější, najširší, nejhezčí. Vše jsme absolvovali! Bazar s kořením, bazar se zlatem, plavbu ABROU po zátoce, Burj al Arab, Burj Khalifa, Atlantis, palmový ostrov Jumeirah či lyžování v Ski Dubai! A jak se na dobré zvyky patří, majestátní fontánová show vystřídala nákupy. Výprodeje nám přáli, takže s pocitem těžkých zavazadel a novým kufrem dnes letíme do Kataru. Šup do letadla, za chvíli nás čeká Doha!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔