Perský záliv komfortněji

Omán, Dubaj, Katar, Kuvajt

Opulentní sultanáty a emiráty hýbou světem. Většina lidí jim pouze závidí krátkodobé bohatství, které nyní mají. My se však přeneseme o pár desítek let dozadu a uvidíme nesmírně těžký život minulé generace a generací před nimi. Až tady si uvědomíme, že Česko je ráj. Na rozdíl od Česka, však státy zálivu budují, staví a netunelují, a i proto zde za pár let vyrostla města, o jakých se nám může pouze zdát. Zbožňujeme Arábii a na tomto zájezdu se dozvíte, proč.

  • Pod vedením arabistů do zemí emírů, sultánů a šejků
  • Komplexní zájezd, na kterém se dozvíte víc
  • Detailnější poznání skrytých částí Emirátů
  • Nejbezpečnější země světa a nejširší program v Arábii
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientů

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenku do Kataru a zpět z Dubaje, letištní poplatky, 4 místní přelety, ubytování v 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, snídaně, dopravu během celého pobytu, prohlídky dle programu, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Víza, stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, vstupné do památek a atrakcí, fakultativní výlety

Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet a přílet do Qataru. Často skloňovaná země, která dává přednost vzdělání a kultuře před pompou a mamonem. Peníze ze zemního plynu přetvářejí tento malý poloostrov a vliv Qataru roste všude ve světě. Země buduje mamutí muzea, sportovní stadiony, divadla a chce přilákat jiné turisty než Dubaj. Podaří se jí to? Jak ji ovlivňují aktuální spory v rámci GCC?

2. den:

KATAR. Hlavní město Doha je inspirováno velkou Dubají. Nádherné architektonické skvosty v moderní části v příjemném kontrastu s typickou arabskou architekturou. Voňavý souk s dokonalou atmosférou, kde najdete tradiční koření, suvenýry, ale i zabarvená domácí zvířata od vzniku světa, muzeum islámské tvorby, umělé "perlové" ostrovy, stáje, kde každý plnokrevník má svůj vlastní bazén a 10 členný personál, který mu poskytuje náležitý životní standard. Také o tomto je Katar. Vesnička Katara, která patří místním umělcem, kde se pořádají kulturní události a kde by měl být jeden z otevíracích ceremoniálů MS ve Fotbale 2022. Promluvíme si o odvážných projektech, které jsou ve státečku naplánovány k výstavbě pro tento sportovní svátek. Nákupy ve Villagio mall. Povozíte se na gondolách, kde vám gondoliér zazpívá "O sole Mio!"? Místo, kde žije bok po boku Taliban, IS, americký voják a turista, všichni pijí kávu ve stejné Starbucks kavárně. Večerní odlet do Kuwaitu. Vítejte v zemi, která dláždila cestu ropě, luxusu a koneckonců i demokracii v arabském světě. Kuvajt.

3. den:

KUVAJT: nejdemokratičtější stát zálivu a zároveň nejdražší. Pocitově má člověk dojem, že město zamrzlo v devadesátých letech a nemůže se pohnout dál. Proč? Centrum města, které je ve srovnání s metropolemi, co jsme již viděli úplně maličké. Malé, ale velmi poučné muzeum věnované invazi Iráku. Známé kuvajtské věže a úžasný rybí trh, který připomíná malé Tokyo. Je jedno, jestli máte Mercedes G nebo Toyotu RAV, tady smlouvá každý a úlovek dne se nepovede každému. Promenáda, ze které máme Perský záliv symbolicky celý před sebou. Věděli jste, že Kuvajt je jednou z mála arabských zemí, kde mají ženy volební právo?

4. den:

Přelet do BAHRAJNU: maličký státeček, který je tvořen z 33 ostrůvků roztroušených v Perském zálivu. Hlavní město Bahrajnu nesoucí přívlastek Město spících s ospalou atmosférou plnou tepla a mořského vzduchu. Název země znamená země dvou moří a Bahrajn byl jednou z prvních zemí, která našla ropu. Dodnes jí vládne dynastie Khalífů, která vyhnala Peršany a dnes je věrným spojencem sunnitské Saúdské Arábie. Prohlídku začneme pevností Qal`at al-Bahrain, která je součástí UNESCO. Starodávný přístav a hlavní město Dilmunu. Nádherné artefakty z této staré éry najdeme i v národním muzeu. Poznáme i bahrajnských historii lovu perel a do Bahrajnu je dodnes přísně zakázáno dovážet umělé perly. Ty nejlepší, a ještě k tomu přírodní jsou přece z Bahrajnu! V Muharraq city zjistíme, jaké bohatství perly Bahrajnu přinášely od 2. st. až dodnes. Ve starém městě jsou desítky nádherně zrekonstruovaných domů s větrnými věžemi a v nich muzea kaligrafie či špičková konferenční centra. V muzeu koránu uvidíme nejmenší korán na světě a podíváme se i do Fatehovy mešity. Když už budete mít města dost, vyrazíme ven a přes chudé šíitské čtvrti, které Vám místy připomínají Belfast, se dostaneme k velbloudímu trhu a pak se před námi otevře cesta, která se pomyslně nese přes moře. Most krále Fahda je něco podobného jako cesta na Key West. Třpytící se oceán, který hraje barvami, věžičky luxusních rezidencí a nádherné pláže. To vše vidíte z megastavby, která spojuje Bahrajn a Saúdskou Arábii. V momentě, kdy chytíme na mobilech saúdský signál, se otočíme a vrátíme se zpět. Je teplo. Chlazené pivo padne vhod. Věděli jste, že Bahrajn je jedinou zemí zálivu, kde vám nalijí i venku v obyčejné restauraci? Na chvíli se budete cítit jako doma. Fakultativní večeře v tradiční bahrajnské restauraci a noc ve městě spících.

5. den:

Z teplých břehů Perského zálivu přeletíme k Indickému oceánu. OMÁN: země zbožňovaného a milovaného sultána Qaboosy, která se díky pracovitosti dostala na čelo států zálivu. Od začátku do konce nás bude provázet vůně kadidla, vysocí opálení muži oblečeni v bílém a božský klid. Prohlídka hlavního města MUSCAT. Pokud existuje město jako z pohádky, je to právě toto. Jednoduše tisíc a jedna noc. Město sultána Qaboosy, které dýchá klidem a množstvím barev. Země hrdých Ománců, za které mluví historie. Voňavé město plné omamné vůně kadidla, mešita milovaného sultána s největším kobercem na světě a Swarovského lustrem, jaký nemá obdoby. Nejstarší bazar v Arábii, kterému dominuje omamná vůně kadidla.

6. den:

Celodenní relax v hlavním městě, nebo fakultativní výlet na pískové duny Wahiba Sands.

7. den:

NIZWA: hlavní město imámů ve vnitrozemí a věčný rival Muscatu. Do padesátých let minulého století bylo město nepřístupné veřejnosti. Palmová oáza pevnost ve stínu Zelených hor Jabal al Achdar. BAHLA: majestátní pevnost (UNESCO), město, kterého se ostatní obyvatelé kvůli jeho čarodějnické minulosti bojí. JIBRIN: nádherná pevnost, která je rovněž součástí světového dědictví UNESCO a je typickou pouštní pevností. Jízda po nejvýše položené silnici Ománu a nádherné výhledy na sultánovy poddané.

8. den:

Opustíme Muscat a jedeme směrem na sever kolem města Sohar, odkud pochází námořník Sindibád. Překročíme hranice s Emiráty a hned nato jsme zpět v Ománu. Zajímavá historie ománských usedlostí na území jiného státu, které jsou loajální k sultánovi a ne emírovi. Madha a Dibba. Náš první emirát je Fujairah, jediná část Emirátů, která leží na břehu Indického oceánu a zároveň jediný, kterému dominují vysoké nepřístupné hory. Pohraničí SAE a Ománu připomíná Indii a Bangladéš. Stát ve státě, město ve vesnici. Z Fujairahu se přesuneme do Ras Al Khaimahu, který byl kdysi nejmocnějším emirátem a velkým přístavem pod vládou Qásimů. A co je dnes? Uvidíte.

9. den:

UMM AL QUWAIM: historicky nejstarší část země, která obchodovala ještě se starodávnou Mezopotámií a to před více než 5000 lety. AJMAN: nejmenší a nejmladší ze všech pod vedením šejka Al Nuaimího je dnes domovem více než 15 procent všech firem registrovaných v zemi. Přímo na jeho hranici leží náš další cíl SHARJAH. Hlavní město orientální kultury a tradic. Sharjah je konzervativnější než ostatní a zároveň sousedí s liberální Dubají. O to větší je jeho kouzlo. Muzeum islámské kultury, staré město a důkazy o tom, že oblast je obydlena už téměř půl milionu let. Alkohol je zde striktně zakázán. Podél ománské hranice směřujeme do emirátu ABU DHABI a do jeho historického hlavního města AL AIN. Jediný zdroj pitné vody a rodiště dnešní vládnoucí dynastie. Muzeum s celým rodokmenem Nahjánů a město, kde má každý významný člověk svůj rodinný dům, aby ctil své tradice. V Al Ainu se narodili Spojené Arabské Emiráty. Obrovský velbloudí trh na hranici s ománským městem Al Buraimí a nejvyšší vrchol emirátu JABAL AL HAFEET vysoký 1219 metrů. Scénická cesta až na vrchol, odkud máme vše jako na dlani.

10. den:

Dnes je nejvýznamnějším městem Abú Dhabí. Zde jsou skutečné peníze a tento emirát tvoří 90 procent rozlohy země. Zároveň je jedním z největších producentů ropy na světě. Poměrně dlouho se chránil před vnějším světem. To se však změnilo a nyní je to město, které lpí na tradičních hodnotách, ale nebrání se ani moderně pokud ta má styl a je výraznou značkou. Ferrari World, okruh formule 1, Louvre a další stavby a atrakce, které vyrážejí dech. Abu Dhabí kráčí s jistotou do budoucnosti. Okolí vyplňuje nekonečná písečná poušť, kterou přerušují šedé prašné pláně na pobřeží. Kontrast už nemůže být větší. Večerní příjezd do Dubaje.

11. den:

DUBAJ: město, které se stává žijící legendou. Ropné bohatství se snaží přetavit do cestovního ruchu a daří se mu to. Začneme ulicí Sheikh Zayeed Rd, která je symbolem města a jeho prosperity, palác vládce Dubaje Muhammada al Maktooma, člověka s vizí, která zdaleka překračuje současnou dobu. Víte, co se stane, když mu přejedeme páva? Stará Dubaj, plavba přes Dubai Creek, zlatý bazar, luxusní čtvrť Jumeirah a symbol Dubaje 5* hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta nejvyšší budovy světa Burj Dubai. Dubaj zaznamenala takový prudký vývoj, že není ničím neobvyklým, že jedna generace na zpět neumí číst a psát a ta nynější dokončila Oxford. Jak se s tím vyrovnávají?

12. den:

Rozloučení s Arábií a odlet domů. Sladký, bezpečný a horký svět písků Rub al Chálí a klidných vod Perského zálivu je za námi.

Perský záliv
<
>

Perský záliv - Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn - poděkování

ahoj Adélo,
domů jsme přiletěli šťastně. Chceme ti ještě jednou poděkovat za pěkně strávený poznávací zájezd. Bylo nám s tebou a se všemi velmi příjemně. Pokud se můžeme vyjádřit k situaci v Bahrajnu, neměli jsme tam pocit nebezpečí. Právě naopak, odtud jsme si odnesli nejvíce zážitků a informací o zemi, její historii a jejích obyvatelích. Podle našeho názoru, situace v Bahrajnu není taková, jak je prezentována v médiích. Ulice byly klidné a z našeho pohledu i bezpečné.V situaci, v jaké jsme tam byli, není důvod mít strach navštívit tuto zemi.
Vladimír

Čti více

Perský záliv

Chceme ještě jednou poděkovat za pěkně strávený poznávací zájezd. Bylo nám velmi příjemně. Pokud se můžeme vyjádřit k situaci v Bahrajnu, neměli jsme tam pocit nebezpečí. Právě naopak, odtud jsme si odnesli nejvíce zážitků a informací o zemi, její historii a její obyvatelích. Podle našeho názoru, situace v Bahrajnu není taková, jak je prezentována v médiích. Ulice byly klidné a z našeho pohledu i bezpečné. V situaci, v jaké jsme tam byli, není důvod mít strach navštívit tyto země.

Vláďa Malý

Čti více

Perský záliv - Dubaj, Omán - všechno bylo super. Děkuji!

Byla jsem v Dubaji víckrát, a proto jsem tuto cestu s CK SEN odkládala. Co nového se mohu dozvědět? Umím si to představit sama… Měla jsem od kamarádů dobré hodnocení, že je to opravdu dobré, že v SEN to připravují bývalí studenti arabštiny, kteří tu dlouhodobě žili. Nechala jsem se ukecat a udělala jsem dobře. Ten rozsah cesty je neuvěřitelný. A program taktéž. Dokonce jsem v Dubaji viděla 3x víc něž za moje poslední 3 cesty. A hlavně jsem pochopila, že ten stát není pouze o Dubaji, ale teď jsme prošli i dalších 6 emirátů. Poznali jsme zvyky domorodců, jedli velblouda, humus a baba ganúdž, fúl a sladké datle. Pili jsme arabskou kávu. Tu pravou arabskou kávu. No a k tom i kávu se zlatem a spali ve zlatém hotelu, který je nejvyšším na světě. Jednoduše zážitek za zážitkem. Tato cesta mi potvrdila, že SEN jsou profesionálové, a i v běžné destinaci (tento zájezd jsem doposud považovala za běžný) dokážou kouzlit. Super pláže, skvělá strava, hotely o mnoho lepší než SEN slibuje. Jinak, to se se u nich stává pravidelně, že máme lepší hotel, než za jaký jsme si zaplatili. Ale hlavně skvělý program, skvělá parta. Největší zážitek? Dědinka Al Hamra v horách Ománu a horský hotel k tomu. Závody velbloudů. A vlastně všechno bylo super. Děkuji! Rebeka

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Vážení klienti,

Děkujeme za projevenou důvěru při výběru Vaší dovolené s CK SEN. Aktuálně v souvislosti se šířením onemocnění COVID – 19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 pro odlety do 30.4.2020 nabízíme bezplatnou změnu termínu objednávky. Klienty, kterých se to týká prosíme o strpení, v nejbližších dnech Vám zašleme informační e-mail, ve kterém budou specifikované podmínky změny termínu zájezdu. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na emailovou adresu cksen@cksen.cz
anebo
telefonicky - tel.: 224 250 138, mobil: 608 482 877

Děkujeme za pochopení a strpení.

Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12.3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13.3.2020