Varan komodský na ostrově Komodo
sleva first minute až 27%

Komodo, Lombok, Flores, Rinca, Gili, Bali (Expedice)

Pozorování želv a největších žijících ještěrů planety na ostrovech Rinca a Komodo. Výstup na nejkrásnější sopku oblasti Rinjani a odpočinek na rajských ostrovech Gili. Všudypřítomná rýžová políčka a fascinující tradiční svátky na Ostrově bohů Bali. Nádherná expedice pro zkušené cestovatele s korálovými útesy a bělostnými plážemi Indonésie. Nový vylepšený program: více moře a více exotiky. 

  • Dobrodružství na Komodu, romantická plavba, největší varani světa
  • Nejkrásnější sopka Indonésie Rinjany na ostrově Lombok, překrásná túra, koupání v horkých pramenech i vodopádech
  • Waerbo – vesnice ukrytá hluboko v pralese Floresu – totální dobrodružství
  • Terasovitá rýžová pole Bali i chrámy a kulturní centrum Ubud
  • Nádherné ostrovy Gilli – ráj a odpočinek na závěr expedice
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v jednoduchých hotelech a chatkách, každý den se snídaní, veškerou dopravu trajekty, pronajatou lodí, nákladním autem, autobusem, mikrobusy, vstupy do národního parku na Komodu a Rince, poplatek za trek k varanům, SEN průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, všechny vstupy do národních parků a vesniček podle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu mimo uvedené, výstup na sopku Rinjani na Lomboku se zajištěním výstroje a stravy (cca 95€), pojištění, kapesné; od 14.2.2024 zavedla vláda Bali povinnou mezinárodní turistickou daň ve výši 150 000 IDR (9 EUR nebo 9,50 USD), která není zahrnuta v ceně zájezdu.

Ubytování:

Bali – Sol Benoa Bali*****, 1+2 nocí
 
Dintor – Waerebo Lodge**, 1 noc
 
Waerebo – Wae Rebo – Rumah Adat*, 1 noc
 
Labuan Bajo – Puri Sari Beach Hotel****, 1 noc
 
Komodo – Rinca – Plavba tradiční loďkou*, 2 noci
 
Lombok – Pondok Senaru Cottages**, 1 noc
 
Rinjani – Stanový tábor na Rinjani*, 2 noci
 
Gili Meno – Kontiki Meno Cottage and Restaurant***, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Náročnost:

Papričková specialitka určená i letos pro dobrodružněji laděné lidi, kterým jde o maximální zážitky a nepřekáží jim jednoduché ubytování v bambusových bungalovech na Lomboku a Gili, u domorodců ve vnitrozemí Flores a na lodi. Na Bali je ubytování kvalitnější. Přepravujeme se lokálními pronajatými mikrobusy, náročnější je noční přesun linkovým autobusem první třídy přes celou Sumbawa až na Lombok a přesun na lavicích náklaďáku na Flores. Pronajímáme si vlastní loď i s posádkou, abychom se dostali na místa minimálně poznamenané turismem. Naše zážitky budou o to hlouběji. Doporučujeme vzít si vlastní lehký spacák, šnorchlovací brýle. Strava je kromě Bali a Lomboku jednodušší, na většině navštívených míst je minimální počet turistů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet na expedici

PRAHA/VÍDEŇ – BALI

Odlet

2. den: Bali, první kontakt s Indonésií

DENPASAR

Přílet na ostrov Bali. Selamat datang – vítejte. První doteky s Indonésií, ubytování v hotelu, výměna peněz, ze všech se stávají milionáři. Aklimatizace před dobrodružným programem.

3. den: Přelet na Flores a nezapomenutelná cesta náklaďákem do oblasti Manggarai

BALI – LABUAN BAJO – FLORES

Ráno přesun na letiště a přelet na ostrov Flores (1,15 hod.). Už samotný let je zážitkem, protože je velmi panoramatický. Výhledy na bezpočet ostrovů ve Floreském moři, či samotnou sopku Rinajni, kterou plánujeme pokořit. Přílet do města Labuan Bajo. Z letiště pokračujeme přímo do oblasti Manggarai. Cca 8 hodinový přesun nákladním autem, pozorování přírody, rýžová pole a život místního obyvatelstva. Ubytování v eco lodge přímo v rýžovém poli s výhledem na okolní hory, Floreské moře a ostrov Mules.

4. den: Bavíme se s domorodci a pijeme mengarajskou kávu, vesnice WAE REBO, trek do vesnice Mengarajců

WAEREBO

Začínáme putování do vesničky Waerebo. Po přírodní stránce zajímavý cca 4 hodinový trek džunglí. Cestou poznáváme, jak roste kakao, skořice, hřebíček, káva. Budou nás během naší cesty provázet i makakové a skřekot papoušků? Před námi se zjeví bohem zapomenutá vesnička, ukrytá před zraky světa. Waerebo – poslední vesnice svého druhu, kde manggarajci žijí v tradičních domech – rumah adat. Spolu s místními obyvateli strávíme příjemný čas, zažijeme rituální přivítání, nahlédneme do jejich příbytků, poznáme chuť pravé mangarajské kávy a jejich tradičních jídel, které připravují místní ženušky. Jeden z nejimpresivnějších zážitků zájezdu!

5. den: Zpět do civilizace a zpět do Labuan Bajo

WAE REBO – LABUAN BAJO 

Po snídani se rozloučíme s obyvateli vesničky a vydáme se na cestu zpět džunglí. Po příchodu do eco lodge se připravíme na cestu zpět do městečka Labuan Bajo, kterou si zopakujeme v nákladním autě. Cestou obdivujeme nejen přírodu ale i zručnost místních řidičů a jak zvládají nástrahy cesty.

 

 

6. den: Celý den si na pronajaté lodi užíváme ráj a na Rince hledáme místní draky

LABUAN BAJO – RINCA

Ranní nalodění v přístavu města Labuan Bajo. Začínáme poznávat překrásné zákoutí Floreského moře a nádhernou ostrovní scenérií se přeplavíme až na ostrov Rinca, který je součástí Národního parku Komodo. Park je díky přírodním scenériím a varanovi komodskému zařazen na listinu UNESCO. Procházka po ostrově. Hledání varana komodského v jeho přirozeném prostředí. Varan komodský – největší ještěr žijící na zemi, dosahující délky až 3 metry a váhu 150 kg. Kolik jich potkáme? Koupání, opalování, šnorchlování, pochutnáváme si na specialitách připravených posádkou, která se o nás stará.

7. den: Sněhobílý písek, růžová pláž a varan komodský

RINCA – KOMODO

Naší lodí, která je nám plně k dispozici, se zastavujeme na tropických ostrovech s plážemi se sněhobílým pískem, všude plno mušlí. Růžová pláž Pantai Merah a Komodský varani přímo na ostrově Komodo. Šnorchlujeme v korálových zahradách, pozorujeme krásně pestrobarevné rybičky. Spíme na lodi s výhledem na neskutečné hvězdné nebe. Hledáme souhvězdí Jižní kříž.

8. den: Poslední božský východ slunce a naše cesta pokračuje

KOMODO – LOMBOK

Celé dopoledne plavba Floreským mořem. Směřujeme zpět do přístavu Labuan Bajo, kde se vylodíme, rozloučíme se s posádkou a směřujeme na letiště, odkud přeletíme na ostrov Lombok. Následně nás na Lomboku čeká 3 hodinový přesun do vesničky Sembalun, do základního tábora, odkud začíná výstup na sopku Rinjani. Odpočinek po dlouhé cestě, setkání s horským průvodcem a příprava na trek na vrch sopky Rinjani.

9. den: Vyrážíme na trek na činnou sopku Rinjani (3726 m)

SEMBALUN – BASE CAMP III

Nejnáročnější část programu (fakultativně) - vydáváme se na trek s cílem pokořit sopku Rinjani, největší vrchol hornaté lombocké země. Tyčí se do výšky 3726 m nad mořem. První den absolvujeme část výstupu, na závěr se ubytujeme v stanovém táboře, který pro nás postavili naši nosiči a pochutnáme si na vysokohorských specialitách, co pro nás připravili.

10. den: Výstup až na vrchol sopky a odpočinek v léčivých pramenech

RINJANI (3726 M.N.M.)

Pro ty aktivnějších, kteří chtějí zvládnout výstup až na vrchol, čeká časný budíček, aby stihli východ slunce na vrcholu sopky. Překonáte se? Odměnou bude neopakovatelný výhled na sopku samotnou, na Bali a Sumbawu. Po návratu do tábora a snídani zahájíme sestup ke kráterovému jezeru, kde si dáme oběd, odpočineme v léčivých přírodních horkých pramenech, případně koupání v jezeře. Pokračování v treku výstupem na okraj kaldery, kde strávíme druhou noc ve stanovém táboře.

11. den: Sestup do sasacké vesničky Senaru

BASE CAMP III – SENARU – GILI MENO

Po snídani sbalíme tábor, uděláme ještě poslední záběry a vydáme se na sestup do sasacké vesničky Senaru. Po úspěšném zvládnutí celého treku se rozloučíme s našimi průvodci a nosiči. Byla to makačka, ale ty výhledy a panorama stála za tu námahu. Pokračujeme na ostrov Gili Meno, kde nás čeká lenošení po náročném treku.

12. den: Idylické pláže a steaky z tuňáka na Gili

GILI

Gili Meno je nejmenší z Gili ostrovů. Patří k ostrovům, které ještě nezasáhl západní shon ani masy turistů. Jako dopravní prostředek je tam využíváno kolo nebo kočár tažený koňským spřežením. Můžeme si tu užít šnorchlování nebo potápění, pod vodou můžeme prozkoumat korálové zahrady. Nacházejí se zde krásné pláže s křišťálově čistou vodou. Během pobytu budeme mít možnost ochutnat z místní kuchyně, zejména ryby a zaručeně čerstvé mořské plody. Dnešní den možnost lodního výletu v okolí ostrovů. Potkáme i mořské želvy? Korály různých tvarů a barev, pestrobarevné rybičky, či vrak potopené lodi – to vše můžeme vidět během výletu lodí s proskleným dnem.

13. den: Cesta na ostrov Bohů

GILI MENO – BALI

Začínáme přesun na nejznámější ostrov Indonésie – Bali. Nejdříve z Gili na Lombok, odkud odletíme krátkým letem na Bali. Bali je samostatná provincie s vlastním jazykem a kulturou. Ostrov bohů a domů hinduistické komunity. Také populární turistická destinace a ostrov umění. Sochaři, malíři, kováři, šperkaři ... Ostrovem zní tradiční i moderní hudba a vlní se v rytmu tance. Bali nabízí pro každého něco. Je směsí moderních turistických zařízení, s velkou možností nákupů, bohatou minulostí a památky. Na Bali si každý najde to své.

14. den: Užíváme si noční život a objevujeme nová tajemství

BALI

Celodenní odpočinek na pláži, bary, restaurace, nákupní a rušný noční život, tak vzdálený klidu Floresu ... nebo celodenní výlet po ostrově. Jakmile opustíme turistické resorty, mění se Bali na krásnou krajinu s malebnými vesničkami obklopenými majestátní přírodou. Navštívíme tradiční balijský příbytek a seznámíme se se způsobem života místního obyvatelstva, jeho zvyky, tradicemi a kulturou. Směřujeme do centra balijské kultury a umění – město Ubud a okolí. Daří se zde zejména bohatým malířským a řezbářským tradicím. Návštěva dílen místních řemeslníků. Všudypřítomná tropická zeleň umocňuje ráz krajiny. Rýže je základní pěstovanou plodinou a obživou místního obyvatelstva. Amfiteátry rýžových polí jsou pro ostrov natolik typické, že byly zapsány do listiny UNESCO. Pěstuje se zde i káva, koření a různé druhy exotického ovoce. Znáte salak, rambutan, mangosteny nebo sirsak? A co taková cibetková káva? Náboženství je neodmyslitelnou součástí života místních. Svým božstvům staví nádherné chrámy a dennodenně přinášejí obětní dary. Návštěvu tradičního balijského chrámu nemůžeme vynechat. Všude kam se pohneme, stáváme se svědky jedinečné balijské symbiózy, kde turismus kráčí bok po boku s tradičním způsobem života. Bali je opravdu ráj.

15. den: Poslední suvenýry a rozlučka s neuvěřitelnou cestou

BALI – EVROPA

Poslední Bintang, čerstvý džus, masáž ve vlnách Indického oceánu, tuňákový steak nebo raději sate či soto ayam? Už jako znalci gastronomie, kultury, historie, geografie Indonésie opouštíme podle mnohých ráj na zemi. Transfer na letiště a odlet z Bali.

 

16. den: Opět doma

Přilétáme plní zážitku do všedního evropského dne.

Komodo, Lombok, Flores, Rinca, Gili, Bali
<
>
Ostrovy Indonésie vás ohromíWaerebo je poslední vesnice svého druhu ukrytá hluboko v džungliTroufnete si? Varan komodský je největší žijící ještěr na zemiVaranům pohlédneme zblízka do očíVaran komodský se stal ikonou těchto končinSetkání s varanem komodským je obrovský zážitekPozorování komodských varanůPoznejte indonéské ostrovy s CK SENNádherné a neposkvrněné pláže KomodaPláže s minimem turistůTrek na činnou sopku Rinjani 3726 mNáš stanový tábor při výstupu na RinjaniVýhled do kráteru sopky RinjaniSopečné kráterové jezeroNárodní park Komodo není krásný jen na povrchu, ale i v hlubinách moře Čeká vás zážitek v podobě šnorchlování i potápěníPodmořský svět je zde úchvatnýTouto loďkou se vydáme na šnorchlovací výletBudete se cítit jako v rájiOdpočinech na ostrově GilliAzurové moře vás zláká ke koupáníZasloužený odpočinekTradiční indonéské loďkyA už nás víta božské BaliUvidíte, jak se pěstuje rýžeNa Bali navštívíme mnoho chrámů, včetně těch v moři vytesaných do skályTěšit se můžete i na unikátní rýžová pole, která jsou symbolem BaliTerasovitá rýžová pole jsou ikonou ostrovaPomůžeme místním na políčkách?Pohádkový chrám Pura Saraswati s lotosovou zahradouOstrov bohů si stále udržuje své kulturní tradiceNa ostrově bohů nám budou dělat společnost opičkyMagický západ slunce na BaliTradiční indonéské umění
Varan komodský na ostrově Komodo

Komodo, Lombok, Flores, Gili, Bali - námaha odměněna v podobě neopakovatelných zážitků

Jsme celý týden doma ze skvělé expedice a stále vzpomínáme na úžasné zážitky. Se SNEM jsme byli poprvé a přes počáteční nedůvěru vůči organizovaným zájezdům (dosud jsme jezdili na vlastní pěst), nelitujeme. Skvělý program, malá skupinka, podobně dobrodružně naladěných lidí a úžasný průvodce Jožko Harvánek - to jsou ty správné ingredience na super dovolenou. Viděli jsme strašně moc a ti z nás, kteří se rozhodli pokořit sopku Rinjani, navzdory otlakům a námaze, také nelitovali. My, co jsme si sopku odpustili, jsme trávili nádherné dny na ještě neobjevených ostrovech Gili (krásné pláže, azurové moře). Okouzlila nás malebná plavba Indickým oceánem po rajských ostrovech, unikátní setkání s komodskými varany a snad nejemotivnější bylo setkání s domorodci z horské vesničky Waerebo. Všechny zážitky byly úžasné a Indonésii jsme si i díky skvělému společníkovi Jožovi Harvánkovi zamilovali. Tento odlehlý kout země doporučujeme poznat každému cestovateli, který má rád výzvy, nepřekáží mu trochu nepohodlí. Věřte, jeho námaha bude odměněna v podobě neopakovatelných zážitků.
Petr a Jana

Čti více

Komodo, Lombok, Flores,Gili, Bali - perferktně zajištěna cesta

Milí přátelé,chtěli bychom Vám poděkovat za nádherných šest týdnů strávených v Indonézii. Jednak za organizační zajištění, kdykoliv jsme se obrátili s problémem, byl okamžitě vyřešen. Hlavně ale za zážitky z cesty, která byla perferktně zajištěna.Takové zázemí jsme na expedici nečekali. Největší dík však patří našemu průvodci, panu Jozefu Harvánkovi, který je bezkonkurenční. Má hlavní zásluhu na naprosto bezproblémovém průběhu celé dovolené a skvělých zážitcích. Jako průvodce je dokonalý profesionál,ale navíc jsme měli pocit,že jsme na dovolené s dobrým a obětavým kamarádem. Dokáže zprostředkovat setkání s místními lidmi a přiblížit turistům život v zemi, bezprostřednost a laskavost lidí a vzbudit v nás pokoru. Pro všechny, kteří mají rádi tento typ dovolené, můžeme jen vřele doporučit. Ještě jednou velké díky.

Milan a Alena Veselovští

Čti více

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Rinca, Gili, Bali - jedna z nejlepších dovolených

Vážení,
je to týden, co jsme se vrátili ze zájezdu z Indonesie. Chci celému týmu poděkovat, protože to byla jedna z nejlepších dovolených, na které jsem byla. Průvodci se o nás starali, jako o vlastní, nenechali nás padnout, ani ve chvílích fyzicky nejtěžších. Viděli jsme toho a zažili spoustu...moře hory....prostě super. Informace naprosto vyčerpávající, nestalo se, že by nevěděly, nepomohly, nezařídily!!! Myslím, že holky zaslouží ředitelskou pochvalu.
Chci říci, že o Vaší dobré pověsti jsem se přesvědčila na vlastní kůži a dobré jméno budu šířit ráda dál. Bylo to super, děkuju a zdravím z Plzně.

Alice Dillenzová

Čti více

Komodo, Lombok, Flores, Sumbawa, Bali - neuvěřitelné nasazení pro spokojenost a zážitky

Ráda bych poděkovala skvělému průvodci Jožkovi Havránkovi za jeho neuvěřitelné nasazení pro spokojenost a zážitky z cest pro klienty v Indonésii. Velmi pěkně se mu chci poděkovat a také vám, že jsme jej dostali jako průvodce na Expedici po ostrovech Indonésie. Cestuji s vámi asi 10 let a byla jsem na 14-15 zájezdech? /nechce se mi to nyní počítat/, měla jsem obrovské štěstí zažít všechny vaše skvělé průvodce /Kamila, Maca, Martin N., Peter Blažek, Janči../, kteří vždy dodali cestování více než jen informační a organizační zajištění. Díky průvodci Jožkovi H. mi vrátila chuť vydat se opět na cesty organizovaně a cestovat po světě s vámi, prosím, vybírejte průvodce, kteří z poznávacích zájezdů udělají „nezapomenutelný“ zážitek pro účastníky. Vím, že správní lidé na správná místa se těžce hledají, ale oni někde jsou. Dále bych chtěla podpořit Indonésii jako zemi, kde je vše a každý si dosyta může užít poznání této země. Mnoho lidí neví, co má zde čekat a znají jen Bali, přitom každý kout, ostrov této země je jiný, nabízí směs poznání různých kultur, historických památek, různorodost přírody, hory – moře- sopky, aktivitu – trekking, potápění.. nebo jen relax u azurového moře, rozmanitost fauny i flóry, milí a příjemní lidé, výborná kuchyně … prostě země, která nabízí vše, co si každý přeje. Podpořte Indonésii více ve svým promo, ta země si to opravdu zaslouží. Za pár dnů vyrážím s dětmi na váš zájezd USA západ aktivně – tak doufám, že budeme mít štěstí na průvodce s nadšením. Děkuji a všechny vás srdečně zdravím.
Ing. Marcela Šimková

Čti více

Indonésie, ostrov Flores

Přelet na ostrov Flores trvá z Bali cca 2 hodiny a my přelétáváme nad ostrovy, které po cestě zpět projedeme. Tešíme se však na první opravdové dobrodružství, vesničku Waerbo, úkrytu hluboko v horách ostrova. Když jsme tu byli poprvé v roce 2002, místní děti bílé turisty nikdy předtím neviděli, náčelníci zabili rituálně kohouta, zpívali nam písně a bubnovali. Sápeme se skoro 3 hodiny pralesem po nových cestičkách a najednou se před námi objeví maé údolí, spíše plošina obklopena horami a v ní posazených pár domků ve tvaru kužele. Dřevo, sláma, žádný elektrický proud, nic moderního. Jsme jako ve středověku. Strávíme zde noc a vychutnáváme si vesničku bohem zapomenutou před světem s neuvěřitelnými obyvateli a atmosférou.
Nyní se vesnička stává známější, zvyky se však nezměnily, jen pro turisty přistavěli chatku, kde se dá pohodlně vyspat. Tento zážitek v nás zůstane na celý život.

Čti více

Indonésie, ostrov Komodo

Přistáváme pronajatou lodičkami na mole ostrova a vítáme se s rangery, kteří dávají první instrukce: Varani nesnášejí červenou barvu a rychlé pohyby. Pokud se proti vám rozběhne, neutíkejte, doběhne vás, ale počkejte a když bude blízko, uhněte na stranu, varan totiž špatně mění směr. Je nebezpečný, když vás kousne, můžete umřít, nepřibližujte se k němu příliš. Malí varani žijí na stromech, jinak by je samec snědl. Až když jsou dostatečně velcí, seskakují a začínají lovit na zemi. Chodíme v buši ostrova a máme oči na stopkách a najednou je před námi, schovaný v křoví, leží, téměř není vidět. A asi 20 metrů od něj malý jelen pije vodu. Čekat na lov by možná trvalo věčnost, a tak pokračujeme dále. Stačíme se podél moře, když v tom... to je neuvěřitelné, naproti nám se blíží obrovský ještěr. Prochází se po pláži. Neuvěřitelný zážitek! Toto fakt stálo za to, tím však Komodo nekončí. Nastupujeme na loď a přesouváme se na Red beach – Červenou pláž, která je poseta úlomky červených korálů. Skáču do moře a pod námi se objevuje nádherný podmořský svět. Rejnoci, želvy, stovky rybiček a pestrobarevné korály. Nádherné místo na dovolenou. A kromě nás je tu jen jedna malá lodička.

Čti více

Indonésie, Lombok a ostrovy Gilli

Čeká nas Rinjani, sopka vysoká 3726 metrů, vystupující téměř z moře. Vypíná se nad námi a vůbec se nezdá tak vysoká. Nejtěžší věci dáváme nosičům, na hřbety bereme zbylé věci a začínáme makat do výšky 2500 m.n.m., na první římsu. V lese pod římsou vřeští opice a my se posilujeme. Ráno budíček ve 2 ráno a s čelovkou vyrážíme dobýt vrchol. Dobrodružná část zájezdu začíná. Suť, sopečný prach, 2 kroky nahoru a půl kroku zpět. Při východu slunce už stojíme vyčerpaní na vrcholu a vychutnáváme si pohledy, na jedné straně je vidět Bali a nejvyšší sopku ostrova - Agung a na druhé straně sopky Sumbawy. Pod námi sopečné jezero a někde v dálce za římsou a strmým svahem moře a ostrovy Gilli. Scházíme na římsu, ještě níže k jezeru a k horkým pramenům. Božský odpočinek před sestupem ze sopky, kolena nas bolí, ale stálo to za to. Zážitek na celý život. Před námi maličké ostrovy Gilli s nejčerstvějšími rybami, nádherným mořem a zaslouženým odpočinkem.

Čti více

Barong, kávové plantáže a rýžové terasy na Bali

Dnešní den začínáme ve vesničce Batubulan, kde se jdeme společně podívat na tradiční balijské taneční představení. V tomto tanci se bijí dvě mytologické postavy. Barong v podobě lva představuje boha dobra, který bojuje proti Rangda-ovi, který naopak zastupuje zlo. Boj končí nerozhodně. Symbolizuje to rovnováhu mezi dobrem a zlem. Po představení máme namířeno úzkými uličkami naším autobusem do nadmořské výšky cca 500 m.n.m. Kolem nás se začínají objevovat první rýžová políčka, která jsou neodmyslitelnou součástí tohoto krásného ostrova. Náš kamarád Gede, který pochází ze severní části ostrova Bali, nás zavedl na kávové plantáže. Zde se dozvídáme jaký je rozdíl mezi kávou arabicou a robustou. Máme možnost ochutnat i Cibetkovou kávu. Víte, které zvířátko tuto kávu produkuje a jak vlastně tato káva vzniká? Cibetka konzumuje celé kávové plody, z nichž stráví pouze dužinu, enzym proteázy v trávicím traktu způsobí, že kávová zrna jsou jemnější a jsou méně hořká, taková zrnka pak vyloučí stolicí. Ročně se vyprodukuje pouze cca 500 kg takovéto kávy a my máme možnost si ji na tomto místě za pár euro koupit. Na procházce kávovými plantážemi nám Gede s velkým zájmem ukazuje další tropické ovoce. Vidíme, na jakých stromech roste guava, durian, jackfruit. Gede vytahuje nožík a vyřezává kousek z nějakého stromu, posouvá kousek dřívka mezi nás a říká, abychom ho olízli, po prvním ochutnání zjišťujeme, že to je skořice! Dále vidíme, jak roste hřebíček, vanilka, kakaové boby a mnoho jiných exotických plodin. Geniální zážitek je za námi a my pokračujeme k rýžovým terasám. Zde se setkáváme s partičkou domácích, kteří trénují své kohouty. Připravují je na kohoutí zápasy. Ti nám s radostí předvedli, jak vypadá trénink dvou kohoutů před takovým zápasem. Krásný den zakončíme na místím trhu ve vesničce s názvem Ubud.

Čti více
Indonésie, ostrov Bali

Bali

Místo pro ideální odpočinek u moře s návštěvou kulturního centra Ubud i zelených rýžových políček. Uvidíte chrám Uluwatu a při západu slunce si vychutnáte tradiční balijský tanec kecak s příběhem z eposu Ramajana. Městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, tradiční masky tanečníků, chrámové slavnosti, ale i pláže, hotely a turisté - to je Bali, nejznámější a nejvíce nejnavštěvovanější ostrov Indonésie, který je rájem potápěčů.

Čti více
Indonési - varan komodský

Pozorování varanů na Komodu

Indonéský ostrov, který náleží skupině ostrovů Malé Sundy mezi většími ostrovy Sumbawa a Flores. Ostrov je především známý kvůli výskytu varana komodského, který je největším a nejmohutnějším ještěrem na světě. Populace tohoto ještěra je zde odhadována na cca 5000 kusů. Komodo má rozlohu 390 km2 a žijí zde asi tři tisíce obyvatel. Náleží indonéské provincii Východní Nusa Tenggara. Obyvatelé jsou převážně islámského vyznání. Ostrov je součástí národního parku Komodo, který byl založen v roce 1980.

Čti více
sopka Rinjani v Indonésii

Výstup na sopku Rinjani, Lombok

Rinjani je aktivní vulkán, nacházející se v severovýchodní části ostrova Lombok. S výškou 3 726 m je to druhý nejvyšší vulkán země (po stratovulkánu Kerinci na Sumatře). Sopka má kónický profil, typický pro stratovulkanickou stavbu, ale její západní stěna je preružená kalderou Segara Anak o rozměrech 6 x 8,5 km. V kaldeře (konkrétně v západní části) se nachází jezero Segara Anak s hloubkou 230 m.

Čti více

Ostrovy Gili

Ostrovy Gili, neboli Gili islands, se skladájí ze tří ostrovů – Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air. Ostrůvky leží severozápadně od ostrova Lombok a jsou malým kouskem ráje pro potápěče, milovníky divokých večírků i relaxace. Všechny tři ostrovy lemují nádherné písečné pláže s krystalicky průzračnou vodou a místní útesy nabízejí nejlepší podmínky k potápění a šnorchlování. Gili Trawangan má pověst večírkového ostrovu a obyvatelé se zde přizpůsobili turistickému zájmu. Proto je Gili Trawangan nejdražším z těchto ostrovů. Gili Meno je velice poklidný, má nejhezčí pláže a je tak vhodný pro ralxaci a odpočinek. Ve vnitrozemí najdete velké slané jezero a také novou atrakci v podobě aviaria plného tropických ptáků ze všech koutů Indonésie. Pokud chcete zažít trochu z obojího, je pro Vás nejlepší možností Gili Air. Gili Air se nachází nejblíže k pevnině. Ostrov s úzkými bílými plážemi je ideálním místem pro šnorchlování. Nádhernou lokalitu pro potápění a šnorchlování najdete u Gili Air Wall, kde máte možnost spatřit želvy i mořské koníky.

Čti více

Flores

V indonéském souostroví Malé Sundy (provincie Nusa Tengarra) se nachází ostrovní perla zvaná Flores, což v překladu z portugalštiny znamená „květiny“. Nenechte se však zmást, na tomto ostrově neroste o nic víc květin než na jiných v Indonésii. Pojmenování Flores se pouze zachovalo z původního „Cabo de Flores“ – od portugalských obchodníků, kteří se v roce 1544 plavili v oblasti a objevili východní mys ostrova. Nejvýznamnější ostrovní aktivitou je pak pozorování kráterových jezer nebo aktivních sopek. Nenechte si zde ujít ku příkladu sopku Kelimutu se třemi kráterovými jezery, která mění v průběhu roku barvy mezi zelenou, tyrkysovou, bílou a černo-červenou. A také nezapomeňte, že Flores je též známou vstupní branou na ostrov Komodo (kde uvidíte varany komodské). Trajekty odjíždí z rybářského města Labuan Bajo.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací