sleva first minute až 11%

Kolumbie a Panama all inclusive komfortněji

Kolumbie patří právem mezi nejkrásnější země na světě. Zelená džungle, pohodové karibské pobřeží, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultura a fascinující památky. Vítáme vás na cestě, která kombinuje nejkrásnější místa Kolumbie s odpočinkem na plážích Panamy. Dostupná cena, all inclusive a zážitky nabitý program. Bogota společně se San José či Johannesburgem patří mezi města zlata a ukáže vám to ve svém fantastickém muzeu. V Andách ochutnáte pravou kolumbijskou kávu, ve slané jeskyni si budete mnout oči, zda dobře vidíte a středověká Cartagena je prostě pastvou pro oči. Mimo jiné najdeme i Eldorádo! Cestu zakončíme výborným relaxem all inclusive na plážích Panamy.

  • Eldorádo a katedrála ze soli
  • nejlepší káva na světě, zlato a Karibik
  • Panamský průplav a panamské all inclusive
  • výborná kombinace Jižní a Střední Ameriky
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Bogoty a zpět z Panama city, letištní poplatky, přelet Bogota-Armenia-Bogota-Cartagena-Bogota-Panama, 8 x ubytování v 3* hotelu se snídaní v Kolumbii v pokoji pro 2 osoby, 4 x ubytování v all inclusive resortu v Panamě Royal Decameron hotel a podobný, program podle popisu, vstupné do památek a atrakcí během poznávacího programu, SEN průvodce od příletu do Bogoty až do 10. dne, pojištění proti insolventnosti 

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, jízdu na koni, fakultativní výlety

Ubytování:

Bogotá: GHL Belvedere a podobný 3 noci

Perreira/Salento: Movich a podobný 1 noc

Medellín: Diez Medellín a podobný 1 noc

Cartagena: Hotel Caribe Cartagena a podobný 2 noci

Panama city: Clarion a podobný 1 noci

Playa Blanca: Royal Decameron a podobný 3 noci

Toto jsou naše preferované 3* hotely. Hotely na konkrétních termínech jsou někdy i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet přes Atlantický oceán a v ten samý den přistáváme 4 stupně od rovníku ve výšce 2 640 metrů na nejlepším letišti Jižní Ameriky (podle Skytrax). 8milionová Bogota je 3. nejvýše položeným hlavním městem světa. Transfer do absolutního centra, do hotelu, který jsme pro vás vybrali na základě našich osobních zkušeností. Nádherné hypermoderní letiště, útulný hotel, kultivovanost. Kolumbie se vám hned bude líbit a brzy uvidíte, že jste v jedné z nejvyspělejších částí Latinské Ameriky.

2. den:

Po kvalitní snídani a ranní kávě se vydáme na prohlídku hlavního města. Zubačkou na nejsvětější vrch Monserrate. Z výšky 3 200 metrů budeme mít hlavní město Kolumbie pod sebou jako na dlani a z ptačí perspektivy vás nasměrujeme. Jižně jsou chudinské čtvrtě, na severu žijí bohatí a na západě u letiště střední třída. S CK SEN projdete všechny 3 části. Ochutnáte čaj z lístků koky? Čaj z koky není kokain, ale pomáhá při výškové nemoci. Následně lanovkou dolů do města. Kolem paláce, kde žil revolucionář Simon Bolívar na náměstí Plaza Bolívar. Toto je absolutní střed města. Hlavní katedrála je pro katolickou zemi důležitá a je nejstarší budovou náměstí. Casa de Nariňo je sídlem prezidenta, v Capitolio zasedají obě komory parlamentu. Nejkrásnější budovou je Palác Liévano a nejzajímavější příběh má budova Justičního paláce, který v roce 1985 napadli marxistické jednotky M-19 placené Pablem Escobarem. Vypálily tehdy archiv a zničily důkazy. Procházíme pěšky historickou čtvrtí La Candelaria, kde Bogota vznikla. Malé barevné domky a sochy postav, které na nás hledí z okolních střech. Zde sídlila DNA - protidrogová jednotka a právě tuto budovu dal před 30 lety vyhodit do vzduchu Pablo Escobar. Oběd na nejkrásnějším místě ve staré Bogotě. Toulání se romantickými uličkami La Candelaria. V plánu máme i prohlídku historického paláce, jeho nádvoří, balkonů, vnitřních zahrad, jednotlivých místností, kde si uděláte představu o tom, jak se žilo bohatým španělským kolonizátorům. Rovněž navštívíme nejsvětější bílý kostel se sochou "Padlého Krista", která má prý magickou a léčitelskou moc. Prohlídka Bogoty by nebyla kompletní bez návštěvy dvou muzeí. Muzeum Botero vzdává hold modernímu malíři a sochaři, kolumbijskému géniovi. Jeho díla se dnes prodávají za miliony. Botero je pro Kolumbii to, co Salvator Dalí pro Katalánce. Bogota společně se San José či Johannesburgem patří mezi města zlata. Muzeum Zlata je nejlepším svého druhu na světě. 55 000 artefaktů a my pro vás vybereme ty nejlepší. Vysvětlíme si, co je to "poporo". Nádherné výrobky z čistého zlata. A právě to hledali v 16. a 17. století dobrodruzi, když mířili do bájného Eldoráda. Na závěr prohlídky navštívíme speciální místnost, kde se demonstruje rituál Eldoráda = zlatého náčelníka, který hází do bájného jezera zlaté poklady. Pro cestovatele bylo legendární jezero Eldorádo magickým místem, kvůli kterému podstupovali nebezpečné výpravy. Kde přesně Eldorádo leží?

3. den:

Dnes se k Eldorádu vypravíme. Máme pronajatý luxusní klimatizovaný autobus a profesionální průvodce vám osvětlí souvislosti ohledně Kolumbie. Ze žádných knížek se toto nedozvíte, to prostě musíte zažít. Dnes máme v plánu krátkou procházku po stopách indiánů z kmene Muisca. Vejdeme do chráněného parku. Pohybujeme se v nádherné přírodě. Navštívíme rekonstrukci indiánského dřevěného domu, odkud vycházel náčelník ElDorado ke svatému jezeru. A následně se vydáme po jeho stopách. S domorodou Indiánkou pomalu vystoupáme až na římsu jezera, ve kterém se našlo mnoho pokladů. Jsme ZDE! Zde probíhal rituál s náčelníkem pokrytým zlatým prachem a právě zde se házely do jezera drahokamy a zlaté předměty. Tady vznikla legenda o Eldorádu a vy už víte, o čem to vlastně je. Hodinovou procházku zvládne absolutně každý. Po obědě směřujeme k další atrakci, která vám vyrazí dech. Solné doly Zipaquira jsou místem zázraků. V hloubce 120 metrů najdeme monumentální katedrálu ze soli. Spustíme se dolů a tento unikát si dokonale nafotíme. Katedrála je obrovských rozměrů a my projdeme křížovou cestu až k 20 m vysokému kříži. Křišťálové lustry, vstupy pro hříšníky. Katedrála je fascinující i pro nevěřící. Právě v této oblasti jsou i největší smaragdové doly na světě (kámen lásky a krásy). V Zipaquire najdete velmi výhodné ceny. Přes Zona Rosa směřujeme zpět. Už víte, co je to FARC, co jsou to kolumbijské kasty, která soukromá univerzita je nejdražší a znáte i recept na hustou polévku ajiaco (čti achiáko), která je národním jídlem této oblasti a která se vaří se třemi druhy brambor. Pili jste už čokoládu se sýrem? Džus z ovoce lulo či guanabana? Víte, že kolumbijský systém adres je jedním z nejlepších na světě? Co v Bogotě znamená BBC? Jsou desítky zajímavostí, které máme pro vás v CK SEN přichystané. Jiní se během přesunů nudí, vy se dozvíte souvislosti! Dnes se dozvíme, co je to Burundanga - droga pravdy a ukážeme si i keře a její květy. Kdysi ji používali indiáni Muisca, dnes ji sypou v barech nezkušeným turistům do nápojů. A následně do barů zajdeme. Ale nemusíte se bát. S CK SEN je Kolumbie absolutně bezpečná! Víme, co si můžeme dovolit. Ovocné nápoje, které zde ochutnáte, budou těmi nejlepšími ve vašem životě. V Kolumbii všechno roste lépe, ovoce je větší, rostliny mají výraznější chuť. Kolumbie je rájem.

4. den:

Kolumbie je rájem na zemi a my si to dnes prověříme. Brzy ráno odlétáme do centra And. Místním autobusem by nám to trvalo 15 hodin, letecky to trvá hodinku. V pozadí vidíme zasněžené přes 5000 metrů vysoké hory, ale kolem nás je tropická sytě zelená příroda a je příjemných cca 22 stupňů. Směřujeme do nejkrásnější přírody Kolumbie. Nasedáme do barevných džípů z II. světové války a vyrážíme do hor, do údolí Cocora. Údolí Cocora si vychutnáme pěšky i na koni. Údolí je známé úchvatnou přírodou, nejvyššími palmami na světě, orchidejemi a kolibříky. Půldenní treking, respektive procházka (podle úrovně skupiny), na níž si protáhneme klouby. Procházíme tropickým rájem, územím indiánského kmene Quimbaya. Nejvyšší palma na světě – tzv. vosková palma - má neuvěřitelných 65 až 80 metrů výšky. Tyto palmy jsou 2 až 3 x vyšší, než jakákoli palma, kterou jste dosud viděli. Kolem létají malinkatí kolibříci a kmitají křídly 70x za sekundu. Jako oběd doporučujeme místního pstruha, který patří mezi proslulé lahůdky. Jsme v regionu kávy: oficiálně se jmenuje: Zona Cafetera. Vše zde lépe roste, i káva. Kolumbie pěstuje zásadně arabicu, nejkvalitnější sortu a my uvidíme, jak káva roste, která je zralá, jak se trhá a ochutnáme tu nejlepší kávu Kolumbie z provincie Quindio. Poslední atrakcí dne bude návštěva malého městečka, kde se zastavil čas. Žil zde Juan Valdéz, typický Kolumbijec v ponču, jenž nosí přes Andy pytle s kávou. Vyjdeme na vyhlídku nad Salento. O tomto městečku jste dosud neslyšeli, ale mnozí říkají, že toto je nejkrásnější kolumbijský venkov. Městečko je malilinké. Z vrchu vidíme starý kostelík a červené střechy pokřivených domků. Následně seběhneme dolů a projdeme městečko křížem krážem. Budeme obdivovat dřevěné vyřezávané dveře, obrovské balkony a kovboje s velkými sombrery na koních. Koupíte si sombrero, pončo, nebo zůstanete u kávy? Na nákup suvenýrů a dobrou kávičku bude čas. Další neuvěřitelný den.

5. den:

Ráno procházíme plantážemi kávy, slunce vychází a v dálce se rýsují kopce Los Nevados. Tato nádherná oblast tropických hor, plantáží kávy a městeček s tradiční architekturou, s červenými střechami je od roku 2011 pod patronátem UNESCO. Oblečeni do tradičního ponča si vyzkoušíme sběr kávy a řekneme si více o její pěstování. Ještě před tím než přejdeme k prohlídce kávové plantáže, nás místní pohostí šálkem kávy ze 100% kávy arabika, která se v Kolumbii pěstuje. Pocítíte v ní jemnou kyselost a výraznější ovocné tóny. Pokud si chcete zakoupit kolumbijskou kávu, tak teď je ten správný čas. Uvidíte jen to nejlepší z Kolumbie, díky perfektní organizaci stihneme během našeho zájezdu ulovit množství zážitků. Odpoledne se z města Pereira, přibližně 8 hodin, budeme přesouvat autobusem do města Medellín, které je druhým největším městem Kolumbie. Procházíme údolím Cauca, protéká jím stejnojmenná řeka a kolem obdivujeme pohoří And, které se v Kolumbii rozděluje na 3 masivy: Východní (Cordillera Oriental), Střední (Cordillera Central) a Západní (Cordillera Occidental). Nacházíme se v Jižní Americe, vzdálenosti mezi městy se kvůli hornatému terénu překonávají o něco déle, ale díky našim zkušeným průvodcem vám i tento jediný autobusový přesun zájezdu uplyne rychleji. Budete mít možnost sledovat kolumbijský venkov, povíme si další zajímavosti o této latinskoamerické zemi a večer se ocitneme v Medellínu, který je vyhlášen nočními kluby a unikátní taneční scénou.

6. den:

Probouzíme se v neskutečném Medellínu, který je vskutku fantastický a bezpečný. Dnes už umíte rozpoznat charakteristické rysy děl malíře a sochaře Fernando Botero, protože jsme v Bogotě navštívili jeho muzeum. Prohlédneme si jeho 23 soch, které jsou umístěny na náměstí Plaza de Botero v Medellínu, odkud kolumbijský národní umělec pochází. Na přelomu století byl Medellín statisticky nejnebezpečnějším městem na světě. No dnes CNN popisuje Medellin jako velké překvapení, bezpečné město s největším potenciálem pro turismus. Město prošlo za poslední roky obrovskou transformací. Dávají ho za příklad úspěšného urbanismu. V roce 2013 ho výzkumná organizace Urban Land Institute prohlásila za nejinovativnější město světa. Převezeme se lanovkou, která je součástí jediného metra Kolumbie a řekneme si více, jak tento projekt pomohl k úspěšnému rozvoji města. Metro, lépe řečeno nadzemní dráha, spojuje odlehlé části města. Díky vystavění lanovek a eskalátorů do vybraných výše položených chudých comun se mobilita pro lidi výrazně zlepšila. Dnes poznáme město, kde vládl medellínského kartel. Věřili byste, že se SNEM můžete navštívit chudou favelu, která má nesmírně smutnou a krvavou minulost? Comuna 13 byla za dob Pabla Escobara jednou z nejnebezpečnějších částí Medellínu, ale dnes do ní přicházejí lovci zážitků, aby viděli jakými změnami si místní procházejí. Jeli jsme dosud naplno a je čas trošku si odpočinout. Sbalení odjíždíme ke Karibiku. Jsme v nejkrásnějším městě Kolumbie, v Kolumbijské Florencii. Bienvenido a Cartagena de Indias. Dosud jsme se setkali hlavně s bělochy a mestici, nyní rapidně narostl počet černochů. Jako kdybychom byli v jiné zemi. Hory vystřídaly tropy a teploty dosahují až 30 stupňů. Hodíme se do vln Karibiku a dopřejeme si vytoužený odpočinek.

7. den:

Prohlídka Cartageny. Dejte si prosím do fotoaparátu novou kartu. Město je neuvěřitelně fotogenické. Z Bocagrande, přezdívané "malé Miami" se přesuneme k symbolu města Torre del Reloj. Vejdeme bránou v 11 km dlouhých hradbách dovnitř starého města a padne nám čelist. Na náměstí Plaza de los Coches se prodávaly otroci a dosud se zde jezdí na kočárech tažených koňmi. Přesuneme se na Plaza de la Aduana, kde bylo uloženo největší bohatství města. Nádherný dům piráta Francise Drakea, který město dobil, nevypálil a tak ta nádhera tu pro nás zůstala. Procházíme se magickým městem a cítíme se jako v románech Gabriela Garcii Marquez, nositele Nobelovy ceny za literaturu, který Cartagenu miloval. Ukážeme si Marquez dům a popovídáme si obsahu jeho děl. Už jste v Kolumbii déle a chápete magický realismus, pověry, legendy, které zde ožívají na každém kroku. Vše je silnější, barevnější, voňavější! Pokračujeme v prohlídce. Nádherná katedrála, následně budova, kde se vyhlašuje Miss Colombia, vždyť Kolumbijky patří mezi nejkrásnější ženy světa a každoročně na Miss UNIVERSE končí v první trojce. Víte, která misska je nejznámější? Palác inkvizice je nejkrásnější budovou města. Nevynecháme kostel Saint Peter Claver se sochou otroků ani sochu Mujer Reclinada na Plaza Santo Domingo. Po zorientování se ve městě, které vám ušetří spoustu času, máme plánované volno na individuální procházky. Rádi vám poradíme. Zájemci skočí na pevnost či do bývalé židovské čtvrti Getsemanech, která je hned před hradbami. Ve městě je mnoho kavárniček, zmrzlináren, butiků a také tímto město připomíná Florencii. Doporučujeme prohlédnout si guayabera, bílou lněnou košili, v níž si G.G. Marquez přebíral Nobelovu cenu, či kvalitní kožené výrobky firmy Velez. Vše je velmi vkusné a kvalitní. Bezpečným městem se procházíte či jezdíte na kočáru. Restaurace jsou skvělé a některé mají michelinské hvězdy či v nich vaří známí kuchaři: například (Patanegra Paca Roncera má 2 michelinské hvězdy a Magog má hvězdu dostat). Západ slunce budeme pozorovat na hradbách. Slunce zapadá do teplého Karibského moře, kolumbijská vlajka se hrdě zmítá v teplém vzduchu, všude vůně, barvy, pohoda. Obchody i restaurace jsou otevřeny dlouho do noci. Zatančíte si večer u Fidela? Každopádně zažijete jeden z nejromantičtějších večerů ve svém životě.

8. den:

Poslední koupání v Karibiku, transfer na letiště a odlet z Jižní do Střední Ameriky. Věděli jste, že Kolumbie a Panama byly až do 20. století jedním státem? Tento zájezd, toto spojení dvou zemí má smysl. Přilétáme do prvního města, které postavili běloši na březích Tichého oceánu, vítejte v hypermoderní Panama City. Přistáváme v bývalé banánové republice, která se mění na ekonomického jaguára, a kde je domorodou měnou americký dolar. Nepotřebujeme víza, žádné očkování, voda se v Panama city dá pít z kohoutku. Vítejte v bezpečné tropické zemi plné překvapení. Historické město Panama City je pod patronací Unesco. Nenecháme si ujít Katedrálu Santo Domingo a oblouk ze 17 století Arco Chato, kvůli kterému se rozhodli postavit Panamský kanál právě zde. Prezidentský palác, náměstí Herrera a náměstí Bolivar. Popovídáme si o legendárním pirátovi Morganovi a ve slavné katedrále San José budeme obdivovat majestátní zlatý oltář (Altar de Oro), který přežil, protože ho před piráty natřeli na černo. Tento oltář je považován za druhý největší poklad Panamy, hned po panamském kanály. Vstoupíme i dovnitř nejvyššího kostela San Francisco de Asis, který je nedílnou součástí panoramatu historického města. Večerní procházka moderní Panama budova odkud unikly legendární panamské dokumenty! Salud se 7 ročním rumem Abuelo, jehož fabrika patří rodině prezidenta. Ubytování v Panama city.

9. den:

Celodenní prohlídka Panama City a prohlídka Panamského kanálu. Panama City je elegantním a prosperujícím centrem bankovnictví, obchodu a dopravy. Moderní dálnicí křižující oceán mezi mrakodrapy nejmodernější části města. Moderní vs. historické město. Projdeme křížem po avenida Balboa a vzdáme hold prvnímu Evropanovi, který uviděl Tichý oceán. V těsné blízkosti hlavního města leží nejdostupnější deštný prales Panamy, národní park Soberanía. Množství cestiček přímo vybízí na krátkou procházku. Umělé jezero Lago Gatun tvoří největší část Panamského průplavu a bylo největším jezerem jaké vytvořila lidská ruka. Vydáme se na cca dvouhodinovou plavbu z řeky Chagres t.j. po Panamském průplavu, během které budeme pozorovat krásnou přírodu, ale i mamutí lodě, které plují Panamským průplavem těsně vedle nás. Vychutnáváme si rozkvetlou tropickou přírodu, sytě žluté stromy guyacan, které mnozí pokládají za nejkrásnější na světě a pozorujeme různé druhy exotických opic. Naší pronajatou lodičkou přijedeme na dosah a opice skáčou na naši loď a jedí nám banány přímo z rukou. Víte, jaký je rozdíl mezi krokodýlem a kajmanem? Cestou se snažíme najít lenochody a tukany. Všude kolem je zelená džungle a z ní trčí nádherné žluté stromy. Jakoby to bylo namalované. Naší pronajatou lodí se dostáváme na místa, kam se jinak dostat nedá. Zastavíme, kde se nám líbí a poznáváme Panamský kanál důkladně. Panamský průplav je nejvýznamnější vodní cestou na světě. Tento zázrak techniky je dlouhý 80 km a táhne se z Panama City na pobřeží Tichého oceánu až do Colónu na pobřeží Atlantiku. Nezapomeneme ani na vyvýšené místo nad zdymadlem Miraflores, odkud budeme pozorovat řadící se lodě. Navštívíme muzeum Panamského kanálu i komory v Pedro Miguel. Ochutnáme speciality na rybí tržnici jako například fufu nebo ceviche z chobotnice ke kterému se hodí lehké pivo Panama. Jako zákusek si dáte la Michoacan nebo raspados? Bude čas koupit si ručně vyráběné suvenýry od Indiánů ze San Blas, nebo kvalitní panamský klobouk "Panamák". Z pěší promenády plné běžců a cyklistů nafotíme "New Yorskou" panorama nové Panama City nejlépe. Jsme v nejbohatším městě Střední Ameriky. Večer příjezd na pláž a zasloužený odpočinek v all inclusive resortu.

10. den:

All inclusive resorty Royal Decameron i Sheraton Bijao se nacházejí přímo na širokých plážích Tichého oceánu 2 hodiny od Panama city. Hned vedle obou resortů jsou golfová hřiště. Jídlo si můžete vybrat formou bufetu nebo restaurací à la carte. K dispozici máte mnoho barů i bazény. U moře dodržujte pokyny plavčíků. Doporučujeme ranní běh nebo procházky po rozsáhlých písčitých plážích. Tehdy uvidíte jedinečnost tohoto místa, které ještě masový turismus nezasáhl. Přitom hotelové služby jsou kvalitní. Jde o dokonalý odpočinek po náročném poznávacím programu.

11. den:

Odpočinek a all inclusive servis. Royal Decameron je více latino, více hudby, více tance, více zábavy. Sheraton je spíše rodinným menším hotelem se službami spíše evropského charakteru.

12. den:

Ranní loučení slunka nad Pacifikem, po obědě transfer na letiště a odlet domů.

13. den:

Přílet domů.

Kolumbie a Panama all inclusive
<
>

Kolumbie, Panama - zájezd mile překvapil ve všem

Ve dnech 21.2.-5.3.2019 jsem se zúčastnila na zájezdu Kolumbie, Panama. S poměrně "malou dušičkou" jsem se přihlásila, zárukou mi byla CK SEN. Uvěřila jsem v bezpečnost, úspěšnost zájezdu, i přes ne zcela kladné informace o Kolumbii. Očekávání jsem neřešila. Rozhodla jsem se odvážně a jistě. O to více cítím a hodnotím, že mé rozhodnutí bylo správné a zájezd mile překvapil ve všem. K vydařenému průběhu zájezdu velmi přispěl náš průvodce Ľubor Kučera, který svým profesionálním a lidským přístupem dal správný směr, dobrou náladu, srozumitelnou komunikaci pro všechny účastníky zájezdu. Program byl dobře promyšlený, nabitý atrakcemi, rozmanitostí tak, jak bylo slíbeno v popisu zájezdu a pokynech na zájezd. Lubore velká díky, zvládl jsi to na výbornou. Také díky všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci zájezdu. Doporučuji navštívit tyto nádherné země. S pozdravem Katka J.

Čti více

Kolumbie - Zájezd byl celkově dobře připraven

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala průvodkyni Dáše, která nás provázela po Kolumbii. Zemi zná dokonale, protože zde žila, a proto nám ukázala to nejlepší nejen z Bogoty, ale i dalších míst. Zájezd byl celkově dobře připraven i organizačně, viděli jsme a zažili opravdu mnoho. Kolumbijská káva je výborná, a ochutnali jsme díky Dáše i spoustu místních dobrot. Za mě tedy mohu rozhodně doporučit a příště se s Dášou a ck SEN chystám na Kubu. Krásný den. Jarka

Čti více

Kolumbie - předčila mé očekávání

Podzimní zájezd do Kolumbie mě natolik překvapil, že jsem se rozhodl vám o tom napsat. Třeba to pomůže ostatním při rozhodování. Já jsem dlouho váhal, zda se do Kolumbie vydat, všichni kolem mě od toho odrazovali, že je to nebezpečné atd. Váš program i zpracování cesty mě nadchlo, až to nakonec předčilo mé očekávání. Kolumbie je neskutečně bohatá jak na kulturní, tak i přírodní skvosty. Tolik nádherných kolibříků na jednom místě, úchvatné. Kolumbie je bezpečná, ale především, ač bychom to nečekali, nabízí služby na velmi vysoké úrovni. Naše ubytování bylo velmi kvalitní, stejně tak i ostatní služby. Luboš nás doprovázel spolu s Dášou a poskytli nám mnoho zajímavých informací. Celkově jsem byl velmi spokojen. Děkuji a jsem s pozdravem. Eda V.

Čti více

Kolumbie + Panama - má rozhodně co nabídnout a nudit se nebudete

Před pár týdny jsem se vrátil z poznávačky Kolumbie + Panama. Chtěl jsem vidět netradiční zemi, bez davů turistů, ale také si odpočinout. Rád bych zmínil přednosti průvodce Martina, který se dokonale vyznal, zabezpečil nám i nemožné a svým přístupem nám celkově zpříjemnil
cestu. Je to jeden z dalších výborných průvodců, které jsem měl tu čest na vašich zájezdech poznat. Takových kvalitních lidí si važte. Kolumbie předčila mé očekávání, má rozhodně co nabídnout a nudit se nebudete. Panama představuje moderní vyvinutou zemi, v Panama city si odpočinete, a především využijete kvalitních služeb, které jsou zde opravdu na vysoké úrovni. All inklusive pobyt v Sheratonu na konci zájezdu byl zasloužený. Tonda

Čti více

Kolumbie a Panama - Děkuji za nezapomenutelné zážitky, za parádní program

Chtěla bych se s vámi podělit o své zážitky z mé, v pořadí již deváté cesty za poznáním s CK Sen, začátkem jara do Kolumbie a Panamy. Jsem členkou náročné cestovatelské skupiny pedagogů, chceme vždy co nejvíce vidět a zažít ale chceme i komfort a pohodlí na úrovni. Náš program byl sestaven pečlivě a vždy přizpůsoben momentálním podmínkám, zejména počasí. Vše, co bylo v itineráři, jsme úspěšně absolvovali, bydleli jsme v kvalitních hotelech s výbornými snídaněmi. Nebudu popisovat vše, co jsme zažili, tak pouze letmo: Bogota je velkolepá, nádherná, Muzeum Zlata a Galerie Botero jsou jedinečné. Procházka v přírodě až k jezeru El Dorado – zde se foťák nezastavil. Pro mě top zážitek v Kolumbii byl pobyt na kávové plantáži. Projít celou kávovou plantáž s odborným výkladem ve výšce nad tisíc metrů, sbírat kávu v plantážnickém oblečení, pražit, mlít, vařit a zejména pít pravou čerstvou arabiku ... co si může kávičkář přát více! Jezdili jsme na džípech a v údolí Cocora jsme z koňského sedla obdivovali palmy, které rostou až do nebes. Jsem ráda, že se do programu dostal i Medellín. Escobar patří do historie Kolumbie a bylo velmi zajímavé poslouchat výklad lidí, kteří toto kruté období přežili na vlastní kůži. Medellín je krásné velkoměsto s moderními náměstími, obrovskými sochami Botero, s metrem i lanovkou. Cartagena je pravá Kolumbie, barevná, veselá, sluneční. Světovým unikátem byla večeře v ženské věznici s výborným jídlem. A rum Abuelo je opravdu výborný :-) Po přeletu do Panamy jsme měli možnost vidět Panamský průplav – z vody i z vyhlídky. Je to nepopsatelný zážitek, vidět ty obrovské lodě a celý průběh samotného přesunu v komorách ale i zažít okolní džungli se zvířaty, zejména různými druhy opic a ptactva. Naši cestu jsme završili pobytem na Playa Blanca v all inclusive resortu. Top jednička, bohaté stoly, drinky, animace a zejména překrásný, klidný Tichý oceán, ve kterém se dalo plavat daleko až k bójím :-) Na stovkách fotek budu donekonečna vzpomínat na Kolumbii a Panamu. SEN si dal záležet, abychom dostali to, co jsme očekávali a něco i navíc. Největší zásluhu na vydařeném zájezdu měl jednoznačně náš skvělý průvodce Ľubor – Pacho Kučera, člověk nepřehlédnutelného zjevu, nadopován vědomostmi, empatií, vynikajícím přístupem ke klientům a schopností předvídat, plánovat a nabídnout maximum. Děkuji za nezapomenutelné zážitky, za parádní program a top průvodce a těším se na další dovolenou s Vámi :-) Ať se Vám daří i nadále! Doležalová

Čti více

Panamský průplav

Město Panama má výborný systém MHD. Naše pocity z města jsou takové, že na nás působí moderně a relativně bezpečně. Panama City má nové mrakodrapy a některé jsou ještě nedostavené. Na zemi se válí odpadky a staré budovy jsou očividně nedostavěné. Všímáme si tu obrovského vlivu globalizace a centrem veškerého dění, jsou stejně jako u nás, obchodní centra. Největší atrakcí města je samozřejmě průplav. Je to jeden z moderních technických divů světa a pro lodní dopravu má obrovský význam. Tento průplav je dlouhý 77 km a nejbližší hlavnímu městu jsou zdymadla av Miraflores. Průplav přináší podstatnou část do rozpočtu země a poplatek za proplutí je cca 400k USD pro každou loď. Chceme vidět, jak průplavem projíždí nákladní loď a tak čekáme. Loď je obrovská a ani se nám nevešla celá do objektivu : ) Byla to zajímavá podívaná, jak mrňavé lokomotivy mají zapřažené obrovská lana a táhnou tu obrovskou nákladní loď a tím ji udržují ve středu kanálu. Zároveň s námi se na tuto podívanou přijel podívat i místní rabín s celou skupinou svých sloužících v habitech.
Po tomto zážitku jsme si na rybí tržnici pochutnali na ceviche a potom si jdeme skrz příjemnou pěší promenádu nafotit panorama celého Panama City. 

Čti více

Úžasná Bogota

Kolumbie je v Americe nový tygr a my ve SNU, to dobře víme. Klienti přistávají v Bogotě na letišti El Dorado, které patří k nejmodernějším v Latinské Americe. Letiště, které je na třetím místě v počtu přepravených cestujících, a na prvním místě v cargo přepravě. Přesouváme se do hotelu v moderní čtvrti na severu města, a čeká nás kompletní prohlídka města. Bogota, třetí největší město Jižní Ameriky, rozhodně má co návštěvníkům ukázat. A kde jinde začít, než na vrchu Monserrate, známém poutnickém místě, odkud je krásný výhled na celé okolí? Desetimilionová Bogota nemá metro a je to vidět. Proto doporučujeme vyrazit nejpozději v osm. Monserrate jste možná navštívili v Katalánsku ale tento v Bogotě, je rovněž zajímavý. Z výšky 2640 m do výšky 3150 m. Nahoru se dostaneme pozemní lanovkou, kterou tu postavili Švýcaři. Poutníci sem chodí pěšky a je to opravdu makačka. Po asi 12 minutové jízdě, se dostaneme nahoru a ještě musíme překonat přibližně 100 výškových metrů. Po chodníčku vpravo procházíme křížovou cestou a dostaneme se ke klášteru El seňor Caído ze 17. století, který celému městu dominuje. Ukážeme si shora celé město, bohatou část na severu, chudší čtvrtě na jihu, nejvyšší mrakodrap ve městě Torre Bacatá a i ten, který se ještě jen staví a má ambici být nejvyšší. Ochutnáváme čaj z koky, který nám velmi dobře padne a lépe se po něm i v této výšce dýchá. Nebojte se, koka není kokain! Užíváme si tento výhled, srkáme čaj na tomto magickém místě, které bylo posvátné dávno před příchodem Španělů, v časech, kdy tu žil indiánský kmen Muisca. Na tuto vyhlídku si vyhraďte minimálně 2 / 2,5 hodiny. A my pokračujeme Lanovkou dolů a našim soukromým pronajatým autobusem jsme za pár minut v centru. Čekají nás další zajímavá místa. Unikátní muzeum zlata, které patří mezi klenoty Bogoty, se svojí sbírkou zlata v počtu 55 tisíc artefaktů. Ochutnáte pražené mravence, nebo si necháte místo na místní gurmánskou specialitu, husou a výživnou polévku Ajiaco? Přes náměstí Plaza Bolívar až do historické barevné čtvrti La Candelaria. V SEN jsme dotáhli tento zájezd k dokonalosti a za pár roků to takto budou dělat všichni. Luboš Fellner tu byl minulý rok dvakrát, přečtěte si jeho kvalitní blog o prohlídce Bogoty. A my pokračujeme v naší cestě po Kolumbii!

Čti více

Večeře ve věznici

Na této cestě můžete zažít něco naprosto unikátního i z gastronomického hlediska. Večeři, která se koná přímo v ženské věznici. Všechny kuchařky, co kroutí mlýnky na maso, si zde odbývají svůj trest, jsou to trestankyně. I číšnice, které vás obsluhují, mají lehčí tresty. Večeře sestává ze 4 chodů a je luxusní. Školení dostávají od celebrity, slavného kuchaře z Bogoty a i servírování je překvapivě kvalitní. Jde o světový unikát.

Čti více

Cartagena

město v severní části Kolumbie, při pobřeží Karibského moře. Je hlavním městem departementu Bolívar. Toto přístavní město je pátým největším kolumbijským městem. Město bylo založeno v červnu 1533, své jméno dostala po španělském městě Cartagena. Po dobu trvání španělské kolonie bylo město jedním z nejdůležitějších přístavů v celé španělské Americe. Vzhledem ke své poloze a důležitosti bylo město často napadáno piráty, proto město má jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Latinské Americe a Karibiku. Z tohoto období pochází mnoho budov ve městě, od roku 1994 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Čti více

Bogota

je hlavním a největším městem Kolumbie. Má přibližně 8 000 000 obyvatel a je tak 5. nejlidnatějším městem Ameriky. Město se nachází v pohoří And (rozkládají se a tvoří východní hranici města) ve výšce zhruba 2 600 m n. m. V 90. letech bylo známo vysokou mírou zločinnosti, avšak díky investicím do bezpečnosti se situace zlepšila. Jeho centrum tvoří jak historické budovy, tak i moderní kancelářské a a významné mnohaproudové silnice s estakádami. Bogota je velmi rozmanitá a multikulturní a s nadsázkou se dá říci, že zažijete cestování časem, např. když se ze čtvrti plné moderních výškových budov dostanete do historické čtvrti La Candelaria s koloniální architekturou.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Slevy až 11% končí o