sleva first minute až 11%

Kolumbie 5 K komfortněji

Kolumbie patří právem mezi nejkrásnější země na světě. Scenérie pro každou chuť. Zelená džungle, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultura, fascinující památky a pohodové karibské pobřeží. Značně jsme rozšířili program, zredukovali jsme přesuny na minimum a máme čas se věnovat zážitkům naplno.

  • 5 K = káva, kokain, kolibříci, Karibik a Cartagena (čti Kartachéna)
  • Ochutnejte jednu z nejlepších káv světa a čaj z koky
  • Eldorádo, zlatý poklad a neuvěřitelné bohatství
  • Místa, kde žil Pablo Escobar
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Bogoty a zpět z Cartagena, letištní poplatky, všechny přelety v rámci Kolumbie, 8 x ubytování v 3* hotelu se snídaní v pokoji pro 2 osoby, lanovka na Monserrate, džípy do hor údolí Cocora, program podle popisu, SEN průvodce od příletu do Bogoty až do 8. dne

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, jízdu na koni, vstupné do památek a atrakcí

Ubytování:

Bogotá: GHL Belvedere a podobný 3 noci

Perreira/Salento: Movich a podobný 1 noc

Medellín: Diez Medellín a podobný 1 noc

Cartagena: Hotel Caribe Cartagena a podobný 3 noci

Toto jsou naše preferované 3* hotely. Hotely na konkrétních termínech jsou někdy i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

Doplňkové služby - SEN premium

1.den:

Odlet přes Atlantský oceán a týž den přistáváme 4 stupně od rovníku ve výšce 2640 m na nejlepším letišti Jižní Ameriky. 8 milionová Bogota je 3. nejvýše položeným hlavním městem světa. Transfer do absolutního centra, do hotelu, který jsme pro vás vybrali na základě našich osobních zkušeností. Nádherné hypermoderní letiště, útulný hotel, kultivovanost. Kolumbie se Vám hned bude líbit a vy uvidíte, že jste v jedné z nejvyspělejších částí Latinské Ameriky.

2. den:

Po kvalitní snídani a ranní kávičce se vydáme na prohlídku hlavního města. Cestu začneme zubačkou na nejsvětější vrch Monserrate. Z výšky 3200 m budeme mít hlavní město Kolumbie pod sebou jako na dlani. Jižně jsou chudé čtvrti, na severu bohaté, na západě u letiště žije střední třída. Projdeme všechny 3 části - rozdíl v kvalitě prohlídky je markantní! Ochutnáte čaj z lístků koky? Čaj z koky není kokain, ale pomáhá při výškové nemoci. Následně lanovkou dolů do města. Kolem paláce, kde žil revolucionář Simon Bolívar na náměstí Plaza Bolívar. Toto je absolutní střed města. Hlavní katedrála je pro katolickou krajinu důležitá a je nejstarší budovou náměstí. Casa de Narino je sídlem prezidenta, v Capitolio, zasedají obě komory parlamentu. Nejkrásnější budovou je Palác Liévano a nejzajímavější příběh má budova Justičního paláce, který v roce 1985 napadly marxistické jednotky M-19 placené Pablem Escobarem. Vypálily tehdy archiv a zničily důkazy. Procházíme pěšky historickou čtvrtí La Candelaria, kde Bogota vznikla. Malé barevné domky a sochy postav, které na nás hledí z okolních střech. Zde sídlila DNA - protidrogová jednotka a právě tuto budovu dal před 30 lety vyhodit do vzduchu Pablo Escobar. Oběd na nejkrásnějším místě ve staré Bogotě. Toulání se romantickými uličkami La Candelaria. V plánu mámei prohlídku historického paláce, jeho nádvoří, balkonů, vnitřních zahrad, jednotlivých místností a vy takto získáte pocit, jak se žilo bohatým španělským kolonizátorům. Rovněž navštívíme nejsvětější bílý kostel se sochou "padla Krista", která má prý magickou a léčitelskou moc. Prohlídka Bogoty by nebyla kompletní bez návštěvy dvou muzeí. Muzeum Botero vzdává hold modernímu malíři a sochaři, kolumbijskému géniovi. Jeho "tučná" díla se prodávají dnes za miliony. Botero je pro Kolumbii to, co Salvator Dali pro Katalánce. Bogota společně se San José či Johannesburgem patří mezi města zlata. Muzeum Zlata je tím nejlepším svého druhu na světě. 55 000 artefaktů a my pro vás vybereme ty nejlepší. Nádherné výrobky z čistého zlata. A právě to hledali v 16. a 17. století dobrodruzi, když směřovali do bájného Eldoráda. Na závěr prohlídky vejdeme v muzeu do speciální místnosti, kde se demonstruje rituál El Dorada = zlatého náčelníka, který vkládá zlaté poklady do bájného jezera. Pro cestovatele bylo legendární jezero pokladů Eldorado magickým místem, kvůli kterému podstupovali nebezpečné výpravy. Kde přesně Eldorádo leží?

3. den:

Dnes se k Eldorádu vypravíme. Máme pronajatý luxusní klimatizovaný autobus a profesionální průvodce vám osvětlí souvislosti ohledně Kolumbie. Ze žádných knížek se toto nedozvíte, to prostě musíte zažít. Dnes máme v plánu krátkou procházku po stopách indiánů z kmene Muisca. Vejdeme do chráněného parku a pohybujeme se v nádherné přírodě. Navštívíme rekonstrukci indiánského dřevěného domu odkud vycházel náčelník El Dorado ke svatému jezeru. A následně půjdeme po jeho stopách. S domorodou Indiánkou pomalu stoupáme až na římsu jezera, ve kterém se našlo mnoho pokladů. Zde probíhal rituál s náčelníkem pokrytým zlatým prachem, a právě zde se házeli do jezera drahokamy a zlaté předměty. Zde vznikla legenda o Eldoradu a vy už víte co El Dorado je. Jsme rozděleni na dvě skupiny, a tak hodinovou procházku zvládne absolutně každý. Po obědě směřujeme k další atrakci, která vám vyrazí dech. Solné doly Zipaquira jsou místem zázraků. V hloubce 120 metrů najdeme monumentální katedrálu ze soli. Spustíme se dolů a tento unikát si dokonale vyfotíme. Katedrála je obrovských rozměrů a my přejdeme křížovou cestu až k 20 m vysokému kříži. Krystalové lustry, vstupy pro hříšníky, katedrála je fascinující i pro nevěřící. Právě v této oblasti jsou i největší doly na světě na smaragdy (kámen lásky a krásy). Přes Zona Rosa směřujeme zpět. Pili jste už čokoládu se sýrem? Džus z ovoce lulo či guanabana? Víte, že kolumbijský systém adres je jedním z nejlepších na světě? Co v Bogotě znamená BBC? Dnes se dozvíme, co je to Burundanga - droga pravdy a ukážeme i keře a zvonovité květy této drogy. Kdysi je používali indiáni Muisca, dnes ji sypou v barech nezkušeným turistům do nápojů. V Kolumbii všechno roste lépe, ovoce je větší, rostliny mají sytější chuť. Kolumbie je rájem.

4. den:

Brzy ráno odlétáme do centra And. Místním autobusem by nám to trvalo 15 hodin, letecky to trvá hodinku. V pozadí vidíme zasněžené, přes 5000 m vysoké hory, ale kolem nás tropická hustá sytě zelená příroda, je příjemných cca 22 stupňů. Směřujeme do nejkrásnější přírody Kolumbie. Nasedáme do barevných fotogenických džípů (Willys) z II. světové války a vyrážíme do hor, do údolí Cocora. Rozdělíme se opět na dvě výkonnostní skupiny, údolí Cocora si vychutnáme pěšky i na koni, pro ty, kteří chtějí zažít úplně všechno. Údolí je známé úchvatnou přírodou, nejvyššími palmami na světě, orchidejemi a kolibříky. Půldenní trekking, respektive procházka, na níž si protáhnout klouby. Procházíme tropickým rájem územím indiánského kmene Quimbaya. Nejvyšší palma na světě - vosková palma, má neuvěřitelných 65 až 80 m výšky. Tyto palmy jsou 2 až 3 x vyšší než jakákoli palma, kterou jste viděli dosud. Kolem létají malilinkatí kolibříci a kmitají křídly 70 x za sekundu. Jako oběd doporučujeme místního pstruha, který patří mezi proslulé lahůdky. Jsme v regionu kávy: oficiálně se jmenuje: Zona Cafetera. Vše zde roste lépe, i káva. Kolumbie pěstuje zásadně Arabicu, tedy nejkvalitnější sortu a my uvidíme, jak káva roste, která je zralá, jak se trhá a ochutnáme tu nejlepší kávu Kolumbie z provincie Quindio. Poslední atrakcí dne bude návštěva malinkého městečka, kde jako by se zastavil čas. O tomto městečku jste dosud neslyšeli, ale mnozí říkají, že toto je nejkrásnější kolumbijský venkov. Budeme obdivovat dřevěné vyřezávané dveře, obrovské balkony a kovboje na koních s velkými sombrery.

5. den:

Ráno procházíme plantážemi kávy, slunce vychází a v dálce se rýsují kopce Los Nevados. Tato nádherná oblast tropických hor, plantáží kávy a městeček s tradiční architekturou, s červenými střechami je od roku 2011 pod patronátem UNESCO. Oblečeni do tradičního ponča si vyzkoušíme sběr kávy a řekneme si více o její pěstování. Ještě před tím než přejdeme k prohlídce kávové plantáže, nás místní pohostí šálkem kávy ze 100% kávy arabika, která se v Kolumbii pěstuje. Pocítíte v ní jemnou kyselost a výraznější ovocné tóny. Pokud si chcete zakoupit kolumbijskou kávu, tak teď je ten správný čas. Uvidíte jen to nejlepší z Kolumbie, díky perfektní organizaci stihneme během našeho zájezdu ulovit množství zážitků. Odpoledne se z města Pereira, přibližně 8 hodin, budeme přesouvat autobusem do města Medellín, které je druhým největším městem Kolumbie. Procházíme údolím Cauca, protéká jím stejnojmenná řeka a kolem obdivujeme pohoří And, které se v Kolumbii rozděluje na 3 masivy: Východní (Cordillera Oriental), Střední (Cordillera Central) a Západní (Cordillera Occidental). Nacházíme se v Jižní Americe, vzdálenosti mezi městy se kvůli hornatému terénu překonávají o něco déle, ale díky našim zkušeným průvodcem vám i tento jediný autobusový přesun zájezdu uplyne rychleji. Budete mít možnost sledovat kolumbijský venkov, povíme si další zajímavosti o této latinskoamerické zemi a večer se ocitneme v Medellínu, který je vyhlášen nočními kluby a unikátní taneční scénou.

6. den:

Probouzíme se v neskutečném Medellínu, který je vskutku fantastický a bezpečný. Dnes už umíte rozpoznat charakteristické rysy děl malíře a sochaře Fernando Botero, protože jsme v Bogotě navštívili jeho muzeum. Prohlédneme si jeho 23 soch, které jsou umístěny na náměstí Plaza de Botero v Medellínu, odkud kolumbijský národní umělec pochází. Na přelomu století byl Medellín statisticky nejnebezpečnějším městem na světě. No dnes CNN popisuje Medellin jako velké překvapení, bezpečné město s největším potenciálem pro turismus. Město prošlo za poslední roky obrovskou transformací. Dávají ho za příklad úspěšného urbanismu. V roce 2013 ho výzkumná organizace Urban Land Institute prohlásila za nejinovativnější město světa. Převezeme se lanovkou, která je součástí jediného metra Kolumbie a řekneme si více, jak tento projekt pomohl k úspěšnému rozvoji města. Metro, lépe řečeno nadzemní dráha, spojuje odlehlé části města. Díky vystavění lanovek a eskalátorů do vybraných výše položených chudých comun se mobilita pro lidi výrazně zlepšila. Dnes poznáme město, kde vládl medellínského kartel. Věřili byste, že se SNEM můžete navštívit chudou favelu, která má nesmírně smutnou a krvavou minulost? Comuna 13 byla za dob Pabla Escobara jednou z nejnebezpečnějších částí Medellínu, ale dnes do ní přicházejí lovci zážitků, aby viděli jakými změnami si místní procházejí. Jeli jsme dosud naplno a je čas trošku si odpočinout. Sbalení odjíždíme ke Karibiku. Jsme v nejkrásnějším městě Kolumbie, v Kolumbijské Florencii. Bienvenido a Cartagena de Indias. Dosud jsme se setkali hlavně s bělochy a mestici, nyní rapidně narostl počet černochů. Jako kdybychom byli v jiné zemi. Hory vystřídaly tropy a teploty dosahují až 30 stupňů. Hodíme se do vln Karibiku a dopřejeme si vytoužený odpočinek.

7. den:

Prohlídka Cartageny. Dejte si prosím do fotoaparátu novou kartu. Město je neuvěřitelně fotogenické. Z Bocagrande, přezdívané "malé Miami" se přesuneme k symbolu města Torre del Reloj. Vejdeme bránou v 11 km dlouhých hradbách dovnitř starého města a padne nám čelist. Na náměstí Plaza de los Coches se prodávaly otroci a dosud se zde jezdí na kočárech tažených koňmi. Přesuneme se na Plaza de la Aduana, kde bylo uloženo největší bohatství města. Nádherný dům piráta Francise Drakea, který město dobil, nevypálil a tak ta nádhera tu pro nás zůstala. Procházíme se magickým městem a cítíme se jako v románech Gabriela Garcii Marquez, nositele Nobelovy ceny za literaturu, který Cartagenu miloval. Ukážeme si Marquez dům a popovídáme si obsahu jeho děl. Už jste v Kolumbii déle a chápete magický realismus, pověry, legendy, které zde ožívají na každém kroku. Vše je silnější, barevnější, voňavější! Pokračujeme v prohlídce. Nádherná katedrála, následně budova, kde se vyhlašuje Miss Colombia, vždyť Kolumbijky patří mezi nejkrásnější ženy světa a každoročně na Miss UNIVERSE končí v první trojce. Víte, která misska je nejznámější? Palác inkvizice je nejkrásnější budovou města. Nevynecháme kostel Saint Peter Claver se sochou otroků ani sochu Mujer Reclinada na Plaza Santo Domingo. Po zorientování se ve městě, které vám ušetří spoustu času, máme plánované volno na individuální procházky. Rádi vám poradíme. Zájemci skočí na pevnost či do bývalé židovské čtvrti Getsemanech, která je hned před hradbami. Ve městě je mnoho kavárniček, zmrzlináren, butiků a také tímto město připomíná Florencii. Doporučujeme prohlédnout si guayabera, bílou lněnou košili, v níž si G.G. Marquez přebíral Nobelovu cenu, či kvalitní kožené výrobky firmy Velez. Vše je velmi vkusné a kvalitní. Bezpečným městem se procházíte či jezdíte na kočáru. Restaurace jsou skvělé a některé mají michelinské hvězdy či v nich vaří známí kuchaři: například (Patanegra Paca Roncera má 2 michelinské hvězdy a Magog má hvězdu dostat). Západ slunce budeme pozorovat na hradbách. Slunce zapadá do teplého Karibského moře, kolumbijská vlajka se hrdě zmítá v teplém vzduchu, všude vůně, barvy, pohoda. Obchody i restaurace jsou otevřeny dlouho do noci. Zatančíte si večer u Fidela? Každopádně zažijete jeden z nejromantičtějších večerů ve svém životě.

8. den:

Odpočinek na plážích Karibiku. Zasloužený relax. Když dostanete chuť, projdete se po pláži 20 minut do starého města nebo pojedete 5 minut taxíkem. Vyzkoušíte autobus plný zábavy? Za jednotnou cenu (cca 15 eur) jezdíte vyhlídkovým autobusem a pijete (rum, pivo, colu) 3 hodiny kolik vám hrdlo ráčí, zažijte Chiva party! V ceně i vstup na diskotéku. Nebo vyrazte luxusní motorovou jachtou na karibský ostrůvek v souostroví Rosario.

9. den:

Poslední drink, poslední nákupy suvenýrů, transfer na letiště a odlet domů.

10. den:

Přílet domů.

Kolumbie 5 K
<
>

Kolumbie - Zájezd byl celkově dobře připraven

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala průvodkyni Dáše, která nás provázela po Kolumbii. Zemi zná dokonale, protože zde žila, a proto nám ukázala to nejlepší nejen z Bogoty, ale i dalších míst. Zájezd byl celkově dobře připraven i organizačně, viděli jsme a zažili opravdu mnoho. Kolumbijská káva je výborná, a ochutnali jsme díky Dáše i spoustu místních dobrot. Za mě tedy mohu rozhodně doporučit a příště se s Dášou a ck SEN chystám na Kubu. Krásný den. Jarka

Čti více

Kolumbie - předčila mé očekávání

Podzimní zájezd do Kolumbie mě natolik překvapil, že jsem se rozhodl vám o tom napsat. Třeba to pomůže ostatním při rozhodování. Já jsem dlouho váhal, zda se do Kolumbie vydat, všichni kolem mě od toho odrazovali, že je to nebezpečné atd. Váš program i zpracování cesty mě nadchlo, až to nakonec předčilo mé očekávání. Kolumbie je neskutečně bohatá jak na kulturní, tak i přírodní skvosty. Tolik nádherných kolibříků na jednom místě, úchvatné. Kolumbie je bezpečná, ale především, ač bychom to nečekali, nabízí služby na velmi vysoké úrovni. Naše ubytování bylo velmi kvalitní, stejně tak i ostatní služby. Luboš nás doprovázel spolu s Dášou a poskytli nám mnoho zajímavých informací. Celkově jsem byl velmi spokojen. Děkuji a jsem s pozdravem. Eda V.

Čti více

Úžasná Bogota

Kolumbie je v Americe nový tygr a my ve SNU, to dobře víme. Klienti přistávají v Bogotě na letišti El Dorado, které patří k nejmodernějším v Latinské Americe. Letiště, které je na třetím místě v počtu přepravených cestujících, a na prvním místě v cargo přepravě. Přesouváme se do hotelu v moderní čtvrti na severu města, a čeká nás kompletní prohlídka města. Bogota, třetí největší město Jižní Ameriky, rozhodně má co návštěvníkům ukázat. A kde jinde začít, než na vrchu Monserrate, známém poutnickém místě, odkud je krásný výhled na celé okolí? Desetimilionová Bogota nemá metro a je to vidět. Proto doporučujeme vyrazit nejpozději v osm. Monserrate jste možná navštívili v Katalánsku ale tento v Bogotě, je rovněž zajímavý. Z výšky 2640 m do výšky 3150 m. Nahoru se dostaneme pozemní lanovkou, kterou tu postavili Švýcaři. Poutníci sem chodí pěšky a je to opravdu makačka. Po asi 12 minutové jízdě, se dostaneme nahoru a ještě musíme překonat přibližně 100 výškových metrů. Po chodníčku vpravo procházíme křížovou cestou a dostaneme se ke klášteru El seňor Caído ze 17. století, který celému městu dominuje. Ukážeme si shora celé město, bohatou část na severu, chudší čtvrtě na jihu, nejvyšší mrakodrap ve městě Torre Bacatá a i ten, který se ještě jen staví a má ambici být nejvyšší. Ochutnáváme čaj z koky, který nám velmi dobře padne a lépe se po něm i v této výšce dýchá. Nebojte se, koka není kokain! Užíváme si tento výhled, srkáme čaj na tomto magickém místě, které bylo posvátné dávno před příchodem Španělů, v časech, kdy tu žil indiánský kmen Muisca. Na tuto vyhlídku si vyhraďte minimálně 2 / 2,5 hodiny. A my pokračujeme Lanovkou dolů a našim soukromým pronajatým autobusem jsme za pár minut v centru. Čekají nás další zajímavá místa. Unikátní muzeum zlata, které patří mezi klenoty Bogoty, se svojí sbírkou zlata v počtu 55 tisíc artefaktů. Ochutnáte pražené mravence, nebo si necháte místo na místní gurmánskou specialitu, husou a výživnou polévku Ajiaco? Přes náměstí Plaza Bolívar až do historické barevné čtvrti La Candelaria. V SEN jsme dotáhli tento zájezd k dokonalosti a za pár roků to takto budou dělat všichni. Luboš Fellner tu byl minulý rok dvakrát, přečtěte si jeho kvalitní blog o prohlídce Bogoty. A my pokračujeme v naší cestě po Kolumbii!

Čti více

Večeře ve věznici

Na této cestě můžete zažít něco naprosto unikátního i z gastronomického hlediska. Večeři, která se koná přímo v ženské věznici. Všechny kuchařky, co kroutí mlýnky na maso, si zde odbývají svůj trest, jsou to trestankyně. I číšnice, které vás obsluhují, mají lehčí tresty. Večeře sestává ze 4 chodů a je luxusní. Školení dostávají od celebrity, slavného kuchaře z Bogoty a i servírování je překvapivě kvalitní. Jde o světový unikát.

Čti více

Cartagena

město v severní části Kolumbie, při pobřeží Karibského moře. Je hlavním městem departementu Bolívar. Toto přístavní město je pátým největším kolumbijským městem. Město bylo založeno v červnu 1533, své jméno dostala po španělském městě Cartagena. Po dobu trvání španělské kolonie bylo město jedním z nejdůležitějších přístavů v celé španělské Americe. Vzhledem ke své poloze a důležitosti bylo město často napadáno piráty, proto město má jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Latinské Americe a Karibiku. Z tohoto období pochází mnoho budov ve městě, od roku 1994 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Čti více

Bogota

je hlavním a největším městem Kolumbie. Má přibližně 8 000 000 obyvatel a je tak 5. nejlidnatějším městem Ameriky. Město se nachází v pohoří And (rozkládají se a tvoří východní hranici města) ve výšce zhruba 2 600 m n. m. V 90. letech bylo známo vysokou mírou zločinnosti, avšak díky investicím do bezpečnosti se situace zlepšila. Jeho centrum tvoří jak historické budovy, tak i moderní kancelářské a a významné mnohaproudové silnice s estakádami. Bogota je velmi rozmanitá a multikulturní a s nadsázkou se dá říci, že zažijete cestování časem, např. když se ze čtvrti plné moderních výškových budov dostanete do historické čtvrti La Candelaria s koloniální architekturou.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Slevy až 11% končí o