sleva first minute až 30%

Kolumbie - Ekvádor (Galapágy) (Komfort)

Poznejte místo, kde roste nejlepší káva na světě, jezero, kde se náčelník sypal zlatým prachem, katedrálu ze soli hluboko pod zemí a klikaté uličky horké Cartageny. Svěžího a lepkavého vzduchu Pacifiku se nadýcháme při plavbě kolem Galapág a pozorování leguánů a želv. Je toto poslední ráj na zemi? Víte, že je to nejbližší místo k Měsíci? Máte již fotografii z rovníku? Dvě země, oceán a moře, dvě kávy a desítky zážitků.

  • plavba kolem Galapág
  • zájezd pro klienty náročné na poznání
  • nejlepší káva na světě, katedrála pod zemí
  • pláže Karibiku a Tichého oceánu
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, všechny místní lety (Bogota-Pereira-Cartagena-Bogota-Quito), let Quito – Galapágy - Quito, ingala card, vstupné na Galapágy, výlety a program podle popisu, dopravu během celého zájezdu, všechny letištní transfery, ubytování v 3* hotelech v pokoji pro dvě osoby (z toho 4 x v Puerto Ayora na Galapágoch, hotel Verde Azul a podobný), snídaně, SEN průvodce v Kolumbii, místní průvodce na Galapágách, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, vstupné do památek a atrakcí

Poznámka:

Pobyt v Ekvádoru, stejné tak plavba je bez SEN průvodce. Pozemní program je zabezpečen s místním partnerem. Posádka na lodi mluví anglicky a španělsky. Plavby jsou menšími loděmi/jachtami jako Xavier, Lonesome George, Darwin apod.

Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet přes Atlantický oceán a v ten samý den přistáváme 4 stupně od rovníku ve výšce 2 640 metrů na nejlepším letišti Jižní Ameriky (podle Skytrax). 8milionová Bogota je 3. nejvýše položeným hlavním městem světa. Transfer do absolutního centra, do hotelu, který jsme pro vás vybrali na základě našich osobních zkušeností. Nádherné hypermoderní letiště, útulný hotel, kultivovanost. Kolumbie se vám hned bude líbit a brzy uvidíte, že jste v jedné z nejvyspělejších částí Latinské Ameriky.

2. den:

Po kvalitní snídani a ranní kávě se vydáme na prohlídku hlavního města. Zubačkou na nejsvětější vrch Monserrate. Z výšky 3 200 metrů budeme mít hlavní město Kolumbie pod sebou jako na dlani a z ptačí perspektivy vás nasměrujeme. Jižně jsou chudinské čtvrtě, na severu žijí bohatí a na západě u letiště střední třída. S CK SEN projdete všechny 3 části. Ochutnáte čaj z lístků koky? Čaj z koky není kokain, ale pomáhá při výškové nemoci. Následně lanovkou dolů do města. Kolem paláce, kde žil revolucionář Simon Bolívar na náměstí Plaza Bolívar. Toto je absolutní střed města. Hlavní katedrála je pro katolickou zemi důležitá a je nejstarší budovou náměstí. Casa de Nariňo je sídlem prezidenta, v Capitolio zasedají obě komory parlamentu. Nejkrásnější budovou je Palác Liévano a nejzajímavější příběh má budova Justičního paláce, který v roce 1985 napadli marxistické jednotky M-19 placené Pablem Escobarem. Vypálily tehdy archiv a zničily důkazy. Procházíme pěšky historickou čtvrtí La Candelaria, kde Bogota vznikla. Malé barevné domky a sochy postav, které na nás hledí z okolních střech. Zde sídlila DNA - protidrogová jednotka a právě tuto budovu dal před 30 lety vyhodit do vzduchu Pablo Escobar. Oběd na nejkrásnějším místě ve staré Bogotě. Toulání se romantickými uličkami La Candelaria. V plánu máme i prohlídku historického paláce, jeho nádvoří, balkonů, vnitřních zahrad, jednotlivých místností, kde si uděláte představu o tom, jak se žilo bohatým španělským kolonizátorům. Rovněž navštívíme nejsvětější bílý kostel se sochou "Padlého Krista", která má prý magickou a léčitelskou moc. Prohlídka Bogoty by nebyla kompletní bez návštěvy dvou muzeí. Muzeum Botero vzdává hold modernímu malíři a sochaři, kolumbijskému géniovi. Jeho díla se dnes prodávají za miliony. Botero je pro Kolumbii to, co Salvator Dalí pro Katalánce. Bogota společně se San José či Johannesburgem patří mezi města zlata. Muzeum Zlata je nejlepším svého druhu na světě. 55 000 artefaktů a my pro vás vybereme ty nejlepší. Vysvětlíme si, co je to "poporo". Nádherné výrobky z čistého zlata. A právě to hledali v 16. a 17. století dobrodruzi, když mířili do bájného Eldoráda. Na závěr prohlídky navštívíme speciální místnost, kde se demonstruje rituál Eldoráda = zlatého náčelníka, který hází do bájného jezera zlaté poklady. Pro cestovatele bylo legendární jezero Eldorádo magickým místem, kvůli kterému podstupovali nebezpečné výpravy. Kde přesně Eldorádo leží?

3. den:

Dnes se k Eldorádu vypravíme. Máme pronajatý luxusní klimatizovaný autobus a profesionální průvodce vám osvětlí souvislosti ohledně Kolumbie. Ze žádných knížek se toto nedozvíte, to prostě musíte zažít. Dnes máme v plánu krátkou procházku po stopách indiánů z kmene Muisca. Vejdeme do chráněného parku. Pohybujeme se v nádherné přírodě. Navštívíme rekonstrukci indiánského dřevěného domu, odkud vycházel náčelník ElDorado ke svatému jezeru. A následně se vydáme po jeho stopách. S domorodou Indiánkou pomalu vystoupáme až na římsu jezera, ve kterém se našlo mnoho pokladů. Jsme ZDE! Zde probíhal rituál s náčelníkem pokrytým zlatým prachem a právě zde se házely do jezera drahokamy a zlaté předměty. Tady vznikla legenda o Eldorádu a vy už víte, o čem to vlastně je. Hodinovou procházku zvládne absolutně každý. Po obědě směřujeme k další atrakci, která vám vyrazí dech. Solné doly Zipaquira jsou místem zázraků. V hloubce 120 metrů najdeme monumentální katedrálu ze soli. Spustíme se dolů a tento unikát si dokonale nafotíme. Katedrála je obrovských rozměrů a my projdeme křížovou cestu až k 20 m vysokému kříži. Křišťálové lustry, vstupy pro hříšníky. Katedrála je fascinující i pro nevěřící. Právě v této oblasti jsou i největší smaragdové doly na světě (kámen lásky a krásy). V Zipaquire najdete velmi výhodné ceny. Přes Zona Rosa směřujeme zpět. Už víte, co je to FARC, co jsou to kolumbijské kasty, která soukromá univerzita je nejdražší a znáte i recept na hustou polévku ajiaco (čti achiáko), která je národním jídlem této oblasti a která se vaří se třemi druhy brambor. Pili jste už čokoládu se sýrem? Džus z ovoce lulo či guanabana? Víte, že kolumbijský systém adres je jedním z nejlepších na světě? Co v Bogotě znamená BBC? Jsou desítky zajímavostí, které máme pro vás v CK SEN přichystané. Jiní se během přesunů nudí, vy se dozvíte souvislosti! Dnes se dozvíme, co je to Burundanga - droga pravdy a ukážeme si i keře a její květy. Kdysi ji používali indiáni Muisca, dnes ji sypou v barech nezkušeným turistům do nápojů. A následně do barů zajdeme. Ale nemusíte se bát. S CK SEN je Kolumbie absolutně bezpečná! Víme, co si můžeme dovolit. Ovocné nápoje, které zde ochutnáte, budou těmi nejlepšími ve vašem životě. V Kolumbii všechno roste lépe, ovoce je větší, rostliny mají výraznější chuť. Kolumbie je rájem.

4. den:

Kolumbie je rájem na zemi a my si to dnes prověříme. Brzy ráno odlétáme do centra And. Místním autobusem by nám to trvalo 15 hodin, letecky to trvá hodinku. V pozadí vidíme zasněžené přes 5000 metrů vysoké hory, ale kolem nás je tropická sytě zelená příroda a je příjemných cca 22 stupňů. Směřujeme do nejkrásnější přírody Kolumbie. Nasedáme do barevných džípů z II. světové války a vyrážíme do hor, do údolí Cocora. Údolí Cocora si vychutnáme pěšky i na koni. Údolí je známé úchvatnou přírodou, nejvyššími palmami na světě, orchidejemi a kolibříky. Půldenní treking, respektive procházka (podle úrovně skupiny), na níž si protáhneme klouby. Procházíme tropickým rájem, územím indiánského kmene Quimbaya. Nejvyšší palma na světě – tzv. vosková palma - má neuvěřitelných 65 až 80 metrů výšky. Tyto palmy jsou 2 až 3 x vyšší, než jakákoli palma, kterou jste dosud viděli. Kolem létají malinkatí kolibříci a kmitají křídly 70x za sekundu. Jako oběd doporučujeme místního pstruha, který patří mezi proslulé lahůdky. Jsme v regionu kávy: oficiálně se jmenuje: Zona Cafetera. Vše zde lépe roste, i káva. Kolumbie pěstuje zásadně arabicu, nejkvalitnější sortu a my uvidíme, jak káva roste, která je zralá, jak se trhá a ochutnáme tu nejlepší kávu Kolumbie z provincie Quindio. Poslední atrakcí dne bude návštěva malého městečka, kde se zastavil čas. Žil zde Juan Valdéz, typický Kolumbijec v ponču, jenž nosí přes Andy pytle s kávou. Vyjdeme na vyhlídku nad Salento. O tomto městečku jste dosud neslyšeli, ale mnozí říkají, že toto je nejkrásnější kolumbijský venkov. Městečko je malilinké. Z vrchu vidíme starý kostelík a červené střechy pokřivených domků. Následně seběhneme dolů a projdeme městečko křížem krážem. Budeme obdivovat dřevěné vyřezávané dveře, obrovské balkony a kovboje s velkými sombrery na koních. Koupíte si sombrero, pončo, nebo zůstanete u kávy? Na nákup suvenýrů a dobrou kávičku bude čas. Další neuvěřitelný den.

5. den:

Ráno procházíme nedozírnými plantážemi kávy, slunce vychází a v dálce se rýsují kopce Los Nevados. Tato nádherná oblast tropických hor, plantáží kávy a městeček s tradiční architekturou, s červenými střechami, je od roku 2011 pod patronátem UNESCO. My jsme viděli to nejlepší a díky perfektní organizaci jsme stihli 3x tolik. Odlétáme do druhého největšího města Kolumbie, do města věčného jara, do Medellinu. CNN popisuje Medellin jako největší překvapení, bezpečné město s největším potenciálem pro turismus. Příjemné město s moderní architekturou, sochami na ulicích, plné květin. Vyzkoušíme metro, které například Bogota nemá? Dáte si bandeja paisa v restauraci, kde jedl Pablo Escobar? Šot rumu Dictator nebo Medellin? Dnes poznáme město, odkud vládl Medellinský kartel, jdeme po stopách Narcos. Pablo Escobar patřil v osmdesátých letech mezi nejbohatší lidi světa. Co je pravda a co jsou mýty? Součástí místního MHD jsou kromě metra i lanovky. Medellin je vyhlášený svými nočními kluby a unikátní taneční scénou. Dnes jde o město kultury a avantgardy.

6. den:

Probouzíme se v Medellinu, který je vskutku fantastický a bezpečný. Doteď jsme jeli naplno a nyní je čas na trochu oddychu. Opět nasedáme do letadla a odlétáme ke Karibiku. Přistáváme v nejkrásnějším městě Kolumbie, v kolumbijské Florencii. Bienvenido a Cartagena de Indias. Transport z moderního letiště do moderního hotelu položeného na karibských plážích. Doteď jsme potkávali hlavně bělochy a mestice, nyní rapidně narostl počet černochů. Jako kdybychom byli v jiné zemi. Hory vystřídaly tropy a teplota dosahuje 30 stupňů. Vykoupeme se ve vlnách Karibiku.

7. den:

Prohlídka Cartageny. Dejte si prosím do fotoaparátu novou kartu. Město je neuvěřitelně fotogenické. Z Bocagrande, přezdívané "malé Miami" se přesuneme k symbolu města Torre del Reloj. Vejdeme bránou 11 km dlouhých hradeb do starého města a spadne nám čelist. Na náměstí Plaza de los Coches se prodávali otroci a dosud se zde jezdí na kočárech tažených koňmi. Přesuneme se na Plaza de la Aduana, kde bylo uloženo největší bohatství města. Nádherný dům piráta Francise Drakea, který město dobyl, ale nevypálil, a tak tu pro nás tato nádhera zůstala. Procházíme se magickým městem a cítíme se jako v románech Gabriela Garcii Marqueze, nositele Nobelovy ceny za literaturu, který Cartagenu miloval. Ukážeme si Marquezův dům a povíme si obsah jeho děl. Už jste v Kolumbii déle a chápete magický realismus, pověry, legendy, které zde ožívají na každém kroku. Vše je silnější, barevnější, voňavější! Pokračujeme v prohlídce. Nádherná katedrála, následně budova, kde vyhlašují Miss Colombia. Kolumbijky patří mezi nejkrásnější ženy světa a každoročně na Miss Universe končí v první trojce. Víte, která misska je nejznámější? Šachové partie v Parque Bolivar s osvoboditelem na koni. Dáte si tu oběd za 2 eura? Palác inkvizice je nejkrásnější budovou města. Nevynecháme ani kostel Saint Peter Claver se sochou otroků či sochu Mujer Reclinada na Plaza Santo Domingo. Poté plánované volno na individuální procházky. Rádi vám poradíme. Zájemci půjdou na pevnost či do bývalé židovské čtvrti Getsemani, která je hned před hradbami. Ve městě je mnoho kavárniček, zmrzlináren, butiků, čímž také město připomíná Florencii. Doporučujeme prohlédnout si guayaberu, bílou lněnou košili, v níž si G.G. Marquez přebíral Nobelovu cenu, či kvalitní kožené výrobky firmy Velez. Vše je velmi vkusné a kvalitní. Bezpečným městem se můžete procházet, nebo se projet na kočáru. Restaurace jsou skvělé a některé mají Michelinské hvězdy a vaří v nich proslulí kuchaři. Západ slunce budeme pozorovat na hradbách. Slunce zapadá do Karibského moře, kolumbijská vlajka se hrdě zmítá v horkém vzduchu, všude vůně, barvy, pohoda. Město ale ještě nekončí, obchody i restaurace jsou otevřeny dlouho do noci. Zatančíte si večer u Fidela? Každopádně zažijete jeden z nejromantičtějších večerů ve svém životě.

8. den:

Kolumbii, která má absolutně všechno, co země má mít, opouštíme a přelétáme do sousedního Ekvádoru. Přílet do Ekvádoru a hlavní město Quito. Město na úpatí sopky Pichincha ve výšce 2 800 m n. m. a podle mnohých nejklidnější a nejbezpečnější jihoamerická metropole

9. den:

Odlétáme 1000 km do hloubky Tichého oceánu. Vzdálenost, kterou jiní živočichové neuměli překonat, a proto Galapágy zůstali takovým výjimečným místem. Na novém letišti v Quito, vyřídíme vstupní kartu na Galapágy, kartu Inga. Vybavení i poplatek je již v základní ceně zájezdu. Následně náš partner zachekuje zavazadla, neboť toto je v případě Galapág složitější, musíte projít speciální kontrolou (více informací dostanete v pokynech k zájezdu) a dostanete speciální sponu, abyste zavazadla už nemohli otevřít. Na letišti kupujeme poslední láhve rumu (za nižší cenu) a odlétáme. 6 tisíc metrů vysoké sopky vystřídají nedozírné vody Tichého oceánu.
Pod námi se z tmavomodrého oceánu vynoří černý vulkanický ostrov Baltra a my přistáváme. Psi nám očichají zavazadla, projdeme složitými celními procedurami, seznámíme se se zákony, které budeme dodržovat, abychom unikátní prostředí zachovali i pro další generace. Vydáme se expedičním autobusem křížem přes Baltru (15 minut). Nasedneme na domorodou lodičku a přes kanál Itabaca se přeplavíme na hlavní ostrov Santa Cruz, i toto je super zážitek. Takový transfer z letiště je vskutku unikátní a je hned jasné, že jsme na unikátním místě. Nasedneme na naše pronajaté džípy, zavazadla naložíme dozadu a naši řidiči po překvapivě dobrých cestách stoupají nahoru na sopku. Kolem nás je najednou zeleň a my dáváme pozor, abychom nesrazily želvu obrovskou, na tomto ostrově se jich nachází nejvíce na celých Galapágách. Následně po hodině sjedeme opět dolů k moři a ubytujeme se v našem hotelu v hlavním městě ostrova v Puerto Ayora, 5 minut od absolutního centra. Poobědváme v nejlepší restauraci města, kde máme rezervovaný stůl hned u okna. Čerstvé ryby, ceviche, tamarindový džus či caipirinha. Večer si projdeme suvenýrové obchůdky, zastavíme se mv baru a nafotíme si z ptačí perspektivy houf žraloků, kteří loví malé rybičky v osvětlené přístavu.

10. den:

Po snídani ihned vyrážíme do Darwinova centra. Kamenným chodníkem mezi stovkami obrovských kaktusů přicházíme na místo, které nás uvede do problematiky ostrovů. Proč jsou Galapágy takové známé? Život Charlese Darwina a co ho na Galapágách uchvátilo. Kde žila nejslavnější želva světa Osamělý George? Opravdu mu bylo 150 let? Dnes chceme vidět minimálně tucet želv a zároveň více druhů. Chceme si prohlédnout kostru velryby a celé muzeum v Darwinově centru. Chceme vidět lachtany, lovící pelikány a pak skočit na pláži. Hodinová procházka po nejkrásnější pláži ostrova a zřejmě i celých Galapág. Běloučký písek a modré moře, co je ale naprosto unikátní, tak v moři můžete vidět plavat ještěry - leguány mořské. Když Charles Darwin uviděl plovoucí leguány všiml si, že ocas těchto praještěrů nemá kulatý průměr, jak je běžné, ale je plochý, aby se jím dalo manipulovat jako kormidlem. Všiml, že tito leguáni nozdrami vysmrkávají přebytečnou sůl, kterou do svého těla dostali tím, že se živí mořskými řasami. A také, že mají silné drápy přizpůsobené tomu, aby se uměli zachytit při plavání na skálu. Že na rozdíl od barevných suchozemských leguánů jsou tito černí, přizpůsobení prostředí, kde se pohybují. Došlo mu, že tato zvířata se přizpůsobila okolním podmínkám, které jsou na Galapágách unikátní. No a když je to takto zřetelně vidět na odlehlých Galapágách, tak to musí platit i jinde - dovolil si zauvažovat Darwin. Dnes vědci tvrdí, že se evoluční živočichové, a tedy i lidé nemění pouze z generace na generaci. Ale obecně se věří, že evoluce probíhá u nás každodenně. Každým dnem se přizpůsobujeme okolním podmínkám. Nepřežijí ti největší a nejsilnější, ale ti, kteří se co nejlépe dokáží přizpůsobit okolním podmínkám. Bereme si plavky a brýle a pokud budeme mít štěstí, tak si s leguány zaplaveme.

11. den:

Tortuga Bay se skládá ze dvou pláží: Playa Brava a Playa Manda. Playa Brava je pláž s obrovskými vlnami vhodná pro odvážné surfaře, kde jsou častými návštěvníky žraloci. Zde se nebudeme koupat. Po nádherné bílé pláži se vydáme vpravo a asi 15 minut jdou naše bosé nohy ve vodě, boty v ruce. Jdeme středem a nikoli horem na dunu. Tam totiž želvy kladou vajíčka. Ta místa jsou označena a je tam páska, která hnízdo ohraničuje. Největšími nepřáteli želv jsou nově dovezení živočichové jako kočky, prasata, která želví vajíčka najdou a snědí. Přijedeme až k malému zelenému mangrovovému lesíku, pod kterým se vždy vyhřívají mořští leguáni. Do vody chodí 2x za den na 10 až 15 minut, ale je jich tu tolik, že šance je značná. Uvidíte leguány vystřikovat sůl z nozder. Všímejte si jejich ocasů přizpůsobených plavání. Naučíte se rozlišovat samce s velkými ostny na zádech a hlavě od samiček. Na bílém písku se černí leguáni vyjímají a budete mít ohromný zážitek. V klidné laguně na Playa Manda se můžete půjčit kajak či si v bezpečí zaplavat a šnorchlovat. Často jsou zde vidět mořské želvy či plavající rejnoci.

12. den:

Odpočinkový den, během kterého se opět vydáme na Tortuga beach pozorovat leguány mořské a jednoduše odpočívat. Nebo se vydáte na fakultativní jednodenní výlet katamaránem či jachtou? Je to jen na Vás.

13. den:

Odlet z Galapág a návrat do Quita. Tranzitní nocleh v metropoli Ekvádoru.

14. den:

Odlet z Quita.

15. den:

Přílet domů. Káva už nikdy nebude chutnat tak, jako předtím.

Kolumbie - Ekvádor (Galapágy)
<
>

Kolumbie, Ekvádor - jedním slovem Wau

Milá CK SEN, ráda bych popsala mé dojmy z úžasné cesty, ze které jsem se právě vrátila a doporučila jej všem ostatním, kteří touží po netradiční dovolené, po přírodě a preferují místa bez davů turistů. Tím je právě Kolumbie, Ekvádor a především Galapágy, kde plavba kolem ostrovů bude to top co jste v životě viděli. Já si přivezla mnoho zážitků, ať už z ochutnávky té nejlepší kávy na světě, tak i především z pozorování želv a leguánů. Toto jinde nezažijete. Jedním slovem Wau. Zdraví Katka.

Čti více

Kolumbie, Ekvádor, Galapágy - moc doporučuji

Dobrý den, chtěla bych vám poděkovat, že jako jedni z mála organizujete zájezdy do Kolumbie. Když vyslovíte tuto zemi, většina z nás se zhrozí a představí si nebezpečnou zemi s drogovými kartely, mafií a místem, které rozhodně není pro dovolenou. Kolumbie se velmi změnila a otevírá se světu a z turistického hlediska má co nabídnout. Zájezd z CK SEN jsem absolvovala sama, opravdu nikoho jsem nepřesvědčila, ale vůbec to nevadilo. Sešla se nás výborná parta, a již v Kolumbii jsme si domlouvali další cesty s vaší CK. Zájezd krásně zmapoval Kolumbii, přes města plná památek až po krásnou přírodu s unikátní faunou a kávovými plantážemi. Kolumbie je bezpečná, magická a fotogenická. Cestu jsem si ještě nakonec prodloužila o návštěvu Ekvádoru s plavbou kolem Galapág, a to rozhodně stálo za to, když už je člověk tak blízko. Ještěři, obří želvy, ptáci...ve svém přirozeném prostředí, kde je nikdo neruší, no fantazie. Moc doporučuji a tímto i děkuji naší perfektní průvodkyni Katce za její vřelý přístup i znalosti. S pozdravem, vaše klientka Nataša N.

Čti více

Úžasná Bogota

Kolumbie je v Americe nový tygr a my ve SNU, to dobře víme. Klienti přistávají v Bogotě na letišti El Dorado, které patří k nejmodernějším v Latinské Americe. Letiště, které je na třetím místě v počtu přepravených cestujících, a na prvním místě v cargo přepravě. Přesouváme se do hotelu v moderní čtvrti na severu města, a čeká nás kompletní prohlídka města. Bogota, třetí největší město Jižní Ameriky, rozhodně má co návštěvníkům ukázat. A kde jinde začít, než na vrchu Monserrate, známém poutnickém místě, odkud je krásný výhled na celé okolí? Desetimilionová Bogota nemá metro a je to vidět. Proto doporučujeme vyrazit nejpozději v osm. Monserrate jste možná navštívili v Katalánsku ale tento v Bogotě, je rovněž zajímavý. Z výšky 2640 m do výšky 3150 m. Nahoru se dostaneme pozemní lanovkou, kterou tu postavili Švýcaři. Poutníci sem chodí pěšky a je to opravdu makačka. Po asi 12 minutové jízdě, se dostaneme nahoru a ještě musíme překonat přibližně 100 výškových metrů. Po chodníčku vpravo procházíme křížovou cestou a dostaneme se ke klášteru El seňor Caído ze 17. století, který celému městu dominuje. Ukážeme si shora celé město, bohatou část na severu, chudší čtvrtě na jihu, nejvyšší mrakodrap ve městě Torre Bacatá a i ten, který se ještě jen staví a má ambici být nejvyšší. Ochutnáváme čaj z koky, který nám velmi dobře padne a lépe se po něm i v této výšce dýchá. Nebojte se, koka není kokain! Užíváme si tento výhled, srkáme čaj na tomto magickém místě, které bylo posvátné dávno před příchodem Španělů, v časech, kdy tu žil indiánský kmen Muisca. Na tuto vyhlídku si vyhraďte minimálně 2 / 2,5 hodiny. A my pokračujeme Lanovkou dolů a našim soukromým pronajatým autobusem jsme za pár minut v centru. Čekají nás další zajímavá místa. Unikátní muzeum zlata, které patří mezi klenoty Bogoty, se svojí sbírkou zlata v počtu 55 tisíc artefaktů. Ochutnáte pražené mravence, nebo si necháte místo na místní gurmánskou specialitu, husou a výživnou polévku Ajiaco? Přes náměstí Plaza Bolívar až do historické barevné čtvrti La Candelaria. V SEN jsme dotáhli tento zájezd k dokonalosti a za pár roků to takto budou dělat všichni. Luboš Fellner tu byl minulý rok dvakrát, přečtěte si jeho kvalitní blog o prohlídce Bogoty. A my pokračujeme v naší cestě po Kolumbii!

Čti více

Večeře ve věznici

Na této cestě můžete zažít něco naprosto unikátního i z gastronomického hlediska. Večeři, která se koná přímo v ženské věznici. Všechny kuchařky, co kroutí mlýnky na maso, si zde odbývají svůj trest, jsou to trestankyně. I číšnice, které vás obsluhují, mají lehčí tresty. Večeře sestává ze 4 chodů a je luxusní. Školení dostávají od celebrity, slavného kuchaře z Bogoty a i servírování je překvapivě kvalitní. Jde o světový unikát.

Čti více

Cartagena

město v severní části Kolumbie, při pobřeží Karibského moře. Je hlavním městem departementu Bolívar. Toto přístavní město je pátým největším kolumbijským městem. Město bylo založeno v červnu 1533, své jméno dostala po španělském městě Cartagena. Po dobu trvání španělské kolonie bylo město jedním z nejdůležitějších přístavů v celé španělské Americe. Vzhledem ke své poloze a důležitosti bylo město často napadáno piráty, proto město má jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Latinské Americe a Karibiku. Z tohoto období pochází mnoho budov ve městě, od roku 1994 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Čti více

Bogota

je hlavním a největším městem Kolumbie. Má přibližně 8 000 000 obyvatel a je tak 5. nejlidnatějším městem Ameriky. Město se nachází v pohoří And (rozkládají se a tvoří východní hranici města) ve výšce zhruba 2 600 m n. m. V 90. letech bylo známo vysokou mírou zločinnosti, avšak díky investicím do bezpečnosti se situace zlepšila. Jeho centrum tvoří jak historické budovy, tak i moderní kancelářské a a významné mnohaproudové silnice s estakádami. Bogota je velmi rozmanitá a multikulturní a s nadsázkou se dá říci, že zažijete cestování časem, např. když se ze čtvrti plné moderních výškových budov dostanete do historické čtvrti La Candelaria s koloniální architekturou.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací