sleva first minute 15%

Na Severní pól (Expedice)

Cesta kolem světa je jednodušší než cesta na Severní pól. CK S.E.N. vám opět díky svým zkušenostem umožňuje účastnit se exkluzivní cesty, kterou ročně absolvuje jen pár lidí z celého světa. Ledoborec, který nás dostane na vrchol zeměkoule, kde si skočíme do ledové vody. Fantastické safari, které doprovází plavbu a kulinářské hody na palubě. Severní pól je jedinečným zážitkem.

  • přidáváme: Velký okruh Laponskem a nejsevernější bod Evropy
  • nyní značné rozšíření programu
  • porovnejte ceny!
  • garantujeme účast našeho průvodce
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, letenky Praha (Vídeň) - Oslo , Oslo - Kirkenes, Murmansk - Praha/Vídeň, dopravu a hotely střední třídy v Laponsku, kvalitní hotel v Murmansku, S.E.N. průvodce v Laponsku i na lodi, cestování ledoborcem v kvalitních kajutách (okno, sprcha, viz popis v textu), plnou penzi na ledoborci s nealko nápoji, vylodění na břeh a let vrtulníkem, zkušeného průvodce, informační materiál, přístavní poplatky, zapůjčení vodotěsné expediční obuvi a nepromokavé expediční bundy, pojištění nákladů na záchrannou akci do 2,6 mil. Kč (během plavby), pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

ruská víza, kapesné., PCR testy a antigenní testy

1. den:

Přímý let do hlavního města Norska. Ulice Karla Johana - hlavní tepna města, která je pojmenována podle francouzského maršála z napoleonských dob a zároveň švédského korunního prince. Královský palác Slottet, který městu dominuje a mohutná červená Radnice nad přístavem. Moderní část přístavu Aker Brygge a středověká pevnost Akershus. Národní galerie s obrazy nejznámějšího norského malíře Edvarda Muncha. Výhled na město ze střechy překrásné moderní opery, kam se mladí Norové přicházejí zasnoubit. Pro zájemce večeře v první dvojmichelinovské restauraci ve Skandinávii nebo jiné špičkové restauraci v centru města, respektive zábava v nočních klubech jednoho z nejdražších míst naší planety.

2. den:

Ranní odlet (9:20) na daleký sever. Severní polární kruh, pro jiné důvod měřit cestu do Skandinávie, necháváme daleko za sebou. Přílet 11:30, jsme v norském Laponsku a vyrážíme. Překročíme norsko-finskou hranici k největšímu jezeru Laponska INARI. Kolem tohoto bájného jezera krajinou sobů a Laponců do srdce finských Laponců - Sámů. Jak žijí? Kolem nádherných fjordů, barevných, dřevěných vesniček, kde se suší tradičně tresky, tunely vysekanými ve skalách míříme na Severní mys, na NORDKAPP. Nejsevernější bod kontinentální Evropy, resp. 300 metrů vysoká skála oddělující Atlantický oceán od Severního ledového oceánu. Magický, nádherný bod, kde pravý cestovatel musí jednou za život stát. Noc v jednom z nejsevernějších hotelů světa.

3. den:

Přes nedozírnou tundru směřujeme do srdce norského Laponska. KARASJOK – sídlo prvního laponského parlamentu na světě, který má chránit identitu Laponců, dlouho v Norsku utlačovaných. V roce 1886 zde byla naměřena nejnižší teplota v historii Norska, a to - 51,4 stupně. Oběd ve výborné restauraci, kde ochutnáte sobí maso a tradiční laponské speciality. Zastavíme se i v laponském skanzenu, kde se dozvíte všechno o životě Sámů. Příchod do Kirkenesu, kde 400 km za polárním kruhem slunce nezajde za obzor 70 dnů. Chceme se saunovat a oslavovat život a světlo s Laponci. Dlouhá noc.

4. den:

Kirkenes byl spolu s Drážďany městem, které zažilo během druhé světové války nejvíce leteckých náletů. Směřujeme do přístavu, kde se setkáme s jedním z nejnebezpečnějších povolání světa - lovci královských krabů, vážících až 5 kg. Následně si vychutnáme proslulou krabí polévku. Poslední norský oběd a pak se kolem nás všechno změní. Ve 14:00 opouštíme možná nejbohatší zemi světa, překračujeme hranici a pět hodin putujeme velmi zajímavou cestou přes poloostrov Kola, přes jednu z nejodlehlejších částí Ruska. Nedozírné lesy, jezera a ostnaté dráty. Příchod do Murmanska, největšího města světa ležícího za polárním kruhem. Přespíme v absolutním centru v jednom ze dvou nejlepších hotelů města. Vodka a losos k večeři, brífink před zítřejším naloděním.

5. den:

Prohlídka exotické metropole severního Ruska, prospekt Lenina s velkou sochou tohto vůdce proletariátu. Speciální dopravou se přepravíme do hyperhlídaného objektu Rosatomflotu. Nalodění, uvítací drink. Na to, že jde o expediční loď, je komfort výjimečný a kajuty prostorné. Naše kajuty jsou standardní, s dvěma pohodlnými postelemi, psacím stolem, skříněmi, dostatečným úložným prostorem a všechny naše kajuty jsou i letos vybaveny oknem. Nejde o vnitřní kajuty, ale o vnější, a protože během plavby bude světlo, Vy můžete přímo z kajuty pozorovat tu krásu kolem sebe. Každá naše kajuta má sprchu. Jídelna je velká a na expediční loď luxusní. Podávají se mezinárodní jídla, inspirované francouzskou, italskou a ruskou kuchyní. Během plavby vás obslouží i na palubě a v baru je široký výběr nápojů, jak se na ruskou loď patří. Kdysi jsme nabízeli ledoborec Yamal, ale ten jsme nyní vyměnili za tu nejlepší loď světa za ledoborec 50 let Pobedy. Naše loď je největším a nejdokonalejším arktickým atomovým ledoborcem na světě s dvěma motory s neuvěřitelným výkonem chlazenými mořskou studenou vodou. Během plavby váš průvodce vyřídí exkurzi ve strojovně. Čekáme na příliv, neboť lodě dokážou z Murmanska vyplout, pouze pokud je hladina ve fjordu vysoká. Kocháme se lodí, první doteky, prohlídka lodě. První oběd na lodi, který nám ukáže, jak luxusně si tu budeme žít. Můžete mít různé druhy servisu, my máme ten nejlepší. Bufetový stůl, ale i servírovaná jídla a každý den možnost vybrat si z několika exkluzivních menu. Právě se plavíme kolem poloostrova Kola. Pozemní část exotické expedice vystřídala ta mořská.

6. den:

Barentsovo moře: rychlostí 21 uzlů vyrážíme na sever. Přesný plán plavby závisí na počasí a později ledu. Pozorování ptáků, velryb. Seznámíme se s lodí, se záchrannými čluny, představení posádky v čele s kapitánem. Dmitrij Lobusov nás velmi dobře zná. Vrcholem dne bude prohlídka strojovny a absolvujeme cvičení s vrtulníkem. Loď má dvojitý ocelový trup a pod led před sebou vhání horkou vodu. Mobilní signál se dnes ztratí a zůstane nám pouze lodní satelitní telefon. Přednášky, které simultánně překládá náš průvodce. Plavání v bazénu nebo sauna? Vše již v ceně.

7. den:

Moře se uzavře a náš ledoborec se přes masivní ledy doslova prokousává. 75000 koňských sil dělá divy. Už jen při pozorování lodě naskakuje husí kůže a co takhle dát si ještě vrtulník? Toto je exkluzivní extrakt dobrodružství. Je velmi pravděpodobné, že vrtulník vyzkoušíme už během těchto dnů. Jeden let máme všichni v ceně. Vrtulník odstartuje přímo z lodi a vzlétne a pod sebou nedozírný led, nikde ani živé duše a na bílém podkladu se vyjímá naše červená loď. Nádherné fotografie. Teprve teď si uvědomíte, jak jsme daleko od jakékoli civilizace. Obřad otevírání severu. Kapitán dostává klíče od Neptuna a my pohár šampaňského. Cesta je volná.


8. den:

Plavba a fakultativní výlety a vylodění.

9. den:

Plavba a fakultativní výlety a vylodění.


10. den:

SEVERNÍ PÓL: 90° 00 `00 `` a jsme tady!!! Výše už to nejde. Pokusíme se najít vhodný kus ledu, na který vystoupáme a uděláme si piknik přímo na Severním pólu. Zapomeňte na Everest, tady jste výše. Svět se hádá, zda byl na Severním pólu první Američan Peary nebo až v roce 1926 norský polárník Roald Amundsen, vítěz v závodech o dobytí Jižního pólu. Vy se však dozvíte, že ani Amundsen na Severní pól svou nohu nepoložil a pól pouze přeletěl. Před 28 lety zde stáli sir Edmund Hillary (první vystoupil na Mt. Everest) společně s Neilem Armstrongem (první stál na Měsíci). Slunce tu vychází a zapadá pouze jednou za rok. Kolik je vlastně hodin? V ceně tohoto zájezdu je i cesta kolem světa, nebo několik cest kolem světa ... tanečním krokem oběhneme kolem zeměkoule ve světovém rekordu. Pod námi led hrubý 2-3 metry, teplota kolem nuly a níže přes 4 km čistého moře. Naše zážitky nám už nikdo nevezme a tyto nepodléhají devalvaci. Tančíme tanec kolem světa a těšíme se jako děti. Skočíte do vody a přidáte se k ostatním odvážným klientům? Zní to bláznivě, ale opravdu se to dá zvládnout. Bezpečnost je u nás prvořadá a my máme pro vás pár rad. Na toto místo se nedostane leckdo a my patříme k těm pár šťastlivcům, kterým se to podařilo.


11. den:

Ruské arktické ostrovy a exotické objevování pokračuje. ZEMĚ FRANTIŠKA JOSEFA (190 ostrovů): jsme v oblasti starého ledu, vulkanických kopců, ledovců a ledopádů. Člověk objevil tyto končiny až v roce 1873 a dodnes je velká část ze 190 ostrovů neprozkoumaná. Z našich helikoptér si vychutnáte fantasticky neskutečné pohledy na scenerií této divočiny. Nebo se vylodíme na našich expedičních Zodiakách. Budeme sledovat, zda neuvidíme ledního medvěda, mrože a ptačí kolonie. V roce 2013 jsme viděli medvědů asi dva tucty. Je to úžasný zážitek a Vy uděláte nádherné fotografie. Balvany - koule najdete pouze zde. Povídání o lékaři Cookovi a polárníkovi a záletníkovi Nansenovi. Zvědaví medvědi nám zatím krásně pózují.

12. den:

Plavba a fakultativní vylodění na zodiacích a vrtulníkem.


13. den:

Plavba a fakultativní vylodění na zodiacích a vrtulníkem.


14. – 17. den:

Zážitkem je samotná plavba. Zkušení průvodci a lektoři nás zavedou do minulosti polárního bádání, a kromě vizuálního zážitku si domů odneseme i znalosti. Bude o čem povídat a možná se právě zde vytvoří výjimečná parta a nová přátelství. Vždyť kdo se už na tuto cestu vydá. Je v tom pořádná dávka svéhlavosti, recese, touhy po výjimečnosti a originalitě. Toto vyselektuje naši posádku! Dostáváme se do Barentsova moře a loučíme se se spolucestovateli. Patříte k malé skupince lidí, kteří stáli na nejsevernějším bodu naší planety. Patřičně to oslavíme. Návrat do Murmanska a letíme domů. Už víte, kam chodí medvědi spát?


18. den:

Přílet domů.
 

Na Severní pól
<
>
Cesta na vrchol zeměkoule Cesta na Severní pól s CK SENCíl naší cesty - Severní pól, úžasný pocit Nejblíže k ledním medvědům Čeká vás jedinečný zážitek Zorganizovali jsme výstavu fotografií přímo na Severním pólu Barvy Arktidy Největší masožravec světa Ledoborcem až na vrchol zeměkoule Na naší planetě jich je asi 22 000 Medvědi vypadají rozkošně, užijeme si jich K vylodění používáme opakovaně naše zodiaky Fotografové si zde přijdou na své Náš plovoucí domovVykoupete se na Severním pólu i vy?

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔