Moderní centrum Bejrútu prošlo rekonstrukcí. V minulosti zde byla válečná zóna.
sleva first minute 15%

Sýrie, Libanon komfortněji

Konečně je Sýrie opět v naší nabídce. Náš poslední zájezd se z této země vrátil v roce 2012, od té doby tu už bohužel zuřila krvavá válka. Zdá se, že Sýrii se opět blýská na lepší časy. Opět se můžeme podívat do země, která se kdysi označovala za nejbezpečnější na světě. V doprovodu našeho zkušeného místního partnera se podíváme na nejznámější místa na západě země v kombinaci s Libanonem. Navštívíme místo, kde vznikla abeceda, a i nejstarší hlavní město na světě. Sýrii jsme vždy milovali a jsme rádi, že tuto fantastickou zemi můžeme mít znovu v nabídce.

  • pohodlný program plný zážitků
  • nejlepší průvodci na světě
  • málo známý jižní Libanon
  • příběhy orientálního Damašku

 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v 3 * - 4 * hotelech střední třídy v pokojích pro dvě osoby, snídaně, privátní dopravu během celého zájezdu, SEN průvodce, asistenční služby, pojištění proti insolventnosti, letištní transfery Libanonu, vstupné do památek, hraniční poplatky, místní průvodce podle potřeby, víza a jejich vyřízení

Cena nezahrnuje:

ostatní stravu mimo uvedené, osobní výdaje, pojištění, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

 
Bejrút – Duroy hotel****, 5 noci

Damašek – Beit Zafran Hotel ****+, 2 noci

Crac de Chevaliers – Hotel Al Wadi ***, 1 noc

 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Paříž Blízkého Východu

PRAHA/VÍDEŇ – BEJRÚT

Odlet na pobřeží Středozemního moře. Přílet do Bejrútu. Libanon je země, která vás uchvátí. Dlouho se o této krásné zemi mluvilo v souvislosti s válkou, ale Libanon má chuť žít a tato chuť je nakažlivá. Hned v prvních momentech pochopíte, že toto je jiný Blízký Východ jako ten, jaký znáte z televize. Libanon má v sobě orientální duši i vznešenost, kterou tu po sobě nechaly snad všechny kultury Středomoří. Toto nikde jinde nezažijete.

2. den: Bejrútský corniche

BEJRÚT

Kolébka středomořských civilizací, voňavý, exotický, chutný Libanon. Čeká nás biblický severní Kanaán a domů Féničanů. BEJRÚT: město, které vstalo z popela už tolikrát, že vám na počítání nevystačí ani všechny prsty na rukou, Corniche a legendární promenáda, nové město, západní a východní Bejrút, kdysi oddělen zelenou linií. Město, které svou polohou připomíná Nice, ale svou historií stvoření světa. Svým způsobem je Libanon nejdemokratičtější zemí světa s fantastickou historií, jedinečnou polohou a snad nejlepším jídlem na světě. Třpytivé Středozemní moře nás už z letiště láká na promenádu. Kolem voňavých stánků s pečenými mandlemi, plnou, čokoládově silnou kávou, běhajících místních a bavících se rodin projdeme kolem Americké univerzity, hotelu Phoenicia, místa, kde zabili Rafíka Harírího až do nového Bejrútu nazvaného Solidere podle firmy, která ho postavila. Hlavní nákupní tepna města, ulice Al Hamra (stejně se jmenuje hlavní nákupní boulevard i v Damašku), pistáciová zmrzlina a večer výborné libanonské víno.

3. den: Gigantický Jupiterův chrám

BEJRÚT – ANJAR – BAALBEK

Přesun přes libanonské hory do údolí Bikáa. Údolí, které bylo obilnicí Říma a dodnes má obrovský strategický význam. Hned za ním leží Antilibanonské hory, úrodné nížiny Sýrie a pak už jen nekonečná syrská poušť. A uprostřed údolí je Baalbek: jeden z největších magnetů, monumentální Jupiterův chrám, při kterém zůstanete stát v němém úžasu, osmý div světa, triáda Jupiter, Bakchus a Venuše, hexagonální nádvoří. Turbulentní historie moderního Libanonu se nezapře ani zde. Země, která je rozdělena podle náboženských linií je právě zde v Bikáa pevně pod kontrolou Hizballáhu. ANJAR: nádherně zachovalé městečko z období dynastie Umajjovců (UNESCO), kde stojí čas a bez turistů a tlačenice si vysvětlíte rozdíl mezi Cardo maximus a Decamanus. Městečko plné Arménů, kteří museli utéct v roce 1915 z Turecka a nebyla by to arménská komunita, kdyby nenabízela arménské vínko a koňak, samozřejmě z libanonských vinic! Jelikož jsme v údolí, kde bylo jídla skutečně hojně, tak zde probíhaly i slavné bakchanálie, ničím neřízená zábava. A právě zde je Chateau Ksara, které se pyšně označuje jako místo kde vznikl požitek. Na tradici Bakcha a Římanů navázali jezuité, kteří zde založili dnešní vinice a vyprodukovali první suché červené víno. Doporučujeme La Prieure k jehněčímu a bílému masu. Ochutnávka špičkového libanonského vína a silně anýzového araku Ksarak v oblasti kde se víno vyrábí už přes 2000 let. Večerní návrat do ulic Bejrútu a další hummus s lehkým olivovým olejem.

4. den: Legenda o Adonisovi

BYBLOS – HARISSA

BYBLOS: druhé nejstarší město na světě, fénický přístav, legenda o Adonisovi, sladká středomořská atmosféra, pomerančovníky a divadlo, jaké jste zaručeně ještě nikde neviděli. Víte, kde vznikla abeceda? Zde či v Ugarrite? Ta bybloská se označuje za druhou nejstarší na světě. Nejstarší kasino v arabském světě a lanovka k chrámu ochránkyně Libanonu Panně Marii z Harissy. Unikátní maronitské kostely. Křesťanská Maronitská katolická církev, která svůj původ uvádí od roku 410 patří mezi nejstarší křesťanské církve na světě. Od nepaměti je spojena s Libanonem a Sýrií, a právě v Libanonu hraje i důležitou politickou roli. Návrat do Bejrútu po pobřežní dálnici a večerní zábava na corniche. Vodní dýmka, oříšky, čaj či chlazený libanonský ležák?

5. den: 8000 let staré město a mariánské poutní místo

TYROS – SIDON – MAGHDOUCHÉ

Pokračujeme na dramatický jih Libanonu. TYROS: fénické město, původně postavené na ostrově, přes které se přehnaly snad všechny civilizace světa. Dnes jsou ruiny Tyrosu součástí světového dědictví UNESCO. Jak to, že je toto místo u nás tak neznámé? SIDON: město, které je trvale obydleno již přes osm tisíc let. Umíte si to představit? Po tomto místě se procházely ještě neolitičtí lovci a sběrači, Asyřané, Křižáci, muslimové, Maroniti a dnes vy. Ve městě kázal i Ježíš. Dominantou je majestátní křižácký hrad, vypínající se nad přístavem, který důkladně projdeme, abychom si užili nejkrásnější panorama města. Koupíte si na místním bazaru slavná Levantská mýdla? Naší poslední zastávkou v tento den bude malá vesnice Maghdouché, která je významným mariánským poutním centrem. V posvátné jeskyni, kousek nad vesnicí, čekala Panna Maria na Ježíše během jeho kázání v Sidonu. Dozvíte se více o křesťanské komunitě Libanonu, která patří k nejstarším na světě. Jižní Libanon je úplně jiný než Bejrút či severní pobřeží. Pomalejší, slunečnější, a je zároveň domovem nejlepších bojovníků na světě.

6. den: Vstupujeme do Sýrie

BEJRÚT – DAMAŠEK

Cesta vrcholí a jdeme do nejpřátelštější země na světě. Sýrie. Drastická občanská válka, kterou si žádný Syřan nepřál skončila. Další příklad, když se země stane hračkou v rukou jiných mocností. Koneckonců pro tento region to není nic nového. O Damašek bojovali Egypťané, Peršané, Asyřané, Chetité, mameluci, Mongolové, křižáci, muslimové či Turci. Ten zástup je nekonečný. Stejně jako historie Damašku, nejstaršího hlavního města na světě, které se vzpamatovalo již i z horších pohrom. Překročíme Antilibanonské hory a kolem Zabadání seběhneme k řece Barada, na níž leží Dimašk aš Sám neboli DAMAŠEK. Odpolední prohlídka města, které se vám hned v prvních momentech dostane hluboko pod kůži!

7. den: Nezlomný Damašek

DAMAŠEK

DAMAŠEK: Kde začít? Na hoře Qasjun nad městem zabil Kain Ábela. Jeden z nejstarších biblických příběhů zde končí, a mnohé jiné začínají. Centrem města je Umajjovská mešita, která je postavena na bývalém křesťanském chrámu, ten zas na Jupiterově chrámu, ten zas na Diově, a ten na Haddadovým. Dnes zde stojí nádherná mešita, jedna z nejkrásnějších na celém Středním Východě. Hned vedle je mauzoleum hrdého Saladina, který osvobodil Jeruzalém. Ohromné ​​nádvoří Umajjovské mešity zdobí minarety a uvnitř najdeme svaté místo, kde má odpočívat hlava sv. Jana Křtitele. Hledali byste ji tu? Vyzkoušíme kávičku v jedné z nejstarších kaváren na světě Al Nawfara, a možná i vodní dýmku a dokonalou Sawara. Přes krytý středověký trh Hamídíja přejdeme na ulici se zajímavým názvem: Ulice, která se jmenuje rovná, protíná celé staré město a je zmíněna i v Bibli. Na jejím konci je kaple sv. Ananiáše. Nedaleko odsud najdete okénko, odkud Sv. Pavla spustili v košíku z městských hradeb, aby mohl utéct před Římany. Na této ulici také Ananiáš vrátil zrak Saulovi. Dva biblické příběhy na jedné ulici. Tržiště Damašku stále dýchají krásným Orientem a rozhodně si je užijeme. Nakupte si tu koření, čaj, čerstvé pistácie nebo vynikající bonbony s lupínky růží. Odpočineme si v paláci Azem, kde svého času žil guvernér Damašku. Ve starém městě strávíme zbytek dne. Káva s kardamomem, toulky bazarovými ulicemi a milé úsměvy Syřanů. Přenocujeme v Damašku.

8. den: Vesnice, která dodnes hovoří jazykem Ježíše Krista

DAMAŠEK – MAALULA – CRAC DE CHEVALIERS

Jen 60 km severně od Damašku leží nádherná horská vesnička Maalula s kostelem ze 4.století a jedno z posledních míst světa, kde se dodnes hovoří aramejštinou – jazykem Ježíše Krista. Vesnička je domovem dvou zajímavých klášterů. Řecký ortodoxní klášter sv. Tekly a řecko-katolický chrám sv. Sergeje. Maalula patří k nejmalebnějším místům Sýrie a pro její polohu si ji zamilujete. Po prohlídce tohoto krásného místa v Antilibanonských horách pokračujeme na sever a přesuneme se údolím Wadi al-Nasar (Údolí křesťanů) až pod impozantní křižácký hrad Crac des Chevaliers. Hrad stojí na vysokém kopci a vítá nás už z dálky několika kilometrů. Zítra si ho pořádně vychutnáme.

9. den: Co viděl Justinián?

CRAC DE CHEVALIERS – SIDNÁJA – BEJRÚT

Největší křižácký hrad na světě CRAC DE CHEVALIERS. Monumentální stavba, vybudovaná v oblacích nad zelenými kopci Sýrie. Jak žili křižáci? Kdo vlastně byli a proč sem přišli? Vše do poslední tečky se dozvíte přímo na tomto místě. Do pevnosti vejdeme přes mohutnou kamennou hradbu a nadechneme se zapomenuté atmosféry. Projdeme všechna dostupná místa, a nakonec vyjdeme na hradby, abyste viděli, jaká je tato část Sýrie malebnou krajinou. Pokračujeme na jih, kde na nás čeká SIDNÁJA. Místo kde se byzantskému císařovu Justiniánovi během lovu na jelena zjevila Panna Marie a požádala ho, aby na její počest postavil na tomto místě chrám. Tak se také stalo a klášter v Sidnáji zde stojí dodnes. Uvnitř jsou ukryty vzácné ikony. Některé z nich byly namalované evangelistou Sv. Lukášem. Po prohlídce sejdeme opět na horkou hranici a vrátíme se do Bejrútu, kde jsme již jako doma.

10. den: Naše cesta končí

BEJRÚT – PRAHA/VÍDEŇ

Naše cesta končí! Byl to jeden dech beroucí zážitek za druhým. Je čas podělit se o ně s rodinou a přáteli a plánovat další fantastickou cestu. Vítejte doma!

Sýrie, Libanon
<
>
Využijte možnost luxusního ubytování v Intercontinental Phoenicia Beirut, hotelu, který je symbolem moderního Bejrútu. Výhled na zátoku Zaitunah. Moderní umění, historická budova, tradiční jídla.Vítáme Vás v libanonském Bejrútu. Připravte se, poznáme krásný Libanon s jeho zajímavostmi.Pompeje Blízkého východuAnjar se svými ruinami patří mezi nejzajímavější libanonské místa. Leží jen pár kilometrů od hranic se Sýrií a tak není divu, že tu měl kalif své letní sídlo.Muslimská architektura Umajjovského města fascinuje návštěvníky i dnes po několika staletích.Ruina paláce kalifa je dnes nejznámějším místem celého libanonského Anjaru.Také Vám přijde Anjar mimořádně fotogenický? Společně ho celý projdeme a pochopíte jeho význam. U nás je Anjar stále neznámým místem.Poslední oblouky Anjaru a je čas vydat se dále do fantastického Baalbeku.Největší kamenný blok světa? Baalbek v sobě ukrývá množství příběhů a zajímavostí.Propyleje nás vezmou do zapomenutého starověkého světa, kde se před očima objeví obrovské sloupy Jupiterova chrámu.Propyleje jsou antickou branou do světa Baalbeku. Stačí vyjít několik schodů a celý Baalbek je jen Váš.Libanonská kuchyně dobyla svět. Proč a jak? To se nejen dozvíte, ale i pochopíte v restauraci Em Sherif.Libanonský Anjar je posetý ruinami důležitého muslimského města, které zde stálo již v raných dobách nového náboženství.Umajjovská mešita je ozdobou starého Damašku a patří k nejkrásnějším mešitám Blízkého Východu. Má duši, příběhy, legendy, a to vše společně objevíme.Stopy občanské války uvidíme i na minaretu, který se zvedá přímo nad starým přístavem v centru Sidónu. Kolik kulek ho zjizvilo?Ruch pouličního tržiště v centru Sidónu nedaleko promenád, je místem, kde pocítíte orientální kouzlo.Vítejte v Sýrii. Poslední roky se o této zemi hodně mluvilo, a nyní se do ní můžeme opět vrátit. Na tuto zemi jen tak nezapomenete, dostává se hluboko pod kůži a omotá si Vás svým orientálním voláním.Panorama Damašku z hory Qasjun, kde měl podle legendy zabít Kain svého bratra Ábela.Příjemné nádvoří Umajjovské mešity s milými lidmi. Ukážeme si její minarety, ale i posvátné místo, kde má být pohřbena hlava sv. Jana Křtitele.kde má být pohřbena hlava sv. Jana Křtitele. Tržiště Souq al-Hamídíja je splněným snem o orientálním místě. Starý Damašek má v sobě atmosféru, jakou byste dnes jinde hledali marně.Večer na damašském bazaru. Nezapomeňte smlouvat, je to součást orientální hry.Křesťanská vesnička Maalula v Antilibanonském pohoří, kde dodnes můžete slyšet unikátní aramejštinu, jazyk Ježíše Krista.Křížácká pýcha Crac des Chevaliers patří mezi symboly Sýrie. Krásné panorama na jeden z nejkrásnějších křižáckých hradů celého regionu.Obrovské kamenné zdi uvidíme z těsné blízkosti, protože se do hradu podíváme.Crac des Chevaliers je obrovským hradem, a tak se zde můžete dlouho toulat a objevovat tajné chodby či fantastické výhledy.Klášter v syrském městečku Sidnája nechal postavit byzantský císař Justinián, a ve svém moderním hávu zde stojí dodnes.Sýrie, to jsou i stopy křesťanství, a po Maalule je najdeme i v Sídnáji. Pohled z kláštera na okolní krajinu.
Moderní centrum Bejrútu prošlo rekonstrukcí. V minulosti zde byla válečná zóna.

Izrael, Jordánsko - Vše bylo perfektně zorganizováno

•Právě nedávno jsme se vrátili po velikonočních svátcích strávených v Izraeli, Palestině a Jordánsku. Když jsme se dozvěděli, že jsme objednali zájezd právě v termínu svátků, měli jsme z toho trochu strach, ale na druhé straně jsme zase měli i velká očekávání které se i díky super SEN průvodci Františkovi, vyplnili za co bychom mu chtěli poděkovat. S CK SEN jsme byli už několikrát a máme jen pozitivní zkušenosti plné zážitků. Na dovolenou jsem vzal i své synovce, kteří byli z celého pobytu uneseni a po příchodu domů a všech otázkách odpověděli jen slovy "to musíte zažít". Celá dovolená byla jedno místo za druhým a jeden zážitek větší než druhý. Navštívili jsme i neplánované místa u Rudého moře, jakož i krásný Ammán a krajiny jsme přešli z jednoho konce na druhý. Těžko hledat nějaký konkrétní zážitek neboť všechny byly specifické a dochází Vám to až po několika dnech. Vše bylo perfektně zorganizováno a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, za což děkuji Františkovi i celému SEN týmu. Už se nemůžeme dočkat kam vyrazíme v budoucnu. Děkujeme a přejeme vše dobré, Mrázkovi,Brno

Čti více
Využijte možnost luxusního ubytování v Intercontinental Phoenicia Beirut, hotelu, který je symbolem moderního Bejrútu. Výhled na zátoku Zaitunah. Moderní umění, historická budova, tradiční jídla.

Touha po poznání byla větší :)

•Když se naše rodina a okolí dozvěděli kam máme namířeno na dovolenou, hodně se divili a rozmlouvali nám to, že je to nebezpečné. Ne že by jsme troška neměli obavy, ale touha po poznání byla větší. Po návratu mohu říci, že nelituji tohoto rozhodnutí a celý pobyt byl úžasný. Ve všech zemích byl klid, někde byly hlídky, ale nějaký pocit nebezpečí jsme nezažili. Krásný západ slunce u moře v Bejrútu, které se snaží opět získat svou tvář, památky v Biblose, BAALBAK jsou nezapomenutelné. Jordánsko - Petra, Mrtvé moře, hora Nebo - další perličky zájezdu. Co byl pro mě největší zážitek byl Jeruzalém. je to až neuvěřitelné jaká rozmanitost může být na jednom místě. Asi všichni jsme si užili historii při Genezaretském jezeře a ochutnali i Petrovu rybu. Musím také poděkovat našemu průvodci za jeho úžasné doprovodné slovo, bez toho by to bylo jako dívat se na telku bez zvuku. Děkuji za nezapomenutelnou a bezpečnou dovolenou. Jana

Čti více
Vítáme Vás v libanonském Bejrútu. Připravte se, poznáme krásný Libanon s jeho zajímavostmi.

Izrael, Jordánsko, Libanon – nejhodnotnější zájezd

Před měsícem jsme se vrátili z poznávacího zájezdu do Izraele a musím říct, že i když jsme procestovali půl světa s manželem, tak toto byl nejhodnotnější zájezd!! I když máme více než půl života za sebou (77 a 70) a mysleli jsme si, že známe historii, náboženství a geografii, tak to nebylo tak.
Nikdy nepochopím, kde bral náš průvodce Petr ty vědomosti, kterými nás "krmil" po celých 11 dní. Musím opravdu říct, že když jsme se vrátili, tak jsme měli ze všeho gali-mate. Ale po pár dnech po návratu jsme si sedli za počítač a vygooglovali jsme si jednotlivá místa, která jsme navštívili a pomalu jsme začali chápat jednotlivé události a historii. Poznali jsme velmi milé lidi, byl to dobrý kolektiv. CK SEN doporučuji všem zájemcům o cestování a poznávání historie, zemí a událostí! Mají to vymakané, vědí o každém kameni, který je starší než 100 let vše, všechny zastávky, hotely. Restaurace jsou na úrovni, nemluvě o průvodcích. Vím to, protože členové naší rodiny s nimi jezdí často. Jděte s nimi, nebudete litovat!

Čti více
Pompeje Blízkého východu

Cestovatelský zážitek ze zájezdu Izrael, Jordánsko, Libanon

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za krásný zájezd napříč Blízkým východem, který jsem absolvovala. Zažila jsem krásnou symbiózu hor, moře a kultury v čarokrásném Libanonu. A poznala jsem místa, kde vznikla civilizace. V neposlední řadě děkuji za skvěle připraveného průvodce, který nás doprovázel a který dal našemu cestovatelskému zážitku ještě vyšší level. Marie, Jižní Čechy

Čti více

Byblos

Nenápadné libanonské město Byblos ležící severně od Bejrútu patří mezi unikáty. Považuje se za jedno z nejstarších míst světa a jeho historie je tak stará jako učebnice dějin. Kdysi zde pulsoval slavný fénický přístav a pochází odsud i jedna z nejstarších abeced světa. Vzdělanost byla v těchto končinách zakořeněna, když mnohé země teprve koketovaly s obráběním polí. Dnes je pod ochranou UNESCO a najdete zde fantastický soubor památek od ruin starověkých chrámů, kde zanechali stopy Féničané, Kanánci, Asyřané, Makedonci, Řekové či Římané. Dnešnímu městu dominuje krásný křižácký hrad z 12. století. Procházky starými uličkami, skvělá libanonská kuchyně a atmosféra jsou devizou Byblosu.

Čti více

Anjar

Anjar nepatří mezi nejznámější libanonské památky, ale o to zajímavější toto místo bude. Leží jen pár kilometrů od hranic se Sýrií, a tak se tu proplétají arabské dějiny ranného islámského období, protože právě tam v Damašku v 7. století vládla první islámská dynastie Ummájovců. Kalif Al-Walid a později jeho syn Al-Abbas postavili v 8. století Anjar a měl sloužit jako letní sídlo panovníků. Dnes jde o jedno z nejlépe zachovaných Ummajovských míst a nabízí pohled na to, jak takové místo mohlo vypadat. Najdete zde fotogenický chalífův palác, lázně i hlavní ulice postavené po vzoru římských. Anjar je dnes i místem, kde najdete největší arménskou populaci v zemi, což dokazuje i arménská katedrála nedaleko ruin.

Čti více

Baalbek

Libanonský Baalbek je nekorunovaným divem světa. Je zapsán v UNESCO, ale vůbec by se neztratil ani mezi nejdokonalejšími památkami celého světa. Je mementem toho, jaká monumentální a důležitá byla Římská říše zde na Středním Východě a společně s jordánským Jerashem a syrskou Palmyrou patří k trojici nejlépe zachovaných římských měst celého regionu. Jeho dějiny sahají do třetího tisíciletí p.n.l., ale svůj zlatý věk prožil během římské doby v 1. století. Fantastický chrám věnován Jupiterovi je symbolem města a jeho neskutečné 22 metrů vysoké sloupy držely precizně zhotovený architráv, ze kterého budete obdivovat jeho úlomky a můžete se jich i dotknout. Obrovský chrámový komplex a vyhlídka na Bakchův chrám, jeden z nejlépe zachovaných chrámů starověku. Nahlédnete dovnitř, udělejte si unikátní fotografie a podívejte si i největší rukou opracovaný kamenný blok světa. Baalbek skrývá množství překvapení. Pokud si všimnete žluto-zelené vlajky ve městě, ty patří libanonskému Hizballáhu, který se těší právě v Baalbeku velké popularitě. Koupíte si domů vlaječku nebo klíčenku?

Čti více

Bejrút

Bejrút jedním slovem? Fénix. Přesně jako bájný pták i Bejrút několikrát vstal z popela, aby se opět nadechl a těšil se ze života. Dnes je libanonské hlavní město krásným příkladem toho, jak život vždy zvítězí nad válkou a patří tak k nejmodernějším arabským metropolím. Dáte si vychlazené libanonské pivko s vodní dýmkou v některém z klubů? Stále jsme v islámském světě, ale tento je jiný než konzervativní Arabský poloostrov. Dvoumilionový Bejrút leží na břehu Středozemního moře, z něhož se zvedají Holubičí skály a který křižuje nákupní ulice Hamra plná obchodů, butiků či podniků. Náměstí Martyr s rozstřílenou sochou je mementem toho, že zde v 80. letech zuřila tvrdá válka. Kdysi tudy procházela Zelená linie mezi islámskou a křesťanskou částí města, dnes je tu pořádná výstavba. Nahlédněte do obrovské, moderní mešity Al-Omar a prohlédněte si také maronitskou katedrálu či kostel sv. Jiřího jen pár metrů od ní. Bejrút je jako mozaika, skládačka náboženství, etnik a života.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔