Brána Zhengyangmen.
sleva first minute až 29%

Tokio, Peking - 2 skvělá města komfortněji

Japonská společnost se od té naší ve všem odlišuje, proto může vyvolávat údiv nad neznámými zvyky či tradicemi. Na druhou stranu jde o sebevědomý a pracovitý národ s jedinečnou ba trochu izolovanou kulturou, který začnete snadno obdivovat. A pak je tu Čína, jakožto druhá nejlidnatější země světa, nabízející kapitalistickou, koloniální ale i komunistickou tvář. Tyto dvě fascinující země nelze poznat lépe než díky návštěvě jejich pulzujících metropolí. Vydejte se za nezapomenutelnými zážitky!

  • Četné památky UNESCO
  • Hypermoderní Japonsko dle CK SEN
  • Unikátní spojení dvou různých kultur
  • Michelinské restaurace
  • Top Instagram místa Tokia i Pekingu
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class do Tokia a spět z Pekingu včetně letištních transferů v Tokiu a Pekingu,  letištní poplatky, přelet Tokio – Peking v economy class, ubytování v pokojích pro dvě osoby ve 3* hotelech, snídaně v Japonsku, snídaně v Pekingu, VIP přepravu pronajatými vozy, SEN průvodce a místního průvodce podle potřeby, prohlídku Pekingu, prohlídku Tokia, výlet do Kamakury – Hakone, výlet do Nikkó, výlet na Velkou čínskou zeď, nejlepší pojištění proti insolventnosti, asistenční služby CK SEN.

Cena nezahrnuje:

víza, ostatní stravu, výdaje osobní povahy, fakultativní program

Ubytování:

TOKIO: Asia Center of Japan***, 4 noci

PEKING: The Dongfang Hotel Beijing***, 3 noci 

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 3000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.
Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do země samurajů

LETADLO

Odlet z Evropy a přelet do Tokia. Čeká nás intenzivní zájezd do největších metropolí Asie. Připoutejte se a letíme. Během letu se nezapomeňte projít a pravidelně protáhnout. Pokud chcete létat jako elita, doporučujeme uvažovat o létání v business class nebo first class, případně jen jedním směrem. Pozor, je to návykové!

2. den: Největší město světa a autentické Japonsko

TOKIO

Přilétáme do 37milionové aglomerace Velkého Tokia, která je velká asi jako západní Slovensko. Uvidíme z letadla nejvyšší horu Japonska, bájnou sopku Fudži (3 776 m)? Náš zástupce už čeká na letišti, a tak se záhy ponoříme do víru Tokia.

Následuje ubytování v tradičním japonském hotelu. Pro náročnější zákazníky doporučujeme stylový japonský hotel z naší nabídky CK SEN, který najdete v doplňkových službách. Japonsko je země, která dbá na čistotu a pravidla jsou zde dodržována na 100 %, takže první seznámení s největším městem světa může být pro někoho příjemným „šokem“. Tokio bude na tomto zájezdu především moderní vsuvkou, ale naše procházky proložíme i návštěvami historických zákoutí. Pro přiblížení destinace doporučujeme přečíst knihu spisovatele Harukiho Murakamiho zvanou „Hon na ovci“. Příběh je o chlapci, kterému fotografie změnila život. 

Dále nás čeká první kontakt s japonskou kuchyní. Zamilujete si ji i vy? Pro fanoušky filmu Kill Bill doporučujeme navštívit restauraci, kde se natáčel slavný bojový díl z dílny uznávaného režiséra Quentina Tarantina. Interiér je totožný s tím, který se objevil ve filmu. Pokud jste fajnšmekr, hledáte luxus a chcete ochutnat steak ze speciálního hovězí dobytka zvaného Wagyu, pak zkuste navštívit Steakhouse Misono s krásným výhledem na luxusní Ginzu. Právě zde vám připraví nejlepší Kobe steak v Japonsku – průměrná cena za 150 gramů činí 6 353 Kč.

Pokud jste náročnější, popřemýšlejte o ubytování v prémiových hotelech s předstihem a zlepšete svůj standard. Nemění to kvalitu zážitku, ale pohodlí.

3. den: Město samurajů, věštění budoucnosti a černé vejce v sopečném údolí

TOKIO – KAMAKURA – HAKONE – TOKIO

Soukromým minibusem se vydáme do Kamakury, bývalého hlavního města Japonska, kde se začala psát historie šógunů a samurajů. Zde navštívíme první šintoistickou svatyni zvanou Curugaoka Hačiman a ukážeme si věštění budoucnosti tak, jak to Japonci dělali doposud. Při následném průjezdu městy Kawasaki a Jokohama uvidíme Tichý oceán se sopečně písečnými plážemi a možná spatříme i pár skandujících surfařů. Naším dalším cílem bude Národní park Hakone s krásnými přírodními scenériemi. Poplujeme v něm lodí po klidném sopečném jezeře Aši a pokud nastanou ideální klimatické podmínky, pokocháme se majestátní dominantou Japonska – svatou horou Fudži, od které nás bude dělit vzdušnou čarou necelých 40 km. 

Poté navštívíme sopečné údolí Ówakudani, které je proslulé svými horkými prameny a velkým množstvím síry. Dáte si černé vejce uvařené v sopečné vodě? Podle legendy vám prodlouží život o 7 let! A nakonec se vrátíme do Tokia, kde absolvujeme večerní jízdu metrem na jednu z nejrušnějších stanic na světě – Šibuja. Zde se projdeme japonským centrem nočního života a společně prozkoumáme největší křižovatku na světě, na níž se odehrál skutečný a dojemný příběh o psovi jménem Hačikó, jenž se stal symbolem oddanosti člověku.

4. den: Nemluv o kráse, dokud neuvidíš Nikkó!

TOKIO – NIKKÓ – TOKIO

Před námi je celodenní výlet do Nikkó, o kterém Japonci říkají: „Nemluv o kráse, dokud neuvidíš Nikkó!“. Pochopíte proč. Prohlédneme si totiž celý komplex původních chrámových staveb zasazených do krásného prostředí národního parku, který jako jeden z mála historicky ani jednou nevyhořel. Pozornosti zde jistě neunikne Tóšógú – svatyně a mauzoleum zakladatele dynastie Tokugawa ze 17. století, jehož krása svědčí o bohatství a moci šógunů. Okouzlující je ovšem i pětipatrová pagoda u svatyně, která zaujme svou unikátní architekturou. 

Při prohlídce se pokocháme i Bránou slunečního jasu Jómeimon, jež je národním pokladem hýřícím barvami a stovkami jemných dřevořezeb. Světoznámý je reliéf tří opic Sanzaru, které učí japonskou mládež, jak se vypořádat se zlem. Fascinující je ale i řvoucí drak na stropě buddhistického chrámu se speciální akustikou nebo okolní cedrové aleje, které zde rostou již více než 400 let. Naše putování pak zakončíme cestou, na níž se propleteme serpentinami až do hor k nejvyššímu vodopádu na naší cestě Japonskem. Tím je Kegon (97 m) oplývající krásou ve všech ročních obdobích. Poté se navrátíme opět do Tokia a budeme vstřebávat náročný ale nádherný den.

5. den: Všechny čtvrti Tokia a nejčerstvější sushi

TSUKIDŽI – ASAKUSA – ODAIBA – GINZA – AKIHABARA

K prohlídce Tokia využijeme důmyslnou síť tokijského metra. Zažijeme tak mnohem více a přiblížíme se životu Japonců. Začneme na největším rybím trhu na světě zvaném Tsukidži, kde se denně prodá přes 2 000 tun mořských plodů. Ke svačině zde můžeme ochutnat to nejčerstvější sushi, velrybí maso nebo bílé sladké jahody. Také si projdeme tradiční japonskou zahradu v areálu, kde žije císařská rodina – pokud tedy bude otevřená. V městské části Asakusa se pak pokocháme nejstarším buddhistickým chrámem Sensō-dži, nedaleko kterého stojí na břehu řeky Sumida nejvyšší budova v Tokiu známá jako Nebeský strom (634 m). 

Naše kroky budou posléze směřovat na uměle vytvořený ostrov Odaiba, kam se dostaneme přes Duhový most nadzemkou (pozn. nadzemní dráhou), která nemá řidiče. Odtud se pokocháme výhledem na krásné panorama Tokia a vydáme se hledat zmenšenou repliku Sochy Svobody. A pak nás čeká Ginza, které se přezdívá Champs-Élysées Tokia, neboť je nejdražší a nejluxusnější ulicí v Japonsku. Říká se, že kdo nebyl v Ginze, nebyl v Tokiu. V elegantní budově uprostřed Ginzy budou moci zájemci ochutnat japonské selfieccino – čokoládu s vlastní fotografií. Konec dne strávíme ve čtvrti Akihabara, kde si ukážeme odvrácenou tvář Japonců v hernách Pačinko a GiGO a vysvětlíme si rozdíl mezi Anime a Mangou.

6. den: Tak blízké, a přitom tak rozdílné

TOKIO – PEKING

Kvalitní leteckou společností se přesuneme z hlavního města Japonska do hlavního města komunistické Číny.

PEKING – hlavní město Číny, které musíte vidět. Peking je metropole, která se nedá srovnávat s žádnou jinou. Je to jedinečný, kontrolovaný i uspořádaný svět, jenž ukazuje to dobré ale i odlišné odrážející komunismus s kapitalistickou tváří. Zajímavé je, že Peking byl založen dynastií, která ani nebyla čínská, ta však inspirovala další císaře až po mocného Maa. 

Po příjezdu do hotelu se trochu aklimatizujeme a vyrazíme na krátkou prohlídku do moderního centra města, které se nazývá Wangfujing. Je to pěší zóna lemovaná drahými butiky a obrovskými nákupními centry s dobrými restauracemi. Téměř na konci této malé nákupní zóny se nachází rušný trh s pouličním jídlem, který potěší všechny gurmánské experimentátory. Ochutnáte škorpióna na špejli přímo v srdci čínského hlavního města?

Pokud hledáte na závěr zájezdu luxusní hotel, doporučujeme vám zvolit v doplňkových službách hotel Waldorf Astoria Beijing.

7. den: Chrám nebes a akrobatická show

PEKING

Prohlídku Pekingu začneme v nejznámějším chrámu, který nepatří k buddhismu, taoismu, konfucianismu ani jinému náboženství. V něm uvidíme zajímavá místa, kde se panovník modlil za dobrou úrodu. Nejvýznamnější byla celodřevěná Síň modliteb, jež se stala symbolem města (UNESCO). Zajímavost: Kdysi býval Chrám nebes vyhrazen pouze pro císaře a jeho služebníky. Dnes však přestavuje společenské místo pro staré obyvatele Pekingu, kteří si v chrámovém parku zřídili hřiště sloužící k setkávání, zpěvu, tanci, cvičení, debatování, hraní deskových her či k inspiraci, jak si užít důchodový věk. 

Zájemci pak budou moct zhlédnout akrobatickou show jednoho z nejlepších akrobatických klubů ve městě (čínští akrobaté patří obecně mezi nejlepší na světě). Zaručujeme husí kůži, nezapomenutelný zážitek i obdivné pohledy. Večer pak bude volný a leckoho naláká k návštěvě jedinečných pekingských restaurací.

8. den: Velká čínská zeď, Letní palác a Ptačí hnízdo

PEKING – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ – PEKING

Na tento den se těší většina cestovatelů po Číně. V brzkých ranních hodinách tedy vyrazíme kvalitním klimatizovaným autobusem na sever – k VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která je největší atrakcí Číny a dle obliby Číňanů jedinou památkou viditelnou z Měsíce. Více než 6 000 km dlouhá starověká stavba je pod patronací UNESCO. My navštívíme místo, které bylo pro Peking strategické k obraně – i proto je zeď v této části dvakrát opevněná. Odměnou za fyzickou námahu bude úžasný výhled do okolí Západních hor a v dálce je z obranných věží vidět také samotný Peking. Budeme hovořit o impozantní povaze technického mistrovského díla a následně se pod zdí pořádně občerstvíme. 

Procházka po Velké čínské zdi patří k nejkrásnějším vzpomínkám na velkou Čínu. V tento den uvidíme i výrobu artefaktů z jadeitu. Jadeit, jakožto polodrahokam, má nesmírné množství významů nejen v rámci čínské medicíny a tradiční kultury. Tento kámen je Číňany ceněn více než zlato či diamanty a bývá též součástí dědictví v rámci několika generací v rodině. Jeden z nejcennějších se těží přímo v okolí Pekingu. 

Během své poznávací cesty ovšem navštívíme i LETNÍ PALÁC, jenž je pekingskou ukázkou nádherné čínské zahradní architektury. Letní sídlo poslední císařské dynastie pocházející z chladného Mandžuska má vše, co dynastie potřebovala – jezero, chrám, úřední či rezidenční prostory ba dokonce slavnou a na výstavbu finančně i fyzicky náročnou mramorovou loď císařovny Cixi, která vás jistě zaujme (UNESCO). A protože býval Peking dějištěm letních olympijských her, nemůžeme na závěr opomenout prohlídku slavného symbolu olympijského komplexu, kterým je PTAČÍ HNÍZDO s diváckou kapacitou 91 000 osob. Areál se jmény vítězů dokumentující největší letní olympijské hry v historii je prostorem, který v Pekingu určitě stojí za vidění.

9. den: Největší náměstí, moderní opera, Zakázané město, příběhy o eunuších a poslední nákupy 

PEKING

Poslední den věnujeme nejznámější památce v Číně, která odkazuje na její bohatou císařskou historii. Zakázané město bude jakousi třešničkou na závěr. Avšak ještě předtím, než si prohlédneme sídlo velkých čínských dynastií Ming a Čching, projdeme se po největším náměstí na světě. Náměstí Nebeského klidu sice nenabídne lavičky k sezení a ani projížďku na kole, která je zde zakázaná (tanky mají ovšem přístup povolen), představuje ale místo, kde se ráno před východem slunce za zvuku čínské hymny vztyčuje čínská vlajka a kde mladí pionýři střeží památník věnovaný obětem občanské války. 

Dále se projdeme kolem moderního Velkého národního divadla, jehož opera patří k nejkrásnějším budovám na světě. „Plovoucí vejce“, jak místní nazývají budovu divadla, doplňuje srdce moderního, historického i ekonomicky silného Pekingu nezaměnitelným způsobem. A nakonec dojdeme konečně k vytouženému Zakázanému městu, které mělo podle legend 9 999 místností. Dodnes se jedná o nejrozsáhlejší palácový komplex na světě s většinou dřevěných a mramorových budov. Tato nejkrásnější ukázka čínské císařské architektury, inspirovaná moderním feng šuej, je pod ochranou UNESCO. Příběhy, které se odehrávaly v jednotlivých částech města, se dodnes vyprávějí jako pohádky a legendy v čínských rodinách. 

Zakázané město, dnes také známé jako Palácové muzeum, je součástí prohlídky hlavního města Číny, stejně tak jako ochutnávka místní speciality – pekingské kachny, kterou si dopřejeme v tradiční luxusní restauraci. Tento pokrm se stane dokonalou tečkou za poznáváním obrovské a různorodé země, jakou Čína je. Po obědě ještě navštívíme přední trh s hedvábím, nebo zamíříme za nákupy na pěší zóně Wangfujing a pak už nás čeká jen transfer na letiště a následný odlet domů.

10. den: Vítejte doma!

PEKING – DOMOV

Přílet do Evropy.

Tokio, Peking - 2 skvělá města
<
>
Poznáte nejkrásnější památky ČínyPeking a Zakázané město večer.Hutong v centru Pekingu.Mauzoleum Mao Ce-tunga na Náměstí Nebeského klidu.Moderní část Pekingu.Budova čínské televize CCTV.Projdete se po Velké čínské zdiNebeským chrámem vás provede náš profesionální SEN průvodceČínská výzdoba chrámůTyto lampiony jsou typické pro ČínuPo ránu si můžete s Číňany zacvičit oblíbené taj-čiČína křížem krážem s CK SENDlouho očekávaná Čínská zeď je před námiProjdete se po jednom z divů světaVelká Čínská zeď je neuvěitelná stavbaVelkou Čínskou zeď si vyfotíte ze všech úhlůOpravdu je vidět Velká čínská zeď z vesmíru?Kvalitní prohlídka se SEN průvodcemČínská architektura je úchvatná a rozhodně vás nezklameNebeský chrám je symbolem PekinguProhlédnete si detaily Nebeského chrámuTěšit se můžete i na letní palác císařské dynastieMramorová loď císařovny Ci xi je hlavní atrakcí Letního paláce Podíváte se k bráně nebeského pokojeDozvíte se zajímavosti o Zakázaném městěS CK SEN do Zakázaného městaNesmí chybět ani fotka se Zakázaným městemSetkání s místnímiDo Zakázaného město lidé mohli jen na pozvání císařeProjdete si typické čínské uličkyNa ulicích budete potkávat místní kaligrafyKaligrafie má v Číně neodmyslitelné místoOchutnáte speciality místní kuchyněMilovníci čínské kuchyně si přijdou opravdu na svéTěšit se můžete na typické pokrmy z bambusových pařníkůOchutnáte místní delikatesu, dim sum?Lákají Vás sépie nebo raději hmyz?Nesmíte si nechat ujít ani originální čínuCo se týče jídla, máte se na co těšitLegendární knedlíčky přímo z uliceNoční čínský streetfood má neobyčejnou atmosféruToki  vpozadí s horou Fuji.Poznejte japonskou kulturu s CK SENSEN v Japonsku.Vítejte v zemi vycházejícího slunceJaponské tradice.Průvodce CK SEN s místními Japonci Prohlídka nočního TokiaZažijete typický ruch v ulicích JaponskaTěšit se můžete na pravé japonské sushiDoslova se projíte japonskou kuchyníBudete si moci i sami ogrilovat kousek hovězíhoTo nejlepší japonské sushiOchutnáte celou řadu japonského sushiPoznáte přátelskou náturu japoncůTradiční japonské lampiony

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací