USA národní parky

Pět tipů na dalekou exotiku s dětmi

Vydat se s dětmi na daleké cesty za exotikou? Spousta lidí to odmítá. Přitom je mnoho bezpečných zemí, kde není důvod k obavám a celá rodina si dovolenou užije. Jak říká Pipi Dlouhá Punčocha: „Našinec se na moři neztratí.“

Autori: Pavel Fellner, CK SEN

29.01.2017

Čti více
USA národní parky
USA národní parky

Není nutné na nic čekat

Vědci dokonce tvrdí, že některé věci ztrácejí kouzlo s rostoucím věkem. V šestnácti letech prý zmizí schopnost vidět v mexických pyramidách Aztéky. Pak už z toho jsou jen kupy kamení. Stihněte to, dokud to funguje. Mladší děti se lehce dají motivovat, většina starších prochází fází, kdy jim rodiče nepřipadají příliš COOL. Třeba si během pochodu pralesem, potápění nebo při setkání se lvem na safari přiznají, že otec je machr. „A když je vezmete na Nový Zéland do Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu, můžete zjistit, že netrpí hippopotomonstrosesquipedaliofóbiou, teda chorobným strachem z dlouhých slov. Pokud jim navíc řeknete, že slovo Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu znamená Kopec, kde Tamatea, člověk s velkými koleny a horolezec, který jedl zem a cestoval jen tak dokola, hrál na nosní flétnu své milé, budou si myslet, že si vymýšlíte. Když ovšem zjistí, že to tak je, až do smrti vám budou věřit vše.

Buddhistický mnich,Srí Lanka
Buddhistický mnich,Srí Lanka

Srí Lanka (plus Maldivy) – vhodné pro děti od osmi let

Ideální kombinace oddechu a poznání, místo jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Je zde teplé moře a krásné pláže, tajemná džungle a množství zajímavých buddhistických památek, které berou dech. Srí Lanka je živou botanickou zahradou, kde děti mohou krmit slony a sbírat čaj na plantážích.

dětské radovánky v Thajsku
dětské radovánky v Thajsku

Thajsko, Malajsie, Singapur – vhodné pro děti od osmi let

Dokonalá exotika pro malé i velké. Děti nadchne jízda v tuk-tucích po bláznivých ulicích Bangkoku, na dlouhých loďkách přes plavající trhy a mezi ostrovy ve tvaru dračích zubů, na kajacích po mangrových zátokách a na slonech po kaučukových plantážích. Návštěvníkům budou opice skákat po hlavě, barevné rybičky zobat z ruky a poté se vydají obdivovat „dvojčata“ – mrakodrapy v Kuala Lumpuru - nebo se vybláznit v tyrkysové vodě na nejkrásnějších plážích Asie.

Keňa, kmen Masajů
Keňa, kmen Masajů

Keňa, Zanzibar – vhodné pro děti do sedmi let

V Keni a Zanzibaru se každý může stát součástí dokumentárního filmu, který zná z televize. Je zde totiž možné sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Lvi unaveně zívají po vydatném obědě, leopard se ukrývá v koruně stromu, slon ve vodě chobotem sprchuje mláďata, nosorožec nám právě zkřížil cestu a buvol si vykračuje savanou. Po dobrodružném safari turisty čeká odměna v podobě bílých pláží Zanzibaru.

grand canyon, USA západ
grand canyon, USA západ

Západ USA – vhodné pro děti od 10 let

Je to perfektní kombinace úžasné přírody západního pobřeží USA a pulzujícího života amerických metropolí. Turisté nesmějí minout národní parky (Grand Canyon, mohutné skály v Monument Valley, obří sekvoje nebo nejvyšší vodopád v Zionu) a nejslavnější města jako Los Angeles s Holywoodem, osvětlené Las Vegas plné pokušení a šarmantní San Francisko, jehož dominantou je červený most Golden Gate. Na západním pobřeží USA si každý přijde na své.

Zanzibar
Zanzibar

KUBA – vhodné pro děti od sedmi let

Ostrov svobody, tance, nádherných pláží je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro malé i velké. Co obdivovat? Zašlou nádheru kultovní Havany, ulice plné starých barevných amerických aut, největší zmrzlinárnu světa, krásnou přírodu v údolí Viňales, pobřeží Karibiku a krokodýlí farmu v historickém Trinidadu pod ochranou UNESCO a na závěr slavné Varadero – teplý bílý písek a plavání s delfíny. No řekněte, může tahle dovolená děti nudit?

<
>
Cestovatelské zážitky, které vám vykouzlí úsměv na rtechOdpočinek na krásných plážích Andamanského mořeBryce Canyon je známý svými pískovcovými věžičkami zvanými HoodoosJízda na slonech se stane zážitkemNávštěva Grand Canyonu je splněný cestovatelský sen
Všechny články autora

Pavel Fellner

Průkopník našich cest do Indonésie a Polynésie. Několikrát absolvoval cestu kolem světa, průvodcuje jižní Ameriku, Barmu, Thajsko, Indii, Čínu, Tibet, Nepál, Bhután, Etiopii, Keňu, Tanzanii, Namibii, JAR...., miluje Stolové hory ve Venezuele, koupe se s tučňákama na Antarktidě a vyběhne na každou sopku, kterou spatří. Bohém s odbornými znalostmi z řízení a marketingu si na zájezdech vychutnává každý moment. Okouzlí Vás nejen dojemnou hrou na klavír, vědomostmi, ale i talentem zorganizovat věci tak, abyste si vaši dovolenou dokonale užili. Velmi dobře vaří a v restauraci vám rád pomůže najít přesně to víno, na které máte chuť. Z dovolené, kde vás provází, se vám nebude chtít odejít.


Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole