Objevíme jejich náboženství
sleva first minute až 33%

Pákistán, Himaláje, Ladakh (Expedice)

Stará kultura pákistánského Lahore, duchovní sikhský Zlatý chrám v Amritsaru, tajemný Kašmír a jeho jezera, prolínání islámu a hinduismu, kde za himálajskými kopci je už cítit buddhismus indického Tibetu. Zážitky na každý den, nádherné himálajské výhledy, ale i cestovatelská dřina. Poznejete pravou exotiku!

  • přes nejvýše položenou cestu světa
  • prodloužený pobyt v Himalájích a vyhlídky, přelet v ceně
  • tradičný tibetský festival, který se koná jednou ročně
  • expedice pod taktovkou zkušeného průvodce
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Pákistánu a zpět z Indie,vnitrostátní letenku z Lehu do Dillí, letištní poplatky a transfery, SEN průvodce, místní průvodce, dopravu, ubytování v jednoduchých hotelech, polopenzi na hausbótech, trekking na koních k ledovci, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, víza do Pakistánu a Indie (5092 Kč), vstupné, fakultativní výlety

Ubytování:

Každý evropský cestující v Kašmíru si musí uvědomit, že v této oblasti není možné ubytování v této oblasti. V Dillí, i když jsme v civilizaci, zůstáváme v hotelu s vynikajícím místem.

Velmi jednoduché (chápete kvalitu) bude ubytování na severu. V Sonnamargu a Cargile je vždy lepší volba, ale když jsme sem začali přicházet, vytvořili jsme kontakty jinde - s Manzure a jeho synem Javidem v rodině Lamayur a my je nechceme zradit. Můžete zajistit čistotu a pohodlí vlastní postele zabalením vlastního spacáku (přibližně 1 kg). Přitažlivost bude spánek doma přímo u hausbótů v Srinagara. To bude pro vás zážitek. Rodina Baktho, Javid a naše tunery se na nás již těší. V Leho nebo Dillí (tj. V civilizaci) se uvolňujeme trochu pohodlněji. Hotely jsou vybírány podle našich zkušeností, ačkoli toto turné je velmi jednoduché hotely. S úsměvem na tváři to doposud trvalo, dokonce i ředitelé bank, právníků, lékařů, žen nad 60 let, a tak věříme, že to bude pro vás pozitivní zkušenost. Občas bude nutné zaťat si zuby. Okno bez okna je standardní. Příplatek za vlastní místnost se počítá s výjimkou nocí v Šrinagaru a Sonamargu.

V Pákistánu a Indii je to zpravidla nepředvídatelné, takže se vás pokusíme přitáhnout, abyste vás upozornili na některé nůžky, které na nás určitě čekají. Jednoduché hotely, některé z desek. V Sonamargu má náš hotel pouze čtyři pokoje pro celou naši výpravu (budeme se tlačit na zem a sdílet jednu díru v zemi jako toaleta). Majitel hotelu Javid je náš přítel! Na některých místech budeme pravděpodobně rozděleni do dvou kolejí. (Města jsou menší než nejmenší slovenská vesnice…) V Kargilu budeme mít relativně krátkou noc - budeme pozdě v postýlkách a během úsvitu budeme muset znovu jít na cestu. Buddhista Lamayura vzkvétá a v našem milovaném, ale trochu Dusty Hotel je konečně společnou sprchou po letech. V těchto těžkých podmínkách budeme vždy žít jednu noc a pak jdeme dále. Indie je obrovská a cesta bude stejně obtížná. Je lepší připravit se na věci mentálně předem.

Náročnost:

Zájezd je velmi náročný. Nejde ani tak o fyzickou námahu, jako o velké střídání nadmořské výšky, teplot, velmi jednoduché ubytování ve státě Jammu a Kašmír, namáhavé přesuny. Pokud preferujete vyšší komfort, vyberte si zájezd Tibet, Nepál - pohodlnější zájezd v regionu Himalájí. Toto je krásná cesta je pro ty, kteří hledají více.

Poznámka:

UPOZORNĚNÍ: Pro vyřízení indických víz je nutná osobní účast žadatelů na indické ambasádě v Praze za účelem poskytnutí otisků prstů. Termín podání indických víz Vám upřesníme v době zhruba 2 – 1 měsíc před odletem.

Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Let špičkovou leteckou společností

PRAHA/VÍDEŇ – LAHORE 

Odlet do Pákistánu.

2. den: Paříž východu s minimem turistů

LAHORE 

Přistání na letišti Allama Iqbal. Jsme v LAHORE, srdci Pákistánu, perle Paňdžábu, Paříži východu. Takové přívlastky má druhé největší město země, třicáté největší na světě s minimem turistů. Náš průvodce, který je tu s Vaší malou skupinkou, zajišťuje kompletní program.

3. den: Historie centra Paňdžábu je velkolepá 

LAHORE

Prohlídka města, kde si prohlédneme památky Mughalské říše, Říše Mahmúda z Gazni, Sikhské říše a Britské koloniální říše. Šalimarské zahrady založené Šáhem Džahánem jsou proslulé, mešita Badšahi je velkolepá. Vyzkoušíme čingči.

4. den: Zážitek z výměny stráží na indicko-pákistánské hranici 

LAHORE

V noci krásně osvětlený moderní Minaret Pákistán a my vyrážíme směrem k pákistánskému nepříteli, na hranice Indie. Z muslimského světa přejdeme do hinduistického. Zavzpomínáme si na rok 1947, kdy se tyto světy ještě prolínaly. Řekneme si, jak probíhá exotická výměna stráží na pákistánsko-indické hranici. Budete to chtít i zažít?

5. den: Staneme se středověkými poutníky v chrámu

AMRITSAR

ZLATÝ CHRÁM je nejsvětějším místem Sikhů. Atmosféra poutního místa, o kterém jste si mysleli, že existuje pouze v pohádkách. Všude vládne mír a pohoda. Denně zde dostane zdarma najíst 30 000 poutníků. Dáte si i Vy trochu dhalu a kousek čapati? Nejlevnější lahvové nápoje na celém kontinentu, dotované výrobcem pouze pro Zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centů.

6. den: Magickou atmosféru Amritsaru vystřídá dopravní ruch na cestě do Jammu

AMRITSAR – JAMMU 

Toto místo mám atmosféru jako Mekka pro muslimy a Jeruzalém pro křesťany. Zároveň je to dějiště pohnutých událostí. Cesta místním autobusem do Jammu.

7. den: Čekají nás ornamentálně zdobené houseboaty na jezeře Nagin

JAMMU – ŠRINAGAR 

Přespali jsme v Jammu, zimním hlavním městě a míříme do Šrinagaru, který připomíná středoasijské město na Hedvábné cestě. Mešity s dřevěnými sloupy, muslimky v těžkých čádorech. Pokud je někde na zemi ráj, je to tady, píše perský básník. Je to stále pravda? Ubytování na luxusních hausbótech na jezeře Nagin.

8. den: Celý den v ráji na zemi

ŠRINAGAR

Příjemné klima města na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemi. Pravé kašmírské koberce, květinové mughalské zahrady a život na jezeře.

9. den: Ranní plavba po jezeře v tradičních lodičkách

ŚRINAGAR – SONAMARG 

Zájemci vstanou brzy ráno a vyplouvají na jezero v šikarách – v tradičních lodičkách ještě za tmy. Správné rozloučení s rájem na zemi. Kašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě a přesvědčí Vás o tom na lokálním trhu přímo na vodě. Koření, pašmínové šály, kašmírský čaj, šafrán a med, který zde prý kupoval i fotbalista Roberto Baggio nebo Mick Jagger. Přesun do Himalájí do SONNAMARGU.

10. den: Treking na koních k ledovci 

SONAMARG – KARGIL 

Zlaté louky a treking na koních k ledovci. Zde žijí kočovní Gudžarové. Spektakulární přejezd přes sedlo Zoji La a Himaláje mění tvář: ubývá zelená a na pozadí již ční sněhem pokryté vrcholy sedmitisícovek.

11. den: Ladakh: tibetštější než Tibet

KARGIL – LAMAYURU 

Přes sedlo Fotu La se jako v pohádce přehoupneme z muslimského do buddhistického světa. Snídaně pod 9 metrů vysokým impresivním kamenným Buddhou z raných století našeho letopočtu (bez turistů – jedna z našich specialit). Ladakh: tibečtější než samotný Tibet. Letos jsme zde prodloužili pobyt o další den! Buddhistické kláštery, jaci, obrovské hory a Tibeťané. Pomodlíme se spolu s mnichy magické lamaistické modlitby, v naší známé rodině nám navaří tibetský čaj s jačím máslem a vykoupeme se ve studeném Indusu. Lamayuru je jedinečné místo. Výhledy ze střechy kláštera, který postavil známý buddhistický mnich – stavitel Rinchen Zangpo.

12. den: Centrum budhistického Ladakhu 

LAMAYURU – LEH 

Náš pronajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme opravdu hodně! LEH: hlavní město oblasti, ležící ve výšce přes 3 000 m. Komunity tibetských uprchlíků, kteří zde nacházejí svobodu, a vyznavače hnutí hippies, kteří zde nacházejí levnou marihuanu. Zažijeme opět festival, střelbu z luku, hru polo, nebo tance?

13. den: Raftování na Indusu, treking do Sabu

LEH

Nad městem se tyčí Shanti stupa a bývalý královský palác. Nahlédneme dovnitř. Treking do Sabu – nenáročný přechod dvěma sedly a sestup měsíčním údolím. Možností, jak se obohatit zážitky a poznat Ladakh je nepočítaně, vyberete si na místě: raftování na řece Indus, nejvýznamnější kláštery Tikse a Hemis, nebo s námi zavítáte na návštěvu do sídla Dalajlámy.

14. den: Ranní modlitba v buddhistickém klášteře 

LEH – THIKSE – HEMIS – LEH 

Všude v Ladakhu máme kamarády. Ranní pudža v klášterech, tibetské uprchlické centrum, jablečný koláč v německé pekárně. Máte čas vyjít do sedla Khardung La nejvýše položenou cestou světa (5610 m).

15. den: Přelet přes Himaláje 

LEH – DILLÍ 

Poslední den v Ladakhu a loučí se nám velmi těžko. Jsme bohatší o suvenýry, ale zejména o poznání tohoto jedinečného himálajského regionu. Zítra brzy ráno transfer na horské letiště a přelet nad horami Zanskaru s překrásným výhledem.

16. den: Fascinující Dillí

DILLÍ 

DILLÍ: Staré Dillí, trhy, krávy, fascinující Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Velkoměsto plné kontrastů, které Vám ukážeme jinak než jen z kaváren na Connaught Place a povinné zastávky při India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatství, parkově upravené, čisté ulice ale i špína a žebráci. Luxus obchodních center a stánky ve spletitých uličkách. Navštívíme Qutab Minar, nejvyšší cihlový minaret na světě a prohlédneme se zblízka Chandraguptův železný sloup, o kterém Erich von Däniken tvrdil, že není z této planety.

17. den: Fakultativní výlet k Taj Mahalu

DILLÍ

Velkolepý Aksardham je vznešené dílo indických architektů. Stará pevnost Purana Qila nebo Humayunova hrobka také pod patronátem UNESCO. Půjdeme na místa, kam si chodí odpočinout lokální obyvatelé Dillí. Toto město pochopíte, až když ho přejdete celé. Poslední trhy a pietní památka na Gándhího na Rajghatě. Nebo dáte raději přednost celodennímu výletu k nejkrásnější stavbě postavené z lásky? Taj Majal v Agře, pokud jste ho ještě neviděli, je bezkonkurenční. Transfer na letiště a odlet do Evropy.

18. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů.

Pákistán, Himaláje, Ladakh
<
>
Lahore nabízí kromě neskutečné atmosféry i mnoho architektonických skvostůLahore nabízí kromě neskutečné atmosféry i mnoho architektonických skvostů, které jsou absolutně bez turistůWazir Khan se považuje za nejvíce ornamenty dekorovanou mešitu Mughalské říše, je známá zejména díky své spletité fajánsové dlažbě známé jako Kashi-KariMešita byla postavená vládcem Aurangzébem v roce 1673, její stavba trvala dva roky. Tato mešita je unikátní ukázkou mughalské architektury, jejíž exteriér sestává z dekorovaného červeného pískovce s mramorovými vložkami.Mughalský architektonický styl mešity je ovlivněný perskými prvky na rozdíl od starších mešit v LahoreMuzeum Lahore je bezpochyby považované za jedno z nejlepších muzeí v PákistánuStará kultura pákistánského LahoreMešita Wazir Khan v centru LahoreLahore je kulturním městem PákistánuOblíbený mughalský styl mešityJídlo, chutě, vůně. Ulice jsou rušné, špinavé, rozbité, plné lidí, kteří se někam přesouvají, ale zároveň jsou plné barev, vůní, chutí a všeho co Vás napadneMěsto, které bylo ovlivněné mnoha náboženstvími i jejich vládci, je v současnosti jedno z pákistánských míst s největším sociálním liberalismem, progresivismem a kosmopolitismemPákistánsko - indická hranice Wagah-AttariJe proslavená každodenním ceremoniálem uzavírání hranic, který se koná od roku 1959 nepřetržitě za každého počasíČeká vás neskutečná showA SEN bude samozřejmě u tohoKaždý den se ceremoniálu účastní  stovky lidíObjevte Pákistán s CK SENPo silnné ukázce patriotismu obou zemí se hranice uzavře a otevírá se až následující ránoNa tento zážitek jen tak nezapomenetePo silné ukázce patriotismu obou zemí a uzavření hranice, se brána mezi zeměmi zavírá a otevírá se až ráno následujícího dne Nejdůležitější místo na Zemi pro vyznavače SikhismuCesta přes Kašmír do indického TibetuNa výstavbu Zlatého chrámu bylo údajně použito více zlata než je v britských bankách Krásné scenerie nás budou provázet po celou dobu naší cestyZlatý chrám - AmritsarSikhové považují za svojí povinnost navštívit Amritsar alespoň jednou za životLadakh má přezdívku Malý TibetTradiční loďky Šrinagaru - šikaryBáječná cesta v doprovodu SEN průvodceZlatý chrám navštívíme spolu s místnímiZlatý chrám, kde denně dostane zdarma najíst 30 000 poutníkůZažijeme atmosféru nejposvátnějšího místa SikhůBudeme součástí rituálů ve Zlatém chrámuKašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě Šrinagar - letní hlavní město KašmíruPlovoucí trhy na jezeře v ŠrinagaruŠrinagar si oblíbíli indičtí maharadžovéSvatý klid v ráji na zemiPříjemné klima na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemiNavštívíme slavnou mešitu v ŠrinagaruVítejte ve světě buddhismuBuddhistické modlitby znějí z každého chrámuNa ranní meditace buddhistických mnichů jsme pozvaníOdhalíme společně V Ladakhu navštívíme mnohou buddhistických chrámůLeh je centrum tibetského buddhismuLeh je hlavní město LadakhuSEN průvodce vás provede přes Kašmír až do LadakhuVystoupáme na kopec s pagodou světového míruZaposloucháme se do buddhistických modlitebBuddhistický svět LadakhuNespočetněkrát se ocitneme v zajetí těchto scenériíO buddhismu se zde s CK SEN dozvíte víc než z knihLadakh je tibečtější než samotný Tibet.Cesta napříč LadakhemNekonečné horské scenerieNa cestě ze Šrinagaru do Lehu jsme stále v obklopení horTyto výhledy se vám jen tak neokoukajíI cesta je cíl Milovníci hor si zde přijdou na svéCesta do LadakhuNa cestách horskými sedly a údolími pocítíme skutečný život v Kašmíru a LadakhuVyjížďka na koních k ledovciSpektakulární přejezd horskými sedlyCesta z Lehu je rušná, ale i velmi fotogenickáZde Himaláje mění svojí tvářNa závěr navštívíme DillíBahaistická svatyně Lotusový chrám v DillíNáš SEN průvodce vám ukáže to nejlepší z DillíBuddhistický LadakhMuslimský ŠrinagarSetkání s kočovným kmenem nomádůVítají nás naši přátelé, kočovní GudžarovéSikhové jsou velmi pohostinníMístní z nás mají vždy radostPoznáme, jak zde místní žijíNa této cestě se vystřídá muslismus i buddhismusV každém koutě světa se snažíme poznat, jak místní žijíMniši v LadakhuO portréty místních nebudete mít nouziMilá setkání nás čekají po celou dobu cestyIndické jídlo chutná nejlépe přímo z ulice
Objevíme jejich náboženství

Pákistán, Kašmír, Ladakh - zážitků mám tolik, že ani nevím, kde začít...

Zúčastnili jsme se úžasného expedičního zájezdu Pákistán, Kašmír, Ladakh a navzdory obavám všech našich blízkých jsme ho přežili a jsme plni zážitků a nejvíce dojmů máme asi z toho obávaného Pákistánu. V Pákistánu jsme se cítili jako filmové superstar, všichni se s námi chtěli fotit, popovídat si, byli chudí, ale velmi přátelští. Doma se mě ptají na zážitky, ale já jich mám tolik, že ani nevím, kde začít - trek na koních v Sonnamargu, noční posezení na střeše hausbótu v Šrinagaru - nad hlavou hvězdy a zpěv muezzin nesoucí se nad hladinou jezera, nádherný Zlatý chrám v Armitsaru, buddhistické chrámy v Ladakhu a nezapomenutelná cesta autobusem přes průsmyky. Chci poděkovat Peťovi a Mace, díky nim jsme měli i tzv. přidáné hodnoty - návštěva místní školy, návštěva u dalajlámy (i když nebyl doma), posezení pod hvězdami ... Budeme dlouho vzpomínat.
Adriana

Čti více
Lahore nabízí kromě neskutečné atmosféry i mnoho architektonických skvostů

Pakistán, Kašmír, Ladakh - tato expedice byla opravdu TOP!

Dnes jsme se vrátili z expedice Pakistán, Kašmír, Ladakh plní úžasných zážitků na celý život. Lahore s jeho krásnými památkami a usměvavými a přátelštími lidmi. Amritsar - Golden temple s atmosférou, kterou je třeba zažít, Kašmír s nádhernými horami, adrenalinovou cestou do Ladakhu, který je opravdu tibetštější než Tibet. Byli jsme s CK SEN na více zájezdech, ale tato expedice byla opravdu TOP! Doporučujeme každému, kdo chce zažít víc. Super program, propracovaný do detailů. Velký dík patří našemu průvodci Jurovi Ondrejčíkovi, který kromě toho, že je opravdu profesionální průvodce má i něco víc - stále úsměv na tváři, pohodu a ochotu 24 hodin pomoci a poradit, kde je třeba. Juro, přejeme Ti mnoho takových povedených expedic, jako byla ta naše. Ještě jednou díky!

Renča a Standa

Čti více
Lahore nabízí kromě neskutečné atmosféry i mnoho architektonických skvostů, které jsou absolutně bez turistů

Pákistán, Kašmír, Ladakh - expedice s množstvím krásných a neopakovatelných zážitků

Vážení přátelé,
jako jediný český (mužský) účastník této expedice nemohu nenapsat o organizaci a průběhu celé cesty, kterou jsem před dvěma týdny absolvoval a kterou svým vedením zajišťoval pan Jan Buday. Chtěl bych nejen za sebe, ale snad i za jiné účastníky zájezdu vyjádřit poděkování za způsob, jakým Jánči svůj úkol zvládal; za jeho znalost prostředí, zajišťování místních průvodců (např. výborný pakistánský "Peter" v Lahore) a jeho dokonalé tlumočení, kreativní řešení situací v případě, kdy se vyskytnuly objektivní obtíže (nepokoje ve Shrinagaru) a bylo třeba změnit plán a volit jiný průběh cesty i jeho celkovou starost o nás jako účastníky expedice. Bez jediného nedorozumění probíhalo téměř denní ubytovávání na nových místech, kam jsme dojeli, svým neformálním přístupem si získal sympatie všech účastníků. Penzum jeho znalostí, jež se týkají nejen způsobu života místních obyvatel, ale i historie, jeho velmi podrobné, ale přitom i srozumitelné charakteristiky jednotlivých náboženství, spojitostí s architekturou aj. jsou velmi zasvěcené a svědčí i o jeho zaujatosti danými tématy. Absolvoval jsem s ním již druhou expedici a mé pozitivní dojmy z první cesty se zcela potvrdily - Jan Buday představuje moderního, vzdělaného a kompetentního průvodce, který svým asertivním a empatických chováním vzbuzuje důvěru členů expedice a svým způsobem "průvodcování" se výrazně podílí na finální spokojenosti klienta. Přeji mu hodně zdraví a mnoho dalších spokojených klientů na jeho cestách. Závěr: byla to podařená expedice s množstvím krásných a neopakovatelných zážitků, na kterou i díky pohodového "průvodcování" Jánčiho jen tak nezapomenu!

Jaroslav Jančík

Čti více

Indie - Určitě ne poslední zájezd s CK SEN

Ještě dokud jsem plná emocí, tak píšu: Bylo to opravdu úžasné, nádherné, neuvěřitelné. Pro mě to byly zážitky a silné emoce každičký den. Pákistán a Indie zanechají na duši své otisky prstů, které si člověk ze sebe nechce smazat ani doma. Život mimo realitu totiž přináší neomezené možnosti. Všechno má svůj čas, nepořádek i chaos znamenají svobodu, a také pocity jsou intenzivnější ...Máte to parádně zorganizováno, opravdu respekt. Můj první SEN zájezd, první expedice, a tedy určitě ne poslední;)Maruška z Jablonce

Čti více

Indie, Ladakh - Na tento zájezd budeme dlouho vzpomínat

Zúčastnili jsme se úžasného expedičního zájezdu Pákistán, Kašmír, Ladakh a navzdory obavám všech našich blízkých jsme ho přežili a jsme plní zážitků a nejvíce dojmů máme asi z toho obávaného Pákistánu. V Pákistánu jsme se cítili jako filmové superstar, všichni se s námi chtěli fotit, popovídat si, byli chudí, ale velmi přátelští. Doma se mě ptají na zážitky, ale já jich mám tolik, že ani nevím, kde začít – trek na koních v Sonamarg, noční posezení na střeše hausbótu v Srinagaru – nad hlavou hvězdy a zpěv mezuínů nesoucí se nad hladinou jezera, nádherný Zlatý chrám v Armitsare, buddhistické chrámy v Ladakhu a nezapomenutelná cesta autobusem přes průsmyky. Chci poděkovat hlavně našim průvodkyním, díky nim jsme měli i tzv. přidané hodnoty – návštěva místní školy, návštěva u dalajlámy (i když nebyl doma), posezení pod hvězdami ... Budeme dlouho vzpomínat. Kristýna a Jana, Příbram

Čti více

Lahore - město bez turistů

Přistáváme na mezinárodním letišti Allama Iqbala ve městě Lahore. Náš hotel se nachází v absolutním centru starého města, hned naproti 5. největší mešitě na světě. Místní lidé nás s úsměvem vítají, touží se s námi vyfotit a pracovníci v mešitě nám oznamují, že už dlouho neviděli bílou skupinu turistů a všichni mají velkou radost z naší návštěvy. Vydáváme se do ulic starého města. Kdo má rád pouliční kulturu určitě si přijde na své! Největší atrakcí pro místní je naše skupina. Dokonce nás i oslovuje národní televize "chanel 24" a točí s námi krátkou reportáž. Za celý den jsme nepotkali jediného turistu. Pokud hledáte absolutní exotiku bez turistů pojďte s námi do Pákistánu!

Čti více

Svátek obětování v Pákistánu

Eid Al-Adha (svátek obětování) patří mezi největší muslimské svátky. Hlavním motivem je příběh, když Abrahám, kterého bůh vyzval, aby obětoval svého syna - podle bible Izáka - podle koránu Izmaela. V poslední chvíli ho anděl zastavil a Abrahám namísto syna obětoval beránka. Muslimové to vnímají jako maximální poslušnost k bohu. Je to obdoba k našim Vánocům nebo Velikonocům. Zatímco v našich končinách před Vánocemi kupujeme kapry a házíme je do vany, zde se před svátkem jde na tržiště, za město a podle vaší ekonomické situace si koupíte svou oběť. Ten, kdo našetřil nejvíce, si koupí od velkolepého velblouda až po malého beránka. Vyzdobí si ho, jede se se svým zvířátkem po ulicích. Např. velbloud, děti ho krmí, vozí se na něm, sem tam mu dají jméno - poté co mu podříznou krk, musí asi nastoupit k dětem armáda psychologů ... Dnes po ranní modlitbě, poté co se symbolicky obejmuli, všichni poté doma obětují své zvířátko. Ve starém městě Lahore, v úzkých uličkách, se obětovalo od velblouda po krávu. Před město přivádějí desítky krav a šikovná ruka je rychle podřezává. Jsem pozván na obětování velblouda i krávy. Hned jak nůž udělá krátký proces, zástup zvolá Alláh je velký a mocný ... podávají mi ruce a děkují že jsem je poctil návštěvou, nabízejí mi, zda i já nechci některé ze zvířat podříznout? Ptají se, jestli se něco podobného dělá i v našich zemích. Vysvětlil jsem, že v naší rodině se odřezávají hlavy akorát kaprům. Všichni v tento čas nejlepší oblečení a celkově je velká veselice. Děti dostaly navíc rupie, kupují si sladkosti, čaj ... chodníky plné krve, bezvládná bezhlavá těla zvířat ... Nejprve jsem si myslel, že je to dost morbidní, ale nějak to sem patří, vysvětlete takovému Francouzovi, že zabíjíme kapry. Také na vás bude zírat, jak na blázna.

Čti více
Indie, Taj Mahal, stavba z lásky

Taj Mahal

Taj Mahal - Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO. Budova se proslavila po celém světě a přitahovala neuvěřitelně mnoho návštěvníků. Stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba je 73 metrů vysoká.

Čti více
Indie, Dillí, mešita Jama Masjid

Dillí

Nejen, že je indické Dillí hlavní město miliardové země, je zároveň i fantastickým světem, kde se setkává krása starobylé Indie, koloniálního města a chaotických bazarů, které zdá se, nemají konce. Atmosféra starého Dillí Vás překvapí. Bez Dillí bychom si dnes těžko představili dějiny Indie. Uvidíte zde slavnou Indickou bránu, divoký trh na Chandi Chowk, ale i staré město protkané stovkami uliček, které poznáte z rikši. Uvidíte ale také největší a nejkrásnější mešitu Indie a tou je Jama Masjid ze 17. století. Objevíte symbol Nového Dillí a prohlédnete si také bazar s kořením pod mešitou Fatehpur Masjed a porovnáme si ruch starého města s novými, koloniálními čtvrtěmi v okolí Connaught Place. Fascinující místo!

Čti více
Zlatý chrám - Amritsar, Indie

Amritsar

Centrum sikhského náboženství, kde však žije i mnoho hinduistů. Leží pouhých 32 km od Pákistánského velkoměsta Lahore. Sikhský Zlatý chrám je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství a skutečným „srdcem“ kolem něhož se točí život v Amritsaru. Je to obrovský rozlehlý komplex budov z bílého kamene, uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed září samotný Harimandir - chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Zde se ve dne nachází originál knihy Guru Granth Sahib sepsaný přímo desátým sikhským guru - Guru Gobindem Singhem. Tato posvátná kniha se každý večer přenáší na nosítkách k úschově.

Čti více
Lahore - Pakistan

Lahore

Hlavní město provincie Paňdžáb v Pákistánu. Počátky města Lahore sahají až do starověku. Legenda vypráví, že toto město bylo založeno před 4000 lety knížetem Lavou synem Ramy, hrdinou starého indického eposu Ramájana. Lahore svého největšího rozkvětu dosáhlo za vlády Mughalů. Mughalové vytvořili z Lahore jedno z nejhezčích měst své říše. Důkazem toho jsou například Šalimarské zahrady a Bádišáhova mešita postavená císařem Aurangzébem. V roce 1801 Randžít Sindh Lahore obsadil a vytvořil z něj hlavní město své říše.

Čti více
Indie - Šrinagar

Šrínagar

Letní hlavní město indického svazového státu Džammú a Kašmír, které se rozkládá v Kašmírském údolí. Město se rozkládá na březích řeky Dželam, přítoku překy Indus. Město je proslavené jezery s plovoucími domy, největší z jezer je Dál. Šrínagar také proslavily rukodělné výrobky a sušené ovoce. 27. října 1947 (den poté, co kašmírský maharádža podepsal akt o přistoupení k Indii) dorazily do Šrínagaru letecky první oddíly indické armády, čímž začala První indicko-pákistánská válka. Šrínagar je v Indii proslulý hlavně díky svému příznivému podnebí, které je dáno jak nadmořskou výškou údolí, tak skutečností, že sem dosáhnou indické monzuny přinášející životadárnou vláhu.

Čti více
Indie, Ladakh, Leh

Leh

Bývalé centrum království Ladakh, ve státě Džammú a Kašmír v Indii. Hlavní dominantou města jsou ruiny královského paláce, dřívějšího sídla královské rodiny v Ladakhu, částečné podobného paláci Potála v Lhase. Leh se nachází v údolí řeky Indus mezi Ladackým a Zanskarským hřbetem (obě pohoří mají nejvyšší vrcholy přes 6000 m vysoké) v nadmořské výšce okolo 3600 m. Leh je spojen 434 km dlouhou vysokohorskou silnicí s Šrínagarem na západě a 473 km dlouhou silnicí s Manali na jihu. Silnice vedou přes několik vysokých sedel (až 5300 m), které jsou v zimě zavalené sněhem a neprůjezdné.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací