sleva first minute až 38%

Kuba - hledání ráje komfortněji

Mezi nejkrásnější pláže na světě patří i nádherné pláže s jemným bělostným pískem na ostrově Santa Maria. Právě zde si odpočinete po intenzivních zážitcích během poznávací části zájezdu, kde vás okouzlí Havana, omámí Viňales, nakopne Cienfuegos a pohladí Trinidad. Pak třeba už jen výroba doutníků, ochutnávky rumů, krokodýlí farma a 4 dny romantiky na exkluzivním ostrově a all inclusive službami.

  • 4 dny romantiky na exkluzivním ostrově
  • all inclusive servis (4 noci) v základní ceně zájezdu
  • výroba doutníků, ochutnávka rumu, krokodýlí farma a památky UNESCO
  • nejvyšší kvalita
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, dopravu pronajatým klimatizovaným autobusem, SEN průvodce na poznávacím programu, místní profesionální průvodce, 6 x ubytování v místních 3* a 4* hotelech se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 4 x ubytování v 5* hotelu s all inclusive na  Santa Maria, množství výletů podle programu, vstupné do památek, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, víza (1170,- Kč), kapesné na zájezd (400 - 500 EUR)

Ubytování:

Havana – Roc Presidente***, 4 noci
 
Trinidad – Hotel Ancón***/Costa Sur***/Memories***, 2 noci
 
Santa Maria – Hotel Melia Las Dunas*****, 4 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 3000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

 

TŘÍLŮŽKOVÝ pokoj není možný! Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, určené pro dvě dospělé osoby. Na pokoj se k rodičům vejde 1 dítě do 12 let (menší osoba).

 

⚠ Rádi bychom vás upozornili na probíhající opravy silnic v okolí Zátoky sviní. Vzhledem k probíhajícím pracím na silnici není možné se v této oblasti až do odvolání koupat. Jakmile budou práce dokončeny, bude plnění tohoto zážitku opět uskutečnitelné.

Na zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi AIR FRANCE/KLM/IBERIA. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Dobrý večer Kubo

HAVANA

Odlet kvalitní leteckou společností v ranních hodinách. Kávička na letišti a následně přes 10 hodinový let přes 6 časových pásem. Pokud si i tuto cestu chcete opravdu užít, doporučujeme doplatit si Business class. Ve večerních hodinách přistáváme na Ostrově svobody. Bienvenidos a Cuba! Už na letišti vidíte, že jste přiletěli do úplně jiného světa. Našim luxusním SEN transferem se přesuneme do hotelu ve čtvrti Miramar. Pro vyšší komfort doporučujeme si doplatit prémiový hotel – viz sekce Doplňkové služby. Už je večer, ale na Kubě nyní začíná zábava. První kubánský rum nebo začnete míchaným koktejlem? Mojito nebo Cuba Libre, kde vám dají více rumu než coly? Postupně je ochutnáte všechny. Zapomeňte na Vaše předchozí dovolené. Kuba je jiná než všechny ostatní země světa. Mnoho lidí Kubu dodnes nepochopilo, ale my jsme upřímně přesvědčeni, že Vám se to spolu s námi podaří. My jsme Kubou doslova uchváceni i po tolika letech. Váš SEN průvodce je k dispozici během celého programu, aby Vám ukázal šarm tohoto ostrova, zprostředkoval zážitky, které byste sami nenašli, představil souvislosti z historie revoluce a provedl Vás kubánským životem tak, že na konci budete všichni nadšeni padat na lehátka na pláži na Varaderu a řeknete si, že Kuba stojí za to! Pojďme se jí společně dostat pod kůži. Do Kuby se zamilujeme.

2. den: Koloniální, krásná, revoluční, taková je Havana

HAVANA

Po příjemné snídani nás čeká důkladná prohlídka HAVANY. Hlavní město, které patřilo po staletí mezi nejdůležitější města, která si Španělé v Novém světě založili. Odkud vyráželi tisíce lodí na své objevné cesty a následně opačným směrem do Evropy. Začínáme na nejznámějším havanském náměstí, na Náměstí revoluce s kanceláří věčně živého vůdce Fidela Castra a obrovským portrétem Che Guevary. Kubánské národní divadlo a nejvyšší stavba na Kubě. Kdo byl José Martí? Pokračujeme v prohlídce, abychom začali skutečně kubánsky, směřujeme do muzea rumu. Po vysvětlení si výrobního procesu, kvalitní rum i ochutnáme. Co takhle si prohlédnout Havanu z nejlepší vyhlídky? Pevnost La Cabana se svou dávnou i nedávnou minulostí a havanská socha Krista Spasitele. Vracíme se do historického centra. Krásné koloniální španělské náměstí, místo, kde byla Havana založena, Plaza de Armas a městské muzeum s originálem La Giraldilla de Habana. Kdo je ten pán uprostřed na náměstí a proč byl důležitý v kubánských bojích za nezávislost zpod španělské koloniální nadvlády? Pokračujeme na Plaza de la Catedral, kde byly kdysi uloženy i ostatky samotného Kryštofa Kolumba. Co je to chiviricos? Prodávají je zde všude. Ochutnáte? Kráčíme dále příjemnými historickými uličkami, které jsou zapsány v seznamu UNESCO. Nejkrásnější budova Havany, majestátní Capitolio, Plaza Vieja se svými bary a restauracemi a nedaleké náměstí Plaza de San Francisco, místo, kde bylo kdysi největší městské tržiště a známá havanská postavička, El Caballero de París. Nejznámější promenáda Malecón, rybáři, sedící Kubánci. Vydáte se sem i na večerní drink? Fluidum, které má toto město, je neskutečné. Koloniální, krásná, revoluční, taková je Havana!

3. den: Balí doutníky krásné mulatky na stehnech?

HAVANA – VIŇALES – HAVANA

Dnes nás čeká zajímavý, přírodně – agrární den. Po snídani se našim luxusním SEN autobusem přesuneme do nejzápadnější provincie ostrova Kuba, do Piñar del Rio. Říká se, že nejlepší tabák na světě se pěstuje na Kubě a nejlepší kubánské plantáže jsou právě v této provincii. Detailně si vysvětlíme složitý postup při pěstování a sklizni tabákových listů, nahlédneme k domácím farmářům domů a ke doutníku si dáme kávu, i trochu rumu. Ještě jste doutník nekouřili? Na Kubě máte jedinečnou příležitost. Domácí doutníky přímo od majitele plantáže, vyrobené z nejkvalitnějšího tabáku, za nejlepší ceny. Údolí Viñales je unikátní a nejkrásnější výhled na velké vápencové skály Mogotes je právě z terasy hotelu, kde se natáčel i jeden díl ze známého seriálu 30 případů majora Zemana. V těchto skalách se vytvořily zajímavé vápencové jeskyně, ve kterých můžete obdivovat různé tvary vytvořené matkou přírodou. Na konci jeskyně, plavba po jeskynní řece na malých loďkách. Magická příroda všude kolem, čerstvé ovoce a drinky. Procházka magickou přírodou a ochutnávka šťavnatého ovoce. V podvečerních hodinách se vrátíme do Havany, plní zážitků z dnešního dne.

4. den: Papa Hemingway a spanilá jízda

HAVANA

Dnes se po snídani vydáme po stopách historie staré Havany zapsané v dědictví UNESCO a po stopách milovaného papa Hemingwaye. Doporučujeme TOP zážitek – dopřejete si spanilou jízdu pravým starým americkým kabrioletem? Představte si, že po Havaně stále i dnes jezdí! Projeďte si nejkrásnější části Havany skutečným kubánským stylem. Projdeme si uličky, kde lokální Habaneros žijí. Jak se jim žije v tomto socialistickém ráji? Jsou spokojeni? Co dnes dělají, resp. nedělají? Vadí jim něco? A těch úsměvů mají opravdu na rozdávání! Začínáme cítit karibské slunce a je čas se osvěžit ve stylovém baru El Floridita, kde Vám připraví nejlepší koktejl Daiquiri, jaký jste kdy pili. SEN klienti už ví, jak se má Daiquiri správě připravit a proč to je opravdu velké umění. Parque Central a José Martí, ale také Paseo Prado – havanská La Rambla, jen mnohem méně lidí – příjemná promenáda, kde místní umělci nabízejí svá díla. Krásná stylová rozpadající se Havana a její zašlá sláva. Nedávno oslavující pětisté výročí. V 50. letech se zde konaly nejlepší párty v Karibiku. Skočíte večer ve volném čase na slavnou Tropicai? Nejlepší kabaret na Kubě a jeho oslňující show, kde Vám kubánské tanečnice a tanečníci předvedou, jak se naladit na kubánskou vlnu. V rytmu salsy SEN průvodce pro Vás všechno zařídí. Kuba, jak jste o ní snili. Na tyto dny budete dlouho vzpomínat, a to jsme jen na začátku.

5. den: Kubánský Karibik

HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Opouštíme velkolepou Havanu a už teď jsme nadšení! A to pouze začínáme. Dnes vyrážíme na jihovýchod a Atlantik za několik hodin vystřídá Karibik. Nezapomeňte si sbalit s sebou plavky. Cestou se zastavíme na krokodýlí farmě, kde se podíváme krokodýlům na zoubky. Chtěli byste ochutnat krokodýlí maso? Budete mít možnost. Postupně přijíždíme do nejznámější zátoky celé Kuby – Zátoky sviní. V 60. letech o ní mluvil celý svět. Jak to bylo se známou invazí? Akce, jíž osobně velel Fidel Castro a na kterou často vzpomínal ve svých sáhodlouhých projevech. My se zde vykoupeme, čeká nás příjemná karibská pláž. Potápění, opalování, drinky, co jen chcete. Jste přece v Karibiku! Následně přesun po jižním pobřeží Kuby až do perly Karibiku, města Cienfuegos! Barevné město s francouzským nádechem. Náměstí, divadlo a nejfotogeničtější zátoka na Kubě. Dejte si kávu nebo drink a užívejte si příjemný den, tak jako Francouzi, kteří toto město v 19. století založili. V podvečerních hodinách příjezd do Trinidadu. Přijíždíme do hotelu na pláži. Ještě jeden drink a pak už jen měkká postel. Užívejte si život!

6. den: Město pod patronátem Unesco

TRINIDAD

Dnes si prohlédneme magický Trinidad. Po snídani, někteří i po ranním koupání se v moři, vyrazíme do centra města, které je od roku 1988 zapsáno v seznamech UNESCO. Město, které neuvěřitelně zbohatlo z cukrové třtiny ve zlatém věku Kuby, v 18. a 19. století. Důkladná prohlídka města. Navštívíme městský palác – dnes muzeum, abychom se přesvědčili, že bohaté rodiny si nechávali vozit zboží z celého světa. Ochutnáme v pořadí další míchaný drink, tentokrát nápoj otroků, o němž se říká, že podporuje libido – Canchanchara. Říká vám něco Santer? Procházka romantickými barevnými uličkami města kolem bývalého kostela – dnes muzea banditů. Nebojte se, budete mít i čas na toulání se a nákup suvenýrů. Nebo si raději zvolíte další Canchanchara? Pro odvážnější a dobrodružství chtivých půldenní výlet na kubánských koních po kubánském venkově neposkvrněnou přírodou s koupáním v malém vodopádu ukrytém hluboko v lese. Rozhodně nejlepší zážitek zájezdu.

7. den: Luxusní odpočinek na Santa Maria

CAYO SANTA MARIA

Poslední koupání a poslední koktejl u karibské strany Ostrova svobody. Rozloučení se SEN průvodcem. Dále pokračujete zajištěnou dopravou kolem revoluční Santa Clary na nádherný ostrov CAYO SANTA MARÍA. Našli jste svůj ráj na zemi? Vychutnávání si luxusu 5 * hotelu přímo na pláži s kvalitním servisem a službami all inclusive (4 noci). Čeká Vás bílý písek, horké slunce, příjemná voda a náš luxusní resort. Zasloužený relax na pláži po krásné cestě. Již dobře se orientujeme v drincích, skoro jako domácí. Který vám nejvíce chutná? Užívejte s mírou.

8. – 10. den: Luxusní odpočinek na Santa Maria

CAYO SANTA MARIA

Odpočinek all inclusive v kvalitním resortu a na nádherné pláži.

11. den: Rozlučka s nejšťastnější zemí na světě

SANTA MARIA – HAVANA

Pomalu se balíme, ale stále využijeme pár hodin na procházku po pláži nebo koupání v azurovém Atlantiku. Odpolední check out a zajištěným transferem na letiště do Havany. Ještě obdivujeme krásnou kubánskou krajinu. Kubu jsme si dokonale užili! Hasta luego! Plní zážitků nastupujeme na náš večerní let do Evropy.

12. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli a znovu prožívání krásných dní, které jste právě absolvovali. Který zážitek byl TOP?

Kuba - hledání ráje
<
>
Těšit se můžete na centrum HavanyGran Teatro s kubánskou vlajkou v popředíProjdete se ulicemi HavanyProhlédnete si známé CapitolioČekají Vás typické uličky HavanyCapitolio si prohlédnete ze všech stranPoznáte úžasný MaleconZápad slunce na MelaconuZažijte pravou Havanu s CK SENPonoříte se do pravé kubánské atmosféryTěšit se můžete na památky HavanyNavštívíte Iglesia del Cobre - kostel patronky KubyHavana je pod patronátem UnescoKoloniální Trinidad stojí za návštěvuNáš SEN průvodce Vám prozradí, kde odpočívá Fidel CastroKubánská pouliční atmosféraV ulicích Kuby je stále živoKabaret Tropicana v Havaně je zážitekNavštívíte světoznámý kabaret TropicanaPoznáte, jak se žije v kubánském rytmuZkusíte si hudební nástroj typický pro Kubu?Stará auta ke Kubě patří odjakživaTěšit se můžete na typické veterányAmerických veteránů je plná HavanaProjedete se americkým veteránem?Kubánci hodně pracují na svých autechI takto se žije na KuběPoznáte veselé kubánkyCo zkusit takovýto doutník?Na Kubě máme hodně přátelSetkání s místnímiI takové doutníky tu najdeteOchutnáte doutníky i kubánský temperamentTěšit se můžete na krásné výhledyNavštívíte tabákové plantážePomůžete na tabákových plantážích?Dozvíte se o zpracování tabákuZkusíte si umotat doutník?Doutníky jsou typickým produktem KubyOchutnáte místní ovoceTěšit se můžete na skvělé mojitoČekají na Vás skvělé drinkyOchutnáte pravé kubánské koktejlyZaplavete si s delfíny?S Uvidíte, co všechno rybáři ulovíTěšit se můžete na plody mořeNa Kubě rozhodně uspokojíte své chuťové buňkyUžijete si relax na plážiVychutnáte si pobřeží KubyKuba je ideálním místem pro odpočinekKuba v doprovodu CK SEN průvodceBělostné pláže na KuběZažijete krásné západy slunceKuba je oblíbeným místem pro relaxHotely na ostrově Santa Maria poskytují TOP službyNa Santa Maria budeme bydlet v luxusním rezortu Melia las DunasVýhled z vašeho hotelového pokojeZde si přijdou na své i nejnáročnější klientiVychutnejte si drink u bazénového baruLuxus je synonymem ostrova Santa MariaPřímý vstup z hotelu na 10 km plážKaribská pohodová atmosféraMísto pro váš odpočinekZkusíte si na Santa Maria i vodní sporty? To nejlepší z Kuby s odpočinkem na Santa Maria na závěr

Kuba - hledání ráje - zážitek na celý život. Určitě doporučujeme

Už je to sice měsíc, kdy jsme se vrátili, ale na naši úžasnou dovolenou se zapomenout
nedá, je to zážitek na celý život. S CK SEN jsme cestovali poprvé, ale byli jsme
nadmíru spokojeni. A pevně věřím, že to nebylo naposled. Skvělý program, nabitý,
úžasná země, srdeční lidé, a protože jsme se přesouvali "efektivně", stíhali jsme toho
velmi mnoho. Naše skupinka byla sice malá, ale veselá v čele s naším průvodcem
Michalem Bruteničem. Je to opravdu člověk s velkým srdcem na tom správném
místě. On to má prostě v krvi. Kuba je úžasná, krásná, barevná, veselá, zajímavá, je třeba to prostě vidět na vlastní oči, a zažít na vlastní kůži.
Určitě doporučujeme. Zde určitě zapomenete na každodenní stres, Kuba si Vás podmaní, naladí na kubánskou vlnu. A pár slov španělsky se Vám bude hodit.
Děkujeme Michalovi za intenzivní zážitky a příjemné společně strávené dny. Věříme,
že se ještě setkáme.

Diana + Mirek

Čti více
Těšit se můžete na centrum Havany

Kuba - all inclusive - děkuji vám za nevšední zážitek

Vážení,

měl jsem možnost absolvovat zájezd na Kubu. Mohlo se jednat pouze o standardní poznávání byť neobvyklé destinace, ale opak byl pravdou diky přístupu průvodce Ivana Strapka. Detailní informace o prostředi, historii, atd., jsem mohl srovnat s běžným, ale hlavně "syrovym" každodenním životem prostého člověka, tedy toho, který se turistům v této zemi neukazuje. Děkuji vám za nevšední zážitek, ale hlavně Ivanovi, protože pracoval nad rámec svých povinnosti a dokázaj najít všty něco zajimavého navíc. Zdravím a přeji vám mnoho spokojených klientů.

Jan Fanta

Čti více
Gran Teatro s kubánskou vlajkou v popředí

Kuba - hledání ráje - poděkování za organizaci a za práci Vaší průvodkyně

Vážená CK SEN,
s velkým zpožděním po dovolené na Kubě, které jsem se zúčastnila s naší firmou Efcon consulting, Vám zasílám poděkování za organizaci a zvláště za práci Vaší průvodkyně slečny Kateřiny Liškové. Náš zájezd proběhl jako tradiční firemní dovolená. Vzhledem k tomu, že jsem se za 10 let u firmy zúčastnila již 6-ti takovýchto exkluzivních dovolených, mohu opravdu porovnat. Nasazení sl. Liškové skoro po celých 24 hod. denně, nepřeberné množství znalostí o této destinaci, se kterými nás profesionálně seznamovala, její neustálá dosažitelnost a řešení jakýchkoliv vzniklých nepříjemností, které nás případně potkaly a hlavně stálé vnášení dobré nálady. Ještě jednou Vám všem za firmu děkuji.

Olga Gajdová
team-manager Efcon consulting.s.r.o

Čti více
Projdete se ulicemi Havany

Kuba - krásné zážitky z dovolené

Dobrý den přeji,

Chtěl bych tímto poděkovat a zároveň pochválit Vašeho kolegu Michala Gaja, který byl naším průvodcem na zájezdu na Kubě. I když měl v první dny výrazně ztíženou práci tím, že musel obsluhovat až 2 autobusy, tak svou práci zvládl perfektně. Encyklopedické znalosti, příjemné vystupování a vždy ochota pomoci-toto všechno výrazně přispělo ke krásnému zážitku z dovolené. Takže ještě jednou děkuji a věřím, že Michal Gaj udělá radost ještě mnoha dalším lidem.

Igor Karlubík

Čti více
Prohlédnete si známé Capitolio

Kuba all inclusive - rádi bychom touto cestou poděkovali

Vážení,
teprve nyní jsme snad dostatečně vstřebali zážitky z naší cesty na Kubu. Chtěli bychom vyjádřit hluboké ocenění našeho průvodce pana Ivana Strápka. Za uplynulé roky jsme absolvovali mnoho zájezdů - jak s pouhými "reprezentanty" cestovních kanceláří, tak i s "průvodci". Přístup k "cestovatelům", jeho znalosti, objektivita v poskytovaných informacích na nás udělala nesmírný dojem. Rádi bychom mu touto cestou poděkovali. A především bychom vám chtěli dát radu - snažte se si takto kvalitního člověka co nejdéle udržet ve svém týmu - nesporně se podílí na růstu vaší společnosti!

Krista a Pavel Kábrtovi

Čti více

Nespoustaná Havana

Představte si Paříž začátkem 20. století. Rušný život, velke bulváry, staví se honosně, bouřlivé večírky. Tak to by bylo Buenos Aires dnes. A kdyby se Havana opravila, tak by byla silnou konkurencí Buenos Aires. Ale Havanská krása spočívá právě v jejím stavu. Právě zde je cítit plynutí času a zároveň, jak se čas zastavil.  Elektrizující atmosféra pulzující metropole. Vydejte se kamkoliv, Havana je neskutečně živé město. Snídani si dáváme se slanou příchutí Atlantiku. Příjemná kávička v hotelu, kde ji po probdělých nocích popíjel i samotný Al Capone. Hotel Nacional je dodnes impozantní budovou s krásným výhledem na Malecon .. A co byste řekli na rybku a la Hemingway jako pozdní oběd? Pak už se touláme uličkami staré Havany. Každá z nich popisuje milion historek dávných dob. Po poobědní siestě to vše teprve začíná. Odkud pocházejí celosvětově známé koktejly? Kde a jak je pili světové celebrity? Víme pikošky :) Západ slunce na Maleconu. Působivé divadlo a pak to roztáčíme! Kubánci s oblibou říkají: noc je mladá! Tropicana, Buena Vista social club, Casa de la Musica. I zarytým netanečníkům se budou kroutit boky!
 

Čti více

Rušný život v Trinidadu

Nejbarevnější, nejkoloniálnější ... nej.. Trinidad má mnoho přívlastků. Cupitáme po zvlněných uličkách města. Kamení na jejich stavbu sem bylo přivezené ze všech koutů světa. Trinidad byla klasická zástavka obchodních lodí do Evropy. A když vezli lehké zboží, jakým mohla být například vanilka z Mexika, potřebovaly být lodě  dovyvažované kameny. Na Kubě ještě nabraly například cukr, a tak se kameny z lodi vyhodily. Když už v přístavu překážely, začali je používat na stavbu silnic ve městě. V potu otroků, protože Trinidad bylo i hlavním městem obchodu s otroky, se vybudovaly městské komunikace. Dodnes zůstaly víceméně v původním stavu. Je úžasné šlapat po takovém kousku historie. Trinidad však žije rušným životem. Na hlavním náměstí se na těchto kamenech každý večer rozloží kapela a salsa se tančí až do ranních hodin. Ladná těla Kubánců se točí, jakoby od narození znali kroky. Každý chce umět tancovat jako oni. Zkoušíme to i my. Úžasné  na tom je, že každý si užívá svůj časoprostor. A po pár koktejlech  se už všichni cítíme jako králové parketu. 

Čti více

Kubánský rum na pláži

Naš chodidla v jemném písku lechtají drobná zrníčka. Ráno je ještě pláž příjemně chladivá, ale na oběd se vypeče do křupava. Ve sklenici pár kostek ledu a postupně tající mok, co má sílu má jako skála. Je to vyvážená kombinace dokonalého splynutí. Je v něm cítit sílu slunce, vánek v údolích s cukrovou třtinou a poctivou práci. Nelze mu odolat. Chuťové pohárky na jazyku šílí. Třeba jim to dopřát, protože kubánský rum je prostě metafora dokonalého relaxu. Vše s mírou, ale ochutnat třeba. 

Čti více

Kuba, Camaguey

Když bylo založeno město Puerto Príncipe, bylo častokrát přepadávané piráty, a tak se Španělé rozhodli celé město přenést a založit nanovo. Tak vzniklo Camaguey. Španělé však byli originální a prozíraví a nové město založili jako labyrint. Když náhodou do něj piráti vstoupí, aby se z něj jen tak lehce nevymotali. My se také nechceme ztratit a tak bereme rikši. Camaguey je i městem kol. Naši rikšáci makají řádně. Pot jim stéká po zádech. Děláme virtuální závody. Rikši sotva vybírají zatáčky, brzdy skřípou, rikšáci do sebe vrážejí, ale vždy jen tak na milimetřík. Vzdálenosti mají vypočítané dokonale. Pískají si a křičí o překážkách na cestě. Cítím se jako závodník formule 1. Někteří mají malou autobaterku vmontovanou pod podvozek své káry a z ní hučí kubánské hity. Z každé cyklorikše hraje jiný výběr. Nechápu, jak se vůbec dokáží navzájem slyšet, ale tady to je naprosto přirozené. Na každém náměstí přibrzdí a poté se opět začínají závodit.

Čti více

Havana – jízda veterány

Toto ráno  je něčím výjimečné. Jako kdybychom se vrátili do minulosti. Ne příliš daleko, ale do čašů, kdy se tyto fára běžně proháněly po horkých ulicích Havany. Modrý Chevrolet Bel Air anebo bílý Ford 55? Tyto krásné veterány nás odvážejí na panoramatickou cestu do minulosti. Originální motor vydává svůj hrubý hlas a vítr nám fouká do vlasů.  Je neuvěřitelné, jak mohou tyto auta fungovat i po 60 letech. Kdybych v něm právě neseděl, asi bych neuvěřil. Svézt se americkým veteránem byl vždy můj sen, nyní si ho plním a je to neuvěřitelný zážitek. 

Čti více
Kuba, Havana

Havana

hlavní město Kuby Havana přezdívané jako Paříž Karibiku. Zároveň patří k největším městem této země. Nachází se pouze 160 km jižně od floridského Key Westu. Město je na seznamu světových památek UNESCO. Spisovatel Ernest Hemingway strávil v Havaně s přestávkami 20 let svého života. Po roce 1961 se situace změnila; poté co přišel k moci Fidel Castro a Kuba získala pomoc od SSSR se začaly rychle budovat moderní stavby. Ekonomická krize v 80. a 90. letech, zapříčiněná rozpadem SSSR, hlavního hospodářského partnera Kuby, vedla k zhoršení stavu všech budov, jak nových, tak i historicky chráněných.

Čti více
Trinidad - Kuba

Trinidad

Koloniální město Trinidad založil v roce 1514 španělský conquistador Diego Velázquez de Cuéllar, což z něj činí jedno z nejstarších kubánských měst. Do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1988 bylo město zapsáno pro svoji koloniální architekturu. V okolí města se rozkládaly rozlehlé plantáže cukrové třtiny, které přinášely městu bohatství. Právě díky kapitálu z obchodu s třtinovým cukrem je Trinidad jedním z nejvýstavnějších historických měst na ostrově.

Čti více
Těšit se můžete na krásné výhledy

Údolí Viñales

Západně od Havany máte možnost ocitnout se ve světě, který připomíná zelenou přírodu jihovýchodní Asie. Zde se žije tradiční život, kubánský zelený venkov, kde se pěstuje cukrová třtina, tabák, šťavnaté ovoce, banány, ananasy. Údolí, které je zapsáno na seznam UNESCO, je nutně povinnou zastávkou, pokud jste na návštěvě v Havaně a chcete vidět ještě něco víc. Půda, která poskytuje obživu jejím obyvatelům, je červené barvy, protože obsahuje dostatek železa. Oře se tradičním způsobem, kde buvoli táhnou povoz a rolníci manuálně dřou, aby vyprodukovali ty nejlepší tabákové listy. Navštívit dům rolníka, prohlédnout si sušárny tabáku a způsob, jak se válejí doutníky (skutečně na kyprých stehnech kubánských žen?) bez toho se z Kuby snad ani nedá odletět pryč. Krásný kus země. Viděli jste epizodu Případy Majora Zemana – Rukojmí z Bella Vista? V SEN skupince víme, kde natáčeli.

Čti více
cayo Santa Maria - Kuba

Santa Maria

Cayo Santa Maria je malinkatý ostrůvek na severním pobřeží Kuby. Ostrov má 16 km na délku a zhruba 2 km na šířku. Ostrov nabízí dokonale průzračnou vodu, do které se vstupuje z bílých pláží pokrytých jemným bílým pískem. Pobyt na Cayo Santa Maria je především ve znamení odpočinku na pláži s pravým kubánským koktejlem v ruce, nicméně můžete vyrazit i za poznáním dalších zajímavých míst.

Čti více
Ochutnáte pravé kubánské koktejly

Bar El Floridita Havana

V ranných 30. letech 20. století zde pracoval Katalánec Constantino Vert jako barman a později majitel, který představil místní společnosti úžasný drink Frozen Daiquiri. Oblíbil si ho spisovatel Ernest Hemingway, který měl tento bar doslova na skok nejen z hotelu Ambos Mundos, kde bydlel v letech 1932-1939, ale zavítal sem i ze své vilky Finca Vigía na okraji Havany. Jeho takzvané Hemingway daiquiri nebo "Papa doble" se připravoval s dvojitou dávkou rumu a bez cukru. A oblíbili jsme si ho i s našimi SEN klienty. Když sem zavítáme, vždy nám přidají nějakou tu kapku rumu navíc. El Floriditu rozhodně nevynechejte. A odtud to máte na skok do zchátralých uliček La Habana Vieja, staré Havany. Při procházení uličkami si uvědomíte, že Havana je jedno z nejkrásnějších měst na světě, i bez těch desítek milionů, které by se jí sešli na ty opravy.

Čti více

Poloostrov Zapata - Zátoku sviní

Toto je důležité místo z hlediska historie Kuby. Pamatujete si na Zátoku sviní? Přesně tady je to místo, kde se chtěli Američané vylodit, ale nevyšlo jim to. A proč ten název? Má něco společného s Američany? Ne, nemá! Je to historický název území a pravděpodobně vznikl tím, že když se tu Španělé vylodili, tak tu uviděli malé živočichy, podobné prasatům a od té doby se toto místo tak nazývá. Kromě historie, Zátoka sviní má snad nejkrásnější barvu moře, jakou na Kubě uvidíte. Je to přesně ta azurová modrá, o které sníte, když si představíte Karibik. A navštívíme tu i nejhlubší cenote Kuby. Přesně to cenote, kterým je tak známý Yukatánský poloostrov v Mexiku. Tato oblast je zároveň i místo, kde se vyskytuje krokodýl kubánský a endemit, který je nejnebezpečnější tvor na Kubě. Dorůstá délky 2,5 - 3,5 metru. Člověk však není v ohrožení, jeho životní prostředí je přírodními hranicemi oddělené a Sen průvodce ví, kde se můžeme bez starostí vykoupat.

Čti více

Cienfuegos

Relativně nové město založené až na počátku 19. století, kde je viditelný silný francouzský vliv. Má různé přezdívky – Zázrak socialismu, Perla jihu či Kubánské New Orleans. Dnes to je město s úžasnou přímořskou karibskou atmosférou. Je tu jaksi čistěji než v Havaně, a i v obchodech se zdá být více zboží. Kavárničky, galerie, malíři a když to trochu přeženeme, můžeme říci, že to je takové kubánské Nice. Zároveň to je výchozí místo do Karibiku. V přístavu kotví velké jachty, které se plaví po celém okolí, ostrovy Cayo Largo, Kajmani, a jiné. Nezapomeňme na krásný palác Palacio de Valle v neomudéjarském stylu, který se do koloritu města ani nehodí, ale o to více je zajímavý, a Vy máte na pár sekund pocit, že jste se ocitli ve španělské Andalusii. Cienfuegos, to je už jiný příběh než příběh Havany. V těchto oblastech se udála velká revoluce otroků v koloniích na konci 18. století.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací