Pokud se chcete cítit jako sután, můžete si připlatit za suite pokoj

Teplé slunce v Ománu komfortněji

relax v Ománu v luxusním rezortu

Teploty až 30 stupňů, voda má 26 stupňů a na pláži pouze Vy a Vaše láska. Fascinující destinace, která je úplně jiná než Dubaj nebo Abú Dhabí. Pohádková atmosféra země, které vládne dobrotivý sultán. Prožijte nádherné chvíle na pobřeží Indického oceánu v oblasti, ze které pochází kadidlo, nejvzácnější starozákonní komodita, kde se narodil Sultán Al Qaboos a kde je oceán nádherně čistý. Reálný turismus v této části světa začal teprve před necelými 8 lety.

  • Až dvě děti do 12 let pobyt zdarma !!!
  • Jednoduché testování, minimum překážek
  • All inclusive v ceně!
  • Perfektní datum s ideálním počasím a teplým oceánem
  • Návštěva Al Baleed – památka UNESCO v ceně
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, let privátním letadlem z Bratislavy/Vídně, exkluzivní check in pouze pro vás, letištní poplatky, VIP transfer z Prahy/Brna do Bratislavy/Vidně a zpět, 7 plných nocí ubytování v 5 * hotelu Crowne Plaza Salalah v deluxe pokoji pro dvě osoby, All inclusive v hotelu Crowne Plaza (snídaně-oběd-večeře, nápoje a alko nápoje v určených hodinách a restauracích), tenis i návštěva Al Baleed- UNESCO v ceně, zpáteční transfer autobusem na trase letiště Salalah - hotel a zpět, pečlivého místního partnera, průvodců, asistenční služby, garantovaný návrat - naše letadlo je stále k dispozici a v případě potřeby je schopné kdykoliv letět obratem domů (například neočekávané zavření hranic atd). I díky této flexibilitě si dovolenou užijete ještě více. Do not worry, be happy! 20 kg zavazadel, 5 kg příruční zavazadlo, happy hours – k all inclusive ještě speciální drink a gurmánské speciality s výkladem navíc.

Cena nezahrnuje:

osobní výdaje, ostatní stravu mimo uvedené, pojištění, poplatky za PCR test 25 OMR (osoba nad 16 let)

  • Děti ve věku 2-11,99 let sdílející pokoj se dvěma platícími dospělými osobami cestují jen za 25.740 Kč! Maximální počet dětí ve věku 2-11 let se dvěma dospělými osobami v jednom pokoji jsou 2.
  • PCR testy a antigenní testy

 

Ostatní:

Zájezd je organizován naší partnerskou BUBO travel agency

Ubytování:

Salalah– Crowne Plaza Salalah*****, 6 noci
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Rezervujte si již nyní Vaše místo na pláži.

Děti ve věku do 11,99 roku cestují jen za 3.120 Kč, děti ve věku 12-17,99 let sdílející pokoj se dvěma platícími dospělými osobami cestují jen se slevou 50%! Maximální počet dětí ve věku 2-17,99 let se dvěma dospělými osobami v jednom pokoji jsou 2.

REALIZACE ZÁJEZDU je podmíněn MINIMÁLNÍ ÚČASTÍ 90 KLIENTŮ.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do voňavého Orientu

Praha - BRATISLAVA / VÍDEŇ – SALALAH

Ráno z letiště v Bratislavě odletíme do Salalahu. V zimním únorovém období půjdeme oslavit Valentýna – svátek zamilovaných a nabrat vitamin D na pobřeží, kam kdysi chodívala královna ze Sáby.

Před Vašim letadlem Vás čeká Váš kapitán a Váš průvodce a zvou Vás na palubu. Ještě jste něco takového nezažili? Na této výjimečné cestě toho bude víc, budeme se snažit, abyste se cítili jako královny a králové.

Tuto destinaci jsme vybrali jednak proto, že ji známe (posledně jsme zde slavili Nový rok 2021), je naprosto bezpečná a jednak pro ideální klima. Hodně zavazadel nepotřebujete. Čekají nás teploty kolem 30 stupňů a parádní voda.

Po příletu do Ománu máme zaběhnutý expresní check in = přímo na letišti dostanete klíče od Vašeho pokoje, abychom neztráceli ani minutu.

Cesta z letiště Salalah do našeho hotelu Crowne Plaza trvá maximálně 25 minut. Kufry Vám odnesou na pokoj poslíčci a my jdeme přímo na pláž. Zapomeňte na mlhu, déšť, sníh či zrušenou lyžovačku. Toto je jiné kafé!

Fascinující destinace, která je úplně jiná než Dubaj nebo Abú Dhabí. Od začátku si vychutnáváme pohádkovou atmosféru země, které vládne dobrotivý sultán.

2. den: Pohoda na pláži s bílým pískem

SALALAH

Mnozí z Vás si ráno přivstanou, aby se ujistili, že jsou na správném místě. Že je to opravdu pláž, slunce a žádné omezení. Pak si dáte skvělou snídani a hodíte se do vod Indického oceánu. Budou kolem Vás skákat létající ryby či dovádět delfíni? Opravdu je zde pravidelně vídáme.

Užívání slunce a slané vody. Budeme objevovat resort a jeho možnosti. Hlavním místem bude pláž a bazény, kde se budeme během následujících dní setkávat. Odpočívejte pod slunečníkem a čtěte knihu, nebo si objednejte jeden ze dvou tenisových kurtů a protáhněte ztuhlé svaly z letadla. Vše je již v ceně našeho balíčku. U bazénu si vyzvedněte plážový ručník a najděte si své místečko na lehátku či v proutěném plážovém koši.

Zpod slunečníku sledujte plavčíka, který v případě že něco spatří, dá vědět. Uvidíme delfíny nebo velryby? V lednu 2021 se skupina delfínů "proběhla" cca 40 metrů od koupajících se. Dokonalý zážitek.

Snídaně, obědy i večeři trvají dostatečně dlouho na to, aby je stihli i ti, kteří si dnes přispali. Zařídili jsme ohromnou nabídku vegetariánských a veganských jídel, které přímo před Vámi připravuje tucet kuchařů. Vyberete si jídla z indické pece tandori? Nebo vyzkoušíte zeleninu a těstoviny v ohnivém woku? Arabské vegetariánské speciality, ale i steaky a ryby.

Budeme se stravovat v nově otevřené luxusní restauraci přímo na břehu oceánu. V celém jižním Ománu nenajdete restauraci, která je tak kvalitní, a tak blízko mořských vln. Obrovský luxus, který společně s úžasnou pláží dodává hotelu v Salalahu mnohem vyšší úroveň.

3. den: Pláž a gurmánské all inclusive hody pokračují

SALALAH

Pokud jste aktivní typ, který nemá ve zvyku dlouho spát, vydejte se na běh či procházku po pláži, která je na to jako stvořená. Setkáte se zde s rybáři, ale i s jezdci na arabský plnokrevnících. Tak širokou, dlouhou a nádhernou pláž s minimem jiných lidí jste však zřejmě nezažili. Toto je absolutní unikát ománské pláže. Bohaté snídaně a odpočinek v neobjevené zemi Perského zálivu a teplý Indický oceán. Do konce roku 1970 byl Omán nepřístupný světové veřejnosti, dnes je zemí se skvělou infrastrukturou, úžasným podnebím a absolutním klidem. Omán je zemí, která byla opakovaně vyhlášena za nejbezpečnější světovou turistickou destinaci.

Vůně kadidla Vás bude provázet, kamkoli se pohnete. Pláže jsou pískové a s tím nejjemnějším pískem jaký si jen umíte představit, oceán teploučký a lidé velmi přátelští.

Víte o tom, že se koupete na unikátním místě? Za Vašimi zády je nekonečná poušť, drsná, nemilosrdná. Kolem Vás je zeleň, tisíce kokosových palem, banánovníkové a papájové plantáže, všude vůně květů. Proč? Neboť toto je jediná oblast arabského poloostrova, kterou zachycuje monzun známý jako khareef. Ten sem v našem létě (červenec, srpen) přináší vytoužený déšť a dává tomuto místu život. Nyní však na 99 % nespadne ani kapka.

Věděli jste, že právě zde, kdesi na tomto pobřeží cca. 3000 let dozadu nějaký neznámý dhófarský mořeplavec objevil a pochopil význam větru, který dnes nazýváme pasáty? Arábie Felix (Šťastná Arábie) byla nesmírně mocná a vzdělaná říše. Její královna ze Sáby konkurovala moudrostí Šalomounovi. Také o tomto jsou příběhy z jižního Ománu, kam jezdíme už od roku 1998.

4. den: Relax v plážovém hotelu a lepší servis

SALALAH

Vše v resortu už znáte a jistě jste pozdravili i Ahmada, Fauzího či Marwana. Ochutnali jste Makboos, Shuwu, dali si Kahwa.

Omán si dává záležet na službách a snaží se zaměstnávat především lokální lidí. Tuto politiku začal osvícený sultán Qaboos a pokračuje v ní i Haitham bin Tariq. I když je zde silná komunita zaměstnanců z jiných končin světa, Ománce najdete na více postech. Kuchaři jsou z centrální Indie a Nepálu, číšníci z Pákistánu, manažeři z Libanonu a indické Kerale. Všichni na úrovni, profesionálové ve své oblasti. Naši klienti zde mají velmi dobré jméno a budeme rádi, pokud i Vy odejdete s pocitem, že takový skvělý servis jste ještě nezažili. Opravdu!

Abyste měli dny vyplněné, budeme pro Vás připravovat různé aktivity. Nechte se překvapit, inspirovat a nebojte se zapojit. Na silvestrovské cestě jsme měli množství soutěží, turnajů a celkově tak zažili vynikající aktivní odpočinek.

Vyzkoušíte dnes golf, nejlepší v Salalahu, který je přímo v našem resortu?

5. den: 14.2. svátek zamilovaných

SALALAH (SALALAH – MUGHSAYL)

Pláž, pláž, pláž. Pochybujeme, že jí máte už plné zuby. Vyberte si své místo a připravujte se na dnešní den, který je oslavou romantiky. Odpočiňte si, dnešní noc bude plná zábavy. Během dne si dopřejte masáž, kterou si naši předešlí klienti maximálně pochvalovali.

Připravíme pro Vás banket, jaký jste nezažili i když jste ředitelem velké banky. Krevety, krabi, chobotnice a humři, vše absolutně čerstvé. Pečivo přímo z pece, saláty, meze, indická či kuchyně jihovýchodní Asie. O koláčích ani nemluvě ... Jde o maximální luxus.

Vychutnáme si gala program a budeme pokračovat volnou zábavou. Dokdy se vydržíte bavit? Před měsícem a půl na Silvestra se tančilo na písečné pláži do 4 hodiny ráno. Trumfne Valentýn Silvestra? Měl by, vždyť jméno Valentín pochází z latiny a znamená silný, zdravý. Věříme, že i po této noci takový budeme – silní a zdraví.

6. den: Relax v plážovém hotelu

SALALAH

Náš poslední plážový den. Využijte ho na maximum. Neopustíte pláž, písek ani slunce a kochejte se pohledem na Indický oceán. Projděte se po krásné a nekonečné pláži, ochutnejte nové delikatesy a odpočívejte.

Dnes se projdeme ke starobylému přístavu Al Baleed, který na svých cestách navštívil i cestovatel Marco Polo. Našli se zde staré čínské mince a keramika a je jasné že kadidlo, otroci a koření se vyváželi řádně daleko. Kdysi šlo o jedno z nejbohatších měst světa a my se můžeme doslova dotýkat prastarých vykopávek, kde budeme samy.

Během našich Happy hours dnes budeme pít drinky přímo z kokosových ořechů. Čerstvé kokosové ořechy chutnají božsky a v našem balíčku je celý čas all inclusive servis. Během každodenních happy hours Vás chceme každý den čímsi překvapit a vysvětlit si více o celkové kultuře Ománu.

Dnes přijdou do našeho hotelu prodejci kadidla, beduínských suvenýrů a za dva ománské riály se dámy můžou zkrášlit henou.

Večer si řekneme poslední instrukce k cestě a dáme si naši závěrečnou gurmánskou večeři.

7. den: Čas využitý na maximum

SALALAH – BRATISLAVA

Krásný týden plný lásky je za námi. Až do oběda si užíváme neuvěřitelně teplý a čistý oceán, dáme si poslední gin tonic, rozloučíme se s celým personálem od kuchařů až po ředitele. A odpoledne uděláme ještě pár temp v oceánu či dohrajeme volejbalový zápas. Čas využijeme na maximum a v pozdějších odpoledních hodinách se přes nádhernou palmérii přesuneme na letiště.

Naše privátní letadlo nás čekalo celou dobu a my, kdybychom chtěli, můžeme kdykoliv odletět. I nyní nemusíme spěchat k odletu, vždyť je to naše letadlo a bez nás neodletí. Je fajn si jednou vyzkoušet ten pocit, letět privátním letadlem. Užijeme si nové letiště – duty free shopy, nebo jeden z byznys salonků a letíme zpět do zimní Evropy.

Každý náš let je smysluplný a Vy se od průvodců školených v BCA, kteří pracují exkluzivně pro nás dozvíte více. Zábava, vzdělání a zážitky do poslední chvíle.

8. den: Vítejte doma!

BRATISLAVA / VÍDEŇ - PRAHA

Den na pláži jsme si užili na maximum a dnes naše letadlo už jen přistane na letišti M.R. Štefánika a rozejdeme se do svých domovů.

Teplé slunce v Ománu
<
>
Ponořte se do bazénu a vychutnejte si drink s přáteliPokoj se dvěma oddělenými postelemi s výhledem na oceánVečerní pohled na na náš resort, působí velmi klidně a příjemněProstorný pokoj garden view room s výhledem do upravených zahradStandardní pokoj pro dvě osoby s postelí king size a výhledem na oceánVyberte si ze slunečníků a relaxujteVáš hotelový bazénAreál, který si užijete do sytostiPřímo v našem hotelu jsou tenisové kurty a nejlepší golfové hřiště SalalahJeden z nejstarších hotelů na této pláži, který tu kdysi dávno býval jako jedinýRestaurace Ocean Blue nám připravuje bohaté švédské stolyMilovníci mořských plodů si zde přijdou na svéDezerty jsou nedílnou součástí místní kuchyněPláž před naším hotelemSetkání s místnímiZatím máme štěstí na delfíny v poměru 100%Váš hotelový pub al Khareef, i zde si můžete užívat all inclusiveVelmi slušný výběr v baru, přestože se nacházíme v muslimské zemiLoby hotelu Crowne Plaza ja zlatá a je z ní cítit orientPokud jste zvyklí cvičit, i zde můžete pokračovatKokosové palmy v našem resortu dotvářejí pocit exotikyVíce bazénů pro všechny kategorie, ať už pro plavce či 50 cm hluboký pro dětiModerní a luxusní prostředí je to, co z vaší cesty udělá lepší dovolenouGala večer na ománské písečné plážiNechte se ovanout mořským vánkem při romantické večeřiMinimálně jeden večer zde určitě strávítePokud toužíte po větším klidu a luxusu, nabízíme Al Baleed jako jednoznačnou volbu
Pokud se chcete cítit jako sután, můžete si připlatit za suite pokoj

Perský záliv - Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn - poděkování

ahoj Adélo,
domů jsme přiletěli šťastně. Chceme ti ještě jednou poděkovat za pěkně strávený poznávací zájezd. Bylo nám s tebou a se všemi velmi příjemně. Pokud se můžeme vyjádřit k situaci v Bahrajnu, neměli jsme tam pocit nebezpečí. Právě naopak, odtud jsme si odnesli nejvíce zážitků a informací o zemi, její historii a jejích obyvatelích. Podle našeho názoru, situace v Bahrajnu není taková, jak je prezentována v médiích. Ulice byly klidné a z našeho pohledu i bezpečné.V situaci, v jaké jsme tam byli, není důvod mít strach navštívit tuto zemi.
Vladimír

Čti více
Ponořte se do bazénu a vychutnejte si drink s přáteli

Perský záliv

Chceme ještě jednou poděkovat za pěkně strávený poznávací zájezd. Bylo nám velmi příjemně. Pokud se můžeme vyjádřit k situaci v Bahrajnu, neměli jsme tam pocit nebezpečí. Právě naopak, odtud jsme si odnesli nejvíce zážitků a informací o zemi, její historii a její obyvatelích. Podle našeho názoru, situace v Bahrajnu není taková, jak je prezentována v médiích. Ulice byly klidné a z našeho pohledu i bezpečné. V situaci, v jaké jsme tam byli, není důvod mít strach navštívit tyto země.

Vláďa Malý

Čti více
Pokoj se dvěma oddělenými postelemi s výhledem na oceán

Perský záliv - Dubaj, Omán - všechno bylo super. Děkuji!

Byla jsem v Dubaji víckrát, a proto jsem tuto cestu s CK SEN odkládala. Co nového se mohu dozvědět? Umím si to představit sama… Měla jsem od kamarádů dobré hodnocení, že je to opravdu dobré, že v SEN to připravují bývalí studenti arabštiny, kteří tu dlouhodobě žili. Nechala jsem se ukecat a udělala jsem dobře. Ten rozsah cesty je neuvěřitelný. A program taktéž. Dokonce jsem v Dubaji viděla 3x víc něž za moje poslední 3 cesty. A hlavně jsem pochopila, že ten stát není pouze o Dubaji, ale teď jsme prošli i dalších 6 emirátů. Poznali jsme zvyky domorodců, jedli velblouda, humus a baba ganúdž, fúl a sladké datle. Pili jsme arabskou kávu. Tu pravou arabskou kávu. No a k tom i kávu se zlatem a spali ve zlatém hotelu, který je nejvyšším na světě. Jednoduše zážitek za zážitkem. Tato cesta mi potvrdila, že SEN jsou profesionálové, a i v běžné destinaci (tento zájezd jsem doposud považovala za běžný) dokážou kouzlit. Super pláže, skvělá strava, hotely o mnoho lepší než SEN slibuje. Jinak, to se se u nich stává pravidelně, že máme lepší hotel, než za jaký jsme si zaplatili. Ale hlavně skvělý program, skvělá parta. Největší zážitek? Dědinka Al Hamra v horách Ománu a horský hotel k tomu. Závody velbloudů. A vlastně všechno bylo super. Děkuji! Rebeka

Čti více

To nejlepší z Dubaje

Ahoj ze světového nej Dubaje. Dnes naše československá SEN skupinka absolvovala všechno to nej z Dubajské nabídký. Hned ráno jsme se podívali na město ze 124. patra, abychom věděli, kam půjdeme dál. V automatu na zlato jsme nakoupili zlatě cihličky a vyrazili jsme do města. Panovník rekonstruuje svůj palác, mešita Jumeirah nás přivítala svoláváním na modlitbu a na zlatém či látkovém bazaru máme už své kamarády, kteří nám dávají speciální SEN slevy. Oběd v SEN restauraci a potom šup na nejbělejší písečnou Jumeirah Beach. Burj al Arab, Jumeirah Beach hotel, palmový ostrov, hotel Atlantis, lyžování v Ski Dubaj a na závěr jedinečné fontány pod Burj Khalifa. Uff, viděli jsme toho hodně, ale o to víc nám nyní chutná chlazené pivko v našem hotelovém baru.  Zítra nás ráno čekají nákupy, jízda metrem, pláž a po obědě nastupujeme do auta a směřujeme do pouště. 

Čti více

Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn,Kuvajt

Příjemná společnost, hodně smíchu a slunečné dny, to je to co nás provází na cestě po zemích zálivu. Omán nás přivítal horkem, ale my jsme si už zvykli, opálili jsme se, takže dnešních 39 stupňů nám absolutně vyhovuje. UNESCO památky v Ománském vnitrozemí, Nizwa a hliněné mšstečko Al Hambro byly silným zážitkem. Stařičký dědeček jako z pohádky, milí babička a její čerstvý chléb, vůně kadidla a koření. Muscat se stařičkým trhem Muttrah, sídlo milovaného sultána, muzeum a nepochybně velká mešita sultana Quaboosa byly třešničkou na dortu. Omán nás všechny opět dostal. Krátký přelet a už jsme v moderním Dubaji. To nejvyšší, nejhloubější, najširší, nejhezčí. Vše jsme absolvovali! Bazar s kořením, bazar se zlatem, plavbu ABROU po zátoce, Burj al Arab, Burj Khalifa, Atlantis, palmový ostrov Jumeirah či lyžování v Ski Dubai! A jak se na dobré zvyky patří, majestátní fontánová show vystřídala nákupy. Výprodeje nám přáli, takže s pocitem těžkých zavazadel a novým kufrem dnes letíme do Kataru. Šup do letadla, za chvíli nás čeká Doha!

Čti více

Slepá ryba na poušti

Zní to jako špatný vtip, ale my jsme ji viděli. A ne jednu. Ale popořadě. Přistáli jsme na letišti ve městě Muscat, v hlavním městě Sultanátu Ománu. Nikdo nevěděl co očekávat. Země je úžasně vybudována a to co tady na nás dva dny dýchá, je nefalšovaný sen. Prošli jsme se starým Muscatem při Al Alam, což je sultánský palác, viděli jsme Národní muzeum, které otevřeli před 6 měsíci. Ochutnali první shawarmu na ulici v přístavu Matrah a po návštěvě fenu (trhu), kde jsme nakoupili kadidlo, jsme skočili do vynikající restaurace Bait Al Luban na typické ománské jídlo. I další den máme co dělat. Jelikož jsme pouze čtyři s průvodcem, máme volnější ruku. Brzo ráno vyrážíme do vnitrozemí, do pohoří Hajar. Zde se ukrývají skvosty ze středověku. Hrady a pevnosti, jaké byste v této části světa nečekali. Připomínají středověkou Evropu. Místní vládce, imám, jich tu vybudoval desítky. My jsme dnes viděli Jibreen a Bahla. Jibreen je nádherně zachovalý s vnitřní výzdobou, jakou jinde v Ománu nenajdete. Obrovský labyrint ze 13 století. Fascinující. Ne nadarmo byl tento hrad zapsán na seznam UNESCO. Prošli jsme se kolem hradu Nizwa, poohlédli se po místním fenu a zkontrolovali i dobytčí trh. Ochutnali jsme datle z místní oázy a našli si ty právě pro sebe. Měli jsme čas a tak jsme se rozhodli podívat se do jediné zpřístupněné jeskyně na arabském poloostrově. Al Hoot je klasická vápencová jeskyně objevena roku 1960. Výzdoba je na menších prostorách jak jsme zvyklí z našeho krasového systému, ale i tak nás to dostalo. Uvnitř bylo 25 stupňů, vysoka vlhkost a množství krápníkové výzdoboy. Žijí zde tři endemické druhy živočichů. Jeden druh netopýra, jeden druh pavouka a v 900m dlouhém jeskynním jezeře slepá a bezbarvá ryba. Uprostřed Ománské pouště je oáza, v ní jeskyně, v ní velké jezero a v jezeře slepé ryby. Nedává to smysl… ale je to tak a my jsme jich v jezírku viděli nepočítaně. Z jeskyně jsme se ještě vyškrábali autem do výšky 2300m.n. m. a podívali se z hřebene nejvyššího Ománského pohoří Al Jabal Al Akhdar na planinu pod námi a na náhorní planinu, kde se pěstují broskve, granátová jablka a další ovoce. Nádherné scenérie byly všude kolem a úchvatná a osvětlená cesta serpentinami zpět dolů nás dovedla zpět do Muscatu. Dopřáli jsme si v největším shopping mallu v Ománu užasné palačinky s ovocem a nyní už odpočíváme a chystáme se na další zážitky.

Čti více

Quatar aneb jak jsme ho prošli křížem krážem

Qatar – malý exotický stát, kde ropa opět ukazuje, co se dá všechno postavit, spravit a že vlastně nic není žádný problém. Že prý Dubaj má nejvyšší budovy světa? Viděli jste Dohu? Že jste tu byli před 2 lety a že jste nic neviděli. No kdybyste přišli teď, divili byste se tak jako asi my. Nám Doha přišla kompaktnější, lépe zorganizovaný a snad i hezčí než Dubaj. Zde místní obyvatelé dostávají průměrný výdělek 5000 dolarů a pokud nepracují tak polovičku a téměř vše zdarma. Odkud mají peníze? Ropa, plyn a zase ropa. A když má Qatar tolik ropy a jen něco přes 1 milion obyvatel no nerozdávejte. Napadlo nás co tak projet Qatar autem. Vždyť má jen něco přes 11 tisíc km čtverců. A kromě nejsevernějšího bodu Qataru s tyrkysovou barvou a pohraniční stráže, jsme se podívali, odkud pochází místní dynastie. Z malé pevnosti, kam nikdo nechodí neboť je prý daleko 80 k od Doha. Nám přišla zajímavější než ta v Nizwy, ale překvapení nás čekalo, když nás místní kmen pozval k sobě domů. My máme chaty, oni mají stany, ženy nechali doma a oni sami ve stanu, samozřejmě klimatizovaném a klábosili o životě.  A potom na závěr dne přes ropné pole a na dohled k Saúdské Arábii jsme vylezli snad na největší dunu v Qataru. Qatar je božský, přijďte sem a uvidíte

Čti více

Co to vlastně Omán je?

Jmenuje se Jeho Veličenstvo Sultán Qaboos. ON je Omán. Od roku 1970, kdy převzal pokojnou cestou kontrolu nad zemí Muscat and Oman, se zde pod jeho vedením hodně změnilo. Z jednoduché země se stalo jedno úžasné, vybudované a prosperující místo. Samotný Muscat je fascinující. Staré město je bez pohybu. Jakoby tam ani vánek nebyl. Je zde "pouze" palác a další vládní budovy. Ani kávu si tu pořádně nemáte kde dát. Toto není místo připravené pro turisty. To najdete o 4km dále v Matrah. Zde je promenáda na nábřeží pod pevností, množství restaurací a podobných věcí, které zajímají turisty, ale hlavně domácí. Infrastruktura je fascinující. Dálniční systém, který prochází městy a vesnicemi je dokonalý. Rychlost? Přes vesnici 120km / h. A pokud pojedete víc? Změří Vás jeden z radarů, které jsou zde nainstalovány na každých cca 2-4 kilometrech. Nepřeháním. Nikde na světě jsem neviděl tolik radarů. V Muscatu vzkvétá obchod. Nákupní centra a obchody jsou všude, kam se jen podíváte. A všude je plno lidí, kteří utrácejí peníze. Přibližně polovina lidí žijících v Ománu jsou cizinci z Indie, Pákistánu a Íránu. Necelá polovina jsou Ománci, kteří tu jsou "chráněni" a stát se o ně velmi dobře stará a zajišťuje jim levnou pracovní sílu z indického subkontinentu. I takto dokáže vypadat krajina, o které si myslíme… nebo vlastně nemyslíme nic. To musíte zažít pouze na vlastní oči.

Čti více

Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn,Kuvajt

Příjemná společnost, hodně smíchu a slunečné dny, to je to co nás provází na cestě po zemích zálivu. Omán nás přivítal horkem, ale my jsme si už zvykli, opálili jsme se, takže dnešních 39 stupňů nám absolutně vyhovuje. UNESCO památky v Ománském vnitrozemí, Nizwa a hliněné mšstečko Al Hambro byly silným zážitkem. Stařičký dědeček jako z pohádky, milí babička a její čerstvý chléb, vůně kadidla a koření. Muscat se stařičkým trhem Muttrah, sídlo milovaného sultána, muzeum a nepochybně velká mešita sultana Quaboosa byly třešničkou na dortu. Omán nás všechny opět dostal. Krátký přelet a už jsme v moderním Dubaji. To nejvyšší, nejhloubější, najširší, nejhezčí. Vše jsme absolvovali! Bazar s kořením, bazar se zlatem, plavbu ABROU po zátoce, Burj al Arab, Burj Khalifa, Atlantis, palmový ostrov Jumeirah či lyžování v Ski Dubai! A jak se na dobré zvyky patří, majestátní fontánová show vystřídala nákupy. Výprodeje nám přáli, takže s pocitem těžkých zavazadel a novým kufrem dnes letíme do Kataru. Šup do letadla, za chvíli nás čeká Doha!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE