Vanilkové ostrovy Vás okouzlí
sleva first minute až 13%

Vanilkové ostrovy komfortněji

Réunion, Seychelské ostrovy, Mauricius

Luxusní dovolená na ostrovech, které mají přezdívku ostrovy lásky, ráj rájů. Jejich pláže se každoročně dostávají do TOP 10 celého světa. Při zájezdu Vanilkové ostrovy SEN jako první spojil všechny tři oblasti do jedné unikátní cesty. Na tropických voňavých ostrovech se stříbrnými plážemi se pěstuje nejkvalitnější vanilka. Věděli jste, že kilo vanilky dnes stojí víc, než kilo stříbra? Všechny tyto ostrovy nabízí luxusní dovolenou a vy je uvidíte na jedné cestě. Nejkrásnější pláže světa na Seychelech, drsná a úchvatná příroda na Réunion a na závěr hyperluxusní hotel na nejkrásnějších plážích Mauricia. Dokonalý, propracovaný program

  • Jedinečné spojení nejkrásnějších pláží světa
  • Nejvzdálenější část EU a jízda na želvě
  • Největší ořech světa, nejfotografovanější pláž světa
  • Příroda pod ochranou UNESCO, petangue a gigantická Šivova socha
     
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, přelet Seychely – Mauricius - Réunion, přelet Réunion – Mauricius, 8 x ubytování ve 3*- 5* hotelích v pokoji pro 2 osoby (Berjaya Beau Vallon na Seycholech, Le Battant des Lames na Réunionu a Constance Belle Mare Plage na Mauriciu), 8x snídani, všechny letištní transfery na Seychelech, Mauriciu a Réunionu, výlet na Piton de la Fournace, jízdu na želvě pro děti do 10 let, okruh jižním Mauriciem, šnorchlování (s výstrojí), vodní lyžování, plavbu katamaránem, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti..

Cena nezahrnuje:

ostatní stravu, fakultativní výlety (výlet na La Digue a Praslin), prémiové hotely., PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Mahé, Seychelské ostrovy – Berjaya Beau Vallon****, 3 noci
 
Reunion – Tuli Inn Sainte-Clotidle la Réunion***, 2 noci
 
Mauricius – Constance Belle Mare Plage*****, 3 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Letíme na ostrovy s nejkrásnějšími plážemi světa

EVROPA – LETADLO

Odlítáme na Ostrovy lásky, jak se Seychelské ostrovy nazývají. Letíme velmi daleko, což z destinace dělá luxusní produkt, a tak je tady turistů málo. Za celý rok Seychely navštíví tolik lidí, jako Notre Dame v Paříži za jediný týden. Na rozdíl od „nudných“ Malediv, Seychely mají nádherné pláže, ale i sportovní možnosti – kola, turistiku nebo golf. Noční let špičkovou leteckou společností.

2. den: Hřiště pro krásné a bohaté

BEAU VALLON, SEYCHELY

Přistáváme v tropickém ráji 4 stupně jižněji od rovníku. Jsme na jižní polokouli, na největším ostrově Seychel na Mahé. Seychely mají nádhernou přírodu a strmé vrchy. Nadechneme se a opojí nás teplý slaný mořský vzduch Indického oceánu a vůně jako v botanické zahradě. Cítíte vanilku? Seychely byly vždy hřištěm pro krásné a bohaté, absolutní top mezi plážovými dovolenými. Právě zde se nachází nejdražší all inclusive hotel světa, zde má své sídlo nejbohatší panovník Abu Dhabi. Sídlo si ukážeme přímo z ostrova Eden, na kterém se zastavíme na kávičku s výhledem na jachetní přístav.

Prohlídku ostrova Mahé začneme u kostelíka v druhém největším městě ostrova v Beau Vallon. HDP na obyvatele je zde největší ze všech afrických zemí. Zároveň jde o nejmenší zemi Afriky s plochou jen 459 kilometrů čtverečních. Ihned vidíme, že se jezdí na levé straně, mají tu britský parlamentní i školní systém, ale domorodý jazyk kreolština má francouzské kořeny a velká většina názvů vesnic a pláží je francouzská. 90 % obyvatelstva jsou katolíci a Seychely jsou velmi bezpečné. Projedeme ostrov křížem krážem přes hory a před námi se otevře výhled na malé ostrovy v zálivu. Sejdeme do hlavního města. Victoria je pojmenovaná po britské královně Viktorii a prohlídku začneme u její sochy. Nejkrásnější koloniální budova města je dnes muzeum. Naproti se nachází budova pošty, odkud můžete poslat exotickou pohlednici, a níže přírodopisné muzeum se sochou krokodýla, který tu ovšem nežije. Projdeme se okolo bílých britských hodin, dominanty centra města, a zamíříme k evangelickému Kostelu svatého Pavla a následně ke katedrále. Vyměníme si pár exotických seychelských rupií, za které si můžete koupit suvenýry či tmavý rum Takamaka Bay. Vrcholem prohlídky je Sir Selwyn-Clarke Market, nádherné, do červena zbarvené domorodé tržiště, srdce hlavního města. Tady budeme nejlépe pozorovat kreolskou směs domorodců. Dámy v kloboucích, obchodníci, kteří prodávají čerstvé tropické ovoce a rybáři nabízející stovky čerstvých ryb. A my v restauraci v patře můžeme ihned „catch of the day“ ochutnat. Kreolská kuchyně je směsí francouzské a indické s absolutně čerstvými ingrediencemi. Doporučujeme skvělé carpaccio z čerstvého tuňáka, nebo kari z chobotnice.

Už i transfer do hotelu je velkým zážitkem. Všude kolem hustá džungle, prakticky žádná civilizace, která by přírodu kazila. Nádherné zelené hory, tyrkysové moře a pláže s tím nejbělejším pískem na světě. Odlehlost a přírodní krása. Ubytování na pláži Beau Vallon. Prošli jsme všechny čtyři největší ostrovy Seychel a vybrali jsme pro vás právě tuto pláž. Jde o nejdelší pláž ostrova Mahé (2 km) a dá se tu pěkně koupat celý den i při odlivu. I všechny naše hotely jsme vybrali tak, aby byly přímo na pláži. Ráno se můžete projít, či si bosí zaběhat od hotelu Fishermans Cow až po restauraci Mahek. Jelikož je orientována na západ, večery jsou zde přenádherné.

3. den: Gurmánské hody a potápění

BEAU VALLON, MAHÉ, SEYCHELY

Dnes bude dostatek času na potápění nebo šnorchlování s prověřenými partnery. Výstroj vám půjčí. Večerní romantické procházky nebo posezení na pláži. Popíjíte čerstvé kokosové mléko zředěné rumem Takamaka Bay, obloha je krvavě červená a je stále neuvěřitelné teplo. Už chápete přezdívku ostrovy lásky?

4. den: Na nejkrásnější pláže světa, UNESCO

ANSE LAZIO (PRASLIN) - ANSE SOURCE D`ARGENT (LA DIQUE)

Oddychujete, potápíte se nebo vyrazíte za poznáním. Připravili jsme pro vás propracovaný výlet na ty největší ostrovy s nejproslavenějšími plážemi. Na tomto výletě uvidíte obě nejznámější a nejkrásnější pláže Seychel! Každá se nachází na jiném a značně vzdáleném ostrově. V tento den uvidíme hřbitov, kde jsou pochovaní první osadníci (přišli z Réunionu) a zastavíme se u obrovských želv, zvířatech, které se za dvě stě milionů let moc nezměnili. Želvy ze Seychel se dožívají ještě vyššího věku, než ty za Galapág a tím jsou nejstaršími obyvateli naší planety.

Vyrážíme! Ranní transfer z hotelu do přístavu a nalodění na kvalitní loď. Dobrodružná cesta přes Indický oceán je nádherným zážitkem. Zakotvíme v Zátoce lásky na druhém největším ostrově Praslin. V absolutně čistém moři plavou stovky ryb a je velká šance, že uvidíme i karety (želvy). Podle počasí se rozhodneme, v jakém pořadí zrealizujeme program. Čekají nás tu naše auta a vyrážíme – projedeme Praslin křížem krážem. Jedeme z přístavu až na úplný konec. Klikatými cestičkami stoupáme a padáme, prodíráme se džunglí s výhledy na zálivy. Na úplném konci ostrova přijíždíme na Anse Lazio. Tato pláž je každoročně oceňována jako jedna z pěti nejlepších na naší planetě. Hodnotí se délka pláže, dobrý přístup do vody, kvalita bílého nejjemnějšího písku, tyrkysová voda a celkový dojem. Seychely se nazývají ostrovy lásky i kvůli zvláštnímu ořechu připomínající ženské lůno. Tento ořech pochází právě odtud, z Praslinu a my míříme do vnitrozemí do Vallée de Mai (Májového údolí), které je pod patronací UNESCO. Našim cílem je vidět samčí palmu s plody připomínající penis a ženské palmy s plody coco-de-mer, o kterých si námořníci dlouho mysleli, že se rodí pod mořem. Obrovské ořechy lásky nacházeli plavat na mořské hladině, ale žádný ostrov neviděli – Seychely jsou takové malinké. V jednom ořechu, který váží až 40 kg, jsou 3 plody – každý se prodává tak za 40-60 EUR. Určitě kupte ten s certifikátem. Coco-de-mer je největší plod na naší planetě.

Naše auto nás přiveze zpět do přístavu a naše loď na další ostrov La Dique. Je to ten nejkrásnější? Ostrov pískových cestiček, kol a kreolských dřevěných autobusů. Přepravíme se křížem přes ostrov a naším cílem je vanilka. Projdeme se po vanilkové plantáži a přivoníme ke vzácné komoditě, která je v Indickém oceánu jednoznačně nejlepší kvality. Kilo této pravé vanilky dnes stojí víc než kilo stříbra. Věděli jste, že jde o orchidey, která se ručně opiluje?

Povíme si o výrobě kopry, další významné komodity Seychel. Následně vstoupíme na Anse Source d`Argent, která se pyšní podtitulem nejfotografovanější pláž světa. Pláž byla kdysi považovaná za ráj všech rájů. Když ji uvidíte obklopenou obrovskými prastarými žulovými skálami a tyrkysovou vodou, chráněnou kokosovými palmami, řeknete si, že tato teorie o ráji může být pravdou. Průvodce vám poradí, jak si najít místečko, kousek ráje, jen pro sebe. Návrat na loď a transfer do hotelu.

5. den: Na kraj Evropy

SEYCHELY – RÉUNION

Poslední koupání na Seychelách, poslední východ slunce a odlet dále na jih. Letíme přes 1800 km na Réunion. Seychely tvoří 115 ostrovů, Réunion je jediný ostrov, ale pětkrát větší, než je celková plocha Seychel. Při přistávání vám bude silně připomínat Havaj. Zelené hory, vodopády a všude přítomný oceán. Přistáváme na letišti Roland Garros (letec, hrdina první světové války, který se tu narodil) – přistáváme v Evropě. Na Réunion vstoupíte na občanský průkaz a platíte eurem. Jde o překrásný ostrov, kterého krása doslova vyráží dech. 40 % ostrova je národním parkem zapsaným mezi památky UNESCO. Zahrajete si pétanque už první den? Večeře s francouzským vínem a francouzským šarmem.

6. den: Dobrodružství a Ohnivá hora

PITON DE LA FOURNAISE, RÉUNION

Projedeme celý ostrov ze severu. Vyrazíme z hlavního města Saint-Denis. Cestou máme výhledy na unikátní viadukt postavený z peněz EU (za 1,6 miliardy eur) což dělá tuto cestu nejdražší na světě (na kilometr). Na druhé straně jsou výhledy na Piton des Neiges (Sněžný vrch), který je se svými 3069 m nejvyšším vrcholem Indického oceánu. Podobně jako na Havaji vyjedeme autobusem do výšky až 2340 m a najednou se vše změní. Piton de la Fournaise je jedna z nejaktivnějších sopek na světě a dnes je zapsána do Světového dědictví UNESCO. Skály roztržené, jako by byly z papíru, lávové proudy, činné krátery. Brána do pekla stojí za každou minutu. Tomu, kdo nefandí turistice, ale i všem milovníkům přírody a letectví doporučujeme lety vrtulníkem. Vanilku jsme viděli na Seychelách, Réunion tvrdí, že oni ji mají nejlepší na světě. Nebo dáte přednost vanilkovou rumu?

7. den: Z Havaje Indického oceánu do luxusního ráje

RÉUNION – MAURÍCIUS

Už jen necelá hodinka letu a přistáváme na dalším ostrově Maskarén, na ostrově Mauricius. Ze stylu, jakým pro vás SEN Mauricius připravil, budete nadšeni. Ostrovu, kde vládl obrovský pták Dodo, dnes vládne demokracie a prosperita.

Transfer z letiště na severozápad ostrova. Mnohé pláže ostrova nejsou jako na Seychelách, mnohé mají po dešti hnědou vodu (vtéká do nich bahno z hor). Ale pláže, které jsme pro vás vybrali, jsou ty nejkrásnější (viz fotogalerie tohoto zájezdu). Naše hotely leží v blízkosti dvou osmnácti jamkových golfových hřišť, na tom nejlepším místě. Běloučký korálový písek a modré moře, jaké je vidět málokde, jsou snem pro dovolenou, který se dnes stal pravdou. Transfer do našeho hotelu v oblasti Belle Mare. Check in a hurá na pláž!

Hotel už v základní ceně patří jedné z nejluxusnějších hotelových sítí světa, o mnoho lepší než například Hilton. Představte si bílý písek, palmy skloněné k tyrkysové vodě, obrovské dvaceti metrové bambusy. V ceně je šnorchlování s půjčením kompletní výstroje (brýle, šnorchl, ploutve a doprava lodičkou na korálový útes), katamarány, posilovna, ale i vodní lyžování. Rezort je vskutku nádherný, položený v tropické zahraně, na té nejkratší pláži celého ostrova. Ideální finále naší cesty.

8. den: Pláže Rumová fabrika, čajové plantáže, indická svatyně plná opic

BELLE MARE, MAURÍCIUS

Celodenní výlet. Zůstanete se potápět a oddychovat? Nebo se rozdělíte a každý si užije to, na co má chuť? Uvidíte. Každopádně, ti aktivní vyrazí křížem přes jednu z nejsvobodnějších zemí světa. Demokracie na Mauriciu patří mezi nepokročilejší na světě a tento maličký ostrov je výkladní skříní Afriky. Mauricius byl na mapě světa zaznamenám poprvé v roce 1502 a do té doby zde nežil žádný člověk. Zelený, voňavý ostrov, kde se mísí vůně mořské vody, čaje a cukrové třtiny. Na místě Bois Chéri je jediná čajová plantáž na ostrově, datující se do roku 1892. O čaji se dozvíte všechno a zároveň je lahodný čaj velmi příjemným suvenýrem, která vám bude dlouho připomínat dovolenou na Mauriciu. Doporučujeme čaj s vanilkovou příchutí. Jistě jste si už všimli, že ostrov je úrodný a co tady hodíte na zem, to vyroste. Lány cukrové třtiny – éru plantážníků si popíšeme v koloniální vilce nádherně položené nad plantážemi. Mauricius je hinduistický ostrov. Křesťanství s hinduizmem tady už dlouhé roky koexistují v totální harmonii. Odbočíme do srdce ostrova a ve výšce 550 metrů objevíme jezero Ganga Talao. Obrovský hinduistický chrám postavený na jezeře prý komunikuje přímo s vodou posvátné Gangy v Indii. Největší chrám paří Šivovi, ale najdete tady i Hanumana, boha všech opic i se svými poddanými. Durga sedící na lvovi, Ganéša se sloní hlavou nebo Saraswati hrající na loutnu. Obrovská Šivova socha vysoká 33 metrů je nejvyšší na ostrově a patří mezi nejvyšší sochy na světě. Skvělé fotografie z nalé Indie a návrat do hotelu. Pokud nám ještě zbyde čas, můžeme se zatavit v rumové továrně Chamarel položené pod nejvyšším vrcholem ostrova (Piton de la Petite Rivière Noire; 828 m). Historická budova, popis výroby rumu a potom náročná ochutnávka desítek druhů. Začneme od základních rumů, potom přejdeme k ochuceným, samozřejmě i vanilkovým. Dotáhnete to až k ročníkovým rumům z jednoho sudu (single barrel) či XO? Návrat do našeho luxusního resortu. Mimochodem, poslali jste už domů pohlednici s modrou známkou?

9. den: Potápění, golf, noví kamarádi

BELLE MARE, MAURÍCIUS

Odpočinek v ráji na nejkrásnější pláži a v top hotelu. Co si už víc můžeme přát. Vyzkoušíte golf nebo vodní lyžování? Dáte si masáž ve skvělém spa? Vyzkoušeli jste už všech šest barů? Nebo to bude jen odpočinek u jednoho ze čtyř bazénů nebo na dvou kilometrové privátní pláži? Korálová bariéra s množstvím rybiček (třetí nejdelší na světě po Austrálii a Belize) je kousek, a i další šnorchlování v ceně. Pokud neradi šnorchlujete, v ceně je i loď s proskleným dnem. Velkou výhodou SEN zájezdů je, že se tu potkávají obdobně smýšlející lidi ze stejné sociální a intelektuální vrstvy, stejně zasažení vášní pro cestování. I ti, co běžně nechtějí nikoho vidět, si tady najdou fajn partu, a tak je vždy co dělat a o čem si povídat…

10. den: Poslední drink s třtinovým cukrem

MAURÍCIUS – EVROPA

Poslední drink s pravým třtinovým cukrem a následně transfer na letiště. Odlétáme z nejhustěji zalidněné země Afriky kvalitní leteckou společností. Až do poslední chvíle se dozvídáte něco nového.

11. den: Tři dovolené v jedné

EVROPA

Přílet domů, aklimatizace a vysypávání písku za tašek. Viděli jste to, na co jiní potřebují tři dovolené. Zažili jste však o mnoho víc, to, co se dá zažít jen s profesionály, kteří se cestování a zážitky věnují tak intenzivně a s takovým nasazením. SEN k vašim službám. Věříme, že tu lásku cítíte.

Vanilkové ostrovy
<
>
Dotknete se magické Ohňové hory RéunionuČeká na Vás fascinující RéunionObdivovat budete zelené hory RéunionuTěšit se můžete hornaty RéunionProjdete si krásná pobřežíDojdete k Ohnivé hoře?Poznáte sopečný původ ostrovůNěkteré sopky jsou ještě činnéPři troše štěstí narazíte i na chameleonyNejstarší želva je právě ze SeychelCoco-de-mer je největší plod planetyNesmíme opomenout ani kouzelný MauriciusČekají na Vás krásné bílé plážeSeychely Vás okouzlíPodíváte se na známou pláž Anse LazioZápady slunce tu mají své kouzloTěšit se můžete na opravdový ráj na ZemiOchutnáte místní kuchyniHotel Constance Belle Mare Plage, MauriciusHotel Berjaya Beau Vallon, SeychelyHotel Tulip Inn Sainte-Clotilde La RéunionSEN na SeychelechTohe je SENSEN s Coco-de-mer
Vanilkové ostrovy Vás okouzlí

Vanilkové ostrovy splnili naše očekávání

Právě jsme se vrátili z nového zájezdu Vanilkové ostrovy, který splnil naše očekávání. Nejkrásnější pláže na Seychelách, příroda Réunionu a pro mě úplná Topka, nezapomenutelný hotel Constance Belle Mare Plage na Mauriciu. Zde se nám také podařilo ocitnout na zajímavém hinduistickém festivalu. A samozřejmě velký dík patří i ferit a Evičce, kteří se nám věnovali během celého pobytu a s podporou kanceláře dokonce dokázali sehnat nový let jiné společnosti, když náš komplet zrušily - zážitek navíc. Takže vaše průvodce hodnotím na 1000000%.Děkujeme ještě jednou! S pozdravem Veronika a Marie

Čti více

Výhledy na Réunion

Rivière des Remparts je řeka na ostrově Réunion v Indickém oceánu, prochází městem Saint-Joseph, teče ze severu na jih v hlubokém údolí, které se zrodilo před více než 250 000 lety; vznik tohoto údolí je spojený s vulkanickou činností ostrova Réunion. Eroze a déšť pak provedli svou práci, prohlubovaly a tvarovaly tento jedinečný a výjimečný kaňon v průběhu času. Řeka Remparts je dlouhá 23km a je ohraničena hradbami až do výšky 1 000 metrů; je nepochybně impozantním místem; my s CK SEN můžeme objevovat toto místo a jeho krásné panorama z vyhlídky Nez de Boeuf. Vesnička Roche Plate, která je viditelná z vyhlídky, je izolovanou vesnicí, která v roce 1965 po sesuvech půdy téměř zmizela. Sesuv půdy obrátil krajinu a život doliny vzhůru nohama, což způsobilo odchod obyvatel vesnice. Nadále je však přístupná a obyvatelé se sem mohou dostat pouze pěší turistikou; dnes je mnohem méně obydlená než předtím, ale návštěvníkům stále nabízí pohostinnost a autentičnost. Pokud jde o údolí, jeho dno bylo pokryto lávou vyvrženou během erupce kráteru Commerson, asi před 2000 lety. Proudy jsou stále zřetelně rozlišitelné v horní části údolí, řeka je od té doby podzemní, prochází lávovými tunely a je viditelná pouze v období dešťů.

Čti více

Ty největší a nejstarší želvy

Želvy jsou podle mě ulítlý živočichové, stejně tak i dlouhokrké žirafy, kde si příroda jednoduše řekla, že zkusí něco velmi netypického, takže téhle natáhnu krk a tuhle třeba strčím do pancíře, kde bude bydlet. A ať ještě působí jako stará, nemotorná tetička s roztomilou hlavou E. T. mimozemšťana. Ne, nevysmívám se jim. Právě naopak. Už jako malý jsem se staral o želvu a obdivoval, o jakého jedinečného a zajímavého tvora naší planety se jedná. Želv existuje ve světě až okolo 300 druhů. Takovým největším dělením jsou vodní a suchozemské, základní rozdíl mezi nimi snad netřeba vysvětlovat. Zde na exotických Vanilkových ostrovech v Indickém oceánu se lze setkat s oběma typy želv. V oceánu mohou kolem vás plavat krásné, velké karety - je jich zde celkem dost. No a na pevnině si kolem vás mohou vykračovat nebo je můžete doslova krmit z ruky - želvy obrovské. Můžete je vidět například i na Mauriciu, ale nejtypičtější jsou pro ně Seychely. Jde o největší a nejstarší suchozemské želvy naší planety! A mnoho lidí, zejména ti nejmenší, si tyto stoleté tetičky, které se k vám pomalým krokem a úsměvem vydají pro trochu listů, opravdu zamilují. Proč tedy právě ty ze Seychel jsou označovány momentálně za ty úplně nej? Hlavně díky Esmeraldě - staré želvě ze Seychel, která se svými zhruba 170 lety a váhou 304 kg je aktuálně tou největší suchozemskou želvou naší planety! A spolu s Jonathanem (také želva obrovská), kterého, jak kdysi Napoleona, odvezli na ostrov sv. Helena, i těmi zcela nejstaršími!

Čti více

Nejkrásnější pláž Praslin

Palmový ostrov, i takto prý někdy býval pojmenován čarokrásný ostrov Praslin. Když sem v roce 1744 dorazil francouzský průzkumník Lazare Picault, první co uviděl, byly velké plochy palmových lesů na ostrově, i díky tomu mohli ostrov využívat piráti a arabští obchodníci jako úkryt v Indickém oceánu. V roce 1768 byl přejmenován na Praslin na počest francouzského diplomata Césara Gabriela de Choiseula, duc de Praslin. Na Praslinu nás čekala zhruba hodinka cesty naší soukromou lodí, překonali jsme vzdálenost 44 kilometrů a užívali jsme si krásnou plavbu. Praslin je mimo jiné po Mahé druhým hlavním ostrovem na Seychelách. Oproti Mahé je mnohem klidnější, méně osídlený, a je zde více cítit prázdninová pohoda a nefalšovaná pohostinnost místních obyvatel. Prošli jsme ostrov křížem krážem až na severozápadní cíp ostrova, abychom se dostali na pláž Anse Lazio, která je každoročně zařazena mezi nejúžasnější pláže na světě podle turistického průvodce TripAdvisor a Lonely Planet. Dokonalost sama o sobě, všude kam jsme se podívali, jemná písečná pláž lemující stromy Takamaka a žulovými balvany na každém konci. Nic nás netrápilo a jediné na co jsme si na tomto ostrově museli dávat pozor, bylo to, aby nás nespálilo horké africké slunce. Zatímco v Čechách sněžilo, my jsme si užívali akorát tak sněhobílého písku na nejkrásnějších plážích světa.

Čti více

Tradiční pěstování čaje na Mauriciu

Bois Chéri je malá vesnička na jihu Mauricia, která se zabývá dlouholetou tradicí pěstování čaje: na rozloze 250 hektarů se nacházejí rozsáhlé čajové plantáže. V areálu se nachází továrna, která dnes funguje jako muzeum a také čajovna, odkud je krásný výhled, a již tradičně se zde konají ochutnávky čaje, které jsou rozhodně zážitkem. Mauriciu nikdy nechyběla vášeň pro výrobu a zpracování čaje. Historie čaje na Mauriciu sahá do roku 1892, první semena čaje sem byla přivezena ze Srí Lanky (Cejlon). Nejoblíbenější čaj je právě vanilkový, který vás překvapí svou jemností; vanilka, která se používá, je buď z Mauricia nebo z Madagaskaru. V současnosti na Mauriciu existují tři hlavní výrobci čaje: Chartreuse, Bois Chéri a Corson. Na Mauriciu se čaj pěstuje na úrodných vysokých plošinách, kde jsou klimatické podmínky ideální pro pěstování čaje vyšší kvality. Je známo, že se čaj pěstuje v souladu s životním prostředím a bez používání pesticidů. Ročně všichni producenti čaje nasbírají okolo 6700 tun čajových listů, ze kterých se vyprodukuje 1200 tun čaje: to je jen zlomek světové produkce čaje. V průběhu let byly Mauricijsští výrobci čaje inovativní a vyvinuli jedinečné odrůdy čaje. V současnosti vyrábí čajový průmysl na Mauriciu více než 20 druhů čaje, kokosový čaj, citronový čaj, karamelový čaj, čaj z kardamonu, čaj z citronové trávy, exotický ovocný čaj a ledový čaj. Právě čaj Bois Cheri z Mauricia se považuje v zahraničí za luxusní výrobek a my z CK SEN si ho odnášíme na památku domů. Vanilkový čaj si můžete koupit dokonce i na letišti na cestě domů.

Čti více

Hinduistický festival v Africe

Hinduismus k Africe nepatří. Nad severem tohoto, pro nás možná nejexotičtějšího kontinentu se dominantně tyčí půlměsíc islámu, který se postupně v oblasti Sahelu (spodní okraj Sahary) setkává s křesťanským křížem a ten už pak směrem na jih přebírá hlavní slovo. K tomu ještě mix místních, starých, takzvaných animistických, afrických náboženství, kde se klade důraz na přírodu a uctívání předků. Ale přece jen, je tu jeden stát Afriky, který je převážně hinduistický - hlásí se k němu až více než polovina obyvatelstva. Hinduistických chrámů a dekorací je zde (ve srovnání se symboly jiných světových náboženství) jednoznačně nejvíce a setkáváte se s tímto indickým náboženstvím snad na každém rohu! Hinduistickým státem Afriky je Mauricius. Ostrovní stát v Indickém oceánu, který svými lagunami a nádhernými resorty láká rekreanty z celého světa. Jak se sem ten hinduismus dostal? Množstvím přivezených Indů, které zde Evropani kdysi potřebovali jako levnou a vhodnou pracovní sílu na obrábění jejich plantáží… Díky tomu jsou tu dnes Indové místní nejsilnější komunitou a hinduismus tím nejsilnějším náboženstvím. A právě teď, v druhé polovině února, zde oslavují svůj důležitý svátek a festival - jeden z největších hinduistických festivalů v Africe - Maha Šivaratri (Shivaratri). Svátek věnovaný jednomu z nejdůležitějších bohů hinduismu - Šivovi. Připomínka jeho manželství s bohyní Parvati. Den, kdy podle hinduistů Šiva tančí svůj nebeský tanec. Kdy se připomíná vítězství nad temnotou ve světě i v osobním životě. Tento svátek se koná na místním posvátném místě (můžeme říci, že pro hinduisty nejposvátnějším místě v rámci Afriky) - jezeře Ganga Talao (nebo Grand Bassin), které je pro hinduisty propojené s posvátnou Gangou. Samozřejmě, toto místo nemůžeme vynechat - osobně ho považuji za topku, to nejzajímavější místo v rámci poznávání Mauricia. A ještě obzvlášť, když je tu tento svátek! Tehdy poutníci z celého ostrova, převážně v bílém oblečení, přicházejí pěšky sem k tomuto jezeru. Mnozí z nich s sebou doslova na ramenou nesou velké, přenosné oltáříky s podobiznami hinduistických bohů či například svastiky - posvátné symboly hinduismu, symboly boha Brahmy, harmonie i rovnováhy. Tyto pestrobarevné, přenosné oltáře si lidé připravovali měsíce. Někteří tu s nimi putují pěšky i dva dny. Cestou sem obcházíme i několik stánků, kde poutníkům zdarma podávají vodu i jídlo. Dají i nám, přestože sebou neneseme takový těžký oltář. Někdy nám tento průvod barevných oltářů připomíná spíše nějaký barevný karneval z Ria, a fotoaparát nikoho z nás nemůže zůstat v pouzdře. A tak si spolu s poutníky vychutnáváme cestu i samotné posvátné jezero Ganga Talao v době, kdy se zde sjíždějí hinduisté z celého ostrova a koná se zde jeden z největších hinduistických festivalů, jaký se vám v Africe může podařit navštívit!

Čti více

Sedm barev Země

Sedm barev – tolik jich napočítáte v dunách v Chamareli. Tyto duny jsou opředeny mnohými tajemstvími a nikdo opravdu neví, odkud se tu vzaly, překvapí nás uprostřed tropických hor. Modrá se zde střídá s fialovou, která zase přechází do červena, a nikdo pořádně neví, jaký má tento magický přírodní jev původ. Autobus nás převeze úzkými serpentinami, cestou míjíme několik plantáží s kávovníky, bobule se pomalu zabarvují do červena, a my zastavíme na chvíli, abychom si je vyfotili; už samotná cesta je zajímavá, lemují ji palmy olejnaté, z jejichž semen se lisuje palmový olej. Postupně se blížíme, jakmile spatříme tento skvost, víme, že jde o nejbarevnější zážitek dne. Barvy mají na svědomí dva hlavní prvky – železo a hliník. Díky nim se ve vyvřelých horninách vytvořily červené, antracitové, modré a fialové odstíny. Čedič formovaný z výlevů lávy, které se vyskytly během přechodného období před 3 až 1,7 miliony let, zvětraly horkými a vlhkými podmínkami a změnily se na tyto duny. Oxid železitý obarvil písek odstíny od červené po hnědou, zatímco oxid hlinitý vytvořil odstíny od modré po fialovo-modrou. Důsledné oddělení různých pásů barevného písku se dá vysvětlit tím, že částice železa a hliníku mají na sebe přirozený odpuzující účinek. Chamarel představuje miliony let přírodní historie, geologie a vývoje. Popsat tento skvost slovy "vulkanická vyvřelina" je jako mluvit o Moně Lise jako o omalovánkách. Hned vedle sedmi barevných dun jsou želvy zvané Toto, Tizean, Rosette, Nini, Tizom a Tifam – oblíbené mezi dětmi všech věkových skupin! Tento druh, původem z Aldabry na Seychelách, může dosáhnout délky až 1 m při průměrné délce života více než 150 let, my jsme je vyrušili právě v období páření, které trvá od února do května. Nakladou najednou devět až pětadvacet vajec, která zahrabou do třiceti centimetrů hluboké jámy. V areálu je i kavárna, obchůdek se suvenýry a toalety, každý zde najde něco pro sebe. Nedaleko Geoparku je nejvyšší vodopád na Mauriciu, který se vrhá z výšky 90 metrů. Působivý zvuk padající vody a neuvěřitelný výhled na vodopád shora splynou s nezapomenutelným zážitkem. Chamarel rozhodně stojí za návštěvu.

Čti více

Objevili jsme měsíční krajinu v Indickém oceánu

Deset ... devět ... osm ... sedm ... šest ... pět ... čtyři ... tři ... dva ... jeden a teď všichni otevřete oči: autobusem se ozývá nadšení, to je tedy nádhera. Lokální průvodce nás už vítá na měsíci. Trasa, která vede k Piton de la Fournaise (jedna z nejaktivnějších sopek na světě), prochází měsíční krajinou. Plaine des Sables je rozlehlá, větrem bičovaná planina tvořená sopečným popelem. Země vypadá opravdu jako kdybyste se nacházeli na měsíci, mohla by se stát skvělým místem k natáčení dalšího dílu filmu Mad Max. Z Pas des Sables potom cesta klesá dolů na planinu a mění se v prašnou cestu, kde na každém kroku číhají výmoly, pak pokračuje vzhůru k Pas de Bellecombe (2311 mnm), odsud se nám naskytne výhled na sopku a okraj jejího vnějšího kráteru nazývaného i Enclos Fouqué. Nás však zaujalo hlavně úchvatné panorama: poušť s načervenalými odrazy, stejně jako povrch měsíce. Moře oblaků ohraničuje oba konce, na severu a na jihu, zdá se, že několik kilometrů před námi není nic pouze suchá pláň, místo mezi nebem a zemí. Skály a sopečný písek nabývají různé barvy v závislosti na slunečním záření. Někdy zahaleno mlhou, jindy ozářené sluncem, je to neustále se měnící podívaná, která nás stále dokáže překvapit.

Čti více

Vallée de Mai

V srdci ostrova Praslin se zachoval přírodní palmový les téměř v původním stavu. Přírodní rezervace Vallée de Mai se rozprostírá na ploše 20 ha, což z ní dělá nejmenší lokalitu světového přírodního dědictví UNESCO. Pro toto chráněné území je charakteristický výskyt endemické palmy Lodoicea seychelská, která má největší semeno ze všech rostlin na světě (v jednom ořechu, který váží až 40 kg, jsou 3 plody). Všechny stromy této palmy jsou evidovány a chráněny zákonem. Kromě ní zde najdete i jedinečného zástupce ptačí říše – papouška černého.

Čti více

Victoria

Hlavní město Seychelských ostrovů bylo založeno jako sídlo britské koloniální vlády, proto se není čemu divit, že dominantou města je Clock Tower, tedy hodinová věž, která je zmenšeninou londýnského Big Benu. Najdete je v centru, přímo uprostřed křižovatky dvou hlavních silnic. Kousek odsud stojí nejstarší seychelský kostel – St. Paul’s cathedral. Je však dost pravděpodobné, že vás mnohem více zaujme pestrobarevný hinduistický chrám Arul Mihu Navasakthi Vinayagar Temple, který byl postaven v roce 1992 a pojmenován byl podle Lorda Vinayagara, hinduistického boha ochrany a prosperity. Milovníci historie jistě neodolají návštěvě dvou muzeí – první je zaměřeno na dějiny národa, druhé na přírodní bohatství. Za návštěvu určitě stojí i zdejší botanická zahrada. Spatříte palmovou alej, ohradu se želvami, prales s hnízdícími netopýry, dům plný orchidejí, jezírko s vodními rostlinami a několik dalších druhů ovocných či endemických stromů.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací