Určitě si nezapomeňte dalekohled a teleobjektiv.
sleva first minute až 25%

Špicberky - polární den a lední medvědi komfortněji

Oslo a Longyearbyen - nejsevernější město na světě. Výlety do opuštěných ruských měst a túra na ledovci. Poznejte s námi opravdu daleký sever. Přečtěte si blog o Špicberkách a inspirujte se

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v kvalitním hotelu v Oslu i v Longyearbyenu, SEN průvodce

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč, fakultativní výlety

Ubytování:

Oslo – Thon Hotel Europa Oslo****, 2 noci
 
Longyearbyen – Radisson Blu Polar hotel****, 4 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Změna programu vyhrazena vzhledem k počasí.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Čeká nás 3300 km na sever

PRAHA/VÍDEŇ – OSLO

Naše cesta na kraj světa začíná v hlavním městě země, které Špicberky od roku 1925 patří. Nikdy jindy si nebudete v Oslu připadat tak na jihu jako na této cestě. Z Prahy do Osla proletíte 1300 kilometrů, z Osla do Longyearbyenu přes 2000 kilometrů.

2. den: Renzo Piano, Snohetta a komunistický král

OSLO

Z našeho hotelu budete mít vše na skok. Přijeďte do Osla, i když jste tu byli před pár lety. Bude vás bavit a budete ho vnímat zcela jinak. K tomu obrazy Edvarda Muncha, hospoda Harryho Hole, Renzo Piano, Snohetta, komunistický král, výborný vstup na cestu na daleký sever. Kvalitní prohlídka hlavního města Norska.

3. den: 78. rovnoběžka

OSLO – LONGYEARBYEN

Oslo není pro Čechy město, které běžně opouštějí s pocitem, že letí za světlejší nocí a třeba se přiobléknout. Přesně ten pocit zažijete i vy. Košile s krátkými rukávy směřují na spodek kufru a po čtyřech hodinách letu přistáváme těsně pod osmdesátou rovnoběžkou. Odtud je už na severní pól blíže než do Osla. A je to cítit. Je půlnoc, slunce vysoko nad horizontem. Fascinující pohled z letadla vystřídaly značky s výstrahou Pozor! Lední medvědi! Longyearbyen – hlavní město Špicberk, nejsevernější osada na světě s více než 1000 obyvateli (má 2144). Osada na kůlech na permafrostu, jediné místo v Norsku, kde se při vstupu do domu vyzouvá (dostanete teplé pantofle). V okolí osady žije 3000 často hladových ledních medvědů, proto se nedoporučuje opouštět město bez pušky. Ať vás nepřekvapí nápis v obchodě: Všechny lední medvědi v tomto obchodě jsou již mrtví. Prosím, odložte si zbraň u našich zaměstnanců. Nesmíte tu chovat kočky, ulice zde nemají čísla a zemřít tady je nelegální.

4. den: Túra na ledovec

LONGYEARBYEN

Celodenní túra s místním průvodcem na ledovec a do špicberských hor. Cestou si vysvětlíme, jak zde Norové žijí a čím tento kus planety fascinuje. Podvečer máme čas prozkoumat zákoutí Longyearbyenu a večer vám rezervujeme stůl v nejsevernější gurmánské restauraci na světě. Z našeho hotelu v centru Longyearbyenu sem vede asi půlhodinová procházka arktickou přírodou, přicházíme přesně na hranici zóny bezpečné před ledovými medvědy. Tresčích líčka, k nim švédské víno (ve vinném sklepě mají více než 20 000 lahví a vybereme si takové, co jinde nedostanete), velký zážitek.

5. den: Nejsevernější socha Lenina na světě

PYRAMIDEN

Svalbardská dohoda z roku 1920 přisoudila území Norsku, ale všichni signatáři dohody sem mohou volně přicházet a věnovat se hospodářské činnosti. I proto zde v době studené války existovaly čtyři sovětská důlní města, absolutně nerentabilní, s jediným cílem, udržet sovětskou nohu v této části světa. Když vám Longyearbyen připadá jako konec světa, přijďte do ruského Pyramiden. Kdysi živé hornické město se změnilo na město duchů, když ho Rusové v roce 1998 opustili. Opuštěné ubytovny horníků, v jejichž oknech se uhnízdili racci, dům kultury s vyloženými hudebními nástroji, jídelna, která byla otevřena nonstop a horníci zde mohli jíst kdykoli a zdarma, nejsevernější plovárna na světě, nejsevernější klavír, nejsevernější, kdysi luxusní hotel, nejsevernější socha Lenina. Pokud jste byli v ukrajinském městě Pripjať u Černobylu, zde zažijete něco podobné.

6. den: Do sovětského důlního města

LONGYEARBYEN – BARENTSBURG

Viděli jsme Pyramiden, dnes uvidíme Barentsburg (fakultativně, cena 140€ včetně oběda). I samotná plavba je cíl. Oběd na palubě lodi u ledovce. Sem nikdo nejezdí. Jednou za měsíc přiveze zásoby loď z Německa, jednou za dva měsíce z Ruska. Jinak si tu lidé žijí sami, bez kontaktu se světem. Neuvěřitelné.

7. den: Odlet domů

LONGYEARBYEN – PRAHA/VÍDEŇ

Rozloučení s dalekým severem, transfer na letiště a odlet domů.

 

Špicberky - polární den a lední medvědi
<
>
Barevné domečky Longyearbyenu.Typická místní architektura.Jestli vám Longyearbyen připadá jako konec světa, navštivte ruský Pyramiden.V Barentsburgu objevte místní street art.Špicberky jsou nejsevernějším místem na světe, kam se dostanete pravidelnou leteckou linkou.Naším dopravním prostředkem bude loď.Plavíme se do Barentsburgu.Během plavby se můžete občerstvit.S měnícím se světlem se mění i odstíny vody.Z lodi si užíváme impozantní výhledy na okolní ostrovy.Pozor medvědi. Vítejte na Špicbercích!Budeme mít štěstí a uvidíme lední medvědy?Ať už na souši anebo je uvidíme plavat ve studené vodě.Krásná bělomodrá krajinaPlavíme se do Barentsburgu a z lodi si užíváme tyto výhledy.Všude nás obklopuje krutá severská zima.Ale i tady můžeme narazit na pěkné počasí, kdy můžeme mít dojem, že zima šla do ústraní.Na treku po Špicberkách musíte být vždy ve střehu.Špicberky nadchnou i ornitology, amatéry i profesionály.Když budeme mít štěstí, uvidíme i soby.Typickým místním zástupcem ptačí říše je rybák dlouhoocasý.Pro netradiční gastro zážitky doporučujeme restauraci Huset.Nejstarší dřevěné domy ve městě.Poštovní sáně. Viděli jste už někdy něco takového?Pyramiden, v období studené války sovětské dolní město, dnes město duchů.Pravoslavný ortodoxní kostel.Oltář v pravoslavném ortodoxním kostele.Dřevěné schody z přístavu až do centra města.Hlavní náměstí v BarentsburguPokud vám Longyearbyen přijde jako konec světa, pojeďte do ruského PyramidenDruhá nejsevernější socha Lenina

Longyearbyen

Největší město na Špicberkách, patřících Norsku. Je to nejseverněji položené město na světě, kde žije okolo 2 144 obyvatel. Bývalé hornické městečko se může pochlubit i tím, že má nejsevernější banku, nemocnici, mateřskou školu, knihovnu, noční klub, hospodu, školu, supermarket, mezinárodní letiště a cestovní kancelář na světě. Longyearbyen leží na 78. rovnoběžce. Půda je zde zcela promrzlá, což má jeden zajímavý důsledek. Nikdo zde nesmí být pohřben. Domy musí být postaveny na sloupech a ve městě se nesmí chovat kočky. Možná vůbec nejdůležitějším specifikem Longyearbyenu je, že třetinu roku je ponořen ve tmě. Polární noc trvá skoro tři měsíce a končí 8. března. Ten den se ve městě slaví Solfestuka, festival slunce, kdy místní vítají příchod světla a konec tmy.

Čti více

Oslo

Oslo - zelená perla ukrytá ve fjordu zasazené uprostřed nádherné přírody, hor a moře, obklopené úchvatným fjordem. Město, které miluje umění, květiny, fontány a sochy, zároveň živé, sofistikované, s moderně rozrůstající se architekturou, vždy však respektující všudypřítomnou zeleň. I takové je hlavní město Norska. Pojďte se jím projít spolu s námi.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací