Torres del Paine na jihu Chile

Potřebné doklady do Chile

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO CHILE

Vízum pro občany České republiky, kteří cestují do Chile za účelem turistiky není na základě česko - chilské bezvízové dohody z r. 1996 potřeba. Doba pobytu v Chile však nesmí přesáhnout 90 dnů a nesmí být při ní vykonávána výdělečná činnost. Každý turista musí při vstupu do Chile prokázat, že má prostředky k návratu (např. zpáteční letenku) a k dispozici částku alespoň 46 USD na každý den pobytu. Výše této částky byla stanovena na počátku roku 2023, nicméně může se v průběhu času měnit.

Při vstupu do Chile obdrží každý bezvízový turista tzv. Tarjeta Unica Migratoria, což je turistická karta opatřena QR kódem platná po dobu 90 dnů. Turistickou kartu je třeba mít u sebe jak pro případnou policejní kontrolu během pobytu v Chile, tak pro kontrolu na pozemních hraničních přechodech či na letištích při odjezdu ze země. Ztrátu či krádež turistické karty je třeba nahlásit v co nejbližším možném čase na policii.

Cizinec při vstupu na území Chile povinně vyplňuje formulář chilské Zemědělské a veterinární služby (SAG) a Státní celní služby (Aduana de Chile) v němž mj. odpovídá na otázku, zda do země dováží rostliny, čerstvé ovoce a zeleninu, maso a masné výrobky, mléko a mléčné výrobky, med a další potraviny. Z webových stránek Zemědělské a veterinární služby (SAG) je možné stáhnout příslušný formulář.

Do země může vstoupit osoba mladší 18 let s písemným povolením od svého otce, matky nebo opatrovníka nebo od soudu, pokud necestuje ve společnosti jedné z těchto osob. Uvedené oprávnění musí být řádně legalizováno (příslušný místní úřad a chilský konzulát, pokud bylo uděleno na chilském konzulátu, musí být legalizováno na ministerstvu zahraničních věcí).

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, na nejbližší pobočce Policia de Investigaciones (PDI) anebo na nejbližší pobočce Carabinieros de Chile, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Santiago de Chile.
  • S sebou do Chile si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Embajada de la República Checa

Av. El Golf 254

Las Condes

Santiago de Chile

Telefon +562 223 210 66

Nouzová linka + 56 9 9919 2724

E-mail: santiago@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: consulate_santiago@mzv.cz

Ekonomický úsek: Commerce_Santiago@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/santiago

POZOR: Pokud budete v Chile řídit motorová vozidla, je nutné mít s sebou mezinárodní a samozřejmě národní řidičský průkaz!

Torres del Paine na jihu Chile Příroda na severu Chile, kde skoro nikdy neprší Údolí Měsíce, San Pedro de Atacama, Chile Údolí měsíce na severu Chile Proslulé věže Torres del Paine Národní park Torres del Paine Na nejsušší poušti světa Kostel ve vesničce San Pedro de AtacamaStáda koní v PatagoniiSEN v Patagonii Lamy v Torres del Paine Termální pole na severu ChileGejzíry Sol de Manana při východu slunce Sochy na Velikonočním ostrově Velikonoční ostrov s CK SENTučňáci na ostrově Isla MagdalenaNejbohatší město Jižní Ameriky, Santiago de ChilePlaza de Armas v Santiago de ChilePrezidentský palác v Santiago de Chile  Původní sošky chilských indiánů
zobrazit zájezdy do Chile
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole