Torres del Paine na jihu Chile

Počasí v Chile

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V CHILE

Chile může nabídnout svým návštěvníkům hned několik typů podnebí. Sever je horký a suchý, střed země má tzv. středomořské klima a jih je prakticky celoročně chladný. A není divu, čím jižněji, tím blíže k Antarktidě. Tím, že se Chile nachází na jižní polokouli, tak zde roční období nastávají přesně v opačnou dobu než v České republice. Čtvero ročních období je jasně odděleno a každé má svoji danou charakteristiku, nicméně v různých částech země se projevuje a je pociťováno rozdílně.

Poušť Atacama

Severní oblasti země dominuje poušť Atacama, která je nejsušší pouští světa. Oblast mj. zahrnuje města jako Tarapaca a Antofagasta. Navzdory své vyprahlosti a tropické zeměpisné šířce je Atacama pozoruhodně mírnou pouští, na kterou působí Humboldtův proud. Části severu této provincie podporují bohatý zemědělský sektor založený na zavlažování v hlavních říčních údolích, zejména v Elqui. Hlavní sezóna pro návštěvu pouště Atacama je v letních měsících prosinec, leden a únor. Celoročně se zde denní teploty pohybují v průměru kolem 24 °C. I když je to poušť a mnozí ji berou za synonymum vyprahlosti a neuvěřitelných veder, mějte na paměti, že se nachází ve vysoké nadmořské výšce (v průměru kolem 3000 m), což znamená, že teplota v noci zde prudce klesá (někdy i pod bod mrazu). Vezměte si s sebou proto bundy, svetry, dlouhé kalhoty, rukavice a čepice! Nicméně pro ty, kteří mají rádi pozorování hvězd a astronomii, je nejlepší roční období pro návštěvu Atacamy doba během zimních měsíců červen - srpen. To jsou chvíle, kdy je obloha nejjasnější a vy můžete nebeskou krásu sledovat i pouhýma očima, bez dalekohledu.

Santiago de Chile a okolí

Tato střední část Chile je úrodným srdcem země. Zemědělství je důležitým sektorem v této oblasti, která má středomořské klima, s maximálními teplotami v průměru 28 °C v lednu a 10 °C v červenci, což je také nejchladnější měsíc roku v Santiagu. Období dešťů trvá pak od května do srpna. Doba mezi koncem listopadu a polovinou března je nejlepší čas k návštěvě Santiaga. Léta v Santiagu jsou horká, suchá a jasná, zatímco zimy jsou chladné a oblačné. Večery a noci mohou pak být občas chladné i v létě.

Patagonie

Tato oblast jižně od Puerto Montt a Chiloé pokrývá asi 30 % celkové rozlohy Chile. Je to drsná hornatá oblast s dechberoucí přírodní krásou, která je však zmítána hojnými srážkami a větry. Západní větry a bouře často vrhají na svahy směrem k moři obrovské množství sněhu a deště. V oblastech Magallanes a Ohňová země jsou teploty v létě v průměru 11 °C. Vlhkost a chladný vítr mohou způsobit, že pocitová teplota bude ještě nižší, takže buďte připraveni mít s sebou vhodné oblečení a dobrou voděodolnou výbavu. Počasí po celý rok je velmi nepředvídatelné. Nejlepší doba k návštěvě Patagonie je v období listopad až březen, kdy pravděpodobně nenarazíte na tak silné větry a užijete si zdejší krásy za příjemných teplot.

Los Lagos (Jezerní oblast)

Toto je velice populární část Chile, kde se snoubí zasněžené vrcholky často stále aktivní sopek s překrásnými horskými jezery. Klimaticky zde narazíme na příjemná léta a chladné a vlhké zimy. Zimní období přináší od oblasti také sníh a tím pádem i různé aktivity a radovánky na sněhu. Nejvyšší letní teplota v Puerto Montt je v lednu 22 °C a nejvyšší teploty v zimě, tj. v červenci, dosahují 8 °C.

Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrov neboli Isla de Pascu či také Rapa Nui má subtropické klima, zdejší větry a mořské proudy silně ovlivňují počasí. Nejteplejšími měsíci jsou leden a únor, naopak nejchladnějšími červenec a srpen. Průměrná nejvyšší teplota v lednu je 27 °C a průměrné minimum je 19 °C. Průměrné teplotní maximum v červenci je 21 °C a minimum je 15 °C. Duben a květen jsou pak nejdeštivější měsíce.

Torres del Paine na jihu Chile Příroda na severu Chile, kde skoro nikdy neprší Údolí Měsíce, San Pedro de Atacama, Chile Údolí měsíce na severu Chile Proslulé věže Torres del Paine Národní park Torres del Paine Na nejsušší poušti světa Kostel ve vesničce San Pedro de AtacamaStáda koní v PatagoniiSEN v Patagonii Lamy v Torres del Paine Termální pole na severu ChileGejzíry Sol de Manana při východu slunce Sochy na Velikonočním ostrově Velikonoční ostrov s CK SENTučňáci na ostrově Isla MagdalenaNejbohatší město Jižní Ameriky, Santiago de ChilePlaza de Armas v Santiago de ChilePrezidentský palác v Santiago de Chile  Původní sošky chilských indiánů
zobrazit zájezdy do Chile
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole