Uličky koloniálního centra Zona Colonial
sleva first minute až 13%

Dominikánská republika – nedoceněný ráj komfortněji

Dominikánská republika je nedoceněná princezna Karibiku. Získá si vás přes nedotčené rajské modré laguny uprostřed tropického lesa, úchvatnými plážemi s nádherně čistou vodou na břehu Atlantiku nebo historickým příběhem propleteným nejen s Kryštofem Kolumbem. Tento ostrov si prostě musíte zamilovat.

  • kvalitní doutníky, silný rum a absolutní relax
  • poznávací program po neobjeveném ostrově
  • plavba katamaránem, pozorování velryb
  • all inclusive na závěr pobytu
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v pokojích pro 2 osoby, snídaně během programu, all inclusive během závěrečného pobytu na pláži, doprava pronajatým klimatizovaným autobusem, letištní transfery, průvodce, bohatý poznávací program, vstupné do památek podle programu, místní profesionálních průvodců, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu mimo uvedené, kapesné a fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Santo Domingo – Sheraton Santo Domingo****, 3 noci
 
Bayahibe - Whala Bayahibe ****, 2 noci

Bavaro – Whala Bavaro ****, 4 noci

 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do Karibiku

VÍDEŇ/PRAHA – PUNTA CANA – SANTO DOMINGO

Odlet z Evropy směr Americký kontinent. Ještě týž den přistaneme na ostrově Hispaniola, jehož východní část tvoří Dominikánská republika s rozlohou podobnou Slovensku. Má však navíc skvělé pláže, fantastické jídlo a neuvěřitelný šarm. Stále více lidí si transatlantický let chce užít a využije možnost doplacení Business class. Vyzkoušejte to i vy a na tento let se budete těšit. Po příletu setkání s průvodcem a přesun do Santo Dominga a začínáme náš fantastický okruh nepoznaným ostrovem.

2. den: Doutníky a piráti

SANTO DOMINGO

Prohlídka hlavního města SANTO DOMINGO. Částečně pěšky, částečně autobusem. Začínáme v místní katedrále ze 16. století Nuestra Señora de la Encarnación. Mnohé překvapí, ale je to nejstarší katedrála v celé Americe. "Nový svět" si jednoduše zasloužil novou a velkolepou náboženskou stavbu. V katedrále je i pohřben Simon Bolívar, předek slavného stejnojmenného revolucionáře a bojovníka proti koloniálnímu Španělsku. Vyfotíme se se sochou objevitele "Nového světa" Kryštofem Kolumbem. Kolik mu trvala cesta? Jak se navigoval? Byl opravdu první? Odkud se utvrdil v myšlence, že při plavbě směrem na západ něco objeví? My jde hlouběji a společně zjistíme, kterými učenci se Kolumbus inspiroval. Bohatství a bezpečnost byla vždy aktuální otázka. Dvojnásobně to platilo v pirátských dobách koloniálních impérií. Jak se s touto výzvou popralo Španělsko? Jakým rizikům čelilo a zda bylo úspěšné si povíme u rezidence Alcázar de Colón, kde kdysi žil Diego Kolumbus.

Jak vypadaly domácnosti před více než 400 lety? Odpovíme si v muzeu autentických obydlí Museo de las casas reales. Nebudeme se rozplývat nad každým jedním kusem nábytku, ale stojí za to se přenést do ne tak vzdálené minulosti a porovnat si to s realitou dnešních dnů. Zajímavá fakta a nové informace, které nám dotvoří obraz o životě na ostrově.

Věděli jste, že Dominikánská republika je známá nejen rumem, ale i doutníky? Vyzkoušíte si s námi jednu ubalit? Layenda Cigar Factory se těší na vaši návštěvu.

Společně vzdáme čest hrdinům a osobnostem dominikánské historie v Národním panteonu. Věděli jste, že ještě v 19. století tato budova sloužila jako divadlo?

Využijete volný čas a půjdete se projít do Parku nezávislosti? Nebo dáte přednost místní gastronomii a ochutnáte plody moře? Náš průvodce vám jistě ochotně poradí s výběrem podniku.

3. den: Hra světla a rozbor rumu

SANTO DOMINGO

The 3 eyes je nejfotografovanějšímu atrakcí hlavního města. Proč? Odpovědí vám budou dech beroucí skalní útvary a hra světla na vodní hladině. Mezi dominanty města patří památník Faro a Colon. V překladu Kolumbův maják vznikl na počest 500 výročí Kolumbovy první cesty do Ameriky. Dominikánci tvrdí, že zde je i pohřben, ale odmítají provést kontrolní DNA testy. Ani dnes nebude chybět gurmánský zážitek. Tentokrát v podobě místních rumů. Ochutnáte s námi unikátní značky, jakými jsou Barcelo nebo Brugal? Po programu budeme nasávat koloniální atmosféru centra města, nakoupíme suvenýry. A večer se necháme unášet živou hudbou v příjemném podniku.

4. den: Jeskyně zázraků

SANTO DOMINGO – JESKYNĚ ZÁZRAKŮ – ALTOS DE CHAVÓN – LA ROMANA

Den začneme pozvolna. Dnes se budeme přesouvat z hlavního města směrem na východ do města La Romana. Cestu si zpříjemníme několika zastávkami. Naší první návštěvou bude Jeskyně zázraků. Archeologové se domnívají, že tato jeskyně byla obydlená již před 5000 lety. Ohromí nás nejen vápencové útvary nejrozmanitějších tvarů. Kromě fotek se stalaktity si odneseme i silný zážitek. Budeme se moci vcítit do dob dávno minulých prostřednictvím zkamenělin živočichů. Na příběhy bohatá jeskyně je také místem, které ukrývá 800 let staré malby indiánů z kmene "Taínos". Přemýšleli jste už někdy jaká motivace hnala dobyvatele "Nového světa"? Z čeho financovali své zámořské cesty? Jak je vnímali místní lidé? Na všechny tyto otázky si odpovíme v dobovém skanzenu Altos de Chavón. Autentická ukázka koloniální osady ze 16. století.

5. den: Šnorchlování s mantami a pozorování delfínů

LA ROMANA – ISLA SAONA – LA ROMANA

Fakultativní výlet na Isla Saona. Privátní katamarán je připraven pro lovce zážitků. Podaří se nám pozorovat delfíny? Zašnorchlujeme se s mantami? Bílý písek a 50 odstínů modré, tento ostrov je prostě ráj na zemi. Není divu, že legendární film Piráti z Karibiku a Modrá laguna natáčely i zde. Každý zná Bounty – čokoládová tyčinka. Věděli jste, že právě ostrovem Saona se inspirovali při tvorbě prvního obalu? Alternativní program je odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláži u pobřeží Atlantiku. Kokosový ořech s kapkou (či dvěma) dominikánského rumu a zapomenete na všechny problémy. Zkontrolujte si, zda máte opalovací krém, slunce je tu ostřejší.

6. den: Domorodé oči

LA ROMANA – RESERVA ECOLÓGICA OJOS INDÍGENAS – BAVARO

Opouštíme město La Romana a pokračujeme dále na východ. Přicházíme k přírodním klenotům. Reserva Ecológica Ojos Indigena. Název v překladu znamená domorodé oči a takto ho pojmenovali ještě indiáni žijící v této lokalitě. Důvod? Protože právě zde proráží na povrch podpovrchová řeka. Zaplavte si v některé z 12 lagun, které jsou domovem pro více než 500 druhů zvířat a rostlin. Unikátní přírodní bazénky uprostřed džungle čekají jen na vás. Odpoledne přesun do oblasti Bavaro blízko Punta Cana, kde strávíme několik nocí v all inclusive hotelu a spolu si vychutnáme tu nejlepší pláž Dominikánské republiky. Ubytování v hotelech dle vašeho výběru. Nezapomeňte si prohlédnout naše informace k hotelům a rozhodněte se správně, ve kterém strávíte závěr dovolené. Zvládnete po příletu welcome drink v podobě domácího rumu?

7. den: Relax na pláži

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Dnes si vychutnáme volný den relaxací na pláži, nebo zvolíte dostupné fakultativní aktivity? Náš průvodce Vám doporučí.

8. den. Relax na pláži

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Drink, slunce, moře nebo dáme si další fakultativní výlet? Průvodce je stále k dispozici a organizuje aktivity jako např. pozorování velryb.

9. den: Relax na pláži

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Užíváme si život. Zapomněli jsme na všechny problémy.

10. den: Rozlučka s Karibikem

BAVARA – PUNTA CANA

Poslední procházka po pláži a poslední drink před cestou domů. Život je nádherný! Kam pojedete příště? Přesun na letiště, check in a čekáme na odlet domů.

11. den: Přílet domů

PUNTA CANA – VIDEŇ/PRAHA

Přílet do Evropy. Sdílení zážitků s rodinou a přáteli a znovu prožívání krásných dní, které jste právě absolvovali. Který zážitek byl TOP? Která fotografie je nejlepší?

 

Dominikánská republika – nedoceněný ráj
<
>
Saona - bílý písek a 50 odstínů modré, tento ostrov je jednoduše ráj na zemiVítejte v Karibském ráji. Homeoffice anebo dovolená s dětmi či s partnerem? Dominikánská republika Vás vítá s otevřenou náručí.Každý den je připravený program se SEN průvodcem anebo zajímavý fakultativní výlet. Možností, jak trávit volný čas v Karibiku je opravdu hodně. Každý si vybere podle své nálady.Náš program začínáme příjezdem do Santo Domingo, hlavního města Dominikánské republiky.Alcázar de Colón v koloniálním centru města je zařazený pod patronát UNESCOPo těchto chodbách se procházeli potomci Kryštofa Kolumba a teď se tady budou procházet i SEN klientiKatedrála Santa María la Menor v koloniálním Santo Domingo je zasvěcená Panně Marii. Je nejstarší v Americe? Dozvíte se překvapivé informace.Katedrála se začala stavět v roce 1514 a trvalo skoro 30 let, než ji dokončiliVěděli jste, že Dominikánská republika je známá nejen rumem, ale i doutníky? Vyzkoušíte si jeden ubalit? Layenda Cigar Factory se těší na Vaši návštěvu.Přemýšleli jste někdy, jaká motivace hnala dobytele tzv. Nového světa? Z čeho financovali svoje zámořské cesty a co si o nich mysleli místní?Tres Eyes - dech vyrážející skalní útvary a hra světla na hladiněRomantické procházky v Santo Domingo, šarmem konkuruje KuběAutentická ukázka koloniální osady z 16. století s amfiteátremLa Romana se nachází na jižním pobřeží Dominikánské republiky Karibik je jednoduše božský, všude nasáváte to teplo, tu uvolněnou atmosféru a absolutní pohoduNení divu, že se legendární film Piráti z Karibiku natáčeli právě tady na SaoněPřijíždíme k přírodním klenotům, Reserva Ecológica Ojos Indígenas, název v překladu znamená domorodé očiPřesun na sever do okolí Punta Cana, plážové oblasti Bavaro. Čeká nás relax, klid a pohoda. Vyberte si hotel podle svého gusta, více informací naleznete v doplňkových službách.Zvládnete po příletu welcome drink v podobě domácího rumu? Užívejte s mírou.

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací