Nejdůležitější místo na Zemi pro vyznavače Sikhismu
sleva first minute až 33%

Indie, Himaláje, Ladakh (Expedice)

Skutečná lahůdka v Indii pro ty, kteří hledají více. Zlatý chrám v Amritsaru, na koních k himálajskému ledovci, na rikšách uličkami Dillí. Projedeme se světem hinduismu, sikhismu, buddhismu i islámu. Přes tradiční, věčně zelený, muslimský Šrinagar až do indického Tibetu. Zaposloucháme se do modliteb v buddhistických klášterech a nasajeme atmosféru na hausbótech v Šrinagaru.

  • na koních k himalájskému ledovci, na rikších rušnými uličkami Dillí
  • světem hinduismu, sikhismu, buddhismu, islamismu
  • přes Kašmír do indického Tibetu a modlitby v budhistických klášterech
  • naše zkušenosti a kontakty = vice hlubších zážitků
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, vnitrostátní letenku z Lehu do Dillí, SEN průvodce a místní průvodce, dopravu, ubytování v jednoduchých hotelech, polopenzi na hausbótu, trekking na koních k ledovci, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, víza (2500 Kč) , vstupné, fakultativní výlety

Ubytování:

Každý Evropan cestující do Kašmíru, si musí uvědomit, že kvůli ubytování do této oblasti necestuje. V Dillí, jelikož jsme v civilizaci jsme ubytováni v hotelu s výbornou polohou.

Velmi jednoduché (chápejte kvalitou) bude ubytování na severu. V Sonnamargu i Kargilu je vždy ještě lepší možnost, ale když jsme sem začali jezdit, vytvořili jsme si kontakty jinde – u Manzura a jeho syna Javida, u Lamayurské rodiny a nechceme je zradit. Čistotu a pohodlnost vlastní postele si zajistíte sbalením vlastního spacáku nižší hmotnosti (cca 1 kg). Atrakcí bude přespání u domácích přímo na houseboatech ve Šrinagaru. Toto bude pro Vás zážitek. Rodina Baktoových, Javid a také naši Ladačané se na nás už velmi těší.

V Lehu či v Dillí (tedy v civilizaci) si odpočineme trošku komfortněji. Hotely jsou vybrány podle našich zkušeností, i když se v případě tohoto zájezdu jedná o velmi jednoduché hotely. S úsměvem na tváři to dosud vydrželi všichni, i ředitelé bank, právníci, lékaři, ženy nad 60 let, a tak věříme, že i pro Vás to bude pozitivní zážitek. Občas však bude třeba zatnout zuby. Pokoj bez okna je zde standard. Příplatek za vlastní pokoj je kalkulován s výjimkou nocí ve Šrinagaru a Sonamargu.

V Indii je nepředvídatelné pravidlem, a proto se Vás pokusíme upozornit ještě na některé pikošky, které nás jistě čekají. Jednoduché hotely, některé zbité z desek. V Sonamargu náš hotel má jen čtyři pokoje pro celou naši výpravu (budeme se tlačit i na zemi a dělit o jednu díru v zemi, jako o toaletu). Majitel hotelu Javid je náš kamarád! Na některých místech budeme zřejmě rozděleni do dvou ubytoven. V městečku Kargil budeme mít poměrně krátkou noc - pozdě se uložíme do postelí a už za svítání budeme muset opět vyrazit na cestu. Buddhistické Lamayuru vzkvétá a v našem milém, ale poněkud prašném hotýlku je konečně po letech i společná sprcha. V těchto tvrdých podmínkách budeme vždy bydlet jednu noc a potom vyrážíme dál. Indie je obrovská a cesta bude náročná jako každý rok. Je lepší se na věci připravit psychicky předem.

 

Náročnost:

Zájezd je velmi náročný. Nejde ani tak o fyzickou námahu, jako o velké střídání nadmořské výšky, teplot, velmi jednoduché ubytování ve státě Jammu a Kašmír, namáhavé přesuny. Pokud preferujete vyšší komfort, vyberte si zájezd Tibet, Nepál - pohodlnější zájezd v regionu Himalájí. Toto je krásná cesta je pro ty, kteří hledají více. SEN průvodce vás vyzvedne na vlakovém nádraží v Amritsaru.

Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do nejneuvěřitelnější země na světě

PRAHA/VÍDEŇ – DILLÍ 

Odlet do Indie.

2. den: Centrum Sikhů 

DILLÍ – AMRITSAR 

Vítání se s naším dlouholetým partnerem, krátká aklimatizace, přesun vlakem a rikšami do Amritsaru, do centra Sikhů. První dotek s Indií bude pro Vás šokem, později budete na první den vzpomínat jako na pobyt v téměř evropském městě.

3. den: Zlatý chrám

AMRITSAR

Zlatý chrám, kde denně dostane zdarma najíst 30 000 poutníků. Dáte si i Vy trochu dhal a kousek čapati? Nejlevnější lahvové nápoje na celém kontinentu, dotované výrobcem pouze pro zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centů.

4. den: Atmosféra posvátného místa

AMRITSAR – JAMMÚ 

Toto místo má atmosféru jak Mekka pro muslimy a Jeruzalém pro křesťany. Zároveň je to dějiště pohnutých událostí. Cesta místním autobusem do Jammu.

5. den: Z Jammu do Kašmíru

JAMMÚ – ŠRINAGAR 

Z Jammu (zimního hlavního města) se přesuneme do Srinagaru, letního hlavního města Kašmíru. Jak se cestuje v Indii? Únik z civilizace, vše se mění. Strava v pouličních stáncích, místní obyvatelstvo, i naše nároky. Vítejte ve státě Jammu & Kašmír. Ubytování na luxusních (na místní poměry) houseboatech na jezeře Naginiho. Toto místo si oblíbili indičtí maharadžové, velcí Mughalové, i britští guvernéři.

6. den: Kašmírské koberce

ŠRINAGAR

Příjemné klima města na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemi. Pravé kašmírské koberce, květinové mughalské zahrady a život na jezeře.

7. den: Nejtvrdší obchodníci Indie

JAMMÚ – SONNAMARG 

Zájemci vstanou brzy ráno a vyplouvají na jezero v šikarách – v tradičních lodičkách ještě za tmy. Správné rozloučení s rájem na zemi. Kašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě a přesvědčí Vás o tom na lokálním trhu přímo na vodě. Koření, pašmínové šály, kašmírský čaj, šafrán a med, který zde prý kupoval i fotbalista Roberto Baggio nebo Mick Jagger. Přesun do Himálájí do SONNAMARGU.

8. den: Zlaté louky a Himaláje

SONNAMARG – KARGIL 

Zlaté louky a treking na koních k ledovci Thajwas. Zde žijí kočovní Gudžarové. Spektakulární přejezd přes sedlo Zoji La a Himaláje mění tvář: ubývá zelená a na pozadí již ční sněhem pokryté vrcholy sedmitisícovek.

9. den: Ladakh: tibetštější než Tibet

LAMAYURU

Přes sedlo Fotu La se jako v pohádce přehoupneme z muslimského do buddhistického světa. Snídaně pod 9 metrů vysokým impresivním kamenným Buddhou z raných století našeho letopočtu (bez turistů – jedna z našich specialit). Ladakh: tibečtější než samotný Tibet. Letos jsme zde prodloužili pobyt o další den! Buddhistické kláštery, jaci, obrovské hory a Tibeťané. Pomodlíme se spolu s mnichy magické lamaistické modlitby, v naší známé rodině nám navaří tibetský čaj s jačím máslem a vykoupeme se ve studeném Indusu. Lamayuru je jedinečné místo. Výhledy ze střechy kláštera, který postavil známý buddhistický mnich – stavitel Rinchen Zangpo.

10. den: Střelba z luku nebo pólo 

LAMAYURU – LEH 

Náš pronajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme opravdu hodně! LEH: hlavní město oblasti, ležící ve výšce přes 3 000 m. Komunity tibetských uprchlíků, kteří zde nacházejí svobodu, a vyznavače hnutí hippies, kteří zde nacházejí levnou marihuanu. Zažijeme opět festival, střelbu z luku, hru polo, nebo tance?

11. den: Raftování na Indusu

LEH

Nad městem se tyčí Shanti stupa a bývalý královský palác. Nahlédneme dovnitř. Treking do Sabu – nenáročný přechod dvěma sedly a sestup měsíčním údolím. Možností, jak se obohatit zážitky a poznat Ladakh je nepočítaně, vyberete si na místě: raftování na řece Indus, nejvýznamnější kláštery Tikse a Hemis, nebo s námi zavítáte na návštěvu do sídla Dalajlámy?

12. den: Přejezd přes Himaláje

LEH – MANALI 

Mimořádně náročná jízda autobusem, zemí jako z pohádky přes sedlo ve výšce 5 328 m. n. m. (druhá nejvýše položená cesta světa) s přespáním v noclehárně.

13. den: Indický Smokovec

MANALI – DILLÍ 

Směřujeme opět do civilizace, hinduistické MANALI. Noční přejezd do DILLÍ. Doporučujeme Vám se nad Himalájemi proletět a čas v okolí Lehu (12. a 13. den) strávíte účelněji: můžete si užívat unikátní atmosféru "Malého Tibetu", či se vydat na výlet do nejvyššího sedla Khardung – La (5 600 m. N.m.).

14. den: Fascinující Dillí

DILLÍ 

DILLÍ: Staré Dillí, trhy, krávy, fascinující Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Velkoměsto plné kontrastů, které Vám ukážeme jinak než jen z kaváren na Connaught Place a povinné zastávky při India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatství, parkově upravené, čisté ulice ale i špína a žebráci. Luxus obchodních center a stánky ve spletitých uličkách. Navštívíme Qutab Minar, nejvyšší cihlový minaret na světě a podíváme se z blízka na Chandraguptův železný sloup, o kterém Erich von Däniken tvrdil, že není z této planety.

15. den: Velkolepý Aksardham

DILLÍ

Velkolepý Aksardham je vznešené dílo indických architektů. Stará pevnost Purana Qila nebo Humayunova hrobka také pod patronátem UNESCO. Půjdeme na místa, kam si chodí odpočinout místní obyvatelé Dillí. Toto město pochopíte, až když ho projdete celé. Poslední trhy a pietní památka na Gándhího na Rajghatě. Transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den: Vítejte doma!

DILLÍ – EVROPA 

Přílet domů.

Indie, Himaláje, Ladakh
<
>
Cesta přes Kašmír do indického TibetuNa výstavbu Zlatého chrámu bylo údajně použito více zlata než je v britských bankách Krásné scenerie nás budou provázet po celou dobu naší cestyZlatý chrám - AmritsarSikhové považují za svojí povinnost navštívit Amritsar alespoň jednou za životLadakh má přezdívku Malý TibetTradiční loďky Šrinagaru - šikaryBáječná cesta v doprovodu SEN průvodceZlatý chrám navštívíme spolu s místnímiZlatý chrám, kde denně dostane zdarma najíst 30 000 poutníkůZažijeme atmosféru nejposvátnějšího místa SikhůBudeme součástí rituálů ve Zlatém chrámuKašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě Šrinagar - letní hlavní město KašmíruPlovoucí trhy na jezeře v ŠrinagaruŠrinagar si oblíbíli indičtí maharadžovéSvatý klid v ráji na zemiPříjemné klima na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemiNavštívíme slavnou mešitu v ŠrinagaruVítejte ve světě buddhismuNa ranní meditace buddhistických mnichů jsme pozvaníOdhalíme společně V Ladakhu navštívíme mnohou buddhistických chrámůLeh je centrum tibetského buddhismuLeh je hlavní město LadakhuSEN průvodce vás provede přes Kašmír až do LadakhuVystoupáme na kopec s pagodou světového míruZaposloucháme se do buddhistických modlitebBuddhistický svět LadakhuNespočetněkrát se ocitneme v zajetí těchto scenériíO buddhismu se zde s CK SEN dozvíte víc než z knihLadakh je tibečtější než samotný Tibet.Cesta napříč LadakhemNekonečné horské scenerieNa cestě ze Šrinagaru do Lehu jsme stále v obklopení horTyto výhledy se vám jen tak neokoukajíI cesta je cíl Milovníci hor si zde přijdou na svéCesta do LadakhuNa cestách horskými sedly a údolími pocítíme skutečný život v Kašmíru a LadakhuVyjížďka na koních k ledovciSpektakulární přejezd horskými sedlyCesta z Lehu je rušná, ale i velmi fotogenickáZde Himaláje mění svojí tvářBuddhistický LadakhMuslimský ŠrinagarSetkání s kočovným kmenem nomádůVítají nás naši přátelé, kočovní GudžarovéSikhové jsou velmi pohostinníObjevíme jejich náboženstvíMístní z nás mají vždy radostPoznáme, jak zde místní žijíNa této cestě se vystřídá muslismus i buddhismusMniši v Ladakhu
Nejdůležitější místo na Zemi pro vyznavače Sikhismu

Indie, Himaláje, Ladakh

Potkalo mě štěstí, řekneme si často při drobnostech, které nás potkají v životě, ale nejvíce si štěstí vážíme v důležitých životních situacích. Mě letos opravdu potkalo štěstí, úspěšně jsem odmaturoval. Po maturitě jsem dostal díky výhře krásný dárek - zájezd, který pro většinu lidí voní exotikou. Nejdříve to měl být Nepál, pak to však byla Indie - její severní část. Rodiče dlouho zvažovali, zda je to pro mě jako neslyšícího vhodná cesta. Nejen, že je to daleko, ale je to úplně jiná kultura se všemi krásami a nebezpečími. To však nebyl jediný důvod, proč dlouho váhali, zvažovali jestli to nebude náročné i pro skupinu, se kterou budu cestovat a hlavně pro průvodce, který má v tomto "nespolehlivém" světě mnoho starostí. Nakonec jsem je však přesvědčil a hlavně viděli, jak moc toužím po cestování a poznávání nového. Teprve nyní po návratu domů vím, že jsem měl opravdové štěstí, ne v tom, že jsem vyhrál tento zájezd, ale v tom, jaké úžasné lidí jsem tady potkal. Všichni ve skupině mě přijali bez zábran a s otevřeným srdcem. Snažili se mi celou cestu zjednodušit, aby
jsem, co nejméně pociťoval svůj handicap. Snažili se mi všechno vysvětlit psaním lístečků, takže teď si budu moci založit ne album fotografií, ale vlastně takovou malou "cestovní kroniku" - fotografie doplňují psané texty. Na zájezd odjížděla skupina neznámých lidí a domů se podle mě vrátila parta přátel. Chtěl bych se všem mým spolucestujícím ještě jednou poděkovat. Největší dík patří našemu vedoucímu - Jurajovi. Na jeho bedrech ležela velká zodpovědnost za celou skupinu a přitom si
dokázal najít čas pro každého. Cítil jsem kolik námahy to stojí, abychom
zvládli plánovaný program ve stanoveném čase. Ve světě kde přesnost vlastně
neznají. Viděl jsem spoustu úžasných věcí, staveb, přírodních výtvorů,
viděl jsem bídu i bohatství, honosnou nádheru staveb i chudé chatrče, ale zejména jsem potkal skvělé lidi. Doufám, že s Vámi ještě i já poznám kus světa.
spokojený Braňo Puškáč

Čti více
Cesta přes Kašmír do indického Tibetu

Ladakh - neskutečně magické místo

Dobrý den, s manželem cestujeme už léta, navštívili jsme mnoho turistických destinací, tentokrát jsme však chtěli něco jiného, netradičního...ve vaší pražské kanceláři nám slečna doporučila tento zájezd, velmi poutavě nám vyprávěla o programu a co vše zažijeme. Upozornila nás, že se zájezd pojede ve velmi komorní skupince osob, a tak jsme se hned přihlásili. V Indii jsme byli už 2x, ale tato část země byla nejlepší, Ladakh je neskutečně magické místo. Ne nadarmo se mu přezdívá Malý Tibet. V Tibetu jsme také byli, ale zde je vše tak autentické, prosté, líbilo se nám zde více než v Tibetu. Dodnes vzpomínáme na tamní atmosféru a setkání s mnichy. Fundovaný průvodce Jan Buday tomu jen přiložil svými nekonečnými znalostmi a lidským přístupem k nám všem, bez rozdílu věku. Projeli jsme nejvyšší body Himalájí, naprosto nás uchvátil Šrinagar a plavba po jezeře, ale i Zlatý chrám Sikhů. Byl to jeden
z nejlepších zájezdů, nenáročné, pestré na zážitky a autentický život v málo navštěvovaném Kašmíru. Moc děkujeme. Jana a František

Čti více

Děkujeme za úžasný zájezd Indie, Himaláje, Ladakh

Šťastně jsme se vrátili z Vašeho zájezdu Indie-Himaláje-Ladakh a tak Vám chceme ze srdce poděkovat za těch úžasných 16 dní, které jsme díky Vám přežili. Chceme především poděkovat za výběr toho nejlepšího průvodce – Jančiho. Je nesmírně vzdělaný, ochotný, pohotový, vtipný a spolehlivý. Nucené změny v programu zvládl s obdivuhodnou lehkostí a z celé výpravy udělal nezapomenutelný zážitek. Ještě jednou vřelé díky za Vaše služby, s pozdravem a přáním všeho dobrého, Eva Pinterová a Jaroslav Trnka.

Čti více

Indie - Určitě ne poslední zájezd s CK SEN

Ještě dokud jsem plná emocí, tak píšu: Bylo to opravdu úžasné, nádherné, neuvěřitelné. Pro mě to byly zážitky a silné emoce každičký den. Pákistán a Indie zanechají na duši své otisky prstů, které si člověk ze sebe nechce smazat ani doma. Život mimo realitu totiž přináší neomezené možnosti. Všechno má svůj čas, nepořádek i chaos znamenají svobodu, a také pocity jsou intenzivnější ...Máte to parádně zorganizováno, opravdu respekt. Můj první SEN zájezd, první expedice, a tedy určitě ne poslední;)Maruška z Jablonce

Čti více

Indie, Ladakh - Na tento zájezd budeme dlouho vzpomínat

Zúčastnili jsme se úžasného expedičního zájezdu Pákistán, Kašmír, Ladakh a navzdory obavám všech našich blízkých jsme ho přežili a jsme plní zážitků a nejvíce dojmů máme asi z toho obávaného Pákistánu. V Pákistánu jsme se cítili jako filmové superstar, všichni se s námi chtěli fotit, popovídat si, byli chudí, ale velmi přátelští. Doma se mě ptají na zážitky, ale já jich mám tolik, že ani nevím, kde začít – trek na koních v Sonamarg, noční posezení na střeše hausbótu v Srinagaru – nad hlavou hvězdy a zpěv mezuínů nesoucí se nad hladinou jezera, nádherný Zlatý chrám v Armitsare, buddhistické chrámy v Ladakhu a nezapomenutelná cesta autobusem přes průsmyky. Chci poděkovat hlavně našim průvodkyním, díky nim jsme měli i tzv. přidané hodnoty – návštěva místní školy, návštěva u dalajlámy (i když nebyl doma), posezení pod hvězdami ... Budeme dlouho vzpomínat. Kristýna a Jana, Příbram

Čti více

Neuvěřitelné staré Dillí

V Dillí nasáváme pravou indickou atmosféru plnými doušky. Vozíme se na rikšách po uličkách starého Dillí a nakupujeme koření. Neokouzlují nás zde jen staré, majestátní památky, dávno zapomenuté minulosti v podobě Qutub Minar či Humájúnovy hrobky, ale silně na nás působí zejména místa, kde je cítit atmosféra země díky lidem. Takovým místem je i slavný sikhský chrám. Ochutnali jsme sladký prašád, kdy nám ho nakládali přímo do dlaní a nevynechali jsme ani pověstnou kuchyni Langar plnou dobrovolníků. Návštěvu Indie zakončujeme v nejlepší restauraci s originálním indickým jídlem, které nám bude opravdu chybět. I zde si plníme své chuťové buňky. 

Čti více

Bohatá Indie

Známá, krásná, prostě neuvěřitelná Indie. Tuto zemi můžete navštívit i tisíckrát a vždy vás překvapí, nebudete se nudit a nevíte, zda zážitek, který přijde nebude ten nejlepší. Když sem přijedete poprvé, nevíte pořádně, proč jste sem vlastně jeli, co tu hledáte, ale stačí první zatroubení rikši, první kráva uprostřed vozovky a už máte plnu kartu ve foťáku a kupujete zaručeně to nejlepší za nejlepší cenu od Inda, který vám už po tisíckrát řekl My friend ... Čím nás překvapila nyní? Každého překvapí, ten krásný nepořádek, chudoba ... nyní jsme zažili tu šíleně bohatou Indii. V této zemi, jako kdyby neexistovalo něco mezi. Buď jsi chudý nebo pořádně bohatý. Nyní jsme byli pozváni na setkání jedné velmi, ale velmi úspěšné firmy. Když jsme vešli do vyhrazené zóny, kde jsou jen milionářské vily, šlápli jsem na anglický trávník ... Někdo si řekne, co může být na trávníku, ten, kdo byl v Indii pochopí. Všechny kulisy byly přesně takové, jako v tom nejlepším bollywoodském filmu. Krásné, barevné, chirurgicky čisté, lidé nosí nejlepší hedvábí ... prostě jiná Indie. Ale i taková je. Plná kontrastů. Noční diskotéka s milionáři se stala asi největším zážitkem pro všechny. To prostě musí člověk zažít. Toto jen tak něco nepřebije, říkáme si… Další návštěva Indie nás určitě vyvede z omylu.

Čti více

Uličkami starého Dillí

Před námi stojí výzva, která sama o sobě slibuje množství zážitků. Staré Dillí. Starý, středověký svět křivolakých uliček bez systému, označení a chápání. Nebo naopak? Jen my takovým místům zpočátku nerozumíme? Ocitáme se pod vysokými minarety slavné Páteční mešity, největší v Indii, kterou nechali postavit slavní Mughalové, stavitelé Tádž Mahalu. Je fantastická a plná života. To, co nás čeká pak, je však ještě geniálnější. Nasedáme na starou vrzající cyklorikšu a vydáváme se napospas starých uliček Dillí. Pokud to člověk nezažije, nedokáže si to představit, ačkoli by jakkoli chtěl. Představte si miliony kabelů, malé obchůdky, špínu, vůně, maličké vývařovny plné jídla, zatoulanou krávu, vůni vonných tyčinek z hinduistických, džinistických svatyň. Přidejte do toho chaos, hluk, troubení, exotiku a ani toto všechno ještě zdaleka nevystihne tu pravou podstatu. Staré Dillí je místo, díky kterému si člověk zamiluje Indii a vždy, když se sem vrátí, cítí tentýž radostný pocit. Žádná sterilita Dubaje či Singapuru, ale nefalšovaný život s krásnou duší. Užíváme si tyto momenty. Vrháme se do chaosu ulic Chandi Chowk, nahlížíme do ptačí nemocnice a probojováváme se do metra, na koloniální náměstí CP. Stačí pár minut podzemím a ze 17.století jste ve století devatenáctém a vše je úplně jinak. Ani to však ještě není konec našeho dne, protože nás čeká bláznivá jízda tuktuky napříč DILLÍ do našeho hotelu. Dillí ví, jak namíchat geniální zážitky.

Čti více
Indie, Taj Mahal, stavba z lásky

Taj Mahal

Taj Mahal - Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO. Budova se proslavila po celém světě a přitahovala neuvěřitelně mnoho návštěvníků. Stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba je 73 metrů vysoká.

Čti více
Indie, Dillí, mešita Jama Masjid

Dillí

Nejen, že je indické Dillí hlavní město miliardové země, je zároveň i fantastickým světem, kde se setkává krása starobylé Indie, koloniálního města a chaotických bazarů, které zdá se, nemají konce. Atmosféra starého Dillí Vás překvapí. Bez Dillí bychom si dnes těžko představili dějiny Indie. Uvidíte zde slavnou Indickou bránu, divoký trh na Chandi Chowk, ale i staré město protkané stovkami uliček, které poznáte z rikši. Uvidíte ale také největší a nejkrásnější mešitu Indie a tou je Jama Masjid ze 17. století. Objevíte symbol Nového Dillí a prohlédnete si také bazar s kořením pod mešitou Fatehpur Masjed a porovnáme si ruch starého města s novými, koloniálními čtvrtěmi v okolí Connaught Place. Fascinující místo!

Čti více
Zlatý chrám - Amritsar, Indie

Amritsar

Centrum sikhského náboženství, kde však žije i mnoho hinduistů. Leží pouhých 32 km od Pákistánského velkoměsta Lahore. Sikhský Zlatý chrám je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství a skutečným „srdcem“ kolem něhož se točí život v Amritsaru. Je to obrovský rozlehlý komplex budov z bílého kamene, uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed září samotný Harimandir - chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Zde se ve dne nachází originál knihy Guru Granth Sahib sepsaný přímo desátým sikhským guru - Guru Gobindem Singhem. Tato posvátná kniha se každý večer přenáší na nosítkách k úschově.

Čti více
Indie - Šrinagar

Šrínagar

Letní hlavní město indického svazového státu Džammú a Kašmír, které se rozkládá v Kašmírském údolí. Město se rozkládá na březích řeky Dželam, přítoku překy Indus. Město je proslavené jezery s plovoucími domy, největší z jezer je Dál. Šrínagar také proslavily rukodělné výrobky a sušené ovoce. 27. října 1947 (den poté, co kašmírský maharádža podepsal akt o přistoupení k Indii) dorazily do Šrínagaru letecky první oddíly indické armády, čímž začala První indicko-pákistánská válka. Šrínagar je v Indii proslulý hlavně díky svému příznivému podnebí, které je dáno jak nadmořskou výškou údolí, tak skutečností, že sem dosáhnou indické monzuny přinášející životadárnou vláhu.

Čti více
Indie, Ladakh, Leh

Leh

Bývalé centrum království Ladakh, ve státě Džammú a Kašmír v Indii. Hlavní dominantou města jsou ruiny královského paláce, dřívějšího sídla královské rodiny v Ladakhu, částečné podobného paláci Potála v Lhase. Leh se nachází v údolí řeky Indus mezi Ladackým a Zanskarským hřbetem (obě pohoří mají nejvyšší vrcholy přes 6000 m vysoké) v nadmořské výšce okolo 3600 m. Leh je spojen 434 km dlouhou vysokohorskou silnicí s Šrínagarem na západě a 473 km dlouhou silnicí s Manali na jihu. Silnice vedou přes několik vysokých sedel (až 5300 m), které jsou v zimě zavalené sněhem a neprůjezdné.

Čti více

Fatehpur Sikri

Fatehpur Sikri je perfektním příkladem toho, jaká je pomíjivost tohoto světa. Když se mocný, mughalský panovník Akbar, který vešel do dějin jako mimořádný a tolerantní šáh rozhodl, že nedaleko Agry postaví nové hlavní město země, nemohl tušit, že už za pár let bude čelit problémům, které nakonec jeho město zničí. Fatehpur Sikri nedobyla žádná silná armáda, ale jeho život protnula "banalita". Městu došla voda a lidé museli odejít. I proto se dnes Fatehpur Sikri přezdívá "město duchů" a nikdo tady nežije. Čeká tu na vás okázalá mughalská mešita s hrobkou jednoho z místních světců, ale i panovnické paláce a ukázkové stavby slavného, indického období, které se od 16.století nezměnily.

Čti více

Agra

Město Agra patří k nejznámějším městům nejen Indie, ale i celé Asie. Pokud vám jeho jméno nic neřekne, je to proto, že vždy posloucháme jen o stavbě, která je duší i srdcem města. Tádž Mahal! Právě toto město dalo světu snad nejkrásnější hrobku a symbol lásky postavený z mramoru. Láska mezi Šáhem Džahánem a jeho manželkou Mumtaz byla tak silná, že po smrti své ženy nechal smutkem žalosti panovník postavit hrobku tak krásnou, jakou tento svět ještě neviděl. Vy budete soudcem a budete Tádž Mahal obdivovat z dálky, ale budete k němu tak blízko, že se vaše konečky prstů projdou po jeho stěnách. Je to krásná stavba ať už stojíte daleko nebo blízko. Věřili byste, že ji postavili už v 16. století? Součástí Agry je i obrovitánská Červená pevnost, rezidence mughalských panovníků. Trůnní sál, komnaty, prázdné paláce, zahrady a výhledy nejen na posvátnou řeku Jamunu, ale i na Tádž Mahal.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.