1. den:
Odlet do Indie.
2. den:
Vítání se s naším dlouholetým partnerem, krátká aklimatizace, přesun vlakem a rikšami do Amritsaru, do centra Sikhů. První dotek s Indií bude pro Vás šokem, později budete na první den vzpomínat jako na pobyt v téměř evropském městě.
3. den:
Zlatý chrám, kde denně dostane zdarma najíst 30 000 poutníků. Dáte si i Vy trochu dhal a kousek čapati? Nejlevnější lahvové nápoje na celém kontinentu, dotované výrobcem pouze pro zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centů.
4. den:
Toto místo má atmosféru jak Mekka pro muslimy a Jeruzalém pro křesťany. Zároveň je to dějiště pohnutých událostí. Cesta místním autobusem do Jammu.
5. den:
Z Jammu (zimního hlavního města) se přesuneme do Srinagaru, letního hlavního města Kašmíru. Jak se cestuje v Indii? Únik z civilizace, vše se mění. Strava v pouličních stáncích, místní obyvatelstvo, i naše nároky. Vítejte ve státě Jammu & Kašmír. Ubytování na luxusních (na místní poměry) houseboatech na jezeře Naginiho. Toto místo si oblíbili indičtí maharadžové, velcí Mughalové, i britští guvernéři.
6. den:
Příjemné klima města na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemi. Pravé kašmírského koberce, květinové mughalské zahrady a život na jezeře.
7. den:
Zájemci vstanou brzy ráno a vyplouvají na jezero v šikarách - v tradičních lodičkách ještě za tmy. Správné rozloučení s rájem na zemi. Kašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě a přesvědčí Vás o tom na lokálním trhu přímo na vodě. Koření, pašmínové šály, kašmírský čaj, šafrán a med, který zde prý kupoval i fotbalista Roberto Baggio nebo Mick Jagger. Přesun do Himálaje do SONNAMARGU.
8. den:
Zlaté louky a treking na koních k ledovci. Zde žijí kočovní Gudžarové. Spektakulární přejezd přes sedlo Zoji La a Himaláje mění tvář: ubývá zelená a na pozadí již ční sněhem pokryté vrcholy sedmitisícoviek.
9. den:
Přes sedlo Fotu La se jako v pohádce přehoupneme z muslimského do buddhistického světa. Snídaně pod 9 metrů vysokým impresivním kamenným Buddhou z raných století našeho letopočtu (bez turistov- jedna z BUBO specialit). Ladakh: tibečtější než samotný Tibet. Letos jsme zde prodloužili pobyt o další den! Buddhistické kláštery, jaci, obrovské hory a Tibeťané. Pomodlíme se spolu s mnichy magické lamaistické modlitby, v naší známé rodině nám navaří tibetský čaj s jačím máslem a vykoupeme se v studeném Indusu. Lamayuru je jedinečné místo. Výhledy ze střechy kláštera, který postavil známý buddhistický mnich - stavitel Rinchen Zangpo.
10. den:
Náš pronajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme opravdu hodně! LEH: hlavní město oblasti, ležící ve výšce přes 3 000 m. Komunity tibetských uprchlíků, kteří zde nacházejí svobodu, a vyznavače hnutí hippies, kteří zde nacházejí levnou marihuanu. Zažijeme opět festival, střelbu z luku, hru polo, nebo tance?
11. den:
Nad městem se tyčí Shanti stupa a bývalý královský palác. Nahlédneme dovnitř. Treking do Sabu - nenáročný přechod dvěma sedly a sestup měsíčním údolím. Možností, jak se obohatit zážitky a poznat Ladakh je nepočítaně, vyberete si na místě: raftování na řece Indus, nejvýznamnější kláštery Tikse a Hemis, nebo s námi zavítáte na návštěvu do sídla Dalajlámy.
12. den:
Mimořádně náročná jízda autobusem, zemí jako z pohádky přes sedlo ve výšce 5 328 m. n. m. (druhá nejvýše položená cesta světa) s přespáním v noclehárně.
13. den:
Směřujeme opět do civilizace, hinduistické MANALI. Noční přejezd do DILLÍ. Doporučujeme Vám se nad Himalájemi proletět a čas v okolí Lehu (12. a 13. den) strávíte účelnější: můžete si užívat unikátní atmosféru "Malého Tibetu", či se vydat na výlet do nejvyššího sedla Khardung -La (5 600 m. N.m.).
14. den:
DILLÍ: Staré Dillí, trhy, krávy, fascinující Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Velkoměsto plné kontrastů, které Vám ukážeme jinak než jen z kaváren na Connaught Place a povinné zastávky při India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatství, parkově upravené, čisté ulice ale i špína a žebráci. Luxus obchodních center a stánky v spletitých uličkách. Navštívíme Qutab Minar, nejvyšší cihlový minaret na světě a prohlédneme se zblízka na Chandraguptov železný sloup, o kterém Erich von Däniken tvrdil, že není z této planety.
15. den:
Velkolepý Aksardham je vznešené dílo indických architektů. Stará pevnost Purana Qila nebo Humayunova hrobka také pod patronátem UNESCO. Půjdeme na místa, kam si chodí odpočinout lokální obyvatelé Dillí. Toto město pochopíte, až když ho přejdete celé. Poslední trhy a pietní památka na Gándhího na Rajghatě. Nebo dáte raději přednost celodennímu výletu k nejkrásnější stavbě postavené z lásky? Taj Majal v Agře, pokud jste ho ještě neviděli, je bezkonkurenční. Transfer na letiště a odlet do Evropy.
16. den:
Přílet domů.