sleva first minute až 30%

Kuba - absolut total komfortněji

Poznávací okruh Kubou, během kterého poznáte ostrov svobody dokonale. Krásná Havana, koloniální Trinidad, kubánská příroda, černošské Santiago plné hudby a tance, 7 různých pláží - včetně Karibiku i slavného Varadera a všechny hotely na pláži s all inclusive servisem. Ideální exotická dovolená v kombinaci poznání i odpočinku.

  • Kuba – tým odborníků k vašim službám
  • kvalitní hotely, SEN průvodce, luxusní pronajatý autobus
  • rum, doutníky, krokodýli, humři, stolová hora a mnohem víc zážitků
  • maximalisticky propracovaný program, ten rozdíl se jmenuje SEN!
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v místních 3* a 4* hotelech se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 4 x all inclusive servis (všude, kde tento servis poskytují), dopravu pronajatým klimatizovaným autobusem, SEN průvodce, místní profesionální průvodce, množství výletů podle programu, vstupné do památek, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza 754 Kč, odletovou taxu z Kuby 650 Kč (platí se na místě při odletu), PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Havana – Hotel Cubanacan Comodoro****, 4 noci
 
Trinidad – Hotel Ancón***/Costa Sur***, 2 noci
 
Santiago de Cuba – Hotel Versalles***/San Juan***/Las Americas***, 2 noci
 
Baraco – El Castillo***/Porto Santo***/1511***, 2 noci
 
Guardalavaca – Memories Holguin Beach Resort***, 1 noc
 
Santa Clara – Los Caneyes***, 1 noc
 
Varadero – Hotel Club Tropical***/Sunbeach***/Tuxpan***. 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Termín 19.4.2023 odlet a přílet z/na letisko Vídeň. Odlety z Prahy + 4500 Kč/osoba

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: První mojito

HAVANA

Odlet kvalitní leteckou společností v ranních hodinách. Kávička na letišti a následně přes 10 hodinový let přes 6 časových pásem. Pokud si i tuto cestu chcete opravdu užít, doporučujeme doplatit si Business class. Ve večerních hodinách přistáváme na Ostrově svobody. Bienvenidos a Cuba! Už na letišti vidíte, že jste přiletěli do úplně jiného světa. Našim luxusním SEN transferem se přesuneme do hotelu ve čtvrti Miramar. Pro vyšší komfort doporučujeme si doplatit prémiový hotel – viz sekce Doplňkové služby. Už je večer, ale na Kubě nyní začíná zábava. První kubánský rum nebo začnete míchaným koktejlem? Mojito nebo Cuba Libre, kde vám dají více rumu než coly? Postupně je ochutnáte všechny. Zapomeňte na Vaše předchozí dovolené. Kuba je jiná než všechny ostatní země světa. Mnoho lidí Kubu dodnes nepochopilo, ale my jsme upřímně přesvědčeni, že Vám se to spolu s námi podaří. My jsme Kubou doslova uchváceni i po tolika letech. Váš SEN průvodce je k dispozici během celého programu, aby Vám ukázal šarm tohoto ostrova, zprostředkoval zážitky, které byste sami nenašli, představil souvislosti z historie revoluce a provedl Vás kubánským životem tak, že na konci budete všichni nadšeni padat na lehátka na pláži na Varaderu a řeknete si, že Kuba stojí za to! Pojďme se jí společně dostat pod kůži. Do Kuby se zamilujeme.

2. den: Koloniální Havana a nejznámější kubánský rum

HAVANA

Po příjemné snídani nás čeká důkladná prohlídka HAVANY. Hlavní město, které patřilo po staletí mezi nejdůležitější města, která si Španělé v Novém světě založili. Odkud vyráželi tisíce lodí na své objevné cesty a následně opačným směrem do Evropy. Začínáme na nejznámějším havanském náměstí, na Náměstí revoluce s kanceláří věčně živého vůdce Fidela Castra a obrovským portrétem Che Guevary. Kubánské národní divadlo a nejvyšší stavba na Kubě. Kdo byl José Martí? Pokračujeme v prohlídce, abychom začali skutečně kubánsky, směřujeme do muzea rumu. Po vysvětlení si výrobního procesu, kvalitní rum i ochutnáme. Co takhle si prohlédnout Havanu z nejlepší vyhlídky? Pevnost La Cabana se svou dávnou i nedávnou minulostí a havanská socha Krista Spasitele. Vracíme se do historického centra. Krásné koloniální španělské náměstí, místo, kde byla Havana založena, Plaza de Armas a městské muzeum s originálem La Giraldilla de Habana. Kdo je ten pán uprostřed na náměstí a proč byl důležitý v kubánských bojích za nezávislost zpod španělské koloniální nadvlády? Pokračujeme na Plaza de la Catedral, kde byly kdysi uloženy i ostatky samotného Kryštofa Kolumba. Co je to chiviricos? Prodávají je zde všude. Ochutnáte? Kráčíme dále příjemnými historickými uličkami, které jsou zapsány v seznamu UNESCO. Nejkrásnější budova Havany, majestátní Capitolio, Plaza Vieja se svými bary a restauracemi a nedaleké náměstí Plaza de San Francisco, místo, kde bylo kdysi největší městské tržiště a známá havanská postavička, El Caballero de París. Nejznámější promenáda Malecón, rybáři, sedící Kubánci. Vydáte se sem i na večerní drink? Fluidum, které má toto město, je neskutečné. Koloniální, krásná, revoluční, taková je Havana!

3. den: Ručně balené kubánské doutníky

HAVANA – VIŇALES – HAVANA

Dnes nás čeká zajímavý, přírodně – agrární den. Po snídani se našim luxusním SEN autobusem přesuneme do nejzápadnější provincie ostrova Kuba, do Piñar del Rio. Říká se, že nejlepší tabák na světě se pěstuje na Kubě a nejlepší kubánské plantáže jsou právě v této provincii. Detailně si vysvětlíme složitý postup při pěstování a sklizni tabákových listů, nahlédneme k domácím farmářům domů a ke doutníku si dáme kávu, i trochu rumu. Ještě jste doutník nekouřili? Na Kubě máte jedinečnou příležitost. Domácí doutníky přímo od majitele plantáže, vyrobené z nejkvalitnějšího tabáku, za nejlepší ceny. Údolí Viñales je unikátní a nejkrásnější výhled na velké vápencové skály Mogotes je právě z terasy hotelu, kde se natáčel i jeden díl ze známého seriálu 30 případů majora Zemana. V těchto skalách se vytvořily zajímavé vápencové jeskyně, ve kterých můžete obdivovat různé tvary vytvořené matkou přírodou. Na konci jeskyně, plavba po jeskynní řece na malých loďkách. Magická příroda všude kolem, čerstvé ovoce a drinky. Procházka magickou přírodou a ochutnávka šťavnatého ovoce. V podvečerních hodinách se vrátíme do Havany, plní zážitků z dnešního dne.

4. den: Pojďte i na kabaret

HAVANA

Dnes se po snídani vydáme po stopách historie staré Havany zapsané v dědictví UNESCO a po stopách milovaného papa Hemingwaye. Doporučujeme TOP zážitek – dopřejete si spanilou jízdu pravým starým americkým kabrioletem? Představte si, že po Havaně stále i dnes jezdí! Projeďte si nejkrásnější části Havany skutečným kubánským stylem. Projdeme si uličky, kde lokální Habaneros žijí. Jak se jim žije v tomto socialistickém ráji? Jsou spokojeni? Co dnes dělají, resp. nedělají? Vadí jim něco? A těch úsměvů mají opravdu na rozdávání! Začínáme cítit karibské slunce a je čas se osvěžit ve stylovém baru El Floridita, kde Vám připraví nejlepší koktejl Daiquiri, jaký jste kdy pili. SEN klienti už ví, jak se má Daiquiri správě připravit a proč to je opravdu velké umění. Parque Central a José Martí, ale také Paseo Prado – havanská La Rambla, jen mnohem méně lidí – příjemná promenáda, kde místní umělci nabízejí svá díla. Krásná stylová rozpadající se Havana a její zašlá sláva. Nedávno oslavující pětisté výročí. V 50. letech se zde konaly nejlepší párty v Karibiku. Skočíte večer ve volném čase na slavnou Tropicai? Nejlepší kabaret na Kubě a jeho oslňující show, kde Vám kubánské tanečnice a tanečníci předvedou, jak se naladit na kubánskou vlnu. V rytmu salsy SEN průvodce pro Vás všechno zařídí. Kuba, jak jste o ní snili. Na tyto dny budete dlouho vzpomínat, a to jsme jen na začátku.

5. den: Zátoka sviní

HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Opouštíme velkolepou Havanu a už teď jsme nadšení! A to pouze začínáme. Dnes vyrážíme na jihovýchod a Atlantik za několik hodin vystřídá Karibik. Nezapomeňte si sbalit s sebou plavky. Cestou se zastavíme na krokodýlí farmě, kde se podíváme krokodýlům na zoubky. Chtěli byste ochutnat krokodýlí maso? Budete mít možnost. Postupně přijíždíme do nejznámější zátoky celé Kuby – Zátoky sviní. V 60. letech o ní mluvil celý svět. Jak to bylo se známou invazí? Akce, jíž osobně velel Fidel Castro a na kterou často vzpomínal ve svých sáhodlouhých projevech. My se zde vykoupeme, čeká nás příjemná karibská pláž. Potápění, opalování, drinky, co jen chcete. Jste přece v Karibiku! Následně přesun po jižním pobřeží Kuby až do perly Karibiku, města Cienfuegos! Barevné město s francouzským nádechem. Náměstí, divadlo a nejfotogeničtější zátoka na Kubě. Dejte si kávu nebo drink a užívejte si příjemný den, tak jako Francouzi, kteří toto město v 19. století založili. V podvečerních hodinách příjezd do Trinidadu. Přijíždíme do hotelu na pláži. Ještě jeden drink a pak už jen měkká postel. Užívejte si život.

6. den: Nejlepší zážitek zájezdu

TRINIDAD

Dnes si prohlédneme magický Trinidad. Po snídani, někteří i po ranním koupání se v moři, vyrazíme do centra města, které je od roku 1988 zapsáno v seznamech UNESCO. Město, které neuvěřitelně zbohatlo z cukrové třtiny ve zlatém věku Kuby, v 18. a 19. století. Důkladná prohlídka města. Navštívíme městský palác – dnes muzeum, abychom se přesvědčili, že bohaté rodiny si nechávali vozit zboží z celého světa. Ochutnáme v pořadí další míchaný drink, tentokrát nápoj otroků, o němž se říká, že podporuje libido – Canchanchara. Říká vám něco Santer? Procházka romantickými barevnými uličkami města kolem bývalého kostela – dnes muzea banditů. Nebojte se, budete mít i čas na toulání se a nákup suvenýrů. Nebo si raději zvolíte další Canchanchara? Pro odvážnější a dobrodružství chtivých půldenní výlet na kubánských koních po kubánském venkově neposkvrněnou přírodou s koupáním v malém vodopádu ukrytém hluboko v lese. Rozhodně nejlepší zážitek zájezdu.

7. den: Zlatá medaile, největší bazilika a Nobelova cena

TRINIDAD – SANTIAGO DE CUBA

Po snídani nasedáme do našeho luxusního SEN autobusu a máme namířeno na jihovýchodní pobřeží ostrova. Čím jedeme dále na východ, tím jsou cesty v horším stavu, ale o to víc poznáváme Kubu. Chceme se dostat této zemi pod kůži! Do této části přijde minimum turistů, a proto ta skutečná, autentická Kuba leží právě zde. Postupně projíždíme další provincie Kuby: Sancti Spiritu, Ciego de Ávila a Camaguey. Právě Camaguey je naše další zastávka! Největší město kubánského vnitrozemí, třetí největší město a město džbánů. Zorientujeme se v místních klikatých uličkách a užíváme si tuto lokální atmosféru. Pouze my a domácí! Kdo byl Ignacio Agramonte? Pokračujeme na cestě do Santiaga, postupně projíždíme hornatými oblastmi Sierra Maestra, kde Fidel na konci 50. let začínal svou revoluci. A právě Santiago si vybral jako startovací můstek k jeho kariéře revolucionáře. Ve večerních hodinách přijíždíme do Santiaga de Cuba, do nejvíce karibského města ostrova. Ve vzduchu je cítit tanec, salsu a Karibik!

8. den: Místo, kde začala revoluce

SANTIAGO DE CUBA

Druhé největší město Kuby a zároveň první hlavní město ostrova poté, co ho založil španělský conquistador Diego Velázquez, který se stal guvernérem ostrova a svůj palác si dal postavit právě v Santiagu. Hlavní město salsy, tance, zábavy a hudby. Úžasný mix různých kultur, ale hlavně Afriky, Karibiku, španělské a francouzské, toto všechno je Santiago. Zeptejte se Kubánců kdekoliv na Kubě, kde jsou nejlepší festivaly a párty? Každý vám svorně odpoví, že v Santiagu. Metropoli východu zažijete na velkém okruhu Kuba Absolut Total! Po snídani nastoupíme do našeho luxusního SEN autobusu a můžeme vyrazit na prohlídku. Toto je ta pravá Kuba daleko od vládnoucího centra. Čeká nás důkladná prohlídka města. Největší bazilika a zároveň nejznámější poutní místo na Kubě, El Cobre. V jejím interiéru najdeme kromě sochy patronky Kuby, Panny Marie Caridad del Cobre, i různé upomínkové předměty jako osobní věci Fidela a Raula, zlatou medaili Javiera Sotomayora, nebo podepsané míčky a dresy kubánského národního baseballového týmu. Navštívíme kubánský národní hřbitov, kde jsou uloženy ostatky osobností jako José Martí, Combay Segundo, Emilio Bacardí a od roku 2016 i Fidel Castro. Následně si prohlédneme místo, kde se začala kubánská revoluce a muzeum, kde si vysvětlíme všechny její podrobnosti. Přesuneme se do centra: nejstarší budova postavená na Kubě a balkon, odkud Fidel vyhlásil vítězství revoluce. Víte, že nejlepší kubánský rum pochází odsud? Rum Santiago ochutnáme! Na závěr dne krásné výhledy na kýčovitý Karibik ze zdí pevnosti Castillo del Morro. Aktivní poznávací den.

9. den: Nejvzdálenější místo naší cesty

GUANTANAMO

Po snídani opouštíme Santiago a směřujeme ještě dále na východ. Dnes dorazíme do nejvzdálenějšího místa naší cesty. Opět si užijeme kousek kubánské dálnice, která nás dovede až do města Guantanamo. Město, které je po celém světě známé díky vojenské základně USA, která se nachází v jižní části zátoky se stejným názvem Guantanamo. Jak je to možné, že znepřátelená země má na ostrově nějaké své území? Na základnu není možný vstup ani prohlídky, my se ale zastavíme na vyhlídce, odkud je možné základnu pozorovat. Američané tam mají vojenské objekty, letiště, přístav, civilní objekty, školu, dovolenkový resort apod. Co na to Kubánci? Dělal jim Fidel problémy? Historie je složitá, ale náš průvodce vše trpělivě vysvětlí. Následuje vyhlídková cesta podél Karibiku, kolem místních pláži. Poslední dotek s Karibikem v rámci tohoto zájezdu. Mějte po ruce plavky. Nyní nás čeká zajímavá cesta přes nádherné a nedostupné hory, která byla postavena až v roce 1960. Do té doby jste se do této oblasti dostali pouze lodí. Přichystejte se na panoramatickou cestu plnou krásných výhledů a serpentin. Jsme daleko, velmi daleko. Je zde velmi málo návštěvníků. Často jen jeden zbloudilý SEN bus a zvědaví lovci zážitků. Kubánský život v nefalšované kráse, kde si místní skromně pěstují kakaové boby, ovoce a snaží se je prodat nebo vyměnit za produkty, které by potřebovali. Přicházíme do města Baracoa, u kterého se vylodil Kryštof Kolumbus v roce 1492 a prohlásil, že objevil nejkrásnější místo, jaké kdy vidělo lidské oko. Subtropické podnebí vystřídalo tropické a my pochopíme, proč tento kraj tak Kolumba okouzlil. Městečko, které je usazené pod stolovou horou El Yunque, v objetí tropické zelené přírody, je určitě jedno z nejzajímavějších, které se na Kubě dají navštívit. Příroda na Kubě je krásná, ale většina lidí se shoduje, že právě TU je nejkrásnější a že tato cesta skutečně stojí za to!

10. den: Výstup na El Yunke

BARACOA

Město Baracoa je nejstarší město na Kubě, které založili Španělé (1511). Nemá pompézní historické stavby, ale je to pitoreskní barevné město usazené v lůně krásné přírody, kde každý záběr vypadá dobře i bez přidaného filtru. Důkladná prohlídka města: místní promenáda Malecón se sochou Kryštofa Kolumba, hlavní náměstí Parque Independencia a katedrála s křížem, který si pamatuje námořní objevy – La Cruz de la Parra má více než 500 let. Pro zájemce a dobrodružné povahy možnost výstupu na majestátní stolovou horu El Yunque, která je vysoká 570 metrů a stala se symbol celé oblasti. V dobách Kolumba byla tato hora orientační bod pro námořníky při dalších objevných cestách do Nového světa. Výlet je středně náročný a trvá přibližně 5–6 hodin. Ostatní odpočívají na pláži. Čerstvá čokoláda a výrobky z ní, banánové a kávové plantáže, mořské plody připravované přímo na pláži a všudypřítomné palmy. Oblast Baracoa je typická pěstováním kakaa. Přičinili se o to hlavně Francouzi, kteří na konci 18. století uprchli z nedalekého Haiti a usadili se právě na východě Kuby. Po městě Vám budou nabízet tabulky čokolády, kakaové koule nebo malé dřevěné nádobky s kakaovým máslem, které je také velmi dobré na pokožku, na popálená nebo spálená místa. Ochutnejte luxusní 100 % hořkou čokoládu, moka (kávu s hořkou čokoládou), nebo čokoládu s rumem. Kolikrát jste se zamilovali do Kuby? My do Baracoa jezdíme několikrát ročně a jsme přesvědčeni, že ta dlouhá cesta za to rozhodně stále stojí.

11. den: Doplnění sil

GUARDALAVACA

Opouštíme krásnou Baracoa a vyrážíme na západ. Vracíme se po severním pobřeží. Navštívili jsme oblast, kam nejezdí téměř žádní turisté a všichni jsme se shodli, že to byl úžasný zážitek. Po nekvalitních cestách přijíždíme do města Moa, které je známé těžbou a zpracováním kobaltu a niklu. Příroda kolem města si vzala svou daň. Po několika hodinách přijíždíme do města Guardalavaca, kde si užijeme All Inclusive resort přímo na pláži, abychom si doplnili síly před náročnější zpáteční cestou. Bazény, pěkná pláž a několik barů, stačí si jen vybrat.

12. den: Che Guevara

GUARDALAVACA – CAMAGUEY – SANTA CLARA

Vychutnáme si All Inclusive servis a postupně se přesouváme zpět na západ ostrova. Čekají nás další provincie, Las Tunas, Camaguey. Cesty se postupně zlepšují a projíždíme úrodnou centrální Kubou, kde se pěstuje tak důležitá cukrová třtina, ale i ananas a různé druhy normálních i sladkých brambor. Opět se napojíme na kubánskou dálnici a ve večerních hodinách přijíždíme do legendárního města Santa Clara. Místo, kde revolucionář Ernesto Che Guevara vybojoval důležité vítězství během kubánské revoluce, a právě sem přenesli v 90. letech jeho pozůstatky. Dnes se zde nachází jeho mauzoleum a muzeum s osobními věcmi. Celosvětový symbol revoluce, který na nás hledí z různých budov a plakátů po celé Kubě. Ubytujeme se v hotelu ve tvaru domorodých přístřešků indiánů karibského kmene Taíno.

13. den: All inclusive u Atlantiku

VARADERO

Po snídani odjíždíme ze Santa Clary. Ze stejnojmenné provincie se přesouváme do provincie Matanzas a směřujeme na zasloužené místo odpočinku. Obrovské plantáže, kde se pěstují známé kubánské pomeranče. Příjezd na Península Hicaco, poloostrov koňských vozů. Projedete se na nějakém? Ubytování v základním all inclusive resortu přímo u Atlantiku. Pokud jste však velmi náročný cestovatel a budete si přát na závěr poznávacího okruhu vyšší komfort, bez problémů poradíme. Doporučujeme Vám vybrat si jeden z prémiových hotelů – viz v sekci Doplňkové služby při přihlašování na zájezd. Rozdělení do hotelů a už jen odpočíváte! Zasloužený relax na pláži po krásné cestě. Již dobře se orientujeme v drincích, skoro jako domácí. Který vám nejvíce chutná? Prošli jsme si Kubu tak jako málo kdo, a ještě nyní zpracováváme zážitky. Který byl ten TOP? Na rozdíl od ostatních my Kubu známe důkladně.

14. den: All inclusive u Atlantiku

VARADERO

Ráno na Varaderu. Nasáváme energii a chytáme bronz. Budete i dnes odpočívat na pláži nebo vyzkoušíte raději aktivity, které Varadero nabízí? Potápění, rybaření, koupání se s delfíny? Podle vaší chuti. Užívejte s mírou. Možnost utratit poslední peníze na suvenýry, na nákup nejlepších doutníků či rumu, abyste si přinesli kubánskou atmosféru i domů.

15. den: Balíme dobrou náladu a bereme ji domu

VARADERO – HAVANA

Pomalu se balíme, ale stále využijeme pár hodin na procházku po pláži nebo koupání v azurovém Atlantiku. Odpolední check out a zajištěným transferem na letiště do Havany. Projíždíme město Matanzas a ještě obdivujeme krásnou kubánskou krajinu. Kubu jsme si dokonale užili! Hasta luego! Plní zážitků nastupujeme na náš večerní let do Evropy.

16. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli a znovu prožívání krásných dní, které jste právě absolvovali. Který zážitek byl TOP?

Kuba - absolut total
<
>
Těšit se můžete na centrum HavanyGran Teatro s kubánskou vlajkou v popředíProjdete se ulicemi HavanyProhlédnete si známé CapitolioČekají Vás typické uličky HavanyCapitolio si prohlédnete ze všech stranPoznáte úžasný MaleconZažijte pravou Havanu s CK SENPonoříte se do pravé kubánské atmosféryTěšit se můžete na památky HavanyNavštívíte Iglesia del Cobre - kostel patronky KubyHavana je pod patronátem UnescoProjdete si poutní místo Karibiku - Santiago de CubaNáš SEN průvodce Vám prozradí, kde odpočívá Fidel CastroKubánská pouliční atmosféraZkusíte si hudební nástroj typický pro Kubu?Navštívíte světoznámý kabaret TropicanaPoznáte, jak se žije v kubánském rytmuAmerických veteránů je plná HavanaTěšit se můžete na typické veterányProjedete se americkým veteránem?Kubánci hodně pracují na svých autechI takto se žije na KuběPoznáte život místníchNavštívíte i jinou přírodu a to džungli v BaracoaPoznáte veselé kubánkyCo zkusit takovýto doutník?Na Kubě máme hodně přátelI takové doutníky tu najdeteOchutnáte doutníky i kubánský temperamentNavštívíte tabákové plantážePomůžete na tabákových plantážích?Dozvíte se o zpracování tabákuZkusíte si umotat doutník?Doutníky jsou typickým produktem KubyOchutnáte místní ovoceTěšit se můžete na skvělé mojitoČekají na Vás skvělé drinkyOchutnáte pravé kubánské koktejlyDojdete k soše Kryštofa KolumbaZavedeme Vás k pomníku Ernesta Che GuevaraDozvíte se zajímavosti o GuantanamuTěšit se můžete na krásné výhledyUžijete si i přírodu v kubánské džungliZápad slunce nad Baracoa bude obrovským zážitkemBaracoa má své kouzlo i ve dneČekají Vás krásné pohledy na Stolovou horuVyfotíte se s panoramaty Stolové horyK dispozici Vám budou naši SEN průvodciPoznáte i nejvíc nebezpečné živočichy KubyUvidíte, co všechno rybáři ulovíTěšit se můžete na plody mořeNa Kubě rozhodně uspokojíte své chuťové buňkyUžijete si relax na plážiTěšit se můžete na romantické VaraderoSplňte si svůj sen a zaplavte si s delfínemKuba stojí za poznání i odpočinekBělostné pláže na KuběVychutnáte si pobřeží KubyTěšit se můžete na služby hotelu Paradisus Princesa del MarČeká na Vás pohoda v našem ubytováníNaše hotely nabízejí top službyZažijete krásné západy slunce

Kuba - absolut total - jednoduše super

S CK SEN jsme byli na dovolené poprvé a nelitujeme. Byli jsme velmi spokojeni,
program splněn do puntíku a to i díky našim skvělým průvodcem Ivanovi Strápkovi a
Petru Hliničanovi, kteří nás doprovázeli během naší cesty. Vždy správně naladěni, s
množstvím informací o zemi, ani delší přesuny nám nedělaly problém, všechno jsme zvládali v pohodě. Jsou to prostě lidé na správném místě a svou práci odvedli na více než výbornou. Poznávací zájezd je dobře kombinovaný s odpočinkem, hotely kvalitní, jednoduše super. Už nyní začínáme plánovat svou další dovolenou a určitě s CK SEN.

Eva a Jan

Čti více
Těšit se můžete na centrum Havany

Kuba - absolut total - děkujeme za skvělý poznávací zájezd

Milá CK SEN,

Moc děkujeme za skvělý poznávací zájezd Kuba - absolut total. Zkusili
jsme SEN poprvé a nelitujeme ani náhodou. Určitě se ještě rozhodneme cestovat s
CK SEN Díky Vám a perfektní průvodkyni Katce Líškové jsme poznali tu
opravdovou Kubu. Měli jsme obavy, jaké bude počasí, když letní období je období
dešťů. Ale dopadlo to opravdu suprově. Ani jednou jsme vlastně nezmokli. Buď pršelo
v noci nebo nám to vyšlo tak, že jsme akorát byli na obědě. Byl to jen takový letní
deštík. Stará auta dostala i nás. Dali jsme si i jízdu ve starém kabrioletu a cítili jsme se
jako Al Capone. Přivezli jsme si domů kopec zážitků (rumu a doutníků) a díváme se
na tuto krásnou zemi jinýma očima než doposud. Bylo úžasné srovnávat, jak žijí oni a
jak se máme my. Bylo pro nás neuvěřitelné, jak se děti těšily z obyčejných propisek,
apod. Ulice plně dětí v Baracoa jsme nazvali' 'kubánský facebook''. Vzpomněli jsme si
na časy, kdy bylo i u nás na sídlišti plno dětí a dnes už tomu tak není. Všechny sedí za
PC doma. Plánovali jsme tuto cestu před pár lety na vlastní pěst, ale z pracovních
důvodů nám to nevyšlo. Asi to takhle mělo být a jsme rádi, že jsme se nakonec
rozhodli pro CK SEN Jsme plni informací díky Katce, která má Kubu v malíčku -
pokud se jednalo o historii země nebo o běžný obyčejný život Kubánců. Dokázala to
bravurně podat a cesta busem byla tímto způsobem zvládnutelná a rychle nám
ubíhala. I díky lahví rumu, které nemohly v busu chybět. Katka se o nás zkrátka
starala jako o vlastní. Děkujeme jí za všechno, díky ní bude pro nás Kuba
nezapomenutelná Hasta la victoria siempre

Zuzana a Míra

Čti více
Gran Teatro s kubánskou vlajkou v popředí

Kuba - absolut total - dlouho budeme na tento zájezd vzpomínat

Při výběru poznávacího zájezdu na Kubu jsme pečlivě porovnávali nabídky různých CK. Náhodně jsme se potkali s kamarádem a zmínili se o naší plánované dovolené. Od něj jsme dostali doporučení na CK SEN, se kterou tento zájezd absolvoval před 3 lety. Se zájezdem byli velice spokojeni a zvlášť ocenil průvodkyni Katku.
Přihlásili jsme se na zájezd a byli plni očekávání.:-)
Po dlouhém letu, kdy jsme tak trochu rozlámaní prošli celní kontrolou, nás na letišti ve Varaderu čekala vzpruha v podobě mladého a usměvavého průvodce Ivana, který nás zahrnul počátečními informacemi. Zároveň nás upozornil na to, že nejsme na odpočinkové dovolené, ale jsme tu za poznáním a odpočívat budeme až poslední den. A tím naše putování po Kubě začalo.:-).
Nebudu popisovat jednotlivé dny naplněné pestrým programem, spoustou nových informací a zážitků. Chtěli bychom poděkovat skvělému Ivanovi, který se po celé dny i večery snažil, abychom si za těch 14 dní Kubu opravdu užili. Dlouho budeme na tento zájezd vzpomínat. Ivane díky:-).
Posíláme pozdrav z Brna ostatním účastníkům zájezdu.

Helena a Libor

Čti více
Projdete se ulicemi Havany

Kuba - all inclusive - nezapomenutelná atmosféra a zážitky

Havana - nezapomenutelná atmosféra, zážitky, zejména kubánský latino jazz v klubu Havran a Liska s hudebníkem Valdez - super! Poznávání historie a přípravy rumu, s výbornou ochutnávkou přímo v Havana Clubu- perfektní hudebníci, doutníky, kouzelně barevná žijící Havana zpestřená výborným výkladem průvodkyně Katky Liškové a návštěvou míst, kde běžný turista nevkročí. Barevné ruské lady, okřídlená kola, nepřekonatelný prvomájový průvod zalitý sluncem a kubánskými rytmy.

Milí lidé v Princessa Paradiso na Varaderu s každodenním Ola a úsměvem na tváři, rum, káva a chlazené občerstvení na pláži přímo z kokosových ořechů useknutých před vámi mačetama, krasná pláž, bílý písek, večerní rytmy salsy, mamba, CACIO a merengue a užasný pohyb tanečníků. Třeba zažít, těžké popisovat! Kuba kdykoliv opět :) Nad ostrovem svobody vlají dva nezodpovězené dotazy: Do kdy ještě takhle vesele, svobodně, ale chudě? a Quo vadis Cuba?

Katka a Jan

Čti více
Prohlédnete si známé Capitolio

Kuba s CK SEN - jeden z nejlépe vedených zájezdů

Milý příteli Ivane,
ještě jednou Ti moc děkujeme za Tvoji péči a starost během celého zájezdu na Kubě. Byl to jeden z nejlépe vedených zájezdů, které jsme absolvovali, a že jsme se zúčastnili mnoha zájezdů. Zároveň Ti přejeme příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce mnoho krásných cest!
Ze zasněžených Lužických hor zdraví

Ruda a Eva

Čti více
Čekají Vás typické uličky Havany

Kuba - absolut total - děkujeme za zážitky, na které budeme často vzpomínat

Vážená CK SEN,
jeli jsme s Vaší CK poprvé, jelikož jsme hledali dobrý program cesty na Kubu a nejlepší jsme nalezli právě u Vás. Děkujeme oběma průvodcům za jejich vynikající práci a především Ivanu Strápkovi, vedoucímu naší skupiny. Přirozená autorita, charizma, nakažlivý optimismus, neustálá snaha udělat pro klienty to nejlepší, nadstandardní znalosti o dané zemi ve všemožných souvislostech. Dokázal se vypořádat s řadou problémů, které průběhem cesty nastaly. Obávali jsme se, když bylo nutné ubytovat se v casas particulares, tj. pro nás bez znalosti jazyka v domácnosti cizích lidí. I když cestujeme mnoho let a často, tento způsob ubytování jsme dosud nezažili. Obavy cítila většina z nás. Ale výsledek byl překvapivě velmi pozitivní i emotivní. Poznávání Kuby tím dostalo ještě rozměr navíc. Děkujeme za zážitky, na které budeme často vzpomínat.

Jana a Karel Duškovi

Čti více
Capitolio si prohlédnete ze všech stran

Kuba – absolut total - dali jsme přednost CK SEN a NELITUJEME!!!

Dobrý den, CK SEN!
Absolvovali jsme s vaší cestovní kanceláří zájezd Kuba – absolut total. Dlouho jsme vybírali, které z cestovních kanceláří dáme při cestě na Kubu přednost, až nakonec, díky pestrému programu a trase zájezdu, jsme dali přednost CK SEN a NELITUJEME!!! Zájezd byl nádherným vstupem do letošního roku. Program a celá organizace zájezdu byla skvělá. Naším největším překvapením, a velice milým, byl náš vynikající průvodce Ivan. Po celou dobu pobytu se o nás staral jako o vlastní a informace, kterými nás zahrnoval, nebraly konce. Díky Ivanovi jsme se o Kubě dozvěděli mnoho nového jak z její historie, tak i ze současnosti. Ivane, děkujeme moc!!! Asi pro všechny z nás byla velmi překvapivá možnost ubytování v casas particulares. V soukromých domech místních obyvatel jsme byli ubytováni v Trinidadu a Baracoa. Přes počáteční nedůvěřivost, jak vše dopadne, ale musíme přiznat, že možnost ubytování v rodinách byla skvělou příležitostí, jak poznat blíže život místních obyvatel a jejich rodiny. Doporučujeme tento způsob ubytování nabízet i v dalších zájezdech a dle možností, nejen na Kubě. Kombinace poznávání nejzajímavějších kubánských lokalit s pobytem u tyrkysového moře na nás měla blahodárné účinky a tuto zemi jsme si moc užili. Ještě dlouho budeme na tento krásný zájezd vzpomínat stejně tak, jako na stále usměvavého Ivana.
Spokojení vejletníci Míla a Vláďa z Prahy

Čti více
Poznáte úžasný Malecon

Kuba - absolut total - chci za všechny účastníky zájezdu poděkovat

Dobrý den,
podruhé jsme absolvovali zájezd za poznáním v uzavřené skupině s Vaší cestovní kanceláři a musím konstatovat, že jsme byli všichni opět velmi spokojeni. Loni jsme byli na “cestě kolem světa”, a i když byl zájezd perfektně zorganizován z centrály, průvodci Jirkovi Jobánkovi se ne vše vždy vydařilo, takže jsme žádnou zpětnou vazbu neodeslali. Na zájezdě na Kubu, který jsme dokončili těsně předtím, než začal národní smutek, to bylo jiné kafe. Průvodkyně Katka má perfektní znalosti o zemi, kterou provází a její projev je podáván velmi zajímavě, bez zbytečných podrobností, které cestovatel stejně nevstřebá a může se dočíst v každé encyklopedii. Zajímavý výklad o současné i historické Kubě nám byl Katkou velmi srozumitelně podáván, a i když jsem byl na Kubě podruhé, dozvěděl jsem se mnoho nového, hlavně z běžného života. Touto cestou chci za všechny účastníky zájezdu poděkovat jak Katce, tak Vaší CK a určitě se s Vašimi průvodci na nějaké poznávačce potkáme. Průvodců typu Katky si velmi vážím.
Svatopluk Madry

Čti více
Zažijte pravou Havanu s CK SEN

Kuba - moc děkujeme

Dobrý den,

Společně s rodinou jsme byli na poznávacím zájezdu - Kuba absolut total. Velkým potěšením pro nás byl náš průvodce Ivan Strápek. Jeho profesionální přístup se zasloužil o to, aby celý zájezd proběhl co nejvíce hladce, bez jakýchkoliv potíží. Krom toho nám vždy ochotně odpověděl na naše dotazy a nezapomněl k tomu přidat i nějakou tu vtipnou historku. Stejně tak spokojení jsme byli i s místním průvodcem Antoniem.

Bylo to nezapomenutelných čtrnáct dní v Karibiku, spoustu zážitků a nových lidí. Jsme moc nadšeni a určitě to není naše poslední dovolená s Vaší cestovkou. Ještě jednou moc děkujeme.

Soldánová

Čti více

Nespoustaná Havana

Představte si Paříž začátkem 20. století. Rušný život, velke bulváry, staví se honosně, bouřlivé večírky. Tak to by bylo Buenos Aires dnes. A kdyby se Havana opravila, tak by byla silnou konkurencí Buenos Aires. Ale Havanská krása spočívá právě v jejím stavu. Právě zde je cítit plynutí času a zároveň, jak se čas zastavil.  Elektrizující atmosféra pulzující metropole. Vydejte se kamkoliv, Havana je neskutečně živé město. Snídani si dáváme se slanou příchutí Atlantiku. Příjemná kávička v hotelu, kde ji po probdělých nocích popíjel i samotný Al Capone. Hotel Nacional je dodnes impozantní budovou s krásným výhledem na Malecon .. A co byste řekli na rybku a la Hemingway jako pozdní oběd? Pak už se touláme uličkami staré Havany. Každá z nich popisuje milion historek dávných dob. Po poobědní siestě to vše teprve začíná. Odkud pocházejí celosvětově známé koktejly? Kde a jak je pili světové celebrity? Víme pikošky :) Západ slunce na Maleconu. Působivé divadlo a pak to roztáčíme! Kubánci s oblibou říkají: noc je mladá! Tropicana, Buena Vista social club, Casa de la Musica. I zarytým netanečníkům se budou kroutit boky!
 

Čti více

Rušný život v Trinidadu

Nejbarevnější, nejkoloniálnější ... nej.. Trinidad má mnoho přívlastků. Cupitáme po zvlněných uličkách města. Kamení na jejich stavbu sem bylo přivezené ze všech koutů světa. Trinidad byla klasická zástavka obchodních lodí do Evropy. A když vezli lehké zboží, jakým mohla být například vanilka z Mexika, potřebovaly být lodě  dovyvažované kameny. Na Kubě ještě nabraly například cukr, a tak se kameny z lodi vyhodily. Když už v přístavu překážely, začali je používat na stavbu silnic ve městě. V potu otroků, protože Trinidad bylo i hlavním městem obchodu s otroky, se vybudovaly městské komunikace. Dodnes zůstaly víceméně v původním stavu. Je úžasné šlapat po takovém kousku historie. Trinidad však žije rušným životem. Na hlavním náměstí se na těchto kamenech každý večer rozloží kapela a salsa se tančí až do ranních hodin. Ladná těla Kubánců se točí, jakoby od narození znali kroky. Každý chce umět tancovat jako oni. Zkoušíme to i my. Úžasné  na tom je, že každý si užívá svůj časoprostor. A po pár koktejlech  se už všichni cítíme jako králové parketu. 

Čti více

Výstup na Stolovou horu v Baracoa - Kuba

Potíme se. Šlapeme v hustém porostu kakaovníkových sadů. Stromy obtěžkané plody. Pionýři, kteří jdou do školy v krásných čistých uniformách až nechápeme, jak je to možné. Brodíme se přes řeku. Vypadá jako naše horské bystřiny, ale její voda je mnohem příjemnější. Nemůžeme se dočkat až se na zpáteční cestě vykoupeme. A pak jsme na vrcholu. Kryštof Kolumbus řekl, že toto je nejkrásnější krajina, jakou kdy lidské oko vidělo a my až zde pochopíme význam jeho slov. Pohled ze Stolové hory v Baracoa je dechberoucí.

Čti více

Kubánský rum na pláži

Naš chodidla v jemném písku lechtají drobná zrníčka. Ráno je ještě pláž příjemně chladivá, ale na oběd se vypeče do křupava. Ve sklenici pár kostek ledu a postupně tající mok, co má sílu má jako skála. Je to vyvážená kombinace dokonalého splynutí. Je v něm cítit sílu slunce, vánek v údolích s cukrovou třtinou a poctivou práci. Nelze mu odolat. Chuťové pohárky na jazyku šílí. Třeba jim to dopřát, protože kubánský rum je prostě metafora dokonalého relaxu. Vše s mírou, ale ochutnat třeba. 

Čti více

Nedotčené pláže Guantanamo

Guantanamo je nám spíše známé kvůli americké přítomnosti na vojenské základně. Bohem zapomenutá země. Dokonce, i když Kubánec řekne, že je z Guantanamo, tak všichni jen nechápavě zakroutí hlavou. My tu však prozkoumáváme místní pláže. Nečekaně bouřlivý Karibik zde má jednu z nejtajuplnějších barev na ostrově, jako hustý inkoust. Pláže jsou většinou oblázkové, ale tak autentické, že je budete považovat za jeden z nejlepších koupacích zážitků v životě. Jen vy a nespoutaný Karibik. Příjemně teplý, hluboký a jen a jen váš.

Čti více

Kuba, Santiago de Cuba

Původní hlavní město Kuby má svůj šarm. Říká se, že ta nejkvalitnější hudba a rum pocházejí právě odsud. Lámeme zde teplotní rekordy. Ulicemi se vlníme v roztaveném asfaltu, jako velké ryby v Karibiku. Všichni jsou tu vláční a mírně sexy. Vysportovaná těla mulatů se zde zdají, jakoby si jen právě odběhli z tělocvičny a mulatkám ty velké zadky tak sluší, že je to až neuvěřitelné. Přes den všichni tak trochu po kubánsky spí, ale večer .. Večer se to naplno roztočí. Vždyť i samotní Bacardiovi si vybrali právě toto město na založení rodinného podniku. Nemohli se mýlit. Santiago má neskutečné charisma, teplo, vlhko a nejkvalitnější hudební scénu.

Čti více

Kuba, Camaguey

Když bylo založeno město Puerto Príncipe, bylo častokrát přepadávané piráty, a tak se Španělé rozhodli celé město přenést a založit nanovo. Tak vzniklo Camaguey. Španělé však byli originální a prozíraví a nové město založili jako labyrint. Když náhodou do něj piráti vstoupí, aby se z něj jen tak lehce nevymotali. My se také nechceme ztratit a tak bereme rikši. Camaguey je i městem kol. Naši rikšáci makají řádně. Pot jim stéká po zádech. Děláme virtuální závody. Rikši sotva vybírají zatáčky, brzdy skřípou, rikšáci do sebe vrážejí, ale vždy jen tak na milimetřík. Vzdálenosti mají vypočítané dokonale. Pískají si a křičí o překážkách na cestě. Cítím se jako závodník formule 1. Někteří mají malou autobaterku vmontovanou pod podvozek své káry a z ní hučí kubánské hity. Z každé cyklorikše hraje jiný výběr. Nechápu, jak se vůbec dokáží navzájem slyšet, ale tady to je naprosto přirozené. Na každém náměstí přibrzdí a poté se opět začínají závodit.

Čti více

Havana – jízda veterány

Toto ráno  je něčím výjimečné. Jako kdybychom se vrátili do minulosti. Ne příliš daleko, ale do čašů, kdy se tyto fára běžně proháněly po horkých ulicích Havany. Modrý Chevrolet Bel Air anebo bílý Ford 55? Tyto krásné veterány nás odvážejí na panoramatickou cestu do minulosti. Originální motor vydává svůj hrubý hlas a vítr nám fouká do vlasů.  Je neuvěřitelné, jak mohou tyto auta fungovat i po 60 letech. Kdybych v něm právě neseděl, asi bych neuvěřil. Svézt se americkým veteránem byl vždy můj sen, nyní si ho plním a je to neuvěřitelný zážitek. 

Čti více
Kuba, Havana

Havana

hlavní město Kuby přezdívané jako Paříž Karibiku. Zároveň patří k největším městem této země. Nachází se pouze 160 km jižně od floridského Key Westu. Město je na seznamu světových památek UNESCO. Spisovatel Ernest Hemingway strávil v Havaně s přestávkami 20 let svého života. Po roce 1961 se situace změnila; poté co přišel k moci Fidel Castro a Kuba získala pomoc od SSSR se začaly rychle budovat moderní stavby. Ekonomická krize v 80. a 90. letech, zapříčiněná rozpadem SSSR, hlavního hospodářského partnera Kuby, vedla k zhoršení stavu všech budov, jak nových, tak i historicky chráněných.

Čti více
Trinidad - Kuba

Trinidad

Koloniální město založil v roce 1514 španělský conquistador Diego Velázquez de Cuéllar, což z něj činí jedno z nejstarších kubánských měst. Do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1988 bylo město zapsáno pro svoji koloniální architekturu. V okolí města se rozkládaly rozlehlé plantáže cukrové třtiny, které přinášely městu bohatství. Právě díky kapitálu z obchodu s třtinovým cukrem je Trinidad jedním z nejvýstavnějších historických měst na ostrově.

Čti více
Santiago de Cuba

Santiago de Cuba

Druhé největší město na Kubě, hlavní a největší město stejnojmenné provincie Santiago de Cuba. Zde zažijete pravou Kubu. Santiago de Cuba bylo založeno 28. června 1514 Španělem Diegem Velázquezem de Cuéllarem. V této době to byla první osada na Kubě. O dva roky později byla zničena požárem, ale za pár let se do ní vrátili obyvatelé. Navštívíte místo, kde začala kubánská revoluce. Nejlepší rum na Kubě se vyrábí právě zde a nejlepší hudba je původem také odsud.

Čti více
Těšit se můžete na krásné výhledy

Údolí Viñales

Západně od Havany máte možnost ocitnout se ve světě, který připomíná zelenou přírodu jihovýchodní Asie. Zde se žije tradiční život, kubánský zelený venkov, kde se pěstuje cukrová třtina, tabák, šťavnaté ovoce, banány, ananasy. Údolí, které je zapsáno na seznam UNESCO, je nutně povinnou zastávkou, pokud jste na návštěvě v Havaně a chcete vidět ještě něco víc. Půda, která poskytuje obživu jejím obyvatelům, je červené barvy, protože obsahuje dostatek železa. Oře se tradičním způsobem, kde buvoli táhnou povoz a rolníci manuálně dřou, aby vyprodukovali ty nejlepší tabákové listy. Navštívit dům rolníka, prohlédnout si sušárny tabáku a způsob, jak se válejí doutníky (skutečně na kyprých stehnech kubánských žen?) bez toho se z Kuby snad ani nedá odletět pryč. Krásný kus země. Viděli jste epizodu Případy Majora Zemana – Rukojmí z Bella Vista? V SEN skupince víme, kde natáčeli.

Čti více
letovisko Varadero, Kuba

Varadero

Jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na poloostrově nedaleko hlavního města Havany. Nachází se v provincii Matanzas. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky.

Čti více

Guantanamo

V rozlehlé zátoce Guantanamo na jihovýchodě Kuby se nachází stejnojmenná vojenská námořní základna USA, vojáky přezdívaná „Gitmo“. Základna byla založena roku 1898 a od roku 1903 ji využívají Spojené státy. Amerika má toto území pronajato na dobu neurčitou a každoročně posílá platbu nájemného, které však Kuba od roku 1959 odmítá a šeky nejsou předkládány k proplacení. Kubánci totiž americkou základnu považují za „ilegální“ a přijetím nájemného by přítomnost Američanů uznali za legitimní. Základna je od města Guantanamo vzdálena přibližně 20 km a je tak dobře chráněna a zabezpečena, že jako turista se k ní určitě nedostanete. Z vyhlídky Micador Malones nebo Caimarera lze základnu alespoň zahlédnout. Guantanamo je prakticky nejstarší základna USA v zahraničí.

Čti více

Baracoa a Stolová hora El Yunque

Na severovýchodě Kuby, u zálivu Bahía de Miel, narazíte na městečko Baracoa, které bylo založeno již v roce 1511 tehdejším guvernérem a španělským konkvistadorem Diegem Velázquezem jako vůbec první španělské osídlení na Kubě. V místech, kde dnes město stojí, se už před ním vylodil mořeplavec Kryštof Kolumbus během své první plavby k americkým břehům. Až do roku 1960 byl jediný přístup do města možný po moři nebo pěšky přes hory. Z památek stojí za zmínku místní katedrála Nuestra Señora de la Asunción a také tři pevnosti, které v minulosti chránily osadu před piráty – Fuerte Matachín, El Castillo a Fuerta la Punta. Město je obklopeno atraktivní přírodou, stolovou horou a v jeho okolí lze podnikat různé turistické výlety. V okolí města se nacházejí četné farmy, na nichž se pěstují kokosové palmy, banány a kakaové boby.

El Yunque je stolová hora vysoká 570 m a stala se symbolem celé oblasti kolem města Baracoa. Poprvé ji popsal právě Kolumbus, když do této oblasti připlul a později se stala orientačním bodem pro další objevitele a námořníky. Na zájezdu je možnost výstupu až na vrchol. Výstup je střední náročnosti a celý výlet trvá přibližně 5–6 hodin. Pokud se Vám nechce, zůstáváte na pláži a odpočíváte.

Čti více
Ochutnáte pravé kubánské koktejly

Bar El Floridita Havana

V ranných 30. letech 20. století zde pracoval Katalánec Constantino Vert jako barman a později majitel, který představil místní společnosti úžasný drink Frozen Daiquiri. Oblíbil si ho spisovatel Ernest Hemingway, který měl tento bar doslova na skok nejen z hotelu Ambos Mundos, kde bydlel v letech 1932-1939, ale zavítal sem i ze své vilky Finca Vigía na okraji Havany. Jeho takzvané Hemingway daiquiri nebo "Papa doble" se připravoval s dvojitou dávkou rumu a bez cukru. A oblíbili jsme si ho i s našimi SEN klienty. Když sem zavítáme, vždy nám přidají nějakou tu kapku rumu navíc. El Floriditu rozhodně nevynechejte. A odtud to máte na skok do zchátralých uliček La Habana Vieja, staré Havany. Při procházení uličkami si uvědomíte, že Havana je jedno z nejkrásnějších měst na světě, i bez těch desítek milionů, které by se jí sešli na ty opravy.

Čti více

Poloostrov Zapata - Zátoku sviní

Toto je důležité místo z hlediska historie Kuby. Pamatujete si na Zátoku sviní? Přesně tady je to místo, kde se chtěli Američané vylodit, ale nevyšlo jim to. A proč ten název? Má něco společného s Američany? Ne, nemá! Je to historický název území a pravděpodobně vznikl tím, že když se tu Španělé vylodili, tak tu uviděli malé živočichy, podobné prasatům a od té doby se toto místo tak nazývá. Kromě historie, Zátoka sviní má snad nejkrásnější barvu moře, jakou na Kubě uvidíte. Je to přesně ta azurová modrá, o které sníte, když si představíte Karibik. A navštívíme tu i nejhlubší cenote Kuby. Přesně to cenote, kterým je tak známý Yukatánský poloostrov v Mexiku. Tato oblast je zároveň i místo, kde se vyskytuje krokodýl kubánský a endemit, který je nejnebezpečnější tvor na Kubě. Dorůstá délky 2,5 - 3,5 metru. Člověk však není v ohrožení, jeho životní prostředí je přírodními hranicemi oddělené a Sen průvodce ví, kde se můžeme bez starostí vykoupat.

Čti více

Cienfuegos

Relativně nové město založené až na počátku 19. století, kde je viditelný silný francouzský vliv. Má různé přezdívky – Zázrak socialismu, Perla jihu či Kubánské New Orleans. Dnes to je město s úžasnou přímořskou karibskou atmosférou. Je tu jaksi čistěji než v Havaně, a i v obchodech se zdá být více zboží. Kavárničky, galerie, malíři a když to trochu přeženeme, můžeme říci, že to je takové kubánské Nice. Zároveň to je výchozí místo do Karibiku. V přístavu kotví velké jachty, které se plaví po celém okolí, ostrovy Cayo Largo, Kajmani, a jiné. Nezapomeňme na krásný palác Palacio de Valle v neomudéjarském stylu, který se do koloritu města ani nehodí, ale o to více je zajímavý, a Vy máte na pár sekund pocit, že jste se ocitli ve španělské Andalusii. Cienfuegos, to je už jiný příběh než příběh Havany. V těchto oblastech se udála velká revoluce otroků v koloniích na konci 18. století.

Čti více

Camaguey

Když dorazili Španělé na Ostrov svobody, byly zpočátku zklamáni. Největší ostrov Velkých Antil a žádné zlato ani stříbro a ani drahokamy? Tak, kde je to "Eldorado", které hledáme? První guvernér Kuby založil 7 hlavních osad. Většina z nich byly přístavy a vnitřní komunikace s ostrovem, jako dnes "po asfaltce", vůbec nefungovala. Města si žili svým vlastním životem a to způsobilo, že se vyvíjely každé svou vlastní cestou. To je na Kubě úžasné! Každé město je jiné. Jak se o Havaně hovoří jako o rozpadající se krásce, o Viñales jako o regionu s nejlepším tabákem na světě, o Trinidadu jako o koloniálním klenotu, o Cienfuegos jako o městě s francouzským šarmem, tak se o Camaguey hovoří jako o Puerto Principe "Přístavní město ". A protože bylo často přepadáváno piráty, Španělé se rozhodli město "přenést" do vnitrozemí a založit ho znovu, ale ne klasickým šachovnicovým půdorysem, ale jako labyrint! Když nepřátelé vejdou, tak už nenajdou cestu ven. Pro tento netradiční styl ulic je Camaguey na seznamu UNESCO.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE