Pláž na Varaderu
sleva first minute až 39%

Kuba all inclusive komfortněji

Nejlepší země Karibiku je Kuba. Pojeďte se o tom přesvědčit na náš nejpopulárnější poznávací zájezd v kombinaci s odpočinkem u moře. Koloniální Havana se svou podmanivou atmosférou, klidné údolí Viňales a nejlepší kubánské doutníky, památky UNESCO v Trinidadu i Zátoka sviní. Po tolika zážitcích není nic lepšího, než pláže Varadera a zasloužený relax all inclusive.

  • all inclusive servis na Varaderu
  • výroba doutníků, ochutnávka rumu, památky pod patronátem UNESCO
  • zkušený průvodce plní vaše individuální přání
  • TOP servis a více oddechu. Hasta la victoria siempre
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, dopravu pronajatým klimatizovaným autobusem, SEN průvodce na poznávacím programu, místního průvodce, ubytování v místních 3* a 4* hotelech se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 4 x all inclusive servis, vstupné do památek, množství výletů dle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza (1170,- Kč), kapesné na zájezd (400 - 500 EUR)

Ubytování:

Havana – Hotel Roc Presidente***, 4 noci
 
Trinidad – Hotel Ancón***/Costa Sur***/Memories***, 2 noci
 
Varadero – Hotel Memories Varadero***/Grand Memories***/Tuxpan***, 4 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 3000 z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

TŘÍLŮŽKOVÝ pokoj není možný! Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, určené pro dvě dospělé osoby. Na pokoj se k rodičům vejde 1 dítě do 12 let (menší osoba).

⚠ Rádi bychom vás upozornili na probíhající opravy silnic v okolí Zátoky sviní. Vzhledem k probíhajícím pracím na silnici není možné se v této oblasti až do odvolání koupat. Jakmile budou práce dokončeny, bude plnění tohoto zážitku opět uskutečnitelné.


Na zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi AIR FRANCE/KLM/IBERIA. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Snídaně doma a na večeři mojito v Havaně

HAVANA

V ranních hodinách se vydáváme za kubánským dobrodružstvím. Čeká nás desetihodinový let přes šest časových pásem do Havany – hlavního města Kuby. Jeho naprostou kvalitu zajistí ověřená letecká společnost. Někteří z nás si zpříjemní čekání na letišti třeba chutnou kávou. Ti, kteří si budou chtít užít naprostý komfort, si mohou doplatit Business class – CK SEN doporučuje! A pak, po příjemné cestě za zážitky, konečně přistaneme na „Ostrově svobody“. Bienvenidos a Cuba! (překlad – Vítejte na Kubě!) Už na letišti nám však bude jasné, že jsme přiletěli do úplně jiného světa. 

Naším luxusním SEN transferem se následně přesuneme do hotelu ve čtvrti Miramar. Pro vyšší komfort CK SEN doporučuje doplacení prémiového hotelu – viz sekce Doplňkové služby. V pozdějších večerních hodinách se tedy ubytujeme, ale zdaleka nepůjdeme spát! Až když se setmí, začíná na Kubě ta pravá zábava. Zájemci tedy ochutnají v místním baru svůj první kubánský rum, anebo svou dovolenou zahájí míchaným koktejlem. Naprostou tradicí je zde Mojito nebo Cuba Libre. Ochutnáme jen jeden druh drinku či nakonec všechny? 

Tahle dovolená bude každopádně jiná než všechny ostatní. Kuba je unikátní zemí, do které se nelze nezamilovat. I přesto, že je to destinace pro mnoho lidí nepochopitelná, my pochopíme díky SEN průvodci naopak její výjimečnost a krásu. Pracovníci CK SEN jsou ostatně Kubou uchváceni i po několika letech. Prožijeme tedy celý program tak, aby byl každý okouzlen kubánským šarmem. Na „Ostrově svobody“ nás čekají skvělé zážitky spojené nejen s historií ale také s kubánským životem! Před námi je horská dráha emocí, na které nikdy nezapomeneme. A na závěr jen úžasem padneme na lehátka podél pláže na Varaderu a nebude se nám chtít pryč. Jdeme do toho! První noc na Kubě je tu! 

2. den: Věčně živý Fidel

HAVANA

Naše první kubánské ráno zahájíme chutnou snídaní, a hned poté se vydáme na důkladnou prohlídku Havany. Hlavní město Kuby patřilo po staletí mezi nejdůležitější města, která si Španělé v Novém světě založili. Odkud vyrážely tisíce lodí na své objevné cesty a následně opačným směrem do Evropy. Začínáme tedy na Náměstí revoluce (Plaza de la Revolución), kde míval kancelář někdejší vůdce Fidel Castro. Na nejznámějším havanském náměstí však můžeme spatřit i obrovský portrét Che Guevary, Kubánské národní divadlo a nejvyšší stavbu na ostrově. Také si vysvětlíme, kdo byl muž jménem José Martí a následně se vydáme za dalším dobrodružstvím.

Mezi pravé kubánské zážitky nutně patří návštěva Muzea rumu. Zde si vysvětlíme výrobní proces a kvalitní lokální rum samozřejmě i ochutnáme. Poté budeme mít možnost spatřit Havanu jako na dlani z jedné z nejlepších vyhlídek. Dostatečně oslněni hlavním městem Kuby se také vydáme k pevnosti La Cabana a k havanské soše Krista Spasitele. Obohaceni novými poznatky se však nakonec vrátíme do historického centra, kde je také co objevovat. Za vidění tu stojí ku příkladu krásné koloniální španělské náměstí – Plaza de Armas, místo, kde byla Havana založena či městské muzeum s originálem La Giraldilla de Habana. Někteří z nás se možná budou ptát, jakého muže to vlastně představuje socha uprostřed náměstí. A tato otázka rozhodně nezůstane bez odpovědi. Dozvíme se například, proč byl tento člověk důležitý v kubánských bojích za nezávislost zpod španělské koloniální nadvlády. Naše cesta ovšem pokračuje dále. Kroky nás zavedou třeba i na Plaza de la Catedral, kde byly kdysi uloženy i ostatky samotného Kryštofa Kolumba!

Při všem tom poznávání možná dostanou někteří z nás chuť na něco dobrého. V tomto ohledu se nabídne chiviricos! Na Kubě tuto dobrotu prodávají v podstatě všude. Kdo ochutná? Občerstveni kubánským snackem však kráčíme dál. Propleteme se příjemnými historickými uličkami, které jsou zapsány v seznamu UNESCO, poctíme svou návštěvou nejkrásnější budovu Havany – majestátní Capitolio, pokocháme se náměstím Plaza Vieja s bary a restauracemi či zavítáme na nedaleké náměstí Plaza de San Francisco, jenž je místem, kde kdysi bývalo největší městské tržiště. Také si řekneme něco málo o známé až téměř kultovní postavě Havany, kterou býval El Caballero de París. Intenzivní poznávací den pak zakončíme na nejznámější promenádě Malecón, jenž je obklopená rybáři či sedícími Kubánci. Kdo se sem vydá na večerní drink? Fluidum, které má toto město, je neskutečné. Koloniální, krásná, revoluční, taková je Havana!

3. den: Nejlepší kubánské doutníky

HAVANA – VIŇALES – HAVANA

Před námi je další zajímavý, řekněme, přírodně – agrární den. Po snídani se tedy přesuneme naším luxusním SEN autobusem do nejzápadnější provincie ostrova Kuba, do Piñar del Rio. Říká se, že nejlepší tabák na světě se pěstuje na Kubě a nejlepší kubánské plantáže jsou právě v této provincii. Na místě si detailně vysvětlíme složitý postup při pěstování a sklizni tabákových listů, nahlédneme k tamějším farmářům domů a někdo možná vyzkouší zcela stylově potáhnout z doutníku při lahodné kávě či skleničce rumu. TIP: Ještě jste doutník nekouřili? Na Kubě máte jedinečnou příležitost. Nabízet se budou domácí doutníky přímo od majitele plantáže, vyrobené z nejkvalitnějšího tabáku a za nejlepší ceny. 

Po unikátním tabákovém zážitku se přesouváme do údolí Viñales. Mimochodem, naprosto dechberoucí výhled na velké vápencové skály Mogotes je z terasy zdejšího hotelu, kde se například natáčel i jeden díl ze známého seriálu 30 případů majora Zemana! U vápencových skal ale ještě chvíli zůstaneme. Vytvořily se v nich totiž zajímavé vápencové jeskyně, jejichž rozmanité tvary budeme také obdivovat, a na konci se dokonce poplavíme na malých loďkách po jeskynní řece. Plavbou náš den, ale zdaleka neskončí. V posledních hodinách výletu se ještě projdeme okolní magickou přírodou a ochutnáme čerstvé ovoce či drinky. A až nastane podvečer, odebereme se plni zážitků zpět do Havany.

4. den: Papa Hemingway a stará Havana

HAVANA

Další den započneme opět velmi chutnou snídaní, abychom měli dostatek energie na další kubánské dobrodružství. Konkrétně se vydáme po stopách slavného spisovatele „papa“ Hemingwaye a ponoříme se do historie staré Havany zapsané v dědictví UNESCO. Naše první kroky povedou do uliček, ve kterých poznáme místní obyvatele zvané „Habaneros“ a možná se jich také zeptáme, jak se jim žije v tomto socialistickém ráji. Už z rozhovoru ale pochopíme, že tito lidé jsou pozitivně naladěni a úsměvů mají opravdu na rozdávání! Intenzivní karibské slunce nás ovšem brzy přesvědčí k myšlence, že je čas osvěžit se ve stylovém baru El Floridita. Zde si zájemci mohou dopřát třeba to nejlepší Daiquiri, jaké kdy pili. Zajímavost: Bývalí klienti CK SEN už ví, jak se má Daiquiri správně připravit, a proč to je opravdu velké umění. 

Po skvělém drinku v baru se však přesuneme dále k Parque Central se sochou José Martího a projdeme si také slavný kubánský bulvár Paseo del Prado, kde se nachází oblíbená, přesto ale klidná havanská ulice La Rambla s mnoha umělci nabízejícími svá díla. Dýchne na nás stylová Havana i její dávno zašlá sláva. Pohodová atmosféra kdekoho navnadí na zábavu. Není skutečně divu, že v 50. letech se tu konaly ty nejlepší party v Karibiku! TIP: Skočíte si ve volném čase třeba na Tropicana Cabaret Cuba? Jedná se o zdaleka nejlepší kabaret na Kubě. Jeho oslňující show s kubánskými tanečnicemi a tanečníky vás naladí za rytmu salsy na tu správnou vlnu. SEN průvodce pro vás všechno zařídí. Tohle je Kuba, o jaké jste snili! Na tyto dny budete dlouho vzpomínat, a to jsme jen na začátku.

Doporučujeme TOP zážitek – dopřejte si spanilou jízdu pravým starým americkým kabrioletem! Projeďte si nejkrásnější části Havany v opravdovém kubánském stylu. 

5. den: Zátoka sviní

HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Havanu jsme procítili opravdu intenzivně a zažili v ní skvělé okamžiky. Pak ale nastane čas, přesunout se jinam. Vyrazíme na jihovýchod, kde Atlantik o několik hodin později vystřídá Karibik. Plavky s sebou přijdou skutečně vhod! To se nám potvrdí o něco později. Nejprve se ale zastavíme na krokodýlí farmě, kde budeme moct obdivovat nejen tato zlověstně vyhlížející zvířata. Pro zájemce se totiž naskytne možnost krokodýlí maso ochutnat! Po netradičním gurmánském zážitku však pokračujeme dál v cestě, než dojedeme do nejznámější zátoky celé Kuby – Zátoky Sviní. V 60. letech o ní mluvil celý svět. Zde si například řekneme, jak to bylo se známou invazní akcí, které osobně velel Fidel Castro a často na ni vzpomínal ve svých sáhodlouhých projevech. 

Obohaceni historickými fakty se následně do Zátoky Sviní vrhneme a vykoupeme se. Na tomto místě si užijeme příjemnou karibskou pláž, potápění, opalování, drinky, zkrátka vše, na co si kdo vzpomene! Jakmile načerpáme nových sil, přesuneme se po jižním pobřeží Kuby až do perly Karibiku – barevného města s francouzským nádechem zvaného Cienfuegos! Zde budeme obdivovat jak náměstí a divadlo, tak i tu nejfotogeničtější zátoku na Kubě. Nic nám nebude bránit v tom, dopřát si lahodnou kávu či drink a užívat si příjemný den, tak jako Francouzi, kteří toto město v 19. století založili. Pak se ale s městem rozloučíme a odjedeme do Trinidadu. V podvečerních hodinách dorazíme do hotelu na pláži, kde si ještě zájemci vypijí poslední míchaný nápoj, a nakonec se všichni přesunem za odpočinkem do svých měkkých postelí. Takový život si necháme líbit!

6. den: Canchanchara a město pod patronací Unesco

TRINIDAD

S novou ranní energií se vydáme poznávat magický Trinidad, který je od roku 1988 zapsán v seznamech UNESCO. Ještě předtím se ale nasnídáme, a někteří se rádi vykoupou v moři. Naše první kroky povedou do samotného centra města, jenž neuvěřitelně zbohatlo z cukrové třtiny ve zlatém věku Kuby, přesněji v 18. a 19. století. Nejprve navštívíme městský palác, který je dnes muzeem. Zde uvidíme expozice, které jsou jakousi připomínkou doby, kdy si bohaté rodiny nechávaly vozit zboží z celého světa. 

Nadchnutí historickými artefakty, ochutnáme další lokální koktejl zvaný Canchanchara, kterému se přezdívá „nápoj otroků“ – podle místních prý podporuje libido. V dobré náladě se následně vydáme za dalším poznáváním. Užijeme si například procházku romantickými barevnými uličkami Trinidadu a obejdeme i tamější bývalý kostel, v němž dnes najdeme zajímavé Muzeum banditů (La Lucha Contra los Bandidos National Museum). Čas nám ale zbude samozřejmě i na bezcílné toulání či nákupy suvenýrů. Volno si bude moct užít každý po svém! Zájemci samozřejmě nepohrdnou dalším drinkem v podobě Canchanchary a ti odvážnější či dychtící po dobrodružství, si užijí půldenní výlet na kubánských koních po venkově. Pohledy na nedotčenou přírodu z koňského sedla jsou bezkonkurenční. Perličkou na závěr výletu pak bude krom jiného koupání v malém vodopádu ukrytém hluboko v lese. Jedná se o zdaleka nejlepší zážitek zájezdu!

7. den: Za odpočinkem na Varadero

TRINIDAD – VARADERO

Další den si užijeme poslední koupání a závěrečný koktejl na karibské straně „Ostrova svobody“ a následně se rozloučíme i se SEN průvodcem. Čeká nás totiž přeprava z Trinidadu do letoviska Varadero. Během cesty budeme míjet okouzlující pomerančovníkové sady a postupně se dostaneme do cíle, ve kterém máme zajištěné ubytování v základním 3* all inclusive resortu přímo u Atlantiku na 4 noci. Nároční cestovatelé si však mohou připlatit vyšší komfort. Doporučujeme zvolit jeden z prémiových hotelů – viz sekce Doplňkové služby. Až se rozdělíme do preferovaných hotelů a zabydlíme, bude před námi už jen zasloužený odpočinek na pláži. Při relaxaci na lehátkách nám možná bleskne hlavou, že se již dobře orientujeme v drincích – skoro jako domácí a začneme také přemýšlet nad tím, jaký nám zachutnal nejvíce. Zájemci si krom koupání a plážového nicnedělání mohou užít individuální aktivity (doporučujeme katamaran na Cayo Blanco s plaváním s delfíny).

8. den: All inclusive na Varaderu

VARADERO

Před námi je naprostý odpočinek a nicnedělání v letovisku Varadero. Na pláži nasajeme tolik potřebnou energii, a též nachytáme nějaký ten bronz. Ti, kteří se již nabaží relaxace do sytosti, si pak mohou dopřát i celé spektrum zajímavých aktivit. Varadero nabízí například potápění, rybaření nebo koupání s delfíny. Každý si vybere to, co je jeho srdci nejbližší. Tento den patří jen nám!

9. den: All inclusive na Varaderu

VARADERO

Pláže ve Varaderu na nás opět čekají! Tohle bezstarostné ranní probouzení spojené s následným celodenním nicneděláním bude kdekomu chybět. Užíváme si nadále all inclusive servis a odpočinek na jednom z nejkrásnějších míst na světě!

10. den: All inclusive na Varaderu

VARADERO

Třetí den na plážích ve Varaderu je tu. Náš all inclusive relax plynule pokračuje. Zájemci pak utratí ve městě své poslední peníze za suvenýry, nejlepší doutníky či excelentní kubánský rum – kdekdo si bude chtít přivézt kus překrásné Kuby domů!

11. den: Poslední daiquiri

VARADERO – HAVANA

Úžasná cesta Kubou se pomalu a jistě nachýlí ke konci. Sbalíme si tedy na hotelových pokojích své věci, a ještě využijeme posledních pár hodin k tomu, abychom nasáli kubánskou atmosféru. Někteří z nás se tedy projdou po pláži nebo vykoupou v azurovém Atlantiku. A pak už nás čeká jen odpolední check out a přeprava zajištěným transferem na letiště do Havany. Naše závěrečné a obdivné pohledy budou patřit nejen městu Matanzas, kterým projedeme, ale i fascinující krajině kolem. Kubu jsme si dokonale užili, avšak také zamilovali! „Hasta luego!“ (překlad „Na viděnou“!) Plni zážitků nakonec nastoupíme na večerní let do Evropy.

12. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přilétáme domů a s dosedajícím letadlem se nám před očima promítnou neskutečné vzpomínky na jeden z nejkrásnějších zájezdů na Kubu. Celí dychtiví a nadšení se tedy vydáme za svými nejbližšími, sdílet to, co jsme prožili. Nikdo nám téměř neuvěří, že máme za sebou tak intenzivní a překrásné okamžiky! 

Kuba all inclusive
<
>
Centrum Havany, CapitolGran Teatro s kubánskou vlajkou v popředíV ulicích Havany Známé Capitolio v Havaně Ulice Havany se svojí kubánskou atmosférou Capitolio, HavanaSymbol KubyPromenáda Malecon - místo setkávání v Havaně Centrum Havany s americkými veterány Ponoříte se do pravé kubánské atmosféryExotický Trinidad na KuběNávštěva Iglesia del Cobre - kostel patronky KubyHavana je pod patronátem UnescoKoloniální Trinidad stojí za návštěvuHrob Fidela CastraKubánská pouliční atmosféraKabaret Tropicana v Havaně je zážitekTradiční hudební nástroj na Kubě Světoznámý kabaret TropicanaPoznáte, jak se žije v kubánském rytmuStará auta ke Kubě patří odjakživaTypické veterány v ulicích Havany Amerických veteránů je plná HavanaProjížďka americkým veteránemKubánci hodně pracují na svých autechŽivot na kubánské vesnici Poznáte veselé kubánkyTemperamentní Kubánka s doutníkem  Průvodce SEN s Kubánkami Zpracování tabáku na Kubě I takové doutníky tu najdeteKubánský temperamentVýhledy na kubánské údolí VinalesTabákové plantáže, KubaSEN na tabákové plantáži na Kubě Dozvíte se o zpracování tabákuZkusíte si umotat doutník?Doutníky jsou typickým produktem KubyOchutnáte místní ovocePravé kubánské mojito Čekají na Vás skvělé drinkyOchutnáte pravé kubánské koktejlyPlavání s delfíny, Kuba Tradiční rybolovKubánský zážitek Čerstvé plody mořeNa Kubě rozhodně uspokojíte své chuťové buňkyUžijete si relax na plážiVychutnáte si pobřeží KubyTěšit se můžete na romantické VaraderoKuba je ideálním místem pro odpočinekBělostné pláže na KuběKuba stojí za poznání i odpočinekZápad slunce na Kubě S výběrem hotelu na Varaderu vám rádi poradímeTěšit se můžete na služby hotelu Paradisus Princesa del MarČeká na Vás pohoda v našem ubytováníSvětoznámé Varadero láká k odpočinkuZ naší nabídky hotelů si jistě vyberetePoslední relax pod palmami a letíme domů
Pláž na Varaderu

Kuba - all inclusive - nezapomenutelná atmosféra a zážitky

Havana - nezapomenutelná atmosféra, zážitky, zejména kubánský latino jazz v klubu Havran a Liska s hudebníkem Valdez - super! Poznávání historie a přípravy rumu, s výbornou ochutnávkou přímo v Havana Clubu- perfektní hudebníci, doutníky, kouzelně barevná žijící Havana zpestřená výborným výkladem průvodkyně Katky Liškové a návštěvou míst, kde běžný turista nevkročí. Barevné ruské lady, okřídlená kola, nepřekonatelný prvomájový průvod zalitý sluncem a kubánskými rytmy.

Milí lidé v Princessa Paradiso na Varaderu s každodenním Ola a úsměvem na tváři, rum, káva a chlazené občerstvení na pláži přímo z kokosových ořechů useknutých před vámi mačetama, krasná pláž, bílý písek, večerní rytmy salsy, mamba, CACIO a merengue a užasný pohyb tanečníků. Třeba zažít, těžké popisovat! Kuba kdykoliv opět :) Nad ostrovem svobody vlají dva nezodpovězené dotazy: Do kdy ještě takhle vesele, svobodně, ale chudě? a Quo vadis Cuba?

Katka a Jan

Čti více
Centrum Havany, Capitol

Kuba - all inclusive - děkuji vám za nevšední zážitek

Vážení,

měl jsem možnost absolvovat zájezd na Kubu. Mohlo se jednat pouze o standardní poznávání byť neobvyklé destinace, ale opak byl pravdou diky přístupu průvodce Ivana Strapka. Detailní informace o prostředi, historii, atd., jsem mohl srovnat s běžným, ale hlavně "syrovym" každodenním životem prostého člověka, tedy toho, který se turistům v této zemi neukazuje. Děkuji vám za nevšední zážitek, ale hlavně Ivanovi, protože pracoval nad rámec svých povinnosti a dokázaj najít všty něco zajimavého navíc. Zdravím a přeji vám mnoho spokojených klientů.

Jan Fanta

Čti více
Gran Teatro s kubánskou vlajkou v popředí

Kuba all inclusive - zájezd jsme si moc užili a budeme na něj dlouho vzpomínat

Vážená CK SEN,
zúčastnili jsme se zájezdu Kuba All Inclusive. Naši skupinu 20 cestovatelů z Čech i Slovenska vedl průvodce Ivan Strápek. Chtěli bychom tímto ocenit a vyzdvihnout jeho přístup, odborné znalosti, komunikativnost a profesionalitu. Zájezd jsme si moc užili a budeme na něj dlouho vzpomínat. Byla to perfektní dovolená i díky našemu skvělému průvodci.

Spokojení klienti Lenka a Jirka Švadlenkovi

Čti více
V ulicích Havany

Kuba - krásné zážitky z dovolené

Dobrý den přeji,

Chtěl bych tímto poděkovat a zároveň pochválit Vašeho kolegu Michala Gaja, který byl naším průvodcem na zájezdu na Kubě. I když měl v první dny výrazně ztíženou práci tím, že musel obsluhovat až 2 autobusy, tak svou práci zvládl perfektně. Encyklopedické znalosti, příjemné vystupování a vždy ochota pomoci-toto všechno výrazně přispělo ke krásnému zážitku z dovolené. Takže ještě jednou děkuji a věřím, že Michal Gaj udělá radost ještě mnoha dalším lidem.

Igor Karlubík

Čti více
Známé Capitolio v Havaně

Kuba all inclusive - rádi bychom touto cestou poděkovali

Vážení,
teprve nyní jsme snad dostatečně vstřebali zážitky z naší cesty na Kubu. Chtěli bychom vyjádřit hluboké ocenění našeho průvodce pana Ivana Strápka. Za uplynulé roky jsme absolvovali mnoho zájezdů - jak s pouhými "reprezentanty" cestovních kanceláří, tak i s "průvodci". Přístup k "cestovatelům", jeho znalosti, objektivita v poskytovaných informacích na nás udělala nesmírný dojem. Rádi bychom mu touto cestou poděkovali. A především bychom vám chtěli dát radu - snažte se si takto kvalitního člověka co nejdéle udržet ve svém týmu - nesporně se podílí na růstu vaší společnosti!

Krista a Pavel Kábrtovi

Čti více

Nespoustaná Havana

Představte si Paříž začátkem 20. století. Rušný život, velke bulváry, staví se honosně, bouřlivé večírky. Tak to by bylo Buenos Aires dnes. A kdyby se Havana opravila, tak by byla silnou konkurencí Buenos Aires. Ale Havanská krása spočívá právě v jejím stavu. Právě zde je cítit plynutí času a zároveň, jak se čas zastavil.  Elektrizující atmosféra pulzující metropole. Vydejte se kamkoliv, Havana je neskutečně živé město. Snídani si dáváme se slanou příchutí Atlantiku. Příjemná kávička v hotelu, kde ji po probdělých nocích popíjel i samotný Al Capone. Hotel Nacional je dodnes impozantní budovou s krásným výhledem na Malecon .. A co byste řekli na rybku a la Hemingway jako pozdní oběd? Pak už se touláme uličkami staré Havany. Každá z nich popisuje milion historek dávných dob. Po poobědní siestě to vše teprve začíná. Odkud pocházejí celosvětově známé koktejly? Kde a jak je pili světové celebrity? Víme pikošky :) Západ slunce na Maleconu. Působivé divadlo a pak to roztáčíme! Kubánci s oblibou říkají: noc je mladá! Tropicana, Buena Vista social club, Casa de la Musica. I zarytým netanečníkům se budou kroutit boky!
 

Čti více

Rušný život v Trinidadu

Nejbarevnější, nejkoloniálnější ... nej.. Trinidad má mnoho přívlastků. Cupitáme po zvlněných uličkách města. Kamení na jejich stavbu sem bylo přivezené ze všech koutů světa. Trinidad byla klasická zástavka obchodních lodí do Evropy. A když vezli lehké zboží, jakým mohla být například vanilka z Mexika, potřebovaly být lodě  dovyvažované kameny. Na Kubě ještě nabraly například cukr, a tak se kameny z lodi vyhodily. Když už v přístavu překážely, začali je používat na stavbu silnic ve městě. V potu otroků, protože Trinidad bylo i hlavním městem obchodu s otroky, se vybudovaly městské komunikace. Dodnes zůstaly víceméně v původním stavu. Je úžasné šlapat po takovém kousku historie. Trinidad však žije rušným životem. Na hlavním náměstí se na těchto kamenech každý večer rozloží kapela a salsa se tančí až do ranních hodin. Ladná těla Kubánců se točí, jakoby od narození znali kroky. Každý chce umět tancovat jako oni. Zkoušíme to i my. Úžasné  na tom je, že každý si užívá svůj časoprostor. A po pár koktejlech  se už všichni cítíme jako králové parketu. 

Čti více

Kubánský rum na pláži

Naš chodidla v jemném písku lechtají drobná zrníčka. Ráno je ještě pláž příjemně chladivá, ale na oběd se vypeče do křupava. Ve sklenici pár kostek ledu a postupně tající mok, co má sílu má jako skála. Je to vyvážená kombinace dokonalého splynutí. Je v něm cítit sílu slunce, vánek v údolích s cukrovou třtinou a poctivou práci. Nelze mu odolat. Chuťové pohárky na jazyku šílí. Třeba jim to dopřát, protože kubánský rum je prostě metafora dokonalého relaxu. Vše s mírou, ale ochutnat třeba. 

Čti více

Kuba, Camaguey

Když bylo založeno město Puerto Príncipe, bylo častokrát přepadávané piráty, a tak se Španělé rozhodli celé město přenést a založit nanovo. Tak vzniklo Camaguey. Španělé však byli originální a prozíraví a nové město založili jako labyrint. Když náhodou do něj piráti vstoupí, aby se z něj jen tak lehce nevymotali. My se také nechceme ztratit a tak bereme rikši. Camaguey je i městem kol. Naši rikšáci makají řádně. Pot jim stéká po zádech. Děláme virtuální závody. Rikši sotva vybírají zatáčky, brzdy skřípou, rikšáci do sebe vrážejí, ale vždy jen tak na milimetřík. Vzdálenosti mají vypočítané dokonale. Pískají si a křičí o překážkách na cestě. Cítím se jako závodník formule 1. Někteří mají malou autobaterku vmontovanou pod podvozek své káry a z ní hučí kubánské hity. Z každé cyklorikše hraje jiný výběr. Nechápu, jak se vůbec dokáží navzájem slyšet, ale tady to je naprosto přirozené. Na každém náměstí přibrzdí a poté se opět začínají závodit.

Čti více

Havana – jízda veterány

Toto ráno  je něčím výjimečné. Jako kdybychom se vrátili do minulosti. Ne příliš daleko, ale do čašů, kdy se tyto fára běžně proháněly po horkých ulicích Havany. Modrý Chevrolet Bel Air anebo bílý Ford 55? Tyto krásné veterány nás odvážejí na panoramatickou cestu do minulosti. Originální motor vydává svůj hrubý hlas a vítr nám fouká do vlasů.  Je neuvěřitelné, jak mohou tyto auta fungovat i po 60 letech. Kdybych v něm právě neseděl, asi bych neuvěřil. Svézt se americkým veteránem byl vždy můj sen, nyní si ho plním a je to neuvěřitelný zážitek. 

Čti více
Kuba, Havana

Havana

hlavní město Kuby Havana přezdívané jako Paříž Karibiku. Zároveň patří k největším městem této země. Nachází se pouze 160 km jižně od floridského Key Westu. Město je na seznamu světových památek UNESCO. Spisovatel Ernest Hemingway strávil v Havaně s přestávkami 20 let svého života. Po roce 1961 se situace změnila; poté co přišel k moci Fidel Castro a Kuba získala pomoc od SSSR se začaly rychle budovat moderní stavby. Ekonomická krize v 80. a 90. letech, zapříčiněná rozpadem SSSR, hlavního hospodářského partnera Kuby, vedla k zhoršení stavu všech budov, jak nových, tak i historicky chráněných.

Čti více
Trinidad - Kuba

Trinidad

Koloniální město Trinidad založil v roce 1514 španělský conquistador Diego Velázquez de Cuéllar, což z něj činí jedno z nejstarších kubánských měst. Do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1988 bylo město zapsáno pro svoji koloniální architekturu. V okolí města se rozkládaly rozlehlé plantáže cukrové třtiny, které přinášely městu bohatství. Právě díky kapitálu z obchodu s třtinovým cukrem je Trinidad jedním z nejvýstavnějších historických měst na ostrově.

Čti více
Těšit se můžete na krásné výhledy

Údolí Viñales

Západně od Havany máte možnost ocitnout se ve světě, který připomíná zelenou přírodu jihovýchodní Asie. Zde se žije tradiční život, kubánský zelený venkov, kde se pěstuje cukrová třtina, tabák, šťavnaté ovoce, banány, ananasy. Údolí, které je zapsáno na seznam UNESCO, je nutně povinnou zastávkou, pokud jste na návštěvě v Havaně a chcete vidět ještě něco víc. Půda, která poskytuje obživu jejím obyvatelům, je červené barvy, protože obsahuje dostatek železa. Oře se tradičním způsobem, kde buvoli táhnou povoz a rolníci manuálně dřou, aby vyprodukovali ty nejlepší tabákové listy. Navštívit dům rolníka, prohlédnout si sušárny tabáku a způsob, jak se válejí doutníky (skutečně na kyprých stehnech kubánských žen?) bez toho se z Kuby snad ani nedá odletět pryč. Krásný kus země. Viděli jste epizodu Případy Majora Zemana – Rukojmí z Bella Vista? V SEN skupince víme, kde natáčeli.

Čti více
letovisko Varadero, Kuba

Varadero

Jedno z největších kubánských letovisek Varadero, rozprostírající se na poloostrově nedaleko hlavního města Havany. Nachází se v provincii Matanzas. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky.

Čti více
Ochutnáte pravé kubánské koktejly

Bar El Floridita Havana

V ranných 30. letech 20. století zde pracoval Katalánec Constantino Vert jako barman a později majitel, který představil místní společnosti úžasný drink Frozen Daiquiri. Oblíbil si ho spisovatel Ernest Hemingway, který měl tento bar doslova na skok nejen z hotelu Ambos Mundos, kde bydlel v letech 1932-1939, ale zavítal sem i ze své vilky Finca Vigía na okraji Havany. Jeho takzvané Hemingway daiquiri nebo "Papa doble" se připravoval s dvojitou dávkou rumu a bez cukru. A oblíbili jsme si ho i s našimi SEN klienty. Když sem zavítáme, vždy nám přidají nějakou tu kapku rumu navíc. El Floriditu rozhodně nevynechejte. A odtud to máte na skok do zchátralých uliček La Habana Vieja, staré Havany. Při procházení uličkami si uvědomíte, že Havana je jedno z nejkrásnějších měst na světě, i bez těch desítek milionů, které by se jí sešli na ty opravy.

Čti více

Poloostrov Zapata - Zátoku sviní

Toto je důležité místo z hlediska historie Kuby. Pamatujete si na Zátoku sviní? Přesně tady je to místo, kde se chtěli Američané vylodit, ale nevyšlo jim to. A proč ten název? Má něco společného s Američany? Ne, nemá! Je to historický název území a pravděpodobně vznikl tím, že když se tu Španělé vylodili, tak tu uviděli malé živočichy, podobné prasatům a od té doby se toto místo tak nazývá. Kromě historie, Zátoka sviní má snad nejkrásnější barvu moře, jakou na Kubě uvidíte. Je to přesně ta azurová modrá, o které sníte, když si představíte Karibik. A navštívíme tu i nejhlubší cenote Kuby. Přesně to cenote, kterým je tak známý Yukatánský poloostrov v Mexiku. Tato oblast je zároveň i místo, kde se vyskytuje krokodýl kubánský a endemit, který je nejnebezpečnější tvor na Kubě. Dorůstá délky 2,5 - 3,5 metru. Člověk však není v ohrožení, jeho životní prostředí je přírodními hranicemi oddělené a Sen průvodce ví, kde se můžeme bez starostí vykoupat.

Čti více

Cienfuegos

Relativně nové město založené až na počátku 19. století, kde je viditelný silný francouzský vliv. Má různé přezdívky – Zázrak socialismu, Perla jihu či Kubánské New Orleans. Dnes to je město s úžasnou přímořskou karibskou atmosférou. Je tu jaksi čistěji než v Havaně, a i v obchodech se zdá být více zboží. Kavárničky, galerie, malíři a když to trochu přeženeme, můžeme říci, že to je takové kubánské Nice. Zároveň to je výchozí místo do Karibiku. V přístavu kotví velké jachty, které se plaví po celém okolí, ostrovy Cayo Largo, Kajmani, a jiné. Nezapomeňme na krásný palác Palacio de Valle v neomudéjarském stylu, který se do koloritu města ani nehodí, ale o to více je zajímavý, a Vy máte na pár sekund pocit, že jste se ocitli ve španělské Andalusii. Cienfuegos, to je už jiný příběh než příběh Havany. V těchto oblastech se udála velká revoluce otroků v koloniích na konci 18. století.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací