Rybáři na dřevěných kůlech jsou symbolem Srí Lanky

Srí Lanka - pro aktivní rodinu (Family)

Ostrov ve tvaru slzy plovoucí v Indickém oceánu připomíná rajskou botanickou zahradu. Poznáte nejrůznější druhy ovoce a zjistíte, jak roste většina koření, které znáte. Prastaré buddhistické památky, mniši a sloni vás budou provázet na každém kroku. Odhalíte tajemství pravého cejlonského čaje a ochutnáte tradiční kuchyni domorodců. Vyškrábete se na osmý div světa - vysokou skálu s palácem trčící z hustého lesa a odpočinete si ve stínu palem na krásné pláži.

  • výstup na Sigiriya - strmou 183 metrovou skálu trčící z lesa
  • jízda na slonech a prohlídka města na kole
  • koupání a krmení slůňat v sloním sirotčinci
  • pravý cejlonský čaj a posvátný Buddhův zub
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

SLEVY: Pro vaše děti nabízíme v rámci statě Rodinná dobrodružství speciální slevy v závislosti na jejich věku, počtu dětí v rodině a typu ubytování (samostatný pokoj/rodinný pokoj/přistýlka).
Sleva na konkrétní termín zájezdu vám bude zaslána v kalkulaci.

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, polopenzi během poznávacího programu, 4 x ubytování v 3* hotelu Mermaid/Tangerine na pláží s all inclusive, dopravu klimatizovaným autobusem, SEN průvodce (2. – 6. den), letištní transfery na Srí Lance, vstupné do památek a atrakcí, pojištění proti insolventnostiPro děti navíc: balíček pravého cejlonského čaje

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety

1. den:

Odlet na Srí Lanku.

2. den:

Přílet do COLOMBA, hlavního města ostrova. Ostrov přezdívaný "Perla Indického oceánu" a vaši průvodci vás očekávají. Úslužnějšího řidiče jste ještě neviděli. Nakládá vaše kufry a zdraví vás "AHOJ". Vy odpovídáte s úklonou a sepjatýma rukama "ayubówan". Vyrážíme, všechno je zde úplně jiné a magické. Obdivujete okolí a průvodce Vám vypráví pohádky pro děti i dospělé. O králi Rávanovi, princezně Site, odvážném Rámovi a udatný opičím králi Hanumanovi. Tyto příběhy se odehrály někdy před 4500 lety, ale Srí Lanka se od té doby příliš nezměnila. Stále je krásná, doslova božská a je velká pravděpodobnost, že dnes živé opice i uvidíme. Transfer přes svěží přírodu tropů do nejstaršího hlavního města. ANURADHAPURA (UNESCO): založena v 4. století před n. l. byla během 1400 let hlavním městem Sinhálska, rozlohou velká jako dnešní Paříž. Skořicové, ananasové plantáže, sytě zelená rýžová pole. Nejlepší banány ambulla budete zapíjet kokosovým arakem. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrů je nejkrásnější pagoda země, bílá, majestátní a nádherná. Projdeme se pod korunou Sri Maha Bodhiya, nejposvátnějšího stromu buddhismu, který pochází z původního stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení.

3. den:

Pravý Cejlon, který zde již za pár let nebude. Usměvaví domorodci ve svých vesnicích mimo klasické turistické trasy. Nasedneme na Srí Lanský taxík - dřevěné káry tažené vodními buvoly nás přivezou až k jezeru plnému lotosových květů. Budeme se plavit na domorodých lodičkách křížem až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Jak pěstují domorodci rýži, kokos, betel a jak připravují lokální čaj? Domečky z proutí, hliněná pec na dřevo, na oblečení sarong a sárí. Klid, pokora a jednoduchý šťastný život v ráji. Jak zde mohou mít tak čisto? Domorodý oběd podávaný na banánovém listu je neuvěřitelně chutný. Toto zažil málokdo. Užíváme si pohostinnost místních obyvatel. Kundu gate dumi kun. Co takhle zajezdit si na slonovi? Budete mít možnost. Odpoledne navštívíme skalní chrámy v DAMBULLA (UNESCO): buddhistické sochy a impresivní fresky, komplex pěti jeskyní Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjevy z pekla, velký zlatý buddha a škytající opice na mangovníku.

4. den:

SIGIRIYA: osmý div světa, opevněný palác krále Kasyapu na 183 metrů vysoké skále, součást světového dědictví UNESCO. Vystoupáme až nahoru a budeme se těšit neuvěřitelným výhledem. Jedna z nejkrásnějších scenerií, jaké jste kdy viděli. POLONNARUWA (UNESCO) byla druhým hlavním městem Cejlonu a my si ji užijeme na kolech. Autobus jede vedle nás pro ty, kteří nechtějí jet na kole. Většinou se jede po rovině, či mírně dolů. Zavlažovací systémy na rozloze 2400 hektarů, postavené slavným králem Parakrambahu, ruiny královské komnaty, citadela, lotosové koupele, komplex Gal Vihara s kolosálním ztvárněním Buddhy na granitovém kameni, nejzachovalejší nezrekonstruovaná dagoba na Srí Lance.

5. den:

KANDY (UNESCO): královské horské město a centrum sinhálského kultury. Daladamaligawa, chrám Buddhova zubu, který je nejposvátnějším místem Srí Lanky, místo víry a hrdosti. Projdeme se zahradou a ukážeme si, jak roste hřebíček, kurkuma nebo kardamon a všechny ingredience, ze kterých se vyrábí to nejlepší kari. Ale i jiné rostlinky od A po Z, které máte doma ve svých kořenkách. Večer si můžete vychutnat známý sinhálský tanec či ájurvédskou masáž.

6. den:

Věnujeme se nejvzácnější komoditě z ostrova zvaného Cejlon. Čajové plantáže, na kterých se pěstuje originální cejlonský čaj, čajová fabrika, malebné scenerie čajové země, vodopády, horské masivy a všudypřítomná vůně čaje. Sloní sirotčinec v PINNAWALA na březích řeky Maoya bude na konci našeho poznávacího okruhu největším zážitkem. 70 rozkošných slůňat, které si spolu hrají a dovádějí. Krmení, koupání. Přesuneme se na jih ostrova, kde je jedna z nejlepších pláží. Ubytování na pobřeží Indického oceánu ve výborném 3* all inclusive hotelu. Dlouhá písečná pláž Kalutara v barvě mandlových makronek je rovně před vaším hotelem. Pokoje jsou navrženy v klasickém sinhálském stylu s nábytkem z teakového dřeva a standardním vybavením včetně klimatizace. Součástí hotelu je tropická zahrada s kokosovými palmami a dva bazény. Stravování all inclusive zahrnuje plnou penzi, místní alko a nealko nápoje a odpolední občerstvení.

7. den:

Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu?

8. den:

Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu?

9. den:

Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu?

10. den:

Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu? Večer transfer na letiště a odlet domů.

11. den:

Přílet domů.

Srí Lanka - pro aktivní rodinu
<
>
Tradiční dopravní prostředek - povoz tažený volySloní sirotčinec na březích řeky Maoya Mniši při modlitbě u skalního chrámu Buddhy, Gal ViharaZdejší čajové plantáže jsou pastvou pro očiBuddhistický mnich v tradičním oranžovém rouchuSigiriya, opevněný palác krále KasyapuTamilská sběračka vám ukáže, jak se sbírají čajové lístkyBuddha na granitovém kameni, PolonnaruwaRelax na plážích Indického oceánuNasbíráte si svůj vlastní čajSetkání s místními obyvateli vás obohatí

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám předběžný zájem o nejvyšší slevy roku na zájezdy plné zážitků do exotiky


Sametová revoluce bude slavit své 30. výročí a CK SEN se rozhodla při této výjimečné události svým klientům nabídnout astronomické slevy na zájezdy v roce 2020.
Nechte se překvapit, bude to pecka! Počet míst na zájezdy je striktně limitován.

Akce začíná 16.9. a končí 30.9., pár dní před akcí se Vám ozveme, stačí zadat Váš e-mail:

ODESLAT
Povinné pole
First minute s nejvyšší slevou!