Noční procházka New Yorkem
sleva first minute až 24%

New York, Washington D.C. a Miami komfortněji

Vydejte se za velkou louži a objevte Nový svět! Máme pro Vás velmi příjemnou cestu, na které uspokojíte rozum i srdce. V Miami se můžete vyřádit na Miami beach nebo vyběhnout na skvělé nákupy. New York vás uhrane svou rychlostí a monumentálností a Washington vás překvapí o poznání větším klidem a příjemnou atmosférou. vše v doprovodu českého SEN průvodce.

  • New York, Washington D.C. a Miami na jedné cestě
  • exkluzivní gurmánské zážitky ve vybraných restauracích
  • jiný pohled na americkou kulturu
  • vyrovnaný mix kultury, přírody, zábavy a památek
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, přelet Washington-Miami v economy class, 8x ubytování v pokojích pro dvě osoby v hotelech střední třídy, dopravu podle programu, letištní transfery v USA (kromě cesty z letiště na hotel po příletu do New Yorku), výlet v Everglades, všechny silniční poplatky, průvodce CK SEN po 7. den zájezdu, asistenční služby CK SEN, nejlepší pojištění proti insolvenci, šťastnou visačku na zavazadla. 

Cena nezahrnuje:

letištní poplatky, cestu taxíkem z letiště na hotel v NY, ostatní vstupné do památek a atrakcí, kapesné, vyřízení ESTA do USA (754,- Kč), stravu, fakultativní výlety, lístky na metro, resort fee v hotelech (cca od 4 do 55 USD/1 pokoj/1noc ), vratný depozit za pokoje, zavazadla na vnitrostátních letech v USA/ Kanadě a letech do Karibiku.

Ubytování:

New York – Holiday Inn New York City - Wall Street***, 3 noci
 
Washington D.C. – Beacon Hotel & Corporate quaters***, 2 noci
 
Miami – Best Western Atlantic beach***, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Občanům SR i ČR, kteří k 1. březnu 2011 pobývali v Iráku, Íránu, Jemenu, Libyi, Somálsku Sýrii nebo Súdánu, respektive po 1. březnu 2011 navštívili Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii bude autorizace ESTA zamítnuta.

Také občanům ČR i SR, kteří navštívili Kubu v období od 12.1. 2021 až dodnes bude platná cestovní autorizace (ESTA) rovněž zamítnuta a musí si požádat o vízum na ambasádě USA v Praze/Bratislavě.

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Přelet přes velkou louži

NEW YORK

Odlet z Evropy a přílet do New Yorku: čeká vás pohodlný let renomovanými společnostmi. Chcete více? Vyzkoušejte tentokrát business class. Hned po příletu se stanete součástí živého tepajícího organismu. Jsme ve městě, které nikdy nespí. NEW YORK, NEW YORK!


2. den: Velké jablko

NEW YORK

Dnes nás čeká prohlídka Manhattanu. Jelikož každý má šanci vybrat si hotel, který se mu nejvíce zamlouvá, posbíráme se z hotelů a prohlídku odstartujeme na dolním Manhattanu. Vyzkoušejte naše prémiové hotely přímo na Times Square! Z Battery paku si užijeme pohled na Ellis Island a na Sochu svobody. Kolem nejstaršího parčíku v New Yorku a sochy útočícího býka se projdeme k pravděpodobně nejbohatšímu kostelíku na světě: kostelu Trinity. Samozřejmě se podíváme i na památník 9/11: místo, kde stála Dvojčata Světového obchodního centra.

Pak už nás čeká procházka po Wall Street. Právě se nacházíte na pěkně divokém místě, které se mnohokrát stalo předlohou k filmu. Dlouhá ulice nás zavede až k East River, odkud si užijeme známý výhled na Brooklynský most.

Z dolního Manhattanu se poté přesuneme na horní, kde nás čeká slavný a rozložitý Central Park s chronicky známými místy: Dakota Building, Strawberry Fields, Trumpovo kluziště i hotel Plaza. To všechno tu najdete. U slavného hotelu Plaza začíná známá nákupní zóna Pátá Avenue. Na Páté je nádherně a bohatě vyzdobený kostel sv. Patrika a naproti pak Rockefellerovo centrum. Den stále ještě nekončí a my máme co prozkoumávat.

3. den: Jogging v Central Parku nebo plavba kolem Manhattanu

NEW YORK

Abychom toto tepající město poznali také z jiného pohledu, můžeme si Manhattan prohlédnout z vody. Plavba nás vezme po řece Hudson až k Soše svobody a kolem dolního Manhattanu do East River, poté pod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg až k centrále OSN. Budete tak mít šanci poznat a vyfotit si město z úplně jiného úhlu. Po této plavbě, která vám zabere asi dvě hodiny, pak máte ještě fůru času pro svůj další program ve městě. New York vám nabídne nespočet možností a vám nezbyde nic jiného, než si přiznat, že za jednu několikadenní návštěvu všechno zkrátka nestihnete. Jedno je však jisté: toto město si zamilujete, stejně jako drtivá většina z jeho 65 milionů návštěvníků, kteří sem každoročně míří.

Plavbu kolem Manhattanu najdete mezi fakultativními výlety. Pokud na ni nepůjdete, máte možnost strávit den v NEW YORKU přesně podle vašeho gusta: ať už to budou nákupy, muzea a galerie, nebo třeba relax v Central Parku. Průvodce CK SEN vám velmi rád poradí.

4. den: Město plné památníků

NEW YORK – WASHINGTON

Loučíme se s New Yorkem a čeká nás hlavní město USA, velmi příjemná metropole Washington DC. Hlavní město USA bylo vytvořeno uměle na darovaných pozemcích Virginie a Marylandu. Nejprve zde vyrostly dvě nejdůležitější budovy - Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 byl Washington plně funkční a hlavním městem neustále rostoucích Spojených států zůstal až do dnešních dní. Podoba města byla naplánována už v 19. století a rozestavění budov se víceméně dodrželo. Na velkém prostranství tak najdete známé památníky, muzea a jiné budovy důležité pro chod země.

5. den: Nejpříjemnější město USA a centrum moci

WASHINGTON

Projedeme si celý National Mall od Bílého domu, kolem Lincolnova památníku, přes muzeum letectva a vesmíru až po Capitol. Prohlídku zakončíme u Fordova divadla, kde byl postřelen Abraham Lincoln. Kromě National Mall se zde nachází také slavný hřbitov Arlington, kde byl pohřben JFK s celou svou rodinou. Jen nedaleko pak stojí Pentagon, chronicky známá budova ministerstva obrany USA. Město vás překvapí svou pěknou úpravou, panuje zde pohoda a po uspěchaném a přeplněném New Yorku působí návštěva Washingtonu jako balzám na duši.

6. den: Město bohatých a slavných

MIAMI – EVERGLADES

Na křídlech amerického snu se přeneseme až na teploučkou Floridu, kde není od pobřeží žádné město vzdáleno více než 120 kilometrů. Navštívíme zde Národní park Everglades, který se nachází v rozsáhlých bažinách a z velké části je pokrytý mokřady se svou typickou faunou a flórou. Zážitkem pro nás určitě bude rychlá jízda na tzv. airboats, neboli vznášedlech, které se mělkými bažinami pohybují i rychlostí 70 kilometrů v hodině. Everglades proslavili především aligátoři, které, budeme-li mít štěstí, uvidíme ve svém přirozeném prostředí. Povíme si o rozdílech mezi aligátory a krokodýly a k večeru už nás čeká volný program v Miami.

7. den: Miami Beach

MIAMI

Město, kde se zrodil krém na opalování a kde zároveň sídlí i jeden z největších amerických lyžařských svazů. My si určitě prohlédneme historickou Art Deco čtvrť, která se pyšní největší kolekcí budov postavených v tomto architektonickém stylu, jež po získání titulu "národní kulturní a architektonická památka" nesmí podléhat změnám designu. Jednu z vil na Ocean Drive vlastnil také slavný módní návrhář Gianni Versace.

Zažijeme i zajímavé a světoznámé Wynwood Walls: outdoorovou galerii streetartového umění, kde najdete old school styly i inovátory. Každý rok se zde setkávají umělci z celého světa.

Downtown vás okouzlí moderními mrakodrapy a hispánskou atmosférou. Zastavíme se na nejlepší kubánskou kávu ve městě v části Little Havana a lákat nás budou také restaurace a puby, že kterých se ozývá kubánská hudba. Tanečníci, vůně pravých doutníků a pravá atmosféra čišící z obyvatel, kteří v minulosti přišli z Kuby a s sebou přinesli i svou kulturu. Čeká nás tu půldenní prohlídka a následně volný program, kdy si můžete užít například procházku po pláži s bílým pískem plné pestrobarevných věží pro plavčíky. Relaxujte na pláži. Na legendárním Ocean Drive můžete ochutnat nejpopulárnější koktejl: osvěžujícího Bulldoga. Do obrovské sklenice plné Margarity vám ponoří mexickou Coronu.

8. den: Miami Beach

MIAMI

Budete relaxovat na pláži, nebo se vydáte objevovat krásy poloostrova Key Biscayne, na kterém kdysi fungovala zoo? Dnes už je zrušená a část zvířat zde zůstala žít ve volné přírodě. Po celém poloostrově tak narazíte na různé druhy ptáků a ještěrů. Uvidíte pávy a možná i mývala, hrabajícího se v odpadkových koších.

Na legendární Ocean Drive pak můžete relaxovat, lovit nejkrásnější snímky pestrobarevných plavčických věží na bílém písku, nebo popíjet populárního Bulldoga. Nebo vyrazíte na skvělé nákupy do Sawgrass Mills v Sunrise?

9. den: Je čas na rozloučenou

MIAMI – DOMOV

Rozloučíme se s Miami, čeká nás transfer na letiště a odlet domů.

10. den: Vítejte doma!

DOMOV

Přílet.

New York, Washington D.C. a Miami
<
>
Socha Svobody, New YorkLegendární Brooklyn Bridge v New YorkuZ Kanady do USAPohled z ptačí perspektivy na New YorkTypický obrázek New Yorku se žlutými taxíkyI zde může panovat městská pohoda a klidPohled na New York s Central parkemNa skok za velkou loužiUkážeme vám ty nejznámější stavby New YorkuNa cestě po USA s CK SENDočkáte se i adrenalinových zážitkůNoční život na ManhattanuNew York - Times Square, pupek světaNeworský ManhattanSymbol USAProjdete se po Brooklynském mostěPlavba loďkou přímo pod NiagaryMěsto, které zná každýMěsto, které nikdy nespíUvidíme metropole východního pobřeží USADovolená na americkém kontinentuNoční pohled na CapitolWashington DC - US Capitol - asi nejdůležitější budova Spojených státůDůkladná prohlídka Washingtonu se SEN průvodcem Nejvýznamnější budovy USAPo stopách americké historieTěšit se můžete i na gastronomické zážitky Lahůdky po náročném dniVečer si projdeme downtown i legendární plážeNa vznášedlech po močálech v EvergladesAligátoři jsou nejslavnějšími obyvately celého EvergladesHonba za aligátory v Evergladesá Florida a slavná Miami beachSlavné budky záchranářů na Miami BeachNenecháme si ujít slavné plážeMiami Beach - stále na vás dáváme pozor

USA - demokracie po americku

Těsně před obědovou přestávku se zastavujeme u Bílého domu v hlavním městě USA – Washingtoně DC, a v tu chvíli slyšíme hrát velmi hlasitou popovou muziku. Vidíme skupinku asi sedmi lidí, jak tancují a drží nějaké tabule. Mezitím, jak se klienti fotí se zadní stranou bílého domu, se snažím vydedukovat, o co tu jde. ,,Čau, jak se máš?“ Jsme studenti amerických středních škol a tady děláme 24 hodinový non-stop protest po dobu 22 dní, abychom upozornili a připomenuli Kongresu, že mají hlasovat za DREAM Act.“ Volně bychom mohli DREAM ACT přeložit jako ,,snový zákon“, ale DREAM představuje akronym pro: Develepment, Relief, Education for Alien Minors – DREAM. Česky – rozvoj, právní pomoc, vzdělání pro nezdokumentovanou mládež. Ve zkratce jde o to, že děti nezdokumentovaných (nelegálních) migrantů mají dostat šanci na přechodný pobyt a nejdříve, po splnění dalších podmínek mohou dostat trvalý pobyt, což jim právě pomůže, při dosahování potřebného vzdělání. Tento právní předpis poprvé začal platit v srpnu 2001 a každých několik let, ho musejí změnit. A teď je právě ten čas, kdy by jej měli opět otevřít a znovu schválit. ALE... Někteří republikáni se rozhodli, že budou tento zákon ignorovat. A co se rozhodne udělat americká mládež, tzv. Millenial? (millenial - generace obyvatel narozených v 90tých letech a 00 tych letech nového století. Vytvoří na Facebooku živý přenos, tzv. Live stream a dělají ze sebe reportéry. Přinášejí svým podporovatelem aktuální on-line informace přímo z Bílého Domu. Nejvíce mě zaujala organizace. Studenti se mění po 6ti hodinách, ve skupinkách 4 - 6 lidí, přičemž jsou tam non-stop. Hudba hraje tišeji i v noci a živé vysílání jede pořád. Ptal jsem se, zda potřebují nějaké zvláštní povolení pro takový protest a zda vůbec je taková forma protestu před Bílým domem legální. Bylo mi řečeno, že povolení potřebovali, ale nebylo to nic náročného, aby jej získali. Tady můžeme vidět, že občanská společnost je tu o mnoho více vyvinutá jako u nás a mladí lidé se zajímají o dění kolem sebe a není jim to jedno! Kolemjdoucí zastavovali, ptali se, o co jde atd. Obávám se, jak by to dopadlo u nás ... : ) Mě nezbylo nic jiného, než jim popřát hodně štěstí a optimizmu. Doufám, že zákon projde a jejich kamarádi a rodinní příslušníci budou moci i nadále legálně zůstat v USA. Jinak, věděli jste o tom, že americké občanství můžete získat i bez toho, aby jste uměli anglicky? Podmínky jsou dvě: musíte mít nad 55 let – minimálně 15 let být na území USA. Celkem zajímavé, co myslíte? 

Čti více

Nakupování v NYC

Dá se říct, že New York má vlastní náboženství - nakupování. Byla jsem uchvácená tím množstvím a hlavně rozmanitostí nákupních center a obchůdků, které na ulicích jsou. Socha Svobody, muzikál na Broadwayi, Empire Stade Building, to jsou všechno budovy a místa, na která si člověk hned vzpomene, když někdo vysloví New York. Například Macy ́s. Tato budova má jedenáct pater a sídlí na Herald Square. Je to největší obchodní dům v New Yorku a koupíte tam absolutně všechno jako například kuchyňské nádobí, oblečení i kosmetiku. A co víc, jedná se o značkové zboží za velmi přívětivé ceny. Další klasikou, kterou jsem si nemohla nechat ujít, je outlet Century 21. Ráj pro shopaholiky. Vše o 70% levnější než v klasických buticích. Vzhledem k mé nakupovací nemoci stíhám také Soho. Naštěstí se nachází na Manhattanu, takže je to kousíček od památek i kavárniček a restaurací. Soho jsou spíše malinké obchůdky ale je jich tolik, že Vám stejně zaberou celý den.

Na druhý den jsem se rozhodla, že moje peněženka utrpěla už dost velkou ránu a tak jí dám větší oddech. Rozhodla jsem se projít si 5th Avenue. Slůvky ,,ach“ ,,páni“ ,,wow“ a podobných, jsem opravdu nešetřila. Všude kolem se na Vás smějí značky jako Louis Vuitton, Gucci, Versace atp. Už vůbec nemluvím o úseku mezi 34. a 59. ulicí, což je nejdražší obchodní zóna na světě. New York se spolu s Londýnem, Milánem a Paříží radí mezi centra světové módy. Stačí si jen sednout ke kávě na ulici a kochat se stylem Newyorčanů a Newyorčanek a jejich outfity, které nikde jinde neuvidíte. Prostě nádhera! 

Čti více

Symbol svobody a Ameriky

Při zmínce USA nebo New Yorku se mnohým z nás vybavila hlavně 46 metrů vysoká Socha Svobody, na kterou jsme se také těšili. Francouzský dar pro USA v roce 1886 není jen symbolem svobody a vzájemné pomoci a spolupráce těchto dvou zemí. Za Sochou Svobody jsme se vydali na ostrov Liberty Island trajektem. Hned vedle leží rovněž důležitý ostrov Ellis Island. Tento ostrov představoval vstupní bránu pro všechny imigranty přicházejících do USA na přelomu 19. a 20. století. Mezi nimi i téměř půl milionu Čechů a Slováků, kteří se vydali za vidinou lepšího života. Přestože jsme měli během našeho zájezdu dostatek času i pro tento program, počet návštěvníků je limitován, a lístky je lepší koupit předem. Návštěva obou ostrovů a jejich muzeí je v podstatě zdarma. Platí se jen za trajekt, který jede z jihu Manhattanu na Liberty Island, druhá zastávka je Ellis Island, a zpět na Manhattan. Přijíždí pravidelně ve 20-30 minutových intervalech, a tedy zda jsme vystoupili později i na Ellis Islandu je jen na vás. Pokud máte čas, určitě to doporučujeme. Lístek na trajekt je ideální koupit přes internet. Stojí 18 $ a lze si vybrat konkrétní den a hodinu. Přestože trajekt jezdí pravidelně jako kyvadlová doprava, a zpět je možné nastoupit na kterýkoliv, lístky jsou během největší sezóny často dávno vyprodané. Denně se dostane na ostrov se Sochou Svobody 20 000 návštěvníků. POZOR, nezahrnuje to automaticky přístup do vnitřku Sochy Svobody nebo do jejího podstavce. Při koupi lístků je dobré promyslet si, co přesně chce návštěvník vidět. Lístek do podstavce (včetně trajektu) stojí 19,25 $ a až úplně do koruny jen o pár dolarů víc. Rozdíl v ceně je zanedbatelný, což však může překazit plány je počet dostupných lístků. Do podstavce se denně dostane 4 000 lidí, do koruny už jen 500. Proto je potřeba si tuto návštěvu promyslet co nejdříve. Během letní sezóny jsou tyto možnosti vyprodány i 3 měsíce předem! Výstup do koruny také vyžaduje trochu fyzických schopností. Není tam vybudován výtah, a pro výhled musíte zvládnout 162 úzkých schodů. I kdybyste se přece jen do koruny nedostali, ostrov, výhled na Manhattan a blízký pohled na Sochu Svobody stojí za to.

Čti více

Blázinec jménem New York

New York, The City, Gotham city, Big Apple… New York známe pod hodně názvy. Je to město měst, šílené, páchnoucí, krásné, magické, rušné, otravné, fascinující… Je zde vše, jsou tu všichni a i když sem chodíte pravidelně, tak vás tu každé dva týdny překvapí něco nového. Budova, která zde byla před dvěma týdny? Pryč! Památník, který byl před měsícem v Battery parku? Pryč! Místo, kde byla před dvěma týdny jáma, jsou najednou vykopány základy a jde se stavět nová budova… Na místě, kde byla před týdny teprve díra a před 3 měsíci budova… New York nezná pomalé tempo. Všechno a všichni v New Yorku spěchají, utíkají a nemají čas. Čekání na semaforech na červenou když jste chodec a nejede auto? Zapomeňte! Nikdo zde nemá na čekání čas. Čas zde znamená peníze. A velké peníze. Jediné dvě věci, na které jsou Newyorčané ochotni čekat je v řadě na kávu v Starbucks a druhá, čekání ve frontách do restaurací a barů. Dostala se vaše restaurace do nějakého seznamu "TOP 10"? Pište si, že nejblíže 3 měsíce bude mít non-stop plno. Vůbec nevadí, že když obědváte, máte minimum životního prostoru a o 30 centimetrů dále jsou ústa neznámého chlapíka, který obědvá svůj steak… Vždyť přece tato restaurace byla v top 10 a tu musíš přece vyzkoušet, i když je dost možné, že vidíš do úst zcela neznámému člověku. Takto nějak by smýšlel Newyorčan, bažící po nových zkušenostech. Pojďte příště do New Yorku s námi a nechte si poradit. Mimochodem, včera jsme v metru potkali Slovenku, která emigrovala do New Yorku v '68 a odvyprávěla nám za 15 minut svůj životní příběh. Řekla nám, že stále pracuje a těší se ze života. Ať už pracovat musela nebo chtěla, ale určitě nás všech nabila newyorskou nezlomnou energií!

Čti více
New York, USA

New York

New York, který je odedávna právem přezdívané jako město, které nikdy nespí, Vás na první pohled ohromí svou energií. Spatříte nejslavnější místa z filmových pláten jako mrakodrap Empire State Building, skvostný Chrysler Building, Rockefellerovo Centrum s nezapomenutelným výhledem na Manhattan, Broadway plnou divadel, centrum světového obchodu Wall Street či majestátní Sochu svobody. Nevynecháte rovněž pulzující centrum Manhattanu, Times Square plné obchodů, restaurací a kaváren. Opačnou atmosféru naleznete v poklidném Central parku, který představuje zelenou oázu klidu uprostřed této tepající metropole.

Čti více
Washington DC, USA

Washington DC

Hlavní město Spojených států Washington DC je místem s vysokou koncentrací nejrůznější úřadů, vládních budov a především muzeí. Toto město, v němž nenajdete žádné výškové budovy, jež by převyšovali 88 metrů vysoký Capitol, zdobí množství pomníků a památníků, symbolizujících jednotlivé historické epochy USA. Projdete si celý National Mall od sídla amerického prezidenta, Bílého domu kolem Lincolnova památníku a Washingtonova monumentu až k nejhonosnější budově města a sídlu amerického Kongresu – Capitolu.

Čti více
Miami - Florida

Miami

Miami je největším městem v jihovýchodní části slunné Floridy. Proslulou South Beach obklopenou pulzujícími nočními podniky si zamilujete. Slunce, jemný bílý písek, oceán, koktejly, hudba, tanec – to je ta pravá dovolená. Učaruje Vám zdejší největší sbírka architektury art deco na světě, jež je tvořena budovami z let 1923 – 1943. Nezapomeneme na procházku po downtownu s největší koncentrací mezinárodních bank v USA.

Čti více
Niagarské vodopády v Kanadě

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády tvoří přírodní hranici mezi Kanadou a Spojenými státy a patří mezi nejmohutnější vodopády na světě. Dosahují výšky 52 metrů a šířky 1200 metrů. Jsou tvořeny třemi navzájem oddělenými částmi: Horseshoe Falls na kanadské straně, American Falls a přilehlými Bridal Veil Falls na americké straně. Hřmící voda, duha, suvenýry. Niagary jsou jedna velká přírodní show.

Čti více
Toronto, Kanada

Toronto

Toronto představuje největší a nejnavštěvovanější kanadskou metropoli. Centrum města leží na břehu jezera Ontaria. Právě zde je nejdelší (14 km) sladkovodní písečná pláž. Dominantou je věž CN Tower o výšce 553 metrů, což z ní činí druhou nejvyšší volně stojící stavbu na světě. Odtud se můžete kochat výhledem do širokého okolí. Čeká na Vás mnoho atraktivit jako je impozantní nádražní budova Union Station se skvostným interiérem, hokejová síň slávy či Toronto Island, odkud se Vám naskytne nezapomenutelný pohled na celé panorama města.

Čti více
V Quebec city si prohlédnete ikonickou stavbu města

Quebec

Půlmilionové městečko v jediných starých hradbách severně od Mexika a jedno z nejstarších měst v Severní Americe vůbec. Zde se v roce 1759 rozhodlo o sporu mezi Angličany a Francouzi a atmosféra starých časů na Vás dýchá z každého koutu. Na území Irokézské osady Stadacona již v roce 1535 přistál francouzský mořeplavec Jaques Cartier, jehož původní obyvatelé navigovali do vesnice, v jejich jazyku "kanada" a dali tak jméno celé obrovské zemi. Návštěva starého města, opevněné citadely nebo nejfotografovanějšího hotelu Chateau Frontenac na útesu nad řekou Sv. Vavřince. Domácí na Vás jinak, než francouzsky nepromluví a Vy okamžitě podlehnete šarmu Quebecu.

Čti více
 V Ottawě si prohlédnete Kanadský parlament s Peace Tower

Ottawa

Ottawa je hlavním městem Kanady a zároveň čtvrtým největším kanadským městem. Nachází se ve východní části provincie Ontario v Ottawském údolí. Ottawa je na první pohled klidné město s celkovým počtem přes 800 000 obyvatel. Městem protéká řeka Rideau, vedle níž se vine příjemná promenáda a můžete si právě zde ráno zaběhat. Řeka Ottawa rozděluje kanadské provincie Ontario a Quebec, anglický a francouzský svět. Sídlo parlamentu, nejvyššího soudu, premiéra, či guvernéra. Velkoryse navržené město, široké promenády, příjemné procházky a jedno z nejkvalitnějších muzeí v Kanadě, to vše zkusíme stihnout.

Čti více
V Montrealu si prohlédnete Place d´Armes a baziliku Notre Dame

Montreal

Montreal je druhé největší město v Kanadě po Torontu a největší město provincie Quebec. Nachází se na jihozápadě Quebecu, asi 270 km jihozápadně od města Quebec a 190 km východně od města Ottawa. Město leží na Montrealském ostrově, na soutoku řek Ottawa a řeky svatého Vavřince. Vítejte ve Francii na trošku jiný způsob! Město vyhrává ankety o nejkrásnější město na život. Prohlédneme si město z výhledu z kopce Mount Royal, navštívíme katedrálu Notre Dame, možná uvidíme i filmaře v akci. Místo jediných letních olympijských her Kanady a sídlo největšího kostela v Kanadě. Montreal nám však určitě nabídne ještě více!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací