sleva first minute až 28%

Přírodní klenoty USA komfortněji

Vydejte se na velkou cestu přes 6 států USA. Navštivte zajímavé památky vytesané lidskou rukou do skal, nebo přírodní monumenty, které ve skalách vytvořila příroda. Uvidíte nedozírné prérie Siouxů, ocitneme se uprostřed stratovulkánu u gejzírů a překročíme Skalisté hory. Zažijete neuvěřitelný pocit na okraji Grand kaňonu a budete obdivovat přírodní zázraky území Navajů. Na závěr se pobavte ve městě hříchu – Las Vegas. Zájezd v malé skupině. Minimum 6 maximum 8 klientů.

  • prožijte aktivní dovolenou v TOP národních parcích od Dakoty po Las Vegas
  • kochejte se oblouky v NP Arches, Monument Valley, Antelope, Bryce
  • užijte si výhledy na řeku Colorado z Grand kaňonu, božský NP Zion i Yellowstone
  • vyhrajte v kasinech Las Vegas na další dovolenou
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, 12 x ubytování v pokojích pro dvě osoby ve vybraných hotelech střední třídy, privátní dopravu, vstupné do NP, letištní transfery v rámci USA, SEN průvodce, silniční poplatky, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu, cestovní autorizace ESTA do USA (910,- Kč) , vstupné do památek a atrakcí, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, fitness), pojištění, kapesné

Ubytování:

Rapid City – Holiday Inn Rapid City Rushmore Plaza ***, 1 noc

Gillette – Best Western Tower West Lodge ***, 1 noc

Moran – Togwotee Mountain Lodge ***, 1 noc

West Yellowstone – Holiday Inn West Yellowstone ***, 1 noc

Salt Lake City – Holiday Inn Express Salt Lake City ***, 1 noc

Moab – La Quinta Inn & Suites by Wyndham Moab ***, 2 noci

Page – Best Western Plus at Lake Powell ***, 1 noc

Kanab – Best Western Red Hills ***, 1 noc

Las Vegas – Circus Circus***, 3 noci
 
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Letíme do Jižní Dakoty

PRAHA/VÍDEŇ – RAPID CITY

Odlet z Evropy a přílet do Rapid City v Jižní Dakotě. Po příletu se ubytujeme a odpočineme před nastávající cestou.

2. den: Šílený kůň

RAPID CITY – GILETTE

Ráno odjezd z RAPID CITY. Nejbližší zastávka je nejdůležitější památka Jižní Dakoty, která tento stát proslavila – MOUNT RUSHMORE. Obličeje čtyř prezidentů USA jsou tu vytesané do žulového masivu, s průměrnou výškou 18 metrů. Návštěvníci je mohou obdivovat od roku 1941, kdy byly po 14leté práci dokončeny. Jen o pár kilometrů je další podobný projekt. Náčelník kmene Oglala-Lakota, Šílený kůň (CRAZY HORSE), zde má být zpodobněný do skály podobně jako prezidenti. Má sedět na koni a jen náčelníkova hlava má výšku 27 metrů. K památníku Crazy Horse přijdeme přes malý NÁRODNÍ PARK CUSTER, kde máme šanci vidět bizony, jelence běloocasé a ušaté, kojoty, vidlorohy a další. Z Jižní Dakoty přejdeme do Wyomingu a cestou do Gillette se zastavíme pod jedinečnou Devills TOWER. Tato skalní věž je známá z filmu Stevena Spielberga Blízká setkání třetího druhu, kde hrála ústřední roli. Dnes budeme spát ve městě GILLETTE.

3. den: Nejstarší národní park na světě

GILLETTE – YELLOWSTONE / GRAND TETON

Brzy ráno opustíme východní Wyoming a přes nedozírné prérie se dostaneme ke Skalistým horám. Právě toto známé pohoří prochází národními parky YELLOWSTONE a GRAND TETON. Později po obědě se dostaneme do parku a budeme obdivovat jeho krásy. Program v parcích závisí od místa ubytování a uzávěr silnic, protože oba parky mají krátkou sezónu, kterou využívají i na údržbu infrastruktury. Yellowstonský národní park je nejstarším národním parkem na světě, založený byl v roce 1872 a je zapsán na seznamu UNESCO od roku 1978.

4. den: Grizzly, bizoni, wapiti a Šošoni

YELLOWSTONE / GRAND TETON

Celý den strávíme v těchto dvou parcích. Navštívíme všechny důležitá a zajímavá místa. V YELLOWSTONE je to Grand Canyon of Yellowstone, Grand Prismatic spring a Old faithfull geyser. Po cestě budeme věřit, že se nám podaří najít některé z obyvatel této divočiny. Z velkých zvířat se zde dají vidět jeleni wapiti, bizoni, medvědi grizzly, vlci a vidlorozi. GRAND TETON je jiný park, kde se nad jezery vypínají nádherné skalní věže Skalistých hor a jsou nejmladší ze všech jejich pohoří. Území původně patřilo indiánskému kmeni SHOSHONI a v dnešní době patří spolu s Yellowstone k nejnavštěvovanějším parkům USA. Budeme se snažit vytěžit maximum z obou parků.

5. den: Skalisté hory a mormoni

GRAND TETON – SALT LAKE CITY

Z Grand Teton směřujeme na jihozápad a vstupujeme do státu Idaho. Země se mění a z vysokých hor se stává mírná pahorkatina a otevřené pláně. Prérie kolem nás a Skalisté hory na dohled. Blížíme se k jezeru Salt Lake a otevírá se nám pohled na hlavní město církve známé jako mormonská. Prohlídka města, kde se podíváme na utahský Capitol a hlavně na hlavní chrám mormonské církve známé pod oficiálním názvem Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů (anglická zkratka LDS Church). Projdeme se klidnými ulicemi města a na chvíli zapomeneme na divočinu ve které jsme strávili poslední dny. SALT LAKE CITY je jediné velkoměsto kromě Las Vegas na naší cestě. Ochutnáte na večeři mexické jídlo v nejlepší restauraci ve městě Alamexo nebo nejlepší italskou kuchyni v Stanza?

6. den: Dinosauři z Utahu

SALT LAKE CITY – MOAB

Po snídani se vyvezeme za město na poloostrov ve velkém slaném jezeře. ANTELOPE ISLAND je populární destinací milovníků přírody od konce 19. století. Na planinách je vidět stáda bizonů a v dálce pod Skalistými horami panorama Salt Lake City. Z ostrova Antelope si to namíříme k jednomu z nejkrásnějších parků USA, který si Utah zvolil za svůj symbol na poznávacích značkách aut. Přicházíme do MOAB, výchozího místa do parku Arches. Po cestě ještě krátce navštívíme nejnovější muzeum dinosaurů v Utahu. Na tomto místě se našlo několik koster a otisků nohou, které paleontologové neustále studují. Přicházíme do Moab, kde budeme spát dvě noci.

7. den: Arches – park tisíce oblouků

MOAB – ARCHES NP – MOAB

Dnešní den věnujeme unikátnímu národnímu parku ARCHES. V tomto parku se nachází více než 2000 skalních oblouků, podle kterých dostal tento park své jméno. Postupně v průběhu dne navštívíme ty přístupnější a nejzajímavější. Nevynecháme Delicate arch (ten z SPZ-ek), Landscape arch, The Windows, Double arch a další. Vše závisí od našeho tempa a počasí. V rámci parku jsou zachovány i skalní rytiny – petroglyfy – původních obyvatel této oblasti, indiánů kmene Ute a Paiute. Po celodenním chození a vožení se po parku si dopřejeme dobrou večeři v Moab a zasloužený odpočinek.

8. den: Indiáni Navajo a Monument Valley

MOAB – MONUMENT VALLEY – PAGE

Necháváme za sebou Moab, městečko na řece Colorado, která ještě ničím nepřipomíná, že by dokázala vytvořit něco takového, jako Grand kaňon. Mezi hory přicházíme na místo, které je známé z filmu Forrest Gump. Zde se Forest při svém běhu napříč USA zastavil a rozhodl se, že stačilo. Udělejte si i vy svou fotku na tomto místě s pěkným pohledem na MONUMENT VALLEY. Přiblížíme se k tomuto území ve správě národa Navajo až na dotek. Vstoupíme mezi skalní útvary a projedeme se po této jedinečné scenérii. Když si tento přírodní monument dosyta užijeme, přesuneme se do města PAGE na břehu jezera Powell, které je zásobováno řekou Colorado.

 

9. den: Horseshoe bend a famózní Grand kaňon

PAGE – GRAND CANYON –KANAB

Přivstaneme si a půjdeme si prohlédnout místní zajímavosti. Ti, kteří budou mít zájem, půjdou se podívat do ANTELOPE CANYON (fakultativně). Je to jedno z nejfotografovanějších míst severní Ameriky. Vyfoťte si i vy ten dokonalý kýč. Nevynecháme ani známé místo HORSESHOE BEND kousek za městem. Pak už jen rychlý přesun přibližně 3 hodiny na nádherný výhled na GRAND CANYON – NORTH RIM. Právě zde na severu je nejméně návštěvníků a pohled nijak nezaostává za jihem nebo západem. Nejvíce navštěvovaný je jih a my se na něj budeme dívat přesně z druhé strany kaňonu a kdo má dobré oči, nebo dalekohled, uvidí lidi na 15 kilometrů vzdálených vyhlídkách. Autem projdeme několik vyhlídek a užijeme si tento přírodní zázrak. Projdeme se na Bright Angel point a na Cape Royal, abychom na kaňon měli několik pohledů. Dnešní noc strávíme v městečku KANAB.

10. den: Kaňony Bryce a Zion

KANAB – LAS VEGAS

Dnes nás čeká dlouhý den. Dopoledne navštívíme CANYON BRYCE. Projdeme se po stezkách Navajů, kteří využívali spleť skalních věžiček, aby dokázali uniknout útočícím nepřátelům. Užijeme si fascinující pohledy na skalní útvary z více vyhlídek. Z Bryce se přesuneme do kaňonu ZION, který patří mezi unikáty v USA. Nádherné ledovcové údolí, kterým teče potok a na vrcholech kopců dominují skalní útvary, jako například Angels Landing (Místo přistání Andělů). Využijeme místní dopravu, projedeme kaňonem a krátce se projdeme. Po nádherném dni se už jen za 3 hodiny dovezeme do LAS VEGAS. Právě včas, kdy je vše osvětlené a město žije naplno. Najdete ještě energii na noční procházku Stripem? Měli byste, toto jen tak kdekoliv ve světě nezažijete.

11. den: Město hříchu

LAS VEGAS

Pokud si myslíte, že vás město přes den nebude bavit, po klidném ránu se můžete vydat na krátký výlet za město. Pouze 45 minut jízdy z centra Las Vegas se nachází na řece Colorado známá Hooverova přehrada. Kdysi největší přehrada na světě je technickým zázrakem, když si uvědomíte, kdy a jakými technologiemi byla budována. Zbytek dne strávíte odpočinkem v hotelu u bazénu, nebo nákupy v jednom z oblíbených nákupních center města hříchu. Na večer se připravte a určitě jděte na jedno z představení. Cirque du soli zde má 8 (osm !!!) stálých scén a jejich vystoupení jsou tu nejlepší. Podívejte se na vystoupení Davida Copperfielda nebo jeho soka Chrise Angela. Nad jejich kousky vám zůstane rozum stát. Nebo jste ještě neviděli koncert některé z hvězd, které zde mají dlouholeté kontrakty? V LAS VEGAS se nebudete nikdy nudit.

12. den: Oblast 51 a Údolí smrti

LAS VEGAS – DEATH VALLEY – LAS VEGAS

Pokud ještě nemáte přírodních unikátů dost, udělejte si celodenní výlet na nejníže položené místo v severní Americe – DEATH VALLEY (fakultativně). Po cestě máme po pravé straně jedno z nejpřísněji střežených míst ve Spojených státech amerických – Area 51. Často jsou tu vidět letadlové drony, které zde testují. Říká se také, že zde proběhla pitva mimozemšťana, který havaroval ve svém UFO v roce 1947 nedaleko města Roswell v Novém Mexiku. Vstupujeme do národního parku Death Valley a navštívíme ty nejzajímavější místa, která jsou běžně přístupná. Nevynecháme procházku na pěknou vyhlídku na Zabriskie point a pískovou dunu uprostřed parku. Hlavním bodem programu je nejníže položené místo – Badwater. Samotné místo je na okraji slaného jezera a my se projdeme po solné skořápce. Pokud nemáte chuť na tento výlet, máte den oddechu podle svých představ v Las Vegas. Pokud je něco, co jste za poslední dva večery ve městě nestihli, dnes máte další šanci. Prošli jste se už nočním Stripem, možná byste mohli zkusit Staré Vegas. Zde se nachází 700 metrů dlouhá ulice, která je překryta a odspodu nasvícena 12 miliony LED žárovkami. Každou hodinu po setmění do půlnoci je zde světelná show. Kromě toho jsou zde tři pódia s živou hudbou a množství pouličních umělců. Je to konkurence novému Vegas, ale opravdu to tu žije. Ve známé restauraci na hamburgery si můžete dát ten největší, který váží 2 kilogramy. Restaurace se právem nazývá "Infarkt grill" - Heart Attack Grill. Užijte si tuto noc naplno.

13. den: Rozloučení s Amerikou

LAS VEGAS – EVROPA

Las Vegas necháváme za sebou a odlétáme domů.

14. den: Vítejte doma!

Přílet do Evropy.

Přírodní klenoty USA
<
>
Asi nejznámější atrakcí Jižní Dakoty je Mount RushmorePřekrásný národní park YellowstoneTo nejlepší ze západu USA na jedné cestěDevils Tover je přírodní unikát, který proslavil film Stevana Spielberga, Blízké setkání třetího druhuProcházky mezi horkými prameny jsou jedinečnéLetní sezona v Yellowstone je krátká. První sníh může napadnout v půli září.Yellowstone má svůj vlastní Grand Canyon s nádherným Horním vodopádemVětšina zvířat je zvyklá na přítomnost lidíNa většině území Wyomingu žije nepočetný indiánský kmen ShosonůDevils Tower budeme při dobré viditelnosti vidět i z dálky až 160 kmNárodní park ArchesObdivujte oblouky v NP ArchesV NP Arches se nachází více jak 2000 obloukůZápadem USA vás provede zkušený SEN průvodceNejnavštěvovanější přírodní monument USANa Divokém západěMonument Valley - místo chronicky známé z reklamy na cigaretyProjížďka na koni v Monument ValleyMonument Valley - celá krajina přešla do rukou kmene NavajoOd SEN průvodce se dozvíte více o životě NavajůToto místo si nesmíte nechat ujítStaneme se součástí Monument ValleyNádherná jízda do Monument ValleyDovolená na Divokém západěNárodními parky vás provede zkušený SEN průvodce Ideální místo pro rodinnou dovolenouVýhled na tuto panoramu je dechberoucíChodník Navajů v Bryce CanyonJedinečné skalní útvary v BryceCelkový pohled na NP BryceProzkoumejte americké národní parky s CK SENBryce Canyon - jedinečné skalní útvaryProjdeme se bludištěm z pískovceSkalní útvary Bryce CanyonuUSA nevyniká jen svými městy, člověk zde okouzlí především fascinující přírodaCesta plná zážitkůKaňon, ukrytý pod zemí, spojený s povrchem úzkou štěrbinou, přes kterou proniká světloAntelope Canyon Celá oblast patří místním indiánům a tak nás budou v kaňonu doprovázetZde uděláme perfektní fotografie a pohrajeme si se světlemHorseshoe bend - světoznámý ohyb řeky Coloradu u PageKamkoliv se v USA posuneme, čekají nás nádherné přírodní klenotyGrand Canyon - perla ArizonyGrand Canyon v celé své kráseVýhledy si budeme užívat plnými doušky Unikátní krajina západu USA, které kraluje Grand CanyonVelkolepý pohled na Horseshoe bendObjevte Grand Canyon s průvodcem CK SENZkusíte se proletět vrtulníkem? Prožijte aktivní dovolenou v TOP národních parcích USAVýhledy si budeme užívat každý den naší aktivní dovolenéGrand Canyon - postavíte se na okraj? Největší canyon na světěLas Vegas vás ohromíUbytovat se můžete v některém z luxusních hotelůNa Las Vegas se podíváte i shora

USA - západ aktivně, skvělé a citlivé poskládání zážitků

Včera v odpoledních hodinách jsme se vrátila z dovolené USA ZÁPAD - AKTIVNĚ. Chci poděkovat Richardovi Gromovi za uvedení tohoto produktu v život, skvělé a citlivé poskládání zážitků a jeho ochotu a trpělivost při vysvětlování detailů zájezdu a pomoc při přípravě, díky jeho osobnímu přístupu a i možnosti nabídky prodloužení zájezdu do San Diega, jsem se rozhodla zájezd s 10 ti letou dcerou absolvovat ! :O) Vzhledem k tomu, že jsem procestovala již kus světa a celý život řídím lidi, organizuji zájezdy a teambuildingy na míru, chci vyzdvihnout nadstandartní výkon průvodců Kamila a Roba, jejich profesionalitu, zkušenosti, historické znalosti a souvislosti, znalost místního prostředí , osobní přistup ke každému klientovi 10-70let , empatii , ochotu , improvizaci ( grilování, fotbal, výstavy dinosaurů, hasičské stanice :o)) Přeji vám do budoucna hodně spokojených klientů a šťastnou ruku při výběru průvodců :O)
S pozdravem Ing. Hana Galisová

Čti více
Asi nejznámější atrakcí Jižní Dakoty je Mount Rushmore

USA - západ aktivně - děkuji za zcela neobvyklý a nadstandardní přístup

Dobrý den vážení,
právě jsem se vrátila z vašeho nového zájezdu USA – divoký západ aktivně, který jsem absolvovala společně se svými 2 teenagery.
Ráda bych touto cestou vyjádřila své velké poděkování průvodcům Kamilovi a Robovi, kteří svým lidským přístupem, ochotou, vstřícnosti dokázali zabezpečit dokonalý cestovatelský zážitek pro celou naši skupinu 14 lidí (od dětí po seniory), tak aby si každý našel své.
Jeden z mých synů měl omezenou pohyblivost, takže se „belhal“ o berlích celé 2 týdny – díky ochotě a flexibilitě průvodců nebyl v podstatě o žádné zážitky ochuzen a absolvoval všechny hlavní body v programu, protože vždy našli řešení, jak zabezpečit program pro 2 skupiny.
Moc děkuji za zcela neobvyklý a nadstandardní přístup z jejich strany.
Pracovní nasazení KAMILA a ROBERTA – nekonečně dlouhé a únavné řízení aut, organizace programů pro 2 skupiny (méně aktivní a více aktivní), zabezpečení jakékoliv požadavků např. grilování v parku (pro mě a moje děti nejlepší gurmánský zážitek J), znalost prostředí a povídání o všech místech, které jsme viděli a o všem, co se děje v souvislostech a kontextu, udržování dobré nálady … TOTO VŠE DÍKY KAMILOVI A ROBOVI ZANECHÁVÁ V NÁS TY NEJLEPŠÍ ZÁŽITKY Z CESTY. Jsou to správní lidé na správných místech, díky kterým naplňujte motto „zážitkové cestování“. Průvodci vždy tvořili silnou stránku cestování s CK SEN, zažila jsem jich hodně, až na ojedinělé výjimky máte štěstí při výběru – držím Vám palce ať je to tak stále.
Celkově kladně hodnotím i program a obsah tohoto nového zájezdu, tak jak je naskládán.
Držím Vám palce, ať máte i nadále takto zajímavé a poutavé cesty a spokojené klienty.
Srdečně zdravím
Ing. Marcela Šimková

Čti více
Překrásný národní park Yellowstone

Skvělé zážitky ze zájezdu USA-západ aktivně

Chci se s vámi podělit o skvělý zážitek z cesty USA západ, který jsme absolvovali s dcerou v říjnu 2019. Zažili jsme toho opravdu hodně. Chválíme výběr destinací a celkovou organizaci zájezdu, zejména však šikovnost a ochotu našich skvělých průvodců - Matěje a Martina. Chlapci byli výborně připraveni a nejednou nám dopřáli i nečekané bonusy v podobě speciálních vyhlídek. Za zmínku stojí i jejich řidičské dovednosti, které jsme u těch 6000 ujetých kilometrech opravdu ocenili. Ale především nám tento na podněty extra bohatý výlet zpříjemnili jejich otevřené povahy, díky kterým byla atmosféra během celého zájezdu uvolněná a přátelská. Děkujeme CK SEN za možnost projít takovou širokou škálou zážitků - od lesku Las Vegas až po dechberoucí scenérie divoké přírody Grand či Antelope Canyonu. A děkujeme chlapcům za to, že nás přes tato místa převedli bezpečně a bez jakýchkoliv zádrhelů. S pozdravem, Karolína a Eva Pinterovi

Čti více
To nejlepší ze západu USA na jedné cestě

Přírodní krásy zájezdu USA-západ aktivně

Před pár dny jsem se vrátil ze zájezdu USA západ aktivně /16.-30.9. 2016 /. Chtěl bych Vám poděkovat za zavedení nového produktu do Vaší nabídky. Zájezd mi umožnil poznat přírodní krásy pěti států západu USA: nádherný národní park Arches, úchvatný NP Antelope, dechberoucí Grand Canyon, okouzlující Bryce Canyon, jakož i mnohé jiné přírodní krásy. Kromě přírodních krás byl v zájezdu zakomponován jak nikdy nespící Las Vegas, tak kosmopolitní Los Angeles. Celý zájezd byl připraven s vysokou profesionalitou, do nejmenších podrobností / tak jak to bývá u CK SEN zvykem /. Doslova nabitý program od rána do pozdních hodin, ale takový má být správný poznávací zájezd. K perfektnímu zážitku ze zájezdu velkou měrou přispěl náš excelentní průvodce a vynikající řidič v jedné osobě - Erik Kondrc. Člověk s doslova encyklopedickými znalostmi z ujeté oblasti i reálií USA. Vždy příjemně naladěn, se širokým úsměvem na rtech, ochotný poradit a pomoci .. Z Erika vyzařuje pozitivní energie, kterou přenáší i na druhé. Pro klienta se dokáže doslova rozdat a udělat pro něj první a poslední. I přes mladý věk má Erik neskutečné charisma. Je evidentní, že doprovod klientů má rád a dělá ho z celého srdce. Průvodcovství nebere jako zaměstnání, ale jako poslání, do kterého vnáší ohromný kus lidkosti. Erik je prostě Pan průvodce, těžký profesionál. Obrazně před ním smekám klobouk. Je evidentní, že pro SEN pracuje absolutní průvodcovská špička v Čechách. Eriku ještě jednou díky moc za to, co si pro naši skupinku dělal a doufám, že se na toulkách světem ještě setkáme. Těším se na další zájezdy. Přeji hodně úspěchů, Miroslav

Čti více

Monument Valley

Monument Valley nám připravilo jeden z nejúžasnějších zážitků. Možná je to množstvím amerických filmů, které člověk za život viděl, ale nemohli jsme jinak, než jen s úžasem koukat kolem sebe. Tohle je prostě ten pravý Západ, jak si ho každý představuje. Ať už z ikon plakátů nebo filmových záběrů. Možná si řeknete, že je to kýč ale dominanta a barevnost tohoto místa vás zaručeně dostane. Koukáme na ten obrovský prostor nekončících plání, ze kterých vyčnívají neskutečné skalní útvary a nemáme slov. Toto místo má v sobě něco nadpřirozeného, posvátného a jaksi vznešeného. Je tu ticho a cítíte, že by jste měli mít vůči tomuto místu pokoru. Všude kolem nás se připomínají filmy, které tu byly natočeny (Tenkrát na západě, Návrat do budoucnosti II a III, Forrest Gump nebo Transformers). Na mnoha místech jsme se setkali s navažskými indiány, kteří prodávali různé šperky a také tkané koberce, které byly neuvěřitelně drahé ale není se čemu divit, když jsou stále tkané ručně. Při naší prohlídce jsme mohli vidět spoustu známých skal jako například East and West Mitten Buttes nebo Elephant Butte. Přemýšleli jsme nad tím, jak je možné, že ta skála opravdu vypadá jako živý slon. Příroda si s námi opravdu občas zahrává. Další zajímavostí byla například skála z filmu Mission Impossible II, na kterou Tom Cruise šplhal. Nahlédli jsme také do životního stylu a kultury Navahů a dokonce jsme viděli ruční tkaní těch úžasných koberců. Na konci dne, při západu slunce, se s námi Monument valley rozloučila ve velkém stylu. Skály se zbarvily do ruda a s nimi celá okolní krajina. Naprosto úžasné. Matka přiroda mě nikdy nepřestane překvapovat. 
Čti více

Antelope kaňon, barevná kráska

Při vstupu do kaňonu se nás zmocňují smíšené pocity. Na jedné straně máme pocit, že nás kaňon pohlcuje a každou chvílí se můžeme stát naprostou jeho součástí, na straně druhé mají jeho barvy a tvary, uklidňující charakter. Je to samostatný, tajuplný svět, plný nepředstavitelných tvarů a barevných variant. Naprosto nevědomky tudy kráčím způsobem, jak kdybych měla být opatrná na každý svůj pohyb, bezděky zadržuji i dech. Průvodce mezitím popisuje části kaňonu a jeho historii, ve které se zmiňuje také o záplavě v roce 1997. Jedinou připomínkou je už jen naplavené dřevo v úrovni šesti metrů nad našimi hlavami a že tento neuvěřitelný kaňon byl tvořen po mnoho tisíc let, neustálými silami vody a větru, pomalu vyřezávaný a tvarovaný pískovec do neskutečných forem, textur a tvarů. Vzhledem k tomu, že je poledne a slunce se v několika místech dostává až na dno kaňonu, zkoušíme rady zkušených a házíme do vzduchu hrsti písku, což by nám mělo zajistit atraktivnější snímek – funguje to. Z jednoho kaňonu se přesouváme do druhého. Vchod je tu velmi překvapivý. Vidíme jen skalnaté dno a puklinu. Až když přicházíme blíž, zjišťujeme, že jsou do písku a skály zasazené železné schůdky. Vchod je tu ještě impozantnější než ten první. Kaňon je užší a místy nemá ani metr. Při pohybu v něm, si musíme pomáhat přes další železné schůdky, abychom se dostali přes kamenné valy, které tu vznikly. Tento zážitek je nezapomenutelný a budu na něj ještě dlouho vzpomínat. 

Čti více

Krásy amerického západu

Přijeli jsme právě včas na jedno z vyhlášených míst k fotografování západu slunce v národním parku Grand Canyon. Říká se, že zde prakticky nemůžete udělat špatnou fotku, správné načasování však také hraje svoji roli. Slunce začíná rychle klesat a my mačkáme spouště a zaznamenáváme tu neuvěřitelnou hru barev. V tom ovšem přichází něco neočekávaného, opravdová lahůdka, kterou člověk nevidí každý den. Zhruba 10 metrů  před nás se snáší na římsu Grand Canyonu zdejší nejvzácnější nejváženější obyvatel, Kondor kalifornský. Dotváří tak jedinečnou atmosféru západu slunce. Kriticky ohrožený největší suchozemský pták Severní Ameriky je majestátní, impozantní a my bez hnutí a bez hlesu fotíme a sledujeme, co bude dál. Po několika málo minutách se král místní oblohy opět vznáší a mizí v nedohlednu. Nám už tento zážitek však nikdo nevezme.

USA není jen o moderních velkoměstech, ale i o nádherné přírodě. Probudili jsme se do krásného slunečného rána v arizonské pustině a míříme na letiště zapadnutého městečka Page. Dnes nás čeká vyhlídkový let nad Monument Valley, nekonečné údolí s červenými pískovcovými útvary. Po 15 minutách letu se už o nás stará průvodce z indiánského kmene, aby nám ukázal ta nejkrásnější místa pro naše fotografie. 

Čti více

Nejteplejší místo na světě

Mnozí z nás už zažili pořádná horka kdekoliv ve světě, při kterých si řekli, že už větší teplo nemůže existovat, ale existuje! Extrémní horka jsou totiž každodenním "stereotypem" v americkém národním parku Death Valley, tedy v "Údolí smrti". Údolí bylo pojmenováno skupinou bílých osadníků, kteří se v roce 1849 vydali na výpravu s cílem zkrátit si cestu do míst Zlaté horečky. Když křižovaly toto údolí, tak zjistili, že toto místo je tak suché a teplé, že jen ti, co jsou připraveni, můžou přežít. Výpravu, s výjimkou jednoho účastníka, přežili všichni, i přesto, že jim došlo jídlo i voda. My jsme se do tohoto parku vydali ráno po silnici # 95 z Las Vegas a asi po 2 hodinách jsme vystoupili z Nevady do Kalifornie. Tento výlet jsme absolvovali se dvěma rodinkami nadšených SEN cestovatelů, kteří sem přišli ulovit zážitek a mohli si říct- byli jsme na nejteplejším místě na světě. První zastávkou byla nepochybně tabule s názvem "Death Valley", která ve fotoalbu nesmí chybět. Ti zdatnější se na ni i vyšplhaly. Celá tato oblast je chráněnou rezervací a i když se na první pohled zdá, že v této pustině nic nežije, opak je pravdou. 91% tohoto národního parku je označeno jako "divočina" (wilderness), kde má člověk příležitost zažít skutečnou samotu, přírodní ticho, krásnou, jasnou noční oblohu plnou hvězd, jakož i divokou přírodu, ať už ze strany fauny nebo flóry. Se samotou zde přichází také izolace, takže dobrodruh, který se odhodlá jít do divočiny, musí být plně zodpovědný sám za sebe a za své bezpečí, protože do divočiny vedou stovky mil nezpevněných cest, ale slézat z nich se absolutně nedoporučuje. Celá tato oblast je domovem původních obyvatel nazývaných Shoshone (Šošonů). Organizace Timbisha Shoshone Natural & Cultural Presentation Area (Chráněné přírodní a kulturní území kmene Timbisha Shoshone) se stará o zachování tradiční kultury tohoto kmene, jakož i udržování náboženských aktivit. Na silnici 190 jsme odbočili kousek za informačním kioskem na první odbočce doleva a přibližně po 23 km jsme se ocitli na vyhlídce Dantes point. Nejlepší výhled je brzy ráno, kdy růžovo zlaté pohoří Panamint Mountains osvětluje vycházející slunce. Přesně kvůli tomuto jsme sem přišli a příroda se ukázala v plné parádě. To, že je fakt teplo, jsme pozorovali i na našem autě Chevrolet, které při akceleraci pořádně odfukovalo a rozbíhalo se jen tak tak. Pokračovali jsme dál zhruba 26 km na jihovýchod až k nejníže položenému místu v Severní Americe, k místu Badwater basin, které je 85,5m pod mořskou hladinou. Název tohoto místa je velmi výstižný. Nejenže je tu vody málo, ale i ta, která zde je, je jedovatá. Obsahuje velké množství chloridů a síranů a je jediným domovem místního hlemýždě (Death Valley Snail). Na procházce přes solnou pustinu jsme pochopili, proč zde každoročně zahynou na důsledek dehydratace 4-6 turistů. Teplo tu je tak vražedné, že na hodinu je třeba mít minimálně 2 litry vody a pokrývku hlavy, bez které má zkušený i nezkušený dobrodruh do půl hodiny vidiny a závratě způsobené úpalem. Je úžasné, jak se zde setkává "staré" s "novým". Staré jsou hory, které mají více než milion let a nová je sůl, která vykrystalizovala jen před pár hodinami dnes ráno. Možná je údolí smrti pustina a tzv. "Nicota", je to ale také dech beroucí místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Lovíme zážitky tam, odkud jiní už utíkají. Nikdy jsme to však nepodcenili a mysleli jsme na to, že pitný režim zde je více než důležitý. Po asi 2 hodinách jízdy jsme se vrátili zpět do Las Vegas a plní zážitků jsme si užili volné odpoledne u bazénu a drinku.

Čti více

Posvátné místo Arizony

Uprostřed velkolepých červených pískovcových útvarů už generace přitahuje umělce, léčitele, turisty a návštěvníky hledající duchovní rozvoj. Sedona, malé městečko s populací něco málo přes 10 tisíc obyvatel, leží uprostřed Arizony a je považováno za posvátné místo Arizony. Zastavíme se zde během našeho přesunu z historické Route 66 ve Flagstaffu do horkého hlavního města Arizony, Phoenixu. Jelikož je čas oběda, nejprve se zastavíme v centru města, známém jako Uptown Sedona. Mezi populární restaurace patří restaurace Canyon Breeze s terasou a krásným výhledem na okolní pískovce, Outlaw Grille, nebo provoz populární mexické sítě, Chipotle. Po obědě se už můžeme přesunout k jednomu ze sedmi divů Arizony, Chapel of the Holy Cross (Kaple svatého Kříže). Budova inspirovaná lokální umělkyní, Marguerite Brunswig Staude, která v roce 1932 hledala inspiraci v samotném Empire State Building v New Yorku. Původně se pokusila stavbu umístit v Budapešti, její plány však překazilo vypuknutí druhé světové války a rozhodla se pro svou rodnou zem. Vize se stala realitou za pomoci architektů z firmy Anshen & Allen a stavba v hodnotě tehdejších 300 000 dolarů byla dokončena za 18 měsíců v roce 1956, na půdě národního lesa Coconino. Při kapli se nachází parkoviště s kapacitou 45 míst (doporučujeme také foto zastávky na parkovacích místech pod kaplí, kde je krásný výhled na samotný kříž a pískovec pod kaplí). Samotná kaple je postavena na výběžku pískovcové skály, 60 metrů nad zemí. Úchvatný kříž s výškou 27 metrů protíná střed kaple a vypadá, jako by byl zaklíněn do skály. Neuvěřitelná struktura, která se jeví jako přirozené rozšíření výrazných červených pískovců kolem. Interiér kaple je velmi jednoduchý, působivý kříž je středem nejen zvenčí, ale i zevnitř. Je obklopen okny od podlahy po strop a nabízí nádherný výhled na červené skály Sedona. V levé straně kaple se nacházejí schody do suvenýrové obchodu v podzemním podlaží, který bývá otevřený od 10 ráno do 5 odpoledne.

Čti více
Grand canyon v USA

Grand Canyon

Velkolepý kaňon, jež byl vymodelován kolem řeky Colorado, představuje symbol Arizony a turistickou atrakci číslo jedna. Grand Canyon je dlouhý přibližně 446 kilometrů, široký více než 20 kilometrů a hluboký 1500 metrů. Díky své jedinečnosti byl tento přírodní div zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. V kombinaci s vyhlídkovým přeletem nabízí návštěva tohoto místa zážitek na celý život. Točily se tu filmy jako Tenkrát na západě, Návrat do budoucnosti II a III, Forrest Gump nebo Transformers. A hlavní atrakcí rezervace je Scenic Drive – 17 mil / 17 km dlouhá trasa, kterou můžete projet terénním autem a prohlédnout si při ní jedny z nejkrásnějších skal Ameriky.

Čti více
Bryce canyon, USA

Bryce Canyon

Skalnaté útvary malebného národního parku Bryce Canyon uchvacují širokou paletou barev a rozmanitostí tvarů. Území národního parku je protkáno labyrintem věžovitých formací zvaných „hoodoos“. Jedná se o největší sbírku tohoto druhu na světě. Zdejší pískovcové věžičky utvářela voda již před více než 140 miliony let.

Čti více
národní parky USA

Monument Valley

Region v oblasti severoamerické Koloradské plošiny, který je charakteristický množstvím červených pískovcových skalních útvarů, které se tyčí z plochého údolí. Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Nachází se na jižní hranici státu Utah se severní Arizonou. Jde o turisticky velmi atraktivní místo, které je hojně navštěvováno lidmi z celého světa. Zdejší romantická krajina mnohokrát posloužila jakožto exteriér při natáčení řady amerických filmů.

Čti více
Yosemite národní park

Yosemite

Yosemitský národní park byl založen v roce 1890 a v roce 1984 byl uznán za světové dědictví. Park se rozkládá na západním svahu pohoří Sierra Nevada. Jeho celková rozloha je 3 081 km². Park je oblíbeným turistickým místem, ročně ho navštíví více než 3,5 milionu lidí, z nichž většina tráví svůj čas v Yosemitském údolí (Yosemite Valley) o rozloze přibližně 18 km². Yosemitské údolí tvoří centrum parku, jeho středem protéká řeka Merced. Cathedral Lakes jsou dvě vysokohorská jezera ve výšce 2 831 m n. m. a 2 922 m n. m. Mezi populární turistická místa patří skalnatý útvar El Capitan. Tato granitová skála má výšku 1 095 m a je nejvyšším monolitem svého druhu na světě a je oblíbeným místem pro horolezce a BASE jumping. Nejvyšším vrcholem v parku je Mount Lyell s výškou 3 997 m n. m. Yosemitským údolím protéká řeka Merced a vytváří vodopád Vernal. Yosemitské vodopády jsou druhé nejvyšší vodopády kontinentálních Spojených států (kromě Havajských ostrovů) a 20. nejvyšší na světě, spolu mají výšku 739 metrů. Mezi obrovské žulové útvary patří i Half Dome, který je směrem z údolí vysoký 1 450 m.

Čti více
Las Vegas USA

Las Vegas

Město Las Vegas bylo založeno v roce 1905 a bylo hlavním městem mafie. Mafie ho opustila někdy v 80. letech. Nejbohatší lidé světa se sem jezdí bavit a utrácejí zde nemalé peníze navzdory skutečnosti, že každému je jasné, že Vegas je jen pozlátko. Vegas vás okouzlí a vtáhne vás do nočního života. Iluze zábavy je dokonalá, abyste zapomněli, že tady jde jen o peníze. Hodně peněz. Hazard je zde seriózní business. Vegas, to jsou miliony dolarů na herních stolech.

Čti více

Antelope kaňon

Antilopí kaňon se nachází v oblasti jezera Powell v suché poušti jihozápadního státu Arizona, USA. Cca 2 hodiny autem od Grand Canyonu a 5 hodin autem z Las Vegas. Kaňon Antelope se dělí na dva kaňony – Horní (Upper) a Dolní (Lower). Horní kaňon je známější díky mnoha publikovaným fotografiím v časopisech a novinách ještě z dob, kdy o lokalitě vědělo jen málo fotografů a dobrodruhů. Horní kaňon má délku cca 400 m, dolní kaňon měří cca 800 m. Hornímu kaňonu se také říká Tsé bighánílíní, což znamená ,,místo, kde teče voda skrz skály“. Dolnímu kaňonu se říká Hazdistazí nebo také ,,spirálovité skalní oblouky“. Jsou to asi ty nejkrásnější a nejbarevnější kaňony planety.

Čti více

NP Zion

Národní park Zion leží poblíž města Sprongdale ve státu Utah na rozhraní tří geografických oblastí – Colorado Plateau, Great Basin a Mojave Desert. Území parku dříve patřilo indiánům z kmene Anasazi. V 19. století Mormoni, kteří se zde usadili, říkali tomuto území Nebeské božské místo. Území bylo v roce 1909 vyhlášeno prezidentem Taftem za národní památník Mukuntuweap National Monument, který byl po různých změnách definitivně v roce 1919 prohlášen za národní park Zion National Park. V roce 1937 byl ještě rozšířen o Kolob Canyon, který je na severozápadě parku. Z původních 61,5 km2 se park postupně rozrostl až na dnešních 593 km2. Nejvyšších nadmořských výšek dosahují Coalpits Wash – 1117m a Horse Ranch Mountain – 2660 m. Národní park Zion patří k nejvyhledávanějším místům jednak kvůli krásným geologickým útvarům, ale také pro svou faunu a flóru. Návštěvníci uvidí překrásné partie kaňonu Zion s řekou Virgin River. Vše je zde zbarveno do tmavočervená, dokonce i asfaltové silnice.

Čti více
Různorodost USA západu

Death Valley

Národní park Death Valley se nachází ve východní Kalifornii na hranicích s Nevadou, na severním okraji Mohavské pouště. Velkou část národního parku tvoří údolí "Death Valley" - Údolí smrti. Je to nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo v USA. Uprostřed údolí je 86 metrů pod hladinou moře solné jezero Badwater basin. V této oblasti je zvláštní mikroklima. Vysoké hory izolují toto území od okolní pouště a vzduch cirkuluje pouze uvnitř údolí. Vzduch se velmi rychle přehřívá a vysušuje okolní krajinu. Teploty v létě zde běžně přesahují 50 ° C!!! Navzdory těmto podmínkám zde roste více než 1 000 druhů rostlin.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací