Angkor je top místem naší cesty

Saigon, Angkor, Pattaya komfortněji

Poznejte jednu z nejkrásnějších památek Asie – Angkor Wat a odpočiňte si na krásných plážích v letovisku Pattaya, nedaleko Bangkoku. Ideální kombinace vaší dovolené v exotice. Jihovietnamský Saigon vás okouzlí svým francouzským šarmem a živou kulturou. 

  • Angkor Wat - jedna z nejkrásnějších staveb naší planety
  • Saigon - neskutečně živé město s francouzským šarmem
  • Pattaya - nejznámější pláže Thajska, kousek od Bangkoku
  • kombinace odpočinku a poznání pro Vaši dovolenou
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet Siem Reap-Bangkok, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 3 * a 4 * hotelech, snídaně, dopravu autobusy, prohlídky měst, českého průvodce (3. - 7. den) a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza, stravu (kromě uvedené), vstupné

Ubytování:

Saigon – Lavender Boutique***, 2 noci
 
Phnom Penh – Era Hotel Phnom Pehn*****, 1 noc
 
Siem Reap – Khemara Angkor Hotel & Spa****, 2 noci
 
Pattaya – Sunshine Garden Pattaya***, 4 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Zajímavá kombinace poznání nejšarmantnejšího vietnamského města, nejslavnější památky jihovýchodní Asie a oddychu na nejslavnějších plážích Thajska.

Český průvodce je Vám k dispozici při všech prohlídkách míst. Využijte naše zkušenosti ve Váš prospěch.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. - 2. den:

Odlet a pŕílet do Vietnamu. Transfer z letiště do kvalitního hotelu v centru města. První saigonský večer.

3. den:

SAIGON nebo Ho Chi Minh City pokládá CK S.E.N. za jedno z nejkrásnějších asijských měst. Prohlídka města. Začínáme u Notre Dam, sídle hlavní pošty (architekt G. Eiffel), a staré francouzské radnici se sochou Hochimina a divadle jako vystřiženém z Paříže. Navštívíme Palác sjednocení, poslední sídlo jihovietnamského prezidenta, ale i muzeum americko - vietnamské války, kde si popovídáme historii tohoto konfliktu. Kdo byl dobrý a kdo zlý? Jak to celé vzniklo. Návštěva klasických trhů Ben Thanh. Večer směřujeme na český konzulát. Proč? Má sídlo v české hospodě, kde vaří vlastní pivo a podávají výbornou bramboračku. Toto byste ve Vietnamu nečekali.

4. den:

Celodenní výlet do Cuchi tunelů, které byly vytvořeny lidskýma rukama a jejich celková délka je 75 kilometrů. Vejdete se dovnitř? Už chápeme, proč Američané prohráli. Kdo bude mít chuť, může si zastřílet z kulometu. Zařídíme. Večer nakoupíme hady v alkoholu a posedíme u čepovaného vietnamského pivka. Kdo chce, vytančí se při kubánské hudbě v trendy baru na střeše nejluxusnějšího hotelu města.

5. den:

Rychlý přesun do hlavního města Kambodži Phnom Penh. Přechod přes hranici, cesta do hlavního města Phnom Penh, bývalého francouzského města s koloniálním šarmem. Na každém rohu je cítit obrovskou energii. Navštívíme muzeum S 21, kde si povíme o pohnuté historii Kambodže a o Pol Potovi, který vyvraždil skoro polovinu národa. Královský palác, nábřežní promenáda a klasický klub zahraničních korespondentů FCC.

6. - 8. den:

Přesun lodí přes největší sladkovodní jezero jihovýchodní Asie (když je v jezeře méně vody, rychlý přesun autobusem), přes Tonle Sap do Siem Reapu. SIEM REAP: vstupní brána do Angkoru s jeho nádhernými chrámy a do míst, které vám vyrazí dech. Západ Slunce nad Angkor na uvítanou. Nezapomenutelný východ na druhý den. Největší atrakce na našem putování. Magický Angkor. Slavný Angkor Wat, tváře Bayo, Ta Prohm, kde Angelina Jolie natáčela Tombraidera. Budeme se toulat mezi hinduistickými a buddhistickými chrámy a povídat si o zhýralosti Angkorské říše. Večer odlet do Bangkoku a rychlý přesun na pláže Pattaye. Ubytování v kvalitním 3 * hotelu Sunshine Garden Hotel (nebo podobný), odpočinek. 5 * hotel na vyžádání.

9. - 13. den:

Čtyři dny oddychu na nejznámějších plážích Thajska. Velký odpočinek a pohodová dovolená. Bary, výborná strava, možnost výběru z výletů. Předposlední večer transfer na letiště a odlet domů.

Saigon, Angkor, Pattaya
<
>
Poznávací cesta napříč IndočínouPoznejte Vietnam a Kambodžá na jedné cestěIndočínou vás provede SEN průvodceSaigon je kapitalistickým městem v komunistické zemiPamátky Saigonu s francouzským šarmemZávan francouzského kolonialismu v Ho Chi Minh CityUvidíte palác guvernéra francouzské IndočínyNavštívíte partizánské tunely Cu ChiVejdete se i vy do Cu Chi tunelů?Ulice Saigonu jsou neustále plné motorekVIetnamci jsou velkými nacionalistyProjedete se vietnamskou rikšouKrásy IndočínyZápad slunce nad Angkor WatProjížďka po deltě MekonguNejlépe nakoupíte na nočním trhuProjdete si Vietnamské tržiniceSEN průvodce vám povypráví o vietnamské historiiNoční život má fascinující atmosféruRuch velkoměsta po vietnamskuObjevte Vietnam a Kambodžu  s CK SENVítejte v Kambodži!Naše cesta právě vrcholí. Jsme v Angkor WatuAngkor je symbolem celé KambodžíPřivstaneme si na magický východ slunceAngkor Wat je největší náboženská stavbaMagické chrámy AngkoruChrám zarostlý džunglíPrůvodce CK SEN vám ukáže to nejlepší z IndočínyChrám tváří BayonSEN průvodce vám vysvětlí všechny historické posloupnostiS CK SEN uvidíte maximum Nejfotogeničtější chrám celého AngkoruSilueta Angkoru při východu slunceVšechny angkorské chrámy jsou působivé z dálky i z blízkaV každém chrámu budete mít dostatek času na vlastní prohlídku a nasátí atmosféryAngor a jeho atmosféru si vychutnáme dokonaleA vychutnávat si budeme i život místníchUž jste ochutnali vietnamské lichi?Ochutnáte typické nudlové polévkyVietnamskou kuchyni si zamilujeteKnedlíčky ochutnáte na mnoho způsobůTěšit se můžete na plody VietnamuNa závěr zasloužený odpočinek na plážích PattayiDny klidu a pohody na thajských plážíchModerní Pattaya je se svojí nekonečně dlouhou zátokou nejznámějším thajským letoviskem
Angkor je top místem naší cesty

Saigon, Angkor, Pattaya - SEN připravil velmi dobrý program

Cestuji si prstem po mapě Vietnamu a tiše vám tam ve Vietnamu závidím, protože přesně vím, jak je vám tam dobře a jakou úžasnou dovolenou zažíváte. Absolvovala jsem ji v květnu a byla to skvělá cesta, z několika důvodů - protože SEN umí připravit velmi dobrý program, a protože Juraj je PAN průvodce a pro klienty by snesl i modré z nebe. Juro je kromě toho také milý člověk. Vietnam, stejně jako Kambodža, je zajímavý, fascinující, fotogenický. Lokální průvodci (Mr. Thu, Mr. Kong, Mr. Phi v Siem Reap) dělali svou práci skvěle. Kuchyně je tam fakt skvělá. Především v Kambodži jsem měla z mnoha drobných situací pocit, že ačkoli je to velmi chudá země, lidé mají cit pro krásu a smějí se očima i srdcem. V Nha Trangu jsou dobří krejčí , jeden dokonce mluví česky a koktejly na pláži jsou velmi chutné. Užijte si Saigon (tam to žije!), Pho polévku a Saigon Beer.
Helena

Čti více
Poznávací cesta napříč Indočínou

Saigon, Angkor, Pataya - cestu velmi doporučujeme

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala vašemu týmu, a především průvodkyni Katrin, která nás provázela Vietnamem a Kambodžou. Cestu do Asie jsme si chtěli spojit i s odpočinkem u moře, a tak jsme zvolili variantu zájezdu Saigon, Angkor, Pataya. Na závěr jsme si tedy parádně užili a odpočinuli na thajských plážích v 5* hotelu. Katrin je člověk na správném místě, Asii miluje a není nic, co by o ní nevěděla. Byla to přidaná hodnota ke všem těm krásám jako je Angkor Wat a památky Saigonu. Tuto cestu velmi doporučujeme, v budoucnu plánujeme další cestu s vámi, a tentokrát na Kubu. Děkujeme za zážitky, na které nikdy nezapomeneme. Manželé Vejvodovi

Čti více
Poznejte Vietnam a Kambodžá na jedné cestě

Skvělý zážitek ze zájezdu Saigon-Angkor, Pattaya

Ráda bych se s Vámi podělila o skvělý zážitek ze zájezdů s CK SEN. Doposud jsem absolvovala Kuba Absolut Total - absolutně spokojená a Srí Lanku – také spokojená. Tyto zájezdy jsem nekomentovala, necítila jsem se na to kompetentní. Stále si totiž myslím, že destinaci si vybíráme podle toho, co toužíme vidět a jaké informace o ní máme a každý si z ní odnese něco jiného, jeho duši blízké. Ale! Zájezd do Angkoru jsme absolvovali v období 6.3.-18.3. 2020. Podle data vidíte, že jsme odcházeli z úplně běžného života a vraceli jsme se během nouzového stavu ve vlasti i v Evropě. A proto začnu odzadu. Zaměstnanci cestovní kanceláře se o nás postarali do poslední minuty zájezdu, pomohli nám s přesunem přímo až do bytu a ještě se i za pár dní telefonicky ujistili, zda sedíme doma v pohodě. Velké díky a klobouk dolů před profesionálním přístupem !!! Zájezd od začátku šlapal jako hodinky. Bezproblémový přesun z Prahy , připravené doklady, lety s minimálními prostoji na letištích - úplná samozřejmost s CK SEN. Zážitky z jedné z nejkrásnějších staveb světa Angkor Wat nebo krásné pláže Pattayi si poneseme do konce života . Ještě jednou velké díky Marta

Čti více
Indočínou vás provede SEN průvodce

Saigon-Angkor, Pattaya - nedá se slovy popsat

Je pravda, že první den jsme v Saigonu byli sami - průvodkyně přiletěla s další skupinou až následující den - ale vůbec to nebyl problém. Náš hotel se nacházel totiž v úplném centru města, stačilo pár minut na zorientování se a mohli jsme si začít Saigon užívat společně s naší průvodkyní Diankou. Poznávačka začala tak, jak má být. Sucho konstatováno pro pragmatiky - do puntíku splněný itinerář. Jenže, nedá se slovy popsat to, co dělá zájezd nezapomenutelným - lidský vklad, vyvolané pocity z navštívených míst, množství informací, starostlivost a zájem o každého z nás. Diance, velké díky! Saigon byl pro mě něco nového, nečekaného. Angkor - kvůli němu jsem si tento zájezd vybrala - a splněný sen. Kambodžská vesnice - musí chytit každého za srdce. Lidé, kteří mají podle nás zoufale málo, ale paradoxně však mnohem víc než my ... Obzvláště v této době. Na závěr jsme absolvovali tři dny relaxu ve vlastní režii v Thajsku - Pattaya. Děkujeme za profesionální lidský přístup. Momentálně je s cestováním vše špatně, bohužel. No věřím, že za pár měsíců se svět posbírá, SEN vydrží a vydáme se s Vámi pro nové zážitky. Lenka, Plzeň

Čti více

Magický Angkor Wat je zážitkem na celý život

Pokud se řekne nahlas Kambodža, co vás napadne? Devět z deseti lidí ze sebe určitě vystřelí slovní spojení Angkor Wat. Je to tak, nejznámější chrámový komplex celé jihovýchodní Asie leží přímo zde. Dnešní budíček zvonil příliš brzy, ale vše se děje pro nějakou příčinu. Před půl šestou jsme seděli v našem pronajatém SEN buse a uháněli směr Angkor Wat, který máme necelých 15 minut od našeho hotelu. Přijeli jsme přesně na východ slunce, a tak jsme mohli sledovat, jak se z tmavé oblohy postupně vynořují monumentální khmerské věže, které zná téměř celý svět. Slunce se pomaličku, ale jistě probouzelo a silueta chrámu byla stále fotogeničtější. Aby toho nebylo málo, její odraz se nádherně zrcadlil na přilehlém jezírku posetém lotosovými květy. Pro tyto momenty milujeme cestování. Po snídani jsme se do ztraceného světa někdejší khmerské říše vydali znovu, abychom si důkladně prohlédli její největší trumfy. Do bývalého města Angkor Thom jsme se vydali branou posetou tvářemi a ty jen jemně navodí atmosféru toho, co nás čeká o několik stovek metrů dál. Dokonalé dobrodružství. Chrám Bayon, který zde leží konkuruje samotnému Angkor Watu, jen je neznámý. Kdysi z něj hledělo 216 monumentálních tváří, zakletých do kamene, ale když pak v 17. století lidé Angkor opustili, příroda se do něj pustila a některé tváře se ztratily. Sloni pomaličku obcházeli areál a my jsme se pustili do objevování reliéfů s králem Džajavarmom VII, naučili jsme se rozeznávat Khmery od Čamů, se kterými jsme se setkali ještě ve Vietnamu a víme co dělali vojáci v době svého volna. Sloní terasa i terasa leprového krále jsou příjemnými překvapeními během našeho poznávání, ale až nedaleký chrám Ta Phrom nás dokonale pohltí. Ta Phrom patří k symbolům Angkorské říše. Někteří ho chtějí vidět kvůli filmu Tomb Raider, ale i kdyby se zde takový film nikdy nenatočil, stále by Ta Phrom vyzařoval osobité kouzlo, pro které se sem vyplatí přijet. Člověk zde na vlastní oči vidí vítězství přírody nad civilizací a někdejší chrámy a kamenné zdi dnes protínají mohutné kořeny vysokánských stromů. Po khmérském obědě na nás čeká highlight celého místa. Samotný chrám Angkor Wat. Jsou u něj davy lidí z celého světa, ale stále zde umíme najít místo, kde ho budeme mít jen sami pro sebe. Nevěříte? Kolem starobylých reliéfů jsme se dostali až k nejposvátnější části a vyšli nejvyšše jak se jen dalo, abychom si užili výhledy na okolí. Člověk kolem sebe vidí jen koruny stromů a palmy a kdyby netušil, že tam někde pod nimi se nacházejí relikty khmerské říše, nikdy by ho to nenapadlo. Atlantida Kambodže. Unikátní místo, které by klidně mohlo být osmým divem světa. Naše exotická dovolená se blíží k závěru a takto ve finiši je krásně vyšperkována.

Čti více
Kambodža, jihovýchodní Asie

Angkor Wat

Angkor je nejslavnější památkou celého regionu, patří mezi nejkrásnější na světě a zároveň je to i největší náboženský komplex celého světa. Tolik superlativů a to jste ještě neviděli jeho fantastické chrámy roztroušené na téměř 400 kilometrech čtverečních. Svůj zlatý věk zažíval Angkor v 12-13. století, kdy zde žilo až milion lidí a Angkor byl největším městem světa! I dnes po tolika staletích je zahalen tajemstvím a dodnes zcela přesně nevíme, proč vlastně ikonický komplex Angkor Wat vybudovali. Měla to být hrobka pro krále Surjarvamana II. nebo jen jeden z velkých chrámů, kterých bylo v Angkoru více než dvacet? Důležité pro nás je však to, že tento nádherný kolos stojí a my ho můžeme stále obdivovat a kráčet jím. Nikde nepochopíte khmerskou kulturu lépe než právě zde. Východ či západ slunce patří k zážitkům, na jaké budete ještě velmi dlouho vzpomínat. Angkor však není jen slavný Angkor Wat, ale ukážeme si i vzácný Bayon nebo chrámový komplex Ta Phrom prorostlý kořenovým systémem, kde příroda pomalu, ale jistě vítězí nad člověkem. Absolutní vrchol naší cesty!

Čti více
Ho ci minh, Vietnam

Saigon

Největší město ve Vietnamu, které pokrývá celkovou rozlohu 2056 km2, ale 90 procent z celkové rozlohy tvoří vesničky. Moderní název města je HO CI MINH a Saigon je jednou z 12 městských částí. Saigon byl hlavním městem jižního Vietnamu od roku 1956 do 1975 a dodnes si zachoval zvláštní atmosféru, kterou najdete jen zde. V blízkosti se nacházejí CU CHI tunely, které vytvořil Vietkong během bojů proti Američanům. Celková délka 200 kilometrů je přímo neuvěřitelná.

Čti více
Dny klidu a pohody na thajských plážích

Pattaya

Thajská Pattaya patří mezi nejznámější letoviska celé země společně s ostrovem Phuket. Její obrovskou výhodou je poloha v Thajském zálivu jen 150 kilometrů od známého Bangkoku, a tak jste ve svém resortu raz dva. Pattaya není historickým městem, ačkoli o něm víme již od konce 18.století. Svou slávu získalo město až během vietnamské války, kdy se rybářská vesnička proměnila na hříšné místo plné zábavy, barů, podniků a Pattaya se rázem stala nejoblíbenějším místem k odpočinku pro americké vojáky. Pověst města s nočním životem si drží dodnes a mnozí sem přicházejí jen za ním. Každý má však na výběr a můžete skočit do víru nočního života nebo se potulovat městem, objevit jeho tržiště či několik zajímavých chrámů. V chrámu Wat Khao Phra Bat najdete obrovského 18metrového Buddhy, který patří k symbolům města. V okolí Pattaye stojí i fotogenický chrám Prasat Satchatham, Chrám pravdy. Je unikátním příkladem thajské architektury. Nejslavnějším místem v Pattayi je známa, dlouhá, písečná pláž Pattaya Beach. Patří mezi nejkrásnější v celém Thajském zálivu.

Čti více

Phnom Penh

Phnom Penh nepatří mezi nejznámější hlavní města Asie, ale je to město, které má svou duši. Hlavním městem Kambodži se stal v polovině 15. století, kdy Angkor zcela upadl. Phnom Penh zaujme svou polohou, protože leží na soutoku řek Mekong, Tonlé Sap a Bassac. Až do roku 1953 byl centrem francouzské administrativy v zemi a nazývali ho perlou francouzské Indočíny. Nejhorší etapu historie si město zažilo během vlády Pol Pota, který se ho jeden večer rozhodl celé vystěhovat, aby se ztratilo z map. Země se vrátila do roku nula a každý musel pěstovat rýži a pracovat na venkově. Vládu a tragický režim Rudých Khmerů nám v Phnom Penhu dodnes připomíná vězení Tuol Sleng. Ne všechna místa Phnom Penhu jsou však nasáklé smutkem a tak uvidíte i krásný Královský palác, koloniální domy a nábřeží řeky Tonle Sap, které každý večer krásně ožívá. Noční život, kavárničky, restaurace a podniky se skvělou khmerskou kuchyní jste zde zaručeně nečekali.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔