Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik (Expedice)

Další africká cesta z dílny CK SEN. Kultura a historie bývalé Rhodesie, divoká africká fauna v South Luangwa, hornaté Malawi a absolutně nedotčený Mosambik. Cesta v malých skupinkách, tak jak se na Afriku patří.

  • unikátní cesta Afrikou přes 4 země jihu a východu
  • doprava tažnými koňmi Afriky, Land Rover a Land Cruiser
  • originální africké dobrodružství přes neturistickou část Afriky
  • neobjevený Mosambik s tisíci km pláží a autentické Malawi
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, dopravu terénním autem během celého pobytu s plným vybavením, SEN průvodce, 2 x ubytování v 5* hotelu se snídaní, 4 x ubytování v 3* hotelu se snídaní, všechny silniční poplatky, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, vstupné do památek, atrakcí a národních parků

Ubytování:

Harare – New Ambassador Hotel***, 1 noc
 
Bulawayo – The Bulawayo Club Hotel***, 2 noci
 
Victoria Falls – Pamusha Lodge Victoria Falls****, 1 noc
 
Lusaka – Best Western Plus Lusaka Grand Hotel****, 1 noc
 
South Luangwa – Flatdogs Camp***+, 2 noci
 
Lilongwe – Sunbird Capital****, 1 noc
 
Monkey Bay – Cape Mac Lodge***, 1 noc
 
Mulanje – Kara O'mula Country Lodge***, 2 noci
 
Caia - M'phingwe Lodge***, 1 noc
 
Vilanculos – Villas do Indico Eco-Resort & Spa****, 2 noci
 
Maputo – Montebelo Girassol Maputo Hotel****, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

1. den:

Odlet z Evropy přes rovník až na jih Afriky.

2. den:

HARARE: kdysi jedno z nejbohatších měst Afriky, hlavní město jižní Rhodesie. Roky chudoby město změnily, ale i tak zůstalo výkladní skříní Zimbabwe. Dowtown Harare, First Street, Sam Nujoma Street a Náměstí africké jednoty. Parlament, u kterého si objasníme, o co v Zimbabwe jde. Uvidíme Bobbyho? Nastoupíme do našich terénních aut, které dobyly Afriku.

3. den:

MASVINGO a GREAT ZIMBABWE: Součást světového dědictví UNESCO a největší historická památka země. Sídlo králů a šlechty, rozlehlé černošské království, na jehož původu se historie dodnes neshodla. Majestátní obranné zdi, které pravděpodobně postavili příslušníci kmene Shona, dominantního kmene v Zimbabwe. BULAWAYO: druhé největší město Zimbabwe, město králů založené Lobengulem. Matabeleland, kde si řekneme rozdíly mezi Shona a Matabale, dvěma nejdůležitějšími kmeny země. Národní park MATOPOS a místo, kde leží Cecil Rhodes, zakladatel Rhodesie a jeden z největších vizionářů moderní doby.

4. den:

Přesun přes Matabele land až na hranice se Zambií. Viktoriiny vodopády "Kouř, který hřmí". Jeden z přírodních divů světa. Most přes řeku ZAMBEZI. Kdo chce, může si skočit nejvyšší komerční bungee jumping na světě. Dotkněte se vody! Čeká nás severní Rhodesie a dnešní ZAMBIE. Země, která byla dlouho ve stínu Zimbabwe a dnes je to africký gepard, který jde velmi rychle kupředu. LIVINGSTONE: město pojmenované po prvním Evropanovi, který tímto regionem prošel. Město leží na konci dlouhé cesty mezi Walvis Bay v Namibii a Zambií. Několikrát měnilo polohu kvůli epidemiím malárie, tato dnešní se zdá být tou pravou a město je největším městem jižní Zambie.

5. den:

Moderní cestou směřujeme na sever přes Kalomo, které dominovalo této oblasti před Livingstonem. Oblas,t kterou obývá kmen Batonga. V okolí MAZABUKA kolem obrovských plantáží s cukrovou třtinou dojedeme až do hlavního města LUSAKA: hlavní město země. Kompletní prohlídka města. Národní muzeum a Cairo Road.

6. den:

Podél hranice s národním parkem Lower Zambezi se dostaneme až do nejlepšího národního parku země, SOUTH LUANGWA. Nedotčená divočina. Mohutná řeka Luangwa zde dává životní energii množství zvířat a turistický ruch je zde minimální. Tisíce hrochů, kudu, paviánů, sloni, lvi, hyeny. Pro milovníky divočiny je Luangwa ideálním místem na návštěvu.

7. den:

Celodenní safari a zdolávání překážek našimi terénními auty.

8. den:

CHIPATA: brána do Zambie a Malawi. Po kvalitní asfaltové cestě se dostaneme do maličké země v centru východní Afriky, jíž dalo jméno jezero. MALAWI. Hlavní město země LILONGWE. Lilongwe je kulturním centrem země a snad nejzelenějším městem Afriky.

9. den:

JEZERO MALAWI patří mezi skvosty Afriky a našim dnešním programem bude právě ono. Nekonečná masa vody, která odděluje Malawi od Mosambiku a Tanzanie, domov množství endemických druhů živočichů a zdroj obživy místního obyvatelstva. Cesta lemující jezero je protkána malými vesničkami a pozorováním života na této cestě poznáte Malawi. Cape Maclear a Monkey Island. Skočíte?

10. den:

Druhé největší město země BLANTYRE. Nádherné scenerie, výrobny dřevěného uhlí a sjezd do tepla. Atmosféra malého velkoměsta. Sjezd k masivu MULANJE, který je domovem národního stromu Malawi a zároveň nejvyššího kopce země.

11. den:

Zdoláte 3002 metrů vysoký vrchol Sapitwa?

12. den:

Přejedeme hranice s Mosambikem a jsme v další africké zemi. Portugalská kolonie dlouho sužovaná válkou našla mír a země má obrovský potenciál. Tisíce kilometrů pískového pobřeží s azurovou vodou a výbornými podmínkami na potápění či plavání. Zároveň je to rozlehlá země, která je místy zcela izolována od světa. Stočíme to směrem na jih, až přijedeme k řece Zambezi. Největší most přes řeku je právě zde v městečku Caia a je dlouhý 2 376 m. Řeka rozděluje zemi de facto na dvě samostatné části. Opustili jsme provincii Zambezia a jsme v Sofale.

13. den:

Hlavní cestou projedeme kolem národního parku GORONGOSA a přijedeme k Indickému oceánu. Neuvěřitelné množství palem. Věděli jste, že kokosové ořechy zabijí v zemi více lidí než žraloci? Splňuje toto místo představu vašeho afrického ráje? VILANCULOS: městečko na pobřeží oceánu, z něhož se stává místní centrum turistického ruchu díky ostrovům BAZARUTO, které se míhají v dálce. Ráj potápěčů a jihoafrické smetánky.

14. den:

Uvolněný den na pobřeží Indického oceánu.

15. den:

Dlouhý přesun pobřežím ve stínu palem a s oceánem na jedné straně. Závěr cesty a hlavní město MAPUTO: chaotický centrální trh, ulice připomínající Karla Marxe a Lenina a do toho záblesky jihoafrického kapitalismu. Uvidíme, co z toho nakonec vznikne. Na severní hranici Mosambiku je to odsud 2 720 km... projeli jsme polovičku země.

16. den:

Odlet domů.

17. den:

Přílet domů.

Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik
<
>

Gurmánské hody u Vikroriiných vodopádů

V restauraci „U masožravce“ ochutnáváme polévku z máslové dýně podávanou se sekanou z krokodýla a smaženými červy mopane. Je to velká delikatesa. A nyní to vše začíná! Postupně ochutnáváme kousky grilovaného masa zebry, antilopy losí, antilopy vrané, prasete savanového, kudu a také kousky dušeného masa žirafy s hráškem a paprikou. Každý druh chutná jinak. Ale shodujeme se, že mezi ty nejlahodnější patří antilopa losí, kudu a neskutečně jemné maso z žirafy. Sladkou tečkou je smetanová zmrzlina zalitá mléčným likérem z plodů Marul – amaruly. Skutečné gurmánské hody!

Čti více

Žádná krize v Zimbabwe či Mosambiku

Začíná nám zajímavá expedice po málo navštěvovaných afrických zemích Zimbabwe, Zambie, Malawi a Mosambik. Přecházíme krajinou z jihu směrem na Harare, a po cestě je množství policejních kontrol. Velké množství. Až přehnané. Na sedmdesáti kilometrech jich bylo osm. Na každé musíte zastavit, ukázat doklady a u každé druhé otevřít kufr, aby zkontrolovali, zda máte vestu, dva výstražné trojúhelníky a zda je hasicí přístroj v záruce. Cesta se tak neskutečně prodlužuje. Na jednom z kontrolních míst se nás jeden z policistů zeptal, zda bychom jeho dva kolegy nevzali do Masvinga. Po třísekundové konzultaci s kolegy jsme se shodli, že ano. Policisté nám předložili jejich doklady, abychom jim věřili. Když budeme mít v prvním autě kolony policii, budeme rychlejší na check pointu. Chlapi seděli u mě v autě a vedli jsme nezávaznou debatu. Ptám se jich, co jdou dělat do Masvinga. A oni že vyzvednout podezřelého. Vyprávěli nám, jak to funguje. Člověk spáchá zločin a policie ho někde na útěku chytí. Zjistí totožnost a nahlásí policii, kam podezřelý spadá. A policisté z této stanice si ho jdou vyzvednout. Jelikož ne každá policejní stanice má auto (tato má jedno, a i to je rozbité), musí jít alternativní cestou. Autobus jim nikdo neproplatí, tak musejí stopovat. A tak se ocitly i u nás. Ptám se, že když tedy přijdou do Masvinga, tak tamní policie je naloží s podezřelým do jejich auta a kam je odvezou. Začali se oba smát. Odpověděli, že ne, zpět i s podezřelým se dostanou stejným způsobem, to znamená stopem. Tak si v hlavě promítám, jak bychom reagovali, kdybychom byli požádáni o odvoz policistů i s podezřelým… ten by byl s pouty na rukou a nohou. Ale co naděláte, když policie nemá prostředky. Musí pomoci prostý lid a turisti. Země se ale postupně vzmáhá, právě dokončili novou přehradu, kde jsou velké plány na využití vody jako zdroj energie, vytvoří tu nový národní park a zařízení pro turistický ruch. Kromě toho našli nové zdroje nerostných surovin a podobně. Tak o jaké krizi se zde stále bavíme? Na jedné straně potenciál, na druhé straně naprostý nedostatek. Uvidíme další dny, jak to s touto zemí vypadá. 

Čti více
Afrika - Viktoriiny vodopády

Viktoriiny vodopády

Viktoriiny vodopády se rozprostírají na řece Zambezi mezi státy Zambie a Zimbabwe. Díky šířce 1 800 metrů a hloubce 140 metrů patří mezi největší vodopády na světě. Tento velkolepý přírodní div, jenž je obklopen mlžným pralesem, je pravděpodobně tou největší turistickou atraktivitou Afriky. V okolí vodopádu lze provozovat nejrůznější aktivity, například plavbu či rafting na řece Zambezi, bungee jumping nebo dokonce procházku s divokými lvi.

Čti více
jezero Malawi, Afrika

Jezero Malawi

Jezero Malawi se nachází na hranicích Mosambiku, Tanzanie a stejnojmenného státu Malawi a bylo pro Evropany objeveno před 150 cestovatelem Davidem Livingstonem. Vzhledem k rozloze, která činí 30 000 km2, se jedná o třetí největší jezero Afriky. Jelikož Malawi dosahuje hloubky 704 metrů a lze pod čistou a průzračnou vodou lehce pozorovat zdejší bohatý a zcela jedinečný podvodní život, stalo se jezero velkým lákadlem pro potápěče. Pobřeží jezera je navíc lemováno krásnými písčitými plážemi, které nabízejí kvalitní odpočinek.

Čti více
Afrika, Zambie

Národní park South Luangwa

Národní park South Luangwa se nachází v Zambii a je ideálním cílem milovníků pěšího safari. Více než 9000 km2 rozlehlé plochy parku přežívá především díky zdejší životadárné vodě, kterou na toto území přináší stejnojmenná řeka Luangwa. Řeka při své cestě parkem vytváří nejrůznější zákruty, rozlévá se do mokřadů a naplňuje malá jezírka. Mokřady jsou oblíbeným místem pro hrochy a slony, zatímco písčité břehy obývají krokodýli. Mělká jezírka jsou vyhledávána stády antilop či zeber a vysoké koruny stromů jsou úkrytem pro leopardy.

Čti více

Český Livingstone

U muzea Livingstone ve městě Livingstone v Zambii se nachází nenápadná busta. Na podstavci busty je psáno: "Cestovatel a výzkumník v jižní Africe, autor knih o historii, kultuře a etnografii kmenů Lozi, Mbunda, Tonga, Ila, San a Ngwato a knih o ptácích v jižní Africe. Autor první mapy Viktoriiných vodopádů. "Památník je věnován rodákovi z východočeských Holic, Emilu Holubovi. Jaký byl život jednoho z největších českých cestovatelů? Své putování po Africe začal v Kapském městě v roce 1872, kam přišel z Velké Británie. Inspirovaný Davidem Livingstonem se rozhodl přejít neobjevená místa na africkém kontinentu. Na svou první cestu po kontinentu si však musel vydělat, a tak jako absolvent lékařské fakulty pracoval jako lékař v diamantových dolech. Po čase se vydal na cestu k již objeveným Viktoriiným vodopádům. Zemřel v roce 1902 ve Vídni. Jeho jméno však už bude navždy spojeno s Viktoriinými vodopády, které jako první zakreslil do mapy.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Mohlo by Vás zajímat:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Maledivy - Silvestr privátním letadlem bezpečně
POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA !!!!
Děti do 12-ti let jen za 29.000 Kč!   Více ZDE ➔