Vodopády Iguazú v Argentině

Potřebné doklady do Argentiny

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebou BezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO ARGENTINY

Ke vstupu na území Argentiny je nutné předložit cestovní doklad – tedy konkrétně cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců a alespoň dvěma prázdnými stránkami. V roce 2000 byla pro občany České republiky zrušená vízová povinnost, pokud do země cestují za účelem turistiky a doba jejich pobytu nepřesáhne 90 dnů.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Buenos Aires.
  • S sebou do Argentiny si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Embajada de la República Checa

Junín 1461, 1113 Buenos Aires

Telefon + 54 114 807 31 07 poté lze ihned zvolit linku pracovníka zastupitelského úřadu: 10 - sekretariát (v češtině) 11 - sekretariát (ve španělštině) 14 - konzul

Fax: + 54 114 800 10 88

Nouzová linka: +54 911 418 941 52

E-mail: buenosaires@embassy.mzv.cz

Ekonomický úsek: commerce_buenosaires@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/buenosaires

POZOR: Pokud budete v Argentině řídit motorová vozidla, je nutné mít s sebou mezinárodní a samozřejmě národní řidičský průkaz!

Vodopády Iguazú v Argentině Rytmy tanga v ulicích Argentiny Národní park Los Glaciers, Argentina Ledovec Perito MorenoBarevné domky v proletářské čtvrti La BocaVodopády Iquazú, Argentina SEN v Argentině Argentinský parlament v Buenos Aires Čtvrť La Boca v Benos AiresZavedeme Vás k nejznámnějším památkácmUličky v Buenos AiresPravý argentinský steak
zobrazit zájezdy do Argentiny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole