Vodopády Iguazú v Argentině

Elektrické zásuvky a internet v Argentině

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebou BezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY V ARGENTINĚ

V Argentině je používán zásuvkový standard typu C (evropský styl) a v menší míře také typ I (zástrčka je v tomto případě tvořena trojicí plochých kolíků, které mají šířku 6,5 mm, zemnící kolík je umístěn uprostřed a má délku cca 20 mm). Pro turisty z České republiky je tak vhodný adaptér, který lze zakoupit před odletem, stejně jako na místě. Napětí je 220 V, frekvence pak 50 Hz.

INTERNET V ARGENTINĚ

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi – fi síť. Bez ní je připojení drahé, stejně tak volání. Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email či aplikace jako Messenger či Whatsapp, které navíc nabízí i videohovor. Před odletem do Argentiny je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do argentinské sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura. Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech nemusí být signál k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny prakticky v každém větším městě či požádat o přístup v hotelu. Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, muzeích či v různých veřejných institucích bývá k dispozici wi – fi.

Pokud byte se však nechtěli spoléhat na wi – fi, můžete ještě před odletem zakoupit online tzv. e-sim kartu, což je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní datový tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM kartu. Jedním z poskytovatelů je například Airalo či Holafly.

Můžete se také podívat na přehled dostupných zdarma wi - fi sítí po celé Argentině.

Vodopády Iguazú v Argentině Rytmy tanga v ulicích Argentiny Národní park Los Glaciers, Argentina Ledovec Perito MorenoBarevné domky v proletářské čtvrti La BocaVodopády Iquazú, Argentina SEN v Argentině Argentinský parlament v Buenos Aires Čtvrť La Boca v Benos AiresZavedeme Vás k nejznámnějším památkácmUličky v Buenos AiresPravý argentinský steak
zobrazit zájezdy do Argentiny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole