Vodopády Iguazú v Argentině

Počasí v Argentině

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebou BezpečnostOčkování

POČASÍ V ARGENTINĚ

Podnebí resp. počasí se v Argentině lokálně velice liší. Najdeme zde různé typy klimatických pásem a geografických oblastí, existuje zde proto velká biodiverzita. Rozdíly panují od vysokohorských And, přes džungli, po atlantské pobřeží. Léta obecně jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou chladné s malým množstvím srážek. Patagonie čili nejjižnější oblast Argentiny má chladné, suché a větrné klima. Léta jsou zde poměrně krátká a chladná, zatímco zimy jsou dlouhé a mrazivé, často s velkým množstvím sněhu.

Argentina má klasická čtyři roční období, ovšem z důvodu své polohy na jižní polokouli si je užívá v jinou dobu, než jsme v České republice zvyklí. Zima je v období června až srpna, jaro nastává v září a končí v listopadu, léto trvá od prosince do února a podzim panuje v Argentině od března do května. Všechna tato období se liší nejen teplotou, ale i srážkami a povětrnostními podmínkami.

Pokud srovnáme asi nejnavštěvovanější argentinské destinace, tj. Buenos Aires a Ohňovou zemi (Tierra del Fuego), vyjde nám následující:

Buenos Aires:

  • nejteplejší měsíc – leden (průměrná teplota 25 °C – 28 °C)
  • nejstudenější měsíc – červenec (průměrná teplota 12 °C – 14 °C)
  • nejdeštivější měsíc – březen
  • největrnější měsíc – listopad

Ushuaia (Ohňová země/Tierra del Fuego):

  • nejteplejší měsíc – leden (průměrná teplota 12 °C – 17 °C)
  • nejstudenější měsíc – červenec (průměrná teplota 3 °C – 6 °C)
  • nejdeštivější měsíc – březen
  • největrnější měsíc – listopad

Vodopády Iguazú v Argentině Rytmy tanga v ulicích Argentiny Národní park Los Glaciers, Argentina Ledovec Perito MorenoBarevné domky v proletářské čtvrti La BocaVodopády Iquazú, Argentina SEN v Argentině Argentinský parlament v Buenos Aires Čtvrť La Boca v Benos AiresZavedeme Vás k nejznámnějším památkácmUličky v Buenos AiresPravý argentinský steak
zobrazit zájezdy do Argentiny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole