Sete Cidades – Azorská Atlantída

Potřebné doklady na Azorské ostrovy

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníStručný slovníkZajímavá místa

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU NA AZORSKÉ OSTROVY

Azorské ostrovy coby součást Portugalska jsou v Evropské unii, čímž se režim vstupu velice usnadňuje. Občané ČR mohou vstupovat do Portugalska s platným cestovním pasem nebo s platným občanským průkazem. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby každé dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním pasem nebo občanským průkazem. Co se týká nemoci COVID-19, byla na Azorských ostrovech zrušena povinnost předkládání certifikátů i negativních testů. Nutné není ani vyplnění příjezdového formuláře při příletu.

POZNÁMKA: Zdržíte-li se v Portugalsku (na Azorských ostrovech) více než 90 dní, máte povinnost ohlásit tuto skutečnost na Cizinecké a pohraniční policii Portugalska (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras, SEF).

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Plánujete vzít na cesty na Azorské ostrovy děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na policii Azorských ostrovů, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. buď Velvyslanectví ČR v Lisabonu nebo Honorární konzulát v Ponta Delgada (pro autonomní oblast Azory).
  • S sebou na Azorské ostrovy si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzulát.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY NA VELVYSLANECTVÍ A HONORÁRNÍ KONZULÁT

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU NA AZORSKÉ OSTROVY

Po příletu na Azorské ostrovy budete na letišti zkontrolováni imigračním úředníkem – předložíte platný cestovní doklad. Pokud cestujete z České republiky nebo jiného státu EU (který je součástí Schengenského prostoru), postačí vám pas nebo občanský průkaz. Cestující v rámci Evropské unie musí též dodržet určené množství dováženého zboží na Azorské ostrovy (tabákové výrobky a alkoholické nápoje), pakliže nechce platit v rámci Portugalska spotřební daň. Jeho přehled a limity pro dovoz naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Celní orgány pak mají právo podrobit kontrole jakéhokoliv cestujícího při podezření na dovoz nelegálního zboží či zboží v nadměrném množství.

Sete Cidades – Azorská AtlantídaAzorské ostrovy Kaldera sopky na ostrově Pico Nejznámější vyhlídka Boca do Inferno Ráj velryb, Azorské ostrovy Nejznámější vodopád Azorských ostrovů Koupání v termálních zahradách Terra Nostra Pozorování velryb v Pico Hejno delfínů u Azorských ostrovůPorta de Cidade je vstupem do města  Ulice Rau dos Mercadores po setmění Čerstvé sépie Mořští slimáci na česneku Chobotnice k obědu Portugalský koláček Pastéis de NataOdpočinek u hotelového bazénu
zobrazit zájezdy na Azorské ostrovy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole