Sete Cidades – Azorská Atlantída

Počasí na Azorských ostrovech

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníStručný slovníkZajímavá místa

Počasí na Azorských ostrovech

Azorské ostrovy jsou celoročně vhodnou turistickou destinací a na každém ostrově můžete zažít během chvíle čtyři roční období. Proměnlivost počasí je totiž základní charakteristikou klimatu na Azorech. Letní měsíce jsou nejteplejší s nejmenším množstvím srážek, teploty šplhají až k 25°C. Ale i jaro a začátek podzimu nabízí slunečné a teplé dny. V zimě na Azorech rozhodně nezmrznete, ale teploty se většinou pohybují „jen“ kolem 13 °C a je nutné počítat s často deštivými dny.

Jednotlivé ostrovy mají samozřejmě klima velice podobné, výjimkou může být Santa Maria, která je položena výrazně jižněji, a proto je považována za ten nejteplejší a nejslunnější ze všech devíti azorských ostrovů. Návštěvníkům také nabízí překrásné bílé pláže!

Počasí na jednotlivých ostrovech (léto a zima)

  • Corvo: léta na ostrově Corvo bývají krátká, teplá, dusná, větrná a suchá. Zimy jsou pak dlouhé, chladné, vlhké a extrémně větrné. Po celý rok je zde spíše částečně oblačno. Teploty se pohybují během roku od 12 do 25 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 10 °C a vystoupají nad 27 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.
  • Faial: léta na ostrově Faial bývají krátká, dusná a teplá. Zimy jsou pak dlouhé, chladné, vlhké a extrémně větrné. Po celý rok je zde spíše částečně oblačno. Teploty se pohybují během roku od 12 do 25 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 10 °C a vystoupají nad 26 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.
  • São Miguel: léta na ostrově São Miguel bývají krátká, teplá, dusná, větrná, suchá a po většinou slunečná. Zimy jsou pak dlouhé, chladné, vlhké a extrémně větrné s částečně zataženou oblohou. Teploty se pohybují během roku od 12 do 25 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 10 °C a vystoupají nad 26 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.
  • Santa María: léta na ostrově Santa María bývají krátká, teplá, dusná, větrná, suchá a po většinou slunečná. Zimy bývají dlouhé, chladné a částečně zatažené. Větrno je zde po celý rok. Teploty se pohybují během roku od 13 do 25,5 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 11 °C a vystoupají nad 27 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.
  • Flores: léta na ostrově Flores bývají krátká, teplá, dusná, větrná a suchá. Zimy jsou pak dlouhé, chladné, vlhké a extrémně větrné. Po celý rok je zde spíše částečně oblačno. Teploty se pohybují během roku od 12 do 25 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 10 °C a vystoupají nad 27 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.
  • Terceira: léta na ostrově Terceira bývají krátká, teplá, suchá a vlhká. Zimy jsou dlouhé, chladné a extrémně větrné. Po celý rok je zde spíše částečně oblačno. Teploty se pohybují během roku od 12 do 25,5 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 8 °C a vystoupají nad 27 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.
  • Graciosa: léta na ostrově Graciosa bývají krátká, teplá, suchá a vlhká. Zimy jsou dlouhé, chladné a extrémně větrné. Po celý rok je zde spíše částečně oblačno. Teploty se pohybují během roku od 12 do 25 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 9 °C a vystoupají nad 26 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.
  • Pico: léta na ostrově Pico bývají krátká, teplá a dusná. Zimy bývají dlouhé, chladné, větrné a vlhké. Po celý rok je zde spíše částečně oblačno. Teploty se pohybují během roku od 12 do 25 °C a jen zřídka kdy klesnou pod 10 °C a vystoupají nad 26 °C. Nejteplejším měsícem je srpen a nejchladnějším únor.

Sete Cidades – Azorská AtlantídaAzorské ostrovy Kaldera sopky na ostrově Pico Nejznámější vyhlídka Boca do Inferno Ráj velryb, Azorské ostrovy Nejznámější vodopád Azorských ostrovů Koupání v termálních zahradách Terra Nostra Pozorování velryb v Pico Hejno delfínů u Azorských ostrovůPorta de Cidade je vstupem do města  Ulice Rau dos Mercadores po setmění Čerstvé sépie Mořští slimáci na česneku Chobotnice k obědu Portugalský koláček Pastéis de NataOdpočinek u hotelového bazénu
zobrazit zájezdy na Azorské ostrovy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole