Sete Cidades – Azorská Atlantída

Kam jet na Azorských ostrovech

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníStručný slovníkZajímavá místa

Sete Cidades

Tato oblast s dechberoucími scenériemi se nachází na západním konci ostrova São Miguel. Oblasti dominuje velká sopka Sete Cidades, která představuje obrovskou zhroucenou calderu o průměru 5,3 kilometru a maximální hloubce asi 630 metrů. Najdeme zde mnoho jezer a lagun. Zdejší Lagoa das Sete Cidades, největší laguna na Azorech, se skládá ze dvou vodních ploch, Lagoa Azul a Lagoa Verde (mezi turisty je lokalita známá také jako Twin Lake). Pohled na ně je fascinující a celé místo je velice fotogenické. Nejhezčí vyhlídky na místo jsou Miradouro da Vista do Rei a Miradouro da Grota do Inferno. Velké místní vodní bohatství, přítomnost chráněné flóry a fauny vedly ke klasifikaci tohoto chráněného území jako Ramsarské lokality podle Úmluvy o mokřadech.

Sete Cidades se z portugalštiny překládá jako sedm obcí či sedm komunit. Jedna z teorií říká, že zde žil jeden arcibiskup a šest biskupů a společně se svými následovníky vytvořili sedm křesťanských komunit.

Čti více

Caldeira do Faial

Tato chráněná oblast, která se nachází v oblasti Cedros, o rozloze 313 hektarů zahrnuje celou Caldeira do Faial, která se nachází na vrcholu centrální sopky ostrova Faial.

Caldera měří asi 2 kilometry v průměru a je nejmladší calderou na Azorech, stáří se odhaduje na 1000 let. Uvnitř najdeme jedinečné zástupce endemické fauny a flory, jmenovat lze například výskyt členovce Calacalles Azoricus, který jinde než Caldeira do Faial nežije.

Tato oblast je součástí zvláštní chráněné zóny a je také klasifikována jako Ramsarská lokalita.

Pro nadšené turisty je možné použít zdejší stezku a dostat se až na hranu kráteru.

Čti více

Parque Natural do Pico

Parque Natural do Pico vznikl v roce 2008 a je největším přírodním parkem celého souostroví. Je takřka povinnou zastávkou pro všechny milovníky přírody a zvířat. Je to také ráj pro všechny fanoušky pěší turistiky. Nejvyšší hora Portugalska vám bude stále po boku!

Čti více

Parque Terra Nostra

Kořeny této překrásné zahrady sahají do 18. století a najdeme ji ve městečku Furnas na ostrově São Miguel. Romantická zahrada je jednou z mála oblastí na ostrovech, která návštěvníkům umožňuje zaplavat si v geotermálním bazénu. Má teplotu 35 – 40 °C a jeho voda je bohatá na železo, které má léčivé účinky pro tělo. I proto je místo cílem mnoha turistů, ale i místních obyvatel. Ručníky určitě s sebou!

Park je rozdělen do dvou zón - horní zóna, kterou zabírají pěšiny přes husté lesy, a dolní část, kde se návštěvníci mohou mezi potoky toulat po stezkách, trávnících, bazénech a fontánách. V parku najdeme bohatou floru jako například cykasy, hortenzie či kamélie (těch má zdejší zahrada největší sbírku na světě). 

Čti více

Lagoa do Fogo

Lagoa do Fogo je kráterové jezero v stratovulkánu Água de Pau Massif v centru ostrova São Miguel a od roku 1974 je chráněnou oblastí. Nachází se v nadmořské výšce 580 m n. m. a dosahuje hloubky až 30 m. Najdete zde panenskou přírodu a okolí, které hraje všemi odstíny modré a zelené barvy (jezerní voda, zdejší vegetace). Nejhezčí vyhlídka na jezero je pravděpodobně Miradouro da Lagoa do Fogo.

Čti více

Rota da Água

Rota da Água je úchvatná stezka plná starých cest používaných pro přepravu vody a starých mostů, akvaduktů, levády (vodní toky) a tunelů. Vrcholem je vertikální stěna Janela do inferno. Stezka uchvátí rozhodně i kavárenské povaleče! Jen se ujistěte, že máte s sebou baterku, v tunelech panuje černočerná tma. Rozhodně must - see na ostrově São Miguel! Mnohými je dokonce považována za nejhezčí trek na celém souostroví!

Čti více

Ponta Delgada

Ponta Delgada je největší město souostroví a může se pyšnit populací 70 000 obyvatel. Nachází se na ostrově São Miguel. Rozhodně nečekejte velkoměsto plné mrakodrapů, nicméně i tak je Ponta Delgada centrem kulturní, gastronomickým i politickým. Najdeme zde mnoho památek, obchodů, lahodných restaurací a také se odtud můžete vydat na jeden z nezapomenutelných výletů, které na Azorech můžete zažít – na pozorování velryb. Pokud chcete však jen odpočívat, místní pláž Praia das Milicias vám k tomu poskytne ideální podmínky.

Čti více

Horta

Toto město na ostrově Faial je malebným přístavem, který je zastávkou mnoha jachet křižujících Atlantik. Chodníky na pobřeží jsou pokryty malbami vytvořenými připlouvajícími návštěvníky, na kterých jsou uvedena jména jejich plavidel, posádky a roky, ve kterých přístav navštívili. Přilehlý bar Peter's Cafe Sport je ikonou města a místem setkání lidí všech národností. Kromě toho zde najdeme muzeum a sbírku předmětů vyřezaných z velrybích zubů a kostí. 

Horta je také legislativním centrem souostroví, sídlo zde má zákonodárné shromáždění Assembleia Legislativa da Região Autónoma dos Açores.

Čti více
Sete Cidades – Azorská AtlantídaAzorské ostrovy Kaldera sopky na ostrově Pico Nejznámější vyhlídka Boca do Inferno Ráj velryb, Azorské ostrovy Nejznámější vodopád Azorských ostrovů Koupání v termálních zahradách Terra Nostra Pozorování velryb v Pico Hejno delfínů u Azorských ostrovůPorta de Cidade je vstupem do města  Ulice Rau dos Mercadores po setmění Čerstvé sépie Mořští slimáci na česneku Chobotnice k obědu Portugalský koláček Pastéis de NataOdpočinek u hotelového bazénu
zobrazit zájezdy na Azorské ostrovy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole