Vodopád Detifoss, nejmohutnější vodopád na Islandu

Počasí na Islandu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaBezpečnostOčkováníCo s sebou

POČASÍ NA ISLANDU

Island má podnebí chladné oceánské, je výrazně ovlivněno Golfským proudem. Nejteplejší (a nejsušší) jsou zde letní měsíce, ale přesto teploty nepřesahují většinou 15°C, zimy jsou relativně mírné, teploty se pohybují kolem 0°C. Islandské počasí by také mohlo charakterizovat slovo „proměnlivost“, dochází k rychlým a někdy nepředvídatelným zvratům v počasí. Často také prší a je prudký vítr. Ostrov je geologicky i vulkanicky aktivní. Díky geografické poloze Islandu se zde mohou návštěvníci také kochat přírodními krásami jako je polární záře a v létě si užívat půlnoční slunce. Proto je velice dobré, zejména vzhledem k očekávaným zážitkům, dobře zvolit termín, kdy se na Island vydat. Dobrodružství, která můžete zažít v červnu, nemusí být dosažitelná v prosinci a naopak. Během letních měsíců můžete na Islandu vyrazit kempovat a těšit se z „dlouhého“ dne. V prosinci zde můžete spatřit onu zmiňovanou polární záři a projet se na psím spřežení.

Teploty v Reykjavíku se v zimě pohybují v průměru kolem 1 – 2°C, v létě je to pak zhruba 12°C. Ač zde samozřejmě můžete zažít výjimečně extrémy.

Nejchladnější částí Islandu je pak Vysočina. V zimě se zdejší průměrná teplota pohybuje kolem - 10 °C, zatímco v pobřežních oblastech je průměrná teplota kolem 0 °C. V létě zde teploty šplhají nejčastěji k 10 °C, ač samozřejmě v horách Vysočiny ve vyšší nadmořské výšce bude teplota výrazně nižší.

Jarní tání sněhu často vytváří na Vysočině velké záplavy, takže některé oblasti se stávají nepřístupné pro pěší turistiku nebo dokonce i pro jízdu autem. S tím vším je nutné předem počítat a o stavu vozovek se informovat.

Vodopád Detifoss, nejmohutnější vodopád na Islandu Zelená krajina Islandu Duhové hory LandmannalaugarVodopád SeljalandsfossGejzír Strokkur, nejznámější islandský gejzír Island - země gejzírů Bahenní sopky v oblasti NamafjalMěsíční krajina Islandu Islandské domy jako z pohádky Pobřeží černých pláží na jihu IslanduSEN na Islandu Vesnice Vik na Islandu Modrá laguna na Islandu Koupání v Modré laguněIslandský koník Alky jsou symbolem Islandu
zobrazit zájezdy na Island
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole