Skalní Dóm a jeho fotogenická kupole

Potřebné doklady do Izrale

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO IZRAELE

Při vstupu na území Státu Izrael a Palestinská autonomní území musíte předložit strojově čitelný cestovní pas platný minimálně ještě šest měsíců ode dne předpokládaného opuštění Izraele.
Od ledna 2013 Izrael vydává tzv. vstupní kartičky (s čárovým kódem, osobními údaji a dobou platnosti pobytu), které nahrazují vstupní razítko v pasu. Ty je nutné pečlivě uschovat až do odjezdu ze země, její předložení bude požadováno, zejména při překračování izraelských kontrolních stanovišť z/na Západní břeh nebo pak při finálním odjezdu ze země.
UPOZORNĚNÍ: Předchozí razítka v pasu některých států jako třeba Sýrie, Libanonu nebo Íránu mohou být důvodem k důkladnějšímu pohovoru při příletu do země. Ten probíhá v anglickém jazyce a pokud s ním člověk počítá, nemělo by vás nic překvapit ani zbytečně nervovat. Pro takovéto případy však existuje i varianta dvojího pasu či vystavení pasu nového. Informujte se na svém úřadě/matrice.
INFO: Některé arabské islámské státy nevpustí na své území držitele pasů, ve kterých jsou vyznačena razítka Státu Izrael, vždy je toto dobré před cestou raději ověřit.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Tel Avivu.
  • S sebou do Izraele si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví ČR v Tel Avivu

23 Zeitlin Steet, 6495518 Tel Aviv

P.O.Box 16361

Telefon: +972 369 182 82, KO: +972 369 110 33, sekretariát: +972 369 110 31 Fax: +972 369 182 86 Nouzová linka: +972 52 328 6622 - (mimo pracovní dobu)

E-mail obecný: telaviv@embassy.mzv.cz, Konzulární úsek: consulate_telaviv@mzv.cz, Ekonomický úsek: commerce_telaviv@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/telaviv

POZOR: Pokud budete v Izraeli řídit motorová vozidla, je vhodné mít s sebou mezinárodní řidičský průkaz a samozřejmě národní řidičský průkaz! K zapůjčení vozidla je pak nutná i mezinárodní platební karta.

Skalní Dóm a jeho fotogenická kupoleModlitba u Zdi nářků, Jeruzalém Chrám Božího hrobu na konci křížové cesty Via DolorosaMrtvé mořeZeď nářků v Jeruzalémě Pláže v Tel AvivuZlatá kupole Skalního chrámu v Jeruzalémě Nazaret, Izrael Bazilika zvěstování přímo v srdci NazaretuIntriér chrámu, Jeruzalém V Mrtvém moři si mohou zaplavati i neplavciOdpočinek na pláži v Tel Avivu Skalní dóm v Jeruzalémě, v nejsvatější zemi světaPo stooách proroků Žena na trhu ve starém JeruzaléměChrámová hora, nejposvátnější místo starého města
zobrazit zájezdy do Izraele
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole