Pozorování goril ve Volcano národním parku

Potřebné doklady do Rwandy

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO RWANDY

Pro vstup na území Rwandy je nutné mít cestovní pas ČR platný ještě 6 měsíců ode dne vstupu do země s uděleným vízem. O vstupní víza lze zažádat:

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Nairobi (české velvyslanectví se ve Rwandě nenachází).
  • S sebou do Rwandy si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví České republiky v Nairobi

Tende Drive 745, Lavington, 00100

Nairobi P.O.Box 25639

Telefon: +254 774 420 460, +254 774 240 860

Fax: +254 204 348 163

Nouzová linka: +254 726 489 626

E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: visa_nairobi@mzv.cz, consulate_nairobi@mzv.cz

Ekonomický úsek: commerce_nairobi@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/nairobi

Dále lze přímo ve Rwandě kontaktovat český honorární konzulát, nicméně jeho pravomoci jsou omezeny. Sídlí na adrese:

KN 33 Street, Building No. 13, Kiyovu., Kigali 1856

Telefon: +250 788 302 727, +250 788 309 040

E-mail: kigali@honorary.mzv.cz

Pokud si plánujete ve Rwandě půjčit automobil, pak je nutné mít s sebou rovněž mezinárodní řidičský průkaz stejně jako ten český.

Pozorování goril ve Volcano národním parkuMagická hodina s gorilami ve RwanděLoďky na jezeře KivuSetkání s gorilami horskýmiAfrická cestaPozorování horských goril při různých činnostech Čajové plantáže nedaleko Nuyngwe forestOpice ve RwanděSetkání s místními Tradiční domorodé kmeny Místní děti při vodních hrátkáchŠkoláci ve Rwandě
zobrazit zájezdy do Rwandy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole