Pozorování goril ve Volcano národním parku

Kam jet v Rwandě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

Rwanda - Nyungwe Forest National Park

Nyungwe Forest National Park – nachází se v jihozápadní části Rwandy, na hranicích s Burundi. Na západní straně parku leží jezero Kivu a Demokratická republika Kongo. Rozléhá se na ploše 1.020 km2 a je větší než známý Kibira National park. Leží v nadmořské výšce 1600 - 2950 m. Ročně v tomto deštném pralese napřší až 2000 mm deště a tvoří tak 2/3 vody ve Rwandě. Je to nejdůležitější místo pro udržení biodiverzity ve Rwandě. Národní park je domovem pro více než 1000 druhů živočichů na světě.

Čti více
Na setkání s gorilou jen tak nezapomenete

Virunga – Volcanoes National park

Národní park Volcanoes je centrem pro gorily horské, které nemají stabilní teritorium, a spolu s permanentními rodinami chrání největší počet těchto ohrožených primátů. Strategická poloha, přibližně 2 hodiny jízdy od mezinárodního letiště v Kigali, z něj dělá nejpřístupnější národní park na pozorování goril na světě. Kromě goril je Národní park Volcanoes domovem kočkodanů zlatých, různých ptáků, plazů, obojživelníků a hmyzu. Zpočátku to byla malá oblast kolem sopek Karisimbi, Mikény a Visoko, která byla založena na ochranu horských goril, které čelily hrozbě vyhynutí v důsledku pytláctví. Na začátku 60. let byl park rozdělen, když Rwanda a Demokratické Kongo (Zair) získaly nezávislost, a do konce tohoto desetiletí byl park zredukován téměř na polovinu oproti své původní velikosti. V roce 1967 americká zooložka Dian Fossey, která se zabývala výzkumem horských goril v lesích Konga, utekla z nejistoty a založila svou výzkumnou stanici na místě mezi sopkami Visoko a Karisimbi. Vedla ochranářskou kampaň goril horských a získala prostředky na boj proti pytláctví v této oblasti. V roce 2005, ve snaze posílit ochranu goril a celého národního parku, představila Rwanda slavnostní program („Kwita Iziina") jmenování gorilích mláďat, který poukázal na vynikající výsledky ochranářů, pokud jde o populaci goril v tomto pohoří. Zde se také veřejnosti ukázalo, jak populace goril roste. Národní park Volcanoes je kromě horských goril, domovem kočkodanů zlatých, hyen skvrnitých, buvolů, slonů a dalších zvířat. V parku se také nachází 178 druhů ptáků včetně nejméně 29 endemitů v pohoří Rwenzori a Virunga.

Čti více
Loďky na jezeře Kivu

Jezero Kivu

Jezero Kivu na západě Rwandy je obklopeno nádhernými horami a má hluboké smaragdově zelené vody na ploše 2 700 km2. Je to největší jezero Rwandy a šesté největší v Africe. Najdeme jej na hranících s Demokratickou republikou Kongo. Jeho maximální hloubka dosahuje téměř 0,5 km. Pro pohled z jiné perspektivy je možné na jezeře vyrazit na vyjížďku na lodi či v kajaku.

Čti více

Kigali

Největší město Rwandy se rozkládá v nadmořské výšce 1560 m n. m. Hlavním městem se stalo v roce 1962 a nyní jeho populace čítá zhruba 1,3 mil. Kigali nabízí nejen zážitky kulturní, ale rovněž gastronomické. Rozhodně si jeho návštěvu během vaší cesty po Rwandě nenechte ujít. Zajít můžete například na zdejší trh Kimironko, který je největším tržištěm ve městě. Nebo pak do Inema Arts Center či do Rwanda Art Museum, které sídlí v bývalém prezidentském paláci. Můžete zde také vidět trosky z prezidentského letadla, které se zřítilo v roce 1994. Dne 6. dubna 1994 bylo poblíž letiště v Kigali sestřeleno armádní letadlo s prezidenty Rwandy a Burundi na palubě. Tato událost byla použita jako záminka pro již předem naplánovanou genocidu Tutsiů. Významným místem je rovněž Kigali Genocide Memorial Centre, které bylo otevřeno v roce 2004 a dokumentuje jedno z temnějších období v historii Rwandy.

Čti více

Gishwati Mukura National Park

Tento čtvrtý národní park Rwandy se skládá ze dvou samostatných lesních oblastí  – většího Gishwati a malého Mukura. Dohromady zabírá park plochu 34 km².

Lesy leží na hřebeni, který rozděluje povodí Konga a Nilu, podél neuvěřitelně biologicky rozmanité Albertinské trhliny na západě země. Najdeme zde velice bohatou faunu i floru.

Gishwati je domovem šimpanzů, kočkodanů, ženetek, servalů, cibetek a mnoha zástupců plazů a obojživelníků. Ptáci jsou zde také hojně zastoupeni, setkat se zde můžete zhruba s 200 druhy, mezi nimi jsou i druhy endemické. 

Obdivovat zde můžete však i překrásné vodopády.

Čti více

Akagera National Park

Tento národní park s velice bohatou biodiverzitou byl založen v roce 1934 a najdeme jej u hranic s Tanzánií. Jedná se o jeden z nejstarších národních parků na africkém kontinentu a je to také jedno z nejlepších míst pro safari v celé Rwandě. Setkat se zde můžete se žirafami, hrochy, lvy či zebrami. Na území parku se rozkládá jezero Ihema, po kterém se lze projet na lodi. Akagera je navíc svázána s Českou republikou - pět kriticky ohrožených nosorožců černých sem bylo v roce 2019 úspěšně přepraveno ze Safari Parku ve Dvoře Králové.

Čti více
Pozorování goril ve Volcano národním parkuMagická hodina s gorilami ve RwanděLoďky na jezeře KivuSetkání s gorilami horskýmiAfrická cestaPozorování horských goril při různých činnostech Čajové plantáže nedaleko Nuyngwe forestOpice ve RwanděSetkání s místními Tradiční domorodé kmeny Místní děti při vodních hrátkáchŠkoláci ve Rwandě
zobrazit zájezdy do Rwandy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole