Pozorování goril ve Volcano národním parku

Počasí v Rwandě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ VE RWANDĚ

Ač Rwanda leží jen kousek jižně od rovníku, její vysoká nadmořská výška (v průměru 1600 m n. m.) snižuje jinak v rovníkové oblasti typicky vysoké teploty. V této malé zemi tak panuje příjemné tropické podnebí. Rwanda během roku zažívá dvě období sucha (červen – září a prosinec – únor) a dvě období dešťů (březen – květen a říjen – listopad).

Červenec a srpen bývají nejteplejšími a zároveň nejsuššími měsíci v roce (ačkoli i v tuto dobu může pršet). Za nejdeštivější měsíc je pak naopak považován duben.

Díky své vysoké nadmořské výšce má Rwanda tropické mírné klima. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 16 a 25 °C, bez výraznějších výkyvů. Roční srážky jsou na území Rwandy v průměru okolo 1200 mm.

Pozorování goril ve Volcano národním parkuMagická hodina s gorilami ve RwanděLoďky na jezeře KivuSetkání s gorilami horskýmiAfrická cestaPozorování horských goril při různých činnostech Čajové plantáže nedaleko Nuyngwe forestOpice ve RwanděSetkání s místními Tradiční domorodé kmeny Místní děti při vodních hrátkáchŠkoláci ve Rwandě
zobrazit zájezdy do Rwandy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole