Singapurský Manhattan

Co s sebou do Singapuru

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkování

CO SI ZABALIT/BEZ ČEHO DO SINGAPURU NEODJET:

  • pasy
  • vytištěná zpáteční letenka
  • zdravotní pojištění
  • platební karta + hotovost
  • potvrzení o ubytování
  • opalovací krém
  • adaptér
  • anglický slovník
  • mobil, nabíječka
  • knižní průvodce či alespoň vytištěné základní informace

Kromě těchto základních věcí však toho do Singapuru povezete jistě daleko víc. CK SEN doporučuje s sebou jeden větší kufr (ten zanecháte stabilně v hotelu) a také jeden menší batoh, který budete nosit na zádech při prohlídkách měst a turistických atrakcí. Maximální povolená hmotnost jednoho zavazadla je 23 kg na osobu, což se však může lehce měnit podle letecké společnosti a přepravní třídy, tj. Economy vs. Business Class. K sobě na palubu letadla si můžete vzít tzv. příruční zavazadlo/cabin baggage (rozměr nesmí přesáhnout 55 x 40 x 20 cm) s maximální hmotností 8 kg.

Do příručního zavazadla pak nebalte potenciálně nebezpečné předměty jako například nože, nůžky, zapalovače a kosmetické přípravky v obalu větším než 100 ml. Tekuté hygienické přípravky můžete mít do objemu 100 ml v průhledném pytlíčku, který budete ukazovat při rentgenové kontrole při odletu. Nezapomeňte, že power banky a například elektrické kartáčky nemohou být dole v zavazadlovém prostoru, ale je potřeba je umístit do kabinového zavazadla (aby v případě přehřátí byly pod kontrolou). Stejně tak moderní technologie v podobě notebooku, tabletů, fotoaparátů, mobilů a podobně umístěte raději k sobě do příručního zavazadla. Naopak přípravky na holení (holítka s žiletkou, nůžky, pinzety) by měly být uloženy v kufru v zavazadlovém prostoru v podpalubí.

Pokud si přesto nejste jisti, co vše můžete do svých zavazadel sbalit, kontaktujte vaši leteckou společnost, rádi vám vaše dotazy zodpoví. Většina z nich má pobočku v České republice, se kterou se můžete telefonicky spojit, některé pak dokonce i kancelář v centru Prahy či na letišti.

Dobře se také ujistěte, že na kufru máte výrazně a čitelně označeno vaše jméno a adresu (z jedné strany ideálně s adresou v destinaci, z druhé strany pak s tou domovskou). Ač to není zcela běžné, může se také stát, že zavazadla nedoputují do cílové destinace s vámi, protože nestihla být během přestupu přeložena, ale budou mít den, dva zpoždění. Proto je vždy dobré mít důležité věci (pasy, mobil, peníze, kartu, potvrzení o rezervaci ubytování, léky – množství i na další dny) u sebe. Každopádně tato situace hrozí především tam, kde je doba přestupu kratší než 45 minut.

Oblečení: Protože je počasí v Singapuru převážně teplé, měli byste si do zavazadla zabalit především letní či jarní oblečení (kraťasy, šaty, trička s krátkým rukávem, sandály). Zapomenout byste pak neměli samozřejmě ani na spodní prádlo, pyžamo a případně ponožky. Při cestě do Singapuru vám v kufru však taky určitě nesmí chybět plavky! Vhodným doplňkem je také pokrývka hlavy, v parných dnech plných tropického slunce ji jistě oceníte.

Hygienické potřeby sbalte do velkého zavazadla, možno je umístit ještě předem do igelitové tašky, kterou uzavřete například lepicí páskou, aby nedošlo během cesty náhodou k otevření/prasknutí lahvičky a následnému vytečení do zavazadla. Ideální u tekutých přípravků jsou pevná a pokud možno nová balení.

Nezapomeňte také na knihu či nějaké časopisy, nejen, že je využijete například během lenošení u bazénu, ale také vám s nimi rychleji uteče samotná cesta letadlem.

Pokud byste přeci jen měli problémy dostat se do limitu povolené hmotnosti, můžete zakoupit ultralehké vybavení a oblečení pro cestovatele v obchodu (kamenný obchod i e – shop) s názvem Pod 7 kilo. Najdete zde veškeré vychytávky pro cestování nalehko.

Doporučení: Před cestou si ověřte předpověď počasí, které by mělo v destinaci panovat v době vašeho pobytu. To vám umožní zabalit si ještě lépe a vhodněji.

Lékárnička: Hodit se bude v cizí zemi rozhodně i osobní lékárnička se všemi potřebnými léky. Určitě by měla obsahovat analgetika (léky proti bolesti – Nurofen, Ibalgin, Paralen atd.), léky na střevní potíže (živočišné uhlí, Valetol, Enterol apod.), pastilky proti bolesti v krku, antihistaminika, digitální teploměr, náplasti. Může se hodit také lahvička s desinfekcí na ruce. Pokud užíváte nějaké léky trvale, rozhodně je nezapomeňte přibalit v dostatečném množství. Veškerou medikaci je vždy lepší přepravovat v původním obalu.

Singapurský Manhattan Socha lva Merliona v SingapuruVýhledy z noční plavby Singapurem Superstromy v singapurských zahradáchHotel Marina Bay Sands, Singapur Slavný hotel Marina Bay Sands v SingapuruNoční Gardens by the BaySingapurská čtvrť Little IndiaNoční panorama supermoderního SingapuruMalá Indie v Singapuru Čínská architektura v Singapuru Výhled ze střešního bazénu hotelu Marina Bay Sands
zobrazit zájezdy do Singapuru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole