Tradiční tance ve vesnici bývalých pytláků

Potřebné doklady do Ugandy

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO UGANDY

Občané České republiky při cestě do Ugandy potřebují cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců od data vstupu a vízum. O to je možné zažádat buď prostřednictvím internetu na webové stránce spravované ugandským Ministerstvem vnitra Je nutné být obezřetný, protože existují také podvodné webové stránky nabízející ugandská víza.

Nutný je rovněž mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici, který je vyžadován od všech osob překračujících hranice země. U dětí mladších 5 let je pak vyžadován doklad o očkování proti dětské obrně.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Nairobi (české velvyslanectví se v Ugandě nenachází).
  • S sebou do Ugandy si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví České republiky v Nairobi

Tende Drive 745, Lavington, 00100

Nairobi P.O.Box 25639

Telefon: +254 774 420 460, +254 774 240 860

Fax: +254 204 348 163

Nouzová linka: +254 726 489 626

E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: visa_nairobi@mzv.cz, consulate_nairobi@mzv.cz

Ekonomický úsek: commerce_nairobi@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/nairobi

Dále lze přímo v Ugandě kontaktovat český honorární konzulát, nicméně jeho pravomoci jsou omezeny. Sídlí na adrese:

12 Kampala Road, Charm Towers, Ground Floor, Suite 139

Kampala

P.O.Box 33996

Telefon: +256 414 506 19, +256 757 450 832, +256 718 889 900

E-mail: kampala@honorary.mzv.cz, czconsul@kla.co.ug

Tradiční tance ve vesnici bývalých pytlákůPravá Afrika, Uganda Horská horila v Ugandě Loďky na jezeře KivuŠkoláci v Ugandě Opice v Ugandě Čajové plantáže nedaleko Nuyngwe forestŽivot v ulicích Ugandy Místní děti při vodních hrátkách, Uganda Pozorování goril horských Návštěva místní školy Příslušník kmene Ruhengeri
zobrazit zájezdy do Ugandy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole