Tradiční tance ve vesnici bývalých pytláků

Kam jet v Ugandě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

Ruwenzori

Toto pohoří a stejnojmenný národní park se nachází na hranicích s Demokratickou republikou Kongo. Kromě toho, že je oblast rájem pro všechny milovníky horské turistiky a přírody vůbec, je také domovem třetího nejvyššího vrcholku afrického kontinentu – Margherita Peak na Mt. Stanley dosahuje výšky 5109 m n. m. Treky na zdejší vrcholky bývají náročné, nicméně s dobrou kondicí a za pomoci nosičů se dají zvládnout a jistě se stanou jedním z nezapomenutelných zážitků při cestě po Ugandě.

A koho Ruwenzori oslní natolik, že si bude chtít dovézt odtud suvenýr, je možné sáhnout po zde pěstované lahodné kávě.

Čti více

Kibale Forest – pozorování šimpanzů

Národní park Kibale v jihozápadní Ugandě je tropický deštný prales, který je domovem mnoha méně či více ohrožených zvířecích druhů. I to je důvodem, proč se tato lokalita stala takřka nedílnou součástí cesty po Ugandě každého turisty. Asi největším lákadlem parku jsou zdejší tlupy šimpanzů. V národním parku Kibale žije asi 1500 jedinců a turisté se zde mohou vydat na tzv. šimpanzí trekking. Park je považován za nejlepší místo ke spatření šimpanzů v celé východní Africe. Kibale je domovem třinácti druhů primátů a mnoha dalších savců. Zkrátka zde však nepřijdou ani milovníci fauny, ke spatření tady jsou například stromy dosahující skoro 60 metrů!

Čti více

Kampala

Největší město země s populací 1,7 mil. obyvatel (metropolitní oblast pak 3,8 mil.) se stalo ugandskou metropolí v roce 1962. Od té doby je politickým, obchodním i průmyslovým centrem země. Rozkládá se na kopcích ve výšce 1190 m n. m. nedaleko břehů Viktoriina jezera. Kousek od města najdeme Hrobky bugandských králů v Kasubi, které jsou součástí Seznamu světového dědictví UNESCO. Zajímavou zastávkou při toulkách Kampalou je jistě i Uganda Museum. V metropoli můžete navštívit svatostánky křesťanské, hinduistické i muslimské.

Čti více

Entebbe a Viktoriino jezero

Město Entebbe se nachází nedaleko ugandské metropole Kampala a najdeme zde mj. hlavní mezinárodní letiště. Město je častým výletním místem pro obyvatele ugandského hlavního města, stejně jako zastávkou pro turisty na cestě po Ugandě. Největšími lákadly jsou asi zdejší botanická zahrada či Uganda Wildlife Conservation Education Centre.

Entebbe se dostalo do mezinárodního povědomí obzvláště v roce 1976, kdy na zdejším letišti došlo ke speciální protiteroristické operaci. Palestinští únosci zde za souhlasu tehdejšího ugandského diktátora přistáli s letadlem Air France s převážně izraelskými a francouzskými rukojmími na palubě. Izraelské obranné síly nakonec však cestující osvobodily.

Viktoriino jezero

Toto největší africké jezero si mezi sebe rozděluje Uganda, Keňa a Tanzánie. Pokrývá plochu 68 800 km² a jeho největší hloubka dosahuje 82 m. Na břehu jezera najdeme mj. metropoli Kampalu, jezero tak bývá častým výletním místem pro její obyvatele. Přestože je jezero velmi fotogenické, rozhodně se nedoporučuje v něm plavat, a to především z důvodu četného výskytu hrochů a krokodýlů, nelze opomenout však ani možný výskyt parazitů způsobujících bilharziózu. Pro milovníky ryb je jistě raritou zdejší endemický hlubinný sumec Xenoclarias eupogon, který je však na pokraji vyhynutí.

Čti více

Ziwa Rhino Sanctuary

Soukromá rezervace na záchranu ohroženého druhu nosorožce bílého byla založena v roce 2005 a od té doby je velkým lákadlem pro všechny turisty přijíždějící do Ugandy. V současné době je to také jediné místo, kde nosorožci v Ugandě žijí. Dříve bylo jejich rozšíření větší, nicméně zde sehrálo velkou roli pytláctví a rovněž válka v 70. letech 20. století.

Rezervace začínala s šesti jedinci nosorožců, dnes jich zde můžete obdivovat pře dvě desítky. Na území Ziwa Rhino Sanctuary však najdete i další druhy afrických zvířat jako například antilopy, krokodýly, hrochy, opice a mnoho jedinečných zástupců ptačí říše.

Čti více

Murchison Falls – plavba po Bílém Nilu

Pro mnohé návštěvníky je hlavním cílem návštěvy oblasti Murchison Falls plavba po Bílém Nilu, odkud lze pořídit jedinečné fotografie zuřících kaskád. Navíc, pokud ji podniknete při západu slunce, je velice romantická. Zde stoprocentně platí, že i cesta je cíl, a proto během plavby můžete zažít stejně dechberoucí momenty jako cíli, tj. v blízkosti vodopádů. Cestou lze totiž obdivovat stáda hrochů, krokodýly či na břehu bohatou zeleň, kde se skrývá barevné ptactvo.

Nicméně na výběr je také plavba po klidné deltě Albertova jezera, kde můžete pozorovat jedinečného – prehistoricky vyhlížejícího – ptáka člunozobce afrického.

Čti více

Murchison Falls National Park – safari

Murchison Falls je největším národním parkem Ugandy a domovem mnoha fascinujících zvířat. Je také nejstarším safari parkem v zemi. V parku můžete spatřit rovněž impozantní vodopády Murchison, které jsou zároveň největšími kaskádami na řece Victoria Nile (Viktoriin Nil/Bílý Nil). Bývají označovány jako jedny z nejmohutnějších vodopádů na světě!

Mezi stálé návštěvníky nilských břehů patří sloni, žirafy a buvoli, hroši či krokodýli. Divoká zvěř je zde opravdu velice rozmanitá a místo patří mezi nejlepší destinace v zemi k jejímu pozorování.

Národní park Murchison Falls okouzlil i osobnosti jako byl například Winston Churchill, Theodore Roosevelt, Ernest Hemingway a mnoho britských panovníků.

Čti více

Sipi Falls

Vodopády Sipi se nacházejí na východě Ugandy v regionu Kapchorwa. Toto trio vodopádů najdeme na úpatí hory Elgon (vyhaslá štítová sopka) nedaleko hranic s Keňou. Název sipi byl odvozen od slova 'sep', což je název divoké domorodé rostliny podobné banánu, která roste podél břehů řeky Sipi. Místní lidé ji používají hojně jaké léčivou rostlinu. Nejenže vodopády poskytují překrásný pohled a dokreslují zdejší scenérii, ale jsou také výchozím bodem pro většinu treků na horu Elgon.

Nedaleko od vodopádů najdeme rovněž mělké jezero Kyoga či četné kávové plantáže (káva Arabica).

Čti více

Gorilla Trekking v Bwindi Impenetrable National Park

Gorilla Trekking – asi nejpopulárnější aktivita, pro kterou je Uganda tak známá. Po získání speciálního povolení se vám naskytne možnost dostat se do blízkosti těchto jedinečných a bohužel ohrožených primátů. Tohoto zážitku se vám dostane například v národních parcích Bwindi Impenetrable National Park nebo Mgahinga National Park.

Čti více

Gorilla Trekking, Mgahinga National Park

Pozorování goril je asi nejpopulárnější aktivita, pro kterou je Uganda vyhlášená a která je na bucket listu mnoha cestovatelů. Jedním z míst, kde můžete ohrožené gorily horské spatřit, je nejmenší ugandský národní park Mgahinga, který najdete na jihozápadě země. Byl založen v roce 1991 a domov zde našla i jiná zvířata jako například kočkodan zlatý, slon, prase pralesní či buvol. Spatřit zde lze celkem 39 druhů savců a až 115 zástupců ptačí říše! 

Po úvodním brífinku se s profesionálním vůdcem vydáte do džungle a vaše gorilí dobrodružství tak může začít. Délka výpravy je závislá na aktuálním rozmístění primátů, může tak trvat 1 - 7 hodin. Věřte však, že trek za gorilami se stane jedním z vašich životních zážitků.
Čti více
Tradiční tance ve vesnici bývalých pytlákůPravá Afrika, Uganda Horská horila v Ugandě Loďky na jezeře KivuŠkoláci v Ugandě Opice v Ugandě Čajové plantáže nedaleko Nuyngwe forestŽivot v ulicích Ugandy Místní děti při vodních hrátkách, Uganda Pozorování goril horských Návštěva místní školy Příslušník kmene Ruhengeri
zobrazit zájezdy do Ugandy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole