Tradiční tance ve vesnici bývalých pytláků

Počasí v Ugandě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V UGANDĚ

Uganda je africká země protnutá rovníkem, jejíž klima je sice tropické, ale teploty jsou zmírněné nadmořskou výškou, která se na většině území pohybuje od 1000 do 1400 m n. m. Rtuť teploměru se tak šplhá průměrně k 20 °C až 25 °C, v nejteplejším období pak až k 29 °C. Teplotní výkyvy v průběhu roku jsou minimální, nicméně panuje zde o trochu teplejší období od prosince do dubna a chladnější pak od května do listopadu (v tuto dobu bývají chladné i noci).

Srážky se obvykle pohybují mezi 700 a 1 500 mm za rok.

Na severu, dále od rovníku, je období sucha od prosince do února a období dešťů od dubna do října. Na jihu existují dvě období dešťů – březen až květen a říjen až prosinec.

Nejsušší oblasti jsou obecně na jihozápadě, na hranici s konžskou provincií Severní Kivu a Rwandou, kde srážky klesají pod 1 000 mm za rok, a ještě více na severovýchodě (kde se nachází národní park Kidepo Valley a přírodní rezervace Matheniko), který přijímá 700 mm za rok nebo ještě méně.

Oblasti s nejvíce srážkami jsou Gulu District a některé oblasti u Viktoriina jezera (viz Entebbe), kde srážky dosahují 1500 mm za rok.

Tradiční tance ve vesnici bývalých pytlákůPravá Afrika, Uganda Horská horila v Ugandě Loďky na jezeře KivuŠkoláci v Ugandě Opice v Ugandě Čajové plantáže nedaleko Nuyngwe forestŽivot v ulicích Ugandy Místní děti při vodních hrátkách, Uganda Pozorování goril horských Návštěva místní školy Příslušník kmene Ruhengeri
zobrazit zájezdy do Ugandy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole