Viktoriiny vodopády, Zambie

Potřebné doklady do Zambie

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO ZAMBIE

Občan České republiky potřebuje pro vstup do Zambie cestovní pas platný alespoň 6 měsíců od vstupu do země, doklad musí mít alespoň 2 volné stránky! Rodiče cestující s dětmi mohou být vyzváni k předložení jejich rodných listů (přeložených do angličtiny), čímž se snaží Zambie bojovat proti obchodu s lidmi. Rovněž rodič, který s dítětem cestuje sám, může být vyzván k předložení písemného souhlasu druhého rodiče s danou cestou. V případě, že cestovatel přijíždí do Zambie ze země s epidemickým výskytem žluté zimnice, může být požádán o prokázání svého očkování (mezinárodní očkovací průkaz).

Od 3. 11. 2022 Čeští občané nepotřebují ke vstupu do Zambie víza, a to za předpokladu, že mají platnou zpáteční letenku a dostatek finančních prostředků na pobyt v zemi.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Lusace.
  • S sebou do Zambie si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví ČR v Lusace

4 Twin Palm, Kabulonga, Lusaka

Telefon: ústředna +260 211 269 878, +260 211 269

Nouzová linka: +260 966 732 849

E-mail: lusaka@embassy.mzv.cz

Web: www.mzv.cz/lusaka

Pokud si plánujete v Zambii půjčit automobil, pak je nutné mít s sebou rovněž mezinárodní řidičský průkaz stejně jako ten český.

Viktoriiny vodopády, Zambie Památník Emila Holuba v Livingstonu v ZambiiViktoriiny vodopády z vrtulníkuRafting na řece ZambeziKoupání na Viktoriiných vodopádech Gepard na safari v Africe Procházka se lvyAfrická pustinaSlon v národním parku, ZambieSEN v ZambiiZebry na africkém safari Žirafa v národním parku
zobrazit zájezdy do Zambie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole