Viktoriiny vodopády, Zambie

Kam jet v Zambii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

Lower Zambezi National Park

Národní park Lower Zambezi, který byl založený v roce 1983, se rozkládá na ploše 4 092 km² podél severozápadního břehu řeky Zambezi. Je to ideální místo pro všechny milovníky přírody a vyhlášené místo pro pozorování divoké zvěře. Můžete se zde také projet v kánoi po řece Zambezi a sledovat zvěř zase z jiné perspektivy. Potkáte zde například slony, hrochy, lvy, levharty, buvoly, psy hyenové a více než 400 ptačích druhů.

Čti více
safari v Africe s CK SEN

South Luangwa National Park

Národní park South Luangwa najdeme v oblasti východní Zambie a je nejjižnějším ze tří národních parků nacházejících se v údolí řeky Luangwa. Místním obyvatelům je známý jednoduše jako „South Park“. Původně byl založen jako Luangwa Game Park v roce 1904 a v roce 1938 byl přeměněn na jednu ze tří rezervací. Impozantní park se rozkládá na ploše asi 9050 km² a kromě překrásných scenérií je zde extrémní hustota divoké zvěře, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Čti více
Sednout si na okraj Viktoriiných vodopádů si troufnou jen odvážlivci

Devil´s Pool

Po tisících letech eroze se poblíž majestátních Viktoriiných vodopádů vytvořilo mnoho překrásných přírodních skalních jezírek a jedno z nich najdeme přímo na úplném okraji kaskády! Devil´s Pool lze považovat za „infinity pool“ s dechberoucím výhledem. Nicméně je to atrakce pouze pro odvážné jedince vyhledávající vyšší hladinu adrenalinu v krvi. Výška bazénu je totiž 100 metrů! Člověk zde kromě úchvatných scenérií může také na vlastní kůži pocítit sílu řeky Zambezi. 

Jezírko nacházející se u ostrova Livingstone je během období sucha dostatečně mělké, aby umožnilo návštěvníkům bezpečně doplavat k jeho okraji. Devil's Pool je obvykle otevřeno od poloviny srpna do poloviny ledna - v závislosti na hladině vody v Zambezi.

Čti více

Tanganika

Toto obrovské jezero vešlo do povědomí světové veřejnosti v polovině 19. století, a to díky anglickým průzkumníkům Richard Burtonovi a Johnu Spekeovi.

Vody Tanganiky omývají Tanzanii, Burundi, Demokratickou republiku Kongo a Zambii. Je to nejdelší sladkovodní jezero na světě a druhé nejhlubší po jezeře Bajkal v Rusku. Tanganika má úctyhodnou hloubku až 1470 m. Průzračné jezerní vody jsou domovem více než 350 různých druhů ryb a jsou známé exportem akvarijních ryb a skvělými podmínkami pro rybolov.

Čti více

Lusaka

Hlavní a největší město Zambie se může pochlubit populací 3,2 milionu a nadmořskou výškou 1280 m n. m. Je to jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst v jižní části afrického kontinentu. Lusaka je kulturním, administrativním i obchodním uzlem země. V roce 1935 se stala hlavním městem Severní Rhodesie, vždy byla v popředí snah o nezávislost. V roce 1964 se stala konečně metropolí Zambie. Kromě nákupů, návštěv vyhlášených nedělních trhů či ochutnávání zambijské kuchyně v příjemných restauracích, můžete v Lusace a jejím okolí rovněž zavítat do Kalimba Reptile Park, Namwane Art Gallery či Lusaka National Park.

Čti více
Viktoriiny vodopády, Zambie Památník Emila Holuba v Livingstonu v ZambiiViktoriiny vodopády z vrtulníkuRafting na řece ZambeziKoupání na Viktoriiných vodopádech Gepard na safari v Africe Procházka se lvyAfrická pustinaSlon v národním parku, ZambieSEN v ZambiiZebry na africkém safari Žirafa v národním parku
zobrazit zájezdy do Zambie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole