Největší a nejkrásnější mešita - Masjad Jamid
sleva first minute až 30%

Indie – zlatý trojúhelník komfortněji

Dillí, Jaipur, Taj Mahal. Tento okruh se nenazývá Zlatý trojúhelník náhodou. Poznejte za krátkou dobu to nejslavnější z neuvěřitelné Indie. Nejkrásnější stavba planety postavena z lásky, pestrobarevný Jaipur, staré i nové Dillí. A do Indie se budete chtít vrátit!

  • to nejlepší z Indie v Zlatém trojúhelníku
  • pojďte s námi do kina – nebudete litovat!
  • pěší prohlídka starého Dillí – neturistický zážitek
  • vyvezte se do pevnosti na slonovi jako pravý maharadža
  • first minute slevy na zájezdy do Indie jsou dynamické a průběžně se snižují
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v kvalitních hotelech se snídaní,SEN průvodce, kompletní dopravu během celého pobytu, letištní transfery v Indii, vstupné, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

kromě uvedené, víza (2500 Kč), kapesné na zájezd (250 - 300 EUR)

Ubytování:

Delhi – Hotel The Exotica Grand***, 1+1noc
 
Jaipur – Hotel Nirwana Hometel***, 1 noc
 
Agra – Howard Plaza hotel Agra****, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky:

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.


Doporučené očkování: žloutenka typu A i B, platné očkování proti tetanu, břišní tyfus

Na zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi EMIRATES/QATAR AIRWAYS/LUFTHANSA. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do neuvěřitelné Indie

PRAHA/VÍDEŇ – DILLÍ 

Odlet do Indie. Na konci cesty se vám otevřou brány pozoruhodné Indie. Země kontrastů, bohatství i chudoby, země posetá mimořádnými památkami a ty nejlepší z nich čekají právě na vás! 

2. den: Bláznivé Dillí

DILLÍ

Atmosféra Dillí vás dostane od prvního okamžiku, kdy do tohoto fascinujícího města vkročíte. Prohlídku začneme ve starém Dillí. Něco takového jste ještě neviděli! Staré Dillí, to jsou první doteky s hinduismem, islámem a málo známým náboženstvím Sikhů. Uvidíme nejkrásnější a největší mešitu obrovské Indie - Jama Masjid ze 17. století, která se stala symbolem Mughalů. Obrovské nádvoří, desítky věřících a výhled na přeplněné ulice. Budeme si vyprávět o počátcích dynastie, která Indii ozdobila svými nejkrásnějšími stavbami.

Nasednetě na cyklorikšu a prozkoumejte labyrint starého města. Bazarové čtvrti budou náporem na vaše fotoaparáty. Všechno křičí exotikou a vy sedíte v rikše a vnímáte vůně, cinkání zvonků, volání prodavačů a úsměvy lidí. Bazar zde ve starém Dillí bude obrovským zážitkem. Doma vám tyto foky nebudou chtít věřit. Přesuneme se na bazar s kořením, kde vdechujeme exotické vůně od kardamomu přes hřebíček až po skořici a všichni nakupují koření z celého světa. Ochutnejte kašmírské chilli nebo garam masalu, které vám i doma vykouzlí vzpomínky na tuto cestu.

Zastavíme se u Gurudváry, sikhského chrámu se zajímavou atmosférou. Co víte o Sikhích? Nosí turbany, mnozí si je pletou s muslimy, ale pravda je někde úplně jinde a vy budete okouzleni jeho myšlenkami. Proč sem jezdí tolik dobrovolníků? Indickou bránu znáte z dokumentárních filmů a uvidíte ji i během naší prohlídky. Je to jeden ze symbolů moderní Indie a domácí turisté ze všech koutů Indie sem přijíždějí, aby si pořídili ikonickou fotografii na památku.

Mezi nejunikátnější památky celého Dillí patří Qutub Minar (UNESCO). Začali ho stavět v roce 1193 a jeho výška se zastavila na 73 metrech. Je to nejvyšší cihlový minaret na světě a jeden z prvních vrcholů naší cesty po Indii. Nečekali jste, že na vás Dillí udělá takový dojem, že ne? První indická večeře a poznávání jedné z nejlepších kuchyní na světě. Dáte si Palak Paneer, kuřecí Tandoori nebo ochutnáte jednoduchý, ale dokonalý Dhal? Skleničku čaje s mlékem nebo vychlazeného Kingfishera? Indie se vám začíná dostávat pod kůži.

3. den: Palác větrů a drahokamy v barevném státě Rajasthan

DILLÍ – JAIPUR 

Po snídani opustíme Dillí a vydáme se na průzkum indického Zlatého trojúhelníku. Naší další zastávkou bude barevný Džajpur v atraktivním Rádžasthánu. Zemi pouští, starobylých pevností, tradic a jedinečných míst si zamilujete! Na první pohled si všimnete, že Rádžastán je úplně jiná Indie než ta, kterou jste zažili v Dillí. Kdo jako první spatří za oknem autobusu slona nebo velblouda?

Džajpuru se přezdívá "růžové město" a vy hned pochopíte, odkud tento název pochází. Městem se táhne bazar, ale nás lákají příběhy zapomenutých, a dokonce i současných mahárádžů, kteří se mihnou v honosném mahárádžově paláci. Věděli jste, že džajpurský mahárádža miluje koňské pólo, není mu ani třicet let a je pohádkově bohatý? Vyfoťte se s nádherně oděnými palácovými strážci a společně projdeme všechna otevřená nádvoří. V tomto paláci jde především o detaily a s námi vám neuniknou. K čemu sloužily obří nádoby? Budete překvapeni!

Nedaleko paláce si prohlédneme unikátní observatoř Jantar Mantar. Mahárádža Jai Singh investoval v 18. století peníze do vybudování tohoto komplexu a v době jeho největší slávy zaměstnával Džajpur více než dva tucty astronomů. Toto vás bude bavit.

Jak vypadá centrum růžového města? Ještě vás čeká procházka po bazarech s obchůdky a pohled na Palác větrů, který je dnes symbolem Džajpuru. Z ulice je palác velkolepou a fotogenickou stavbou. Odkud je na palác nejlepší výhled? Poradíme vám. Dejte si čerstvý kokosový ořech, počkejte, až ulicí projede kočár tažený koňmi a velbloudy, a budete okouzleni barvami sárí, které nosí místní ženy. A co takhle indické kino a bollywoodský trhák? Noc v Džajpuru.

4. den: Město duchů, kterému došla voda (UNESCO)

JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Dnešní cesta z Džajpuru do Agry je dlouhá jen asi 240 kilometrů, ale krajina kolem nás se opět krásně mění. Rádžasthán vyměníme za indický stát Uttarpradéš. Má téměř 200 milionů obyvatel (to je jako Německo, Francie a Španělsko dohromady), protéká jím posvátná řeka Ganga, nachází se zde svaté Váránasí, dotýká se Himálaje a ukrývá takový skvost, jako je Tádž Mahal.

Blížíme se k Agře, ale odbočujeme z hlavní silnice, protože jen o pár kilometrů dál leží Fatehpur Sikri (UNESCO), který by byl hřích objet. Mughalský panovník Akbar (jeden z největších vládců Indie před britskou nadvládou) jej vybudoval jako vzorové město, ale historie se k němu obrátila zády. Nás Fatehpur Sikrí fascinuje už léta a my vám ukážeme proč. Obrovská mešita s hrobkou místního světce s tajemným mramorovým oknem, kam lidé chodí vázat uzly. Dokonale zachovalé paláce, kde se mísí islámské i hinduistické prvky, pětipatrový palác Punja Mahal a vzpomínky na Mughaly. Proč vlastně lidé toto město opustili? Příjezd do Agry. Indickou kuchyni už znáte, tak co si dnes vyberete? Noc v Agře.

5. den: Nejkrásnější stavba světa postavená z lásky – Taj Mahal 

AGRA – DILLÍ

Probouzíme se ve městě Agra, které bylo kdysi hlavním městem Mughalské říše. Všichni jsme na tento den, na tento okamžik čekali, protože dnešek je vrcholem indické cesty. Mnozí cestují do Indie jen proto, aby jejich oči spočinuly na velkolepé stavbě zvané Tádž Mahal (UNESCO).

Tádž Mahal je magnetem a není divu, že dnes patří mezi sedm novodobých divů světa. Jdeme blíž a blíž a před námi se rýsují minarety a špička obrovské kopule. Cítíte to jemné vzrušení? Takhle chutná splněný sen!

Vcházíme do šera vstupní brány a za ní se nám otevírá ten nejkrásnější pohled na Tádž Mahal. Tádž Mahal je jedinečná stavba. Je krásná z kilometrové vzdálenosti, velkolepá z pěti centimetrů (všimněte si drahokamů a polodrahokamů zasazených do stěn!) a kamkoli se pohnete, bude vás pronásledovat. Proč se její minarety mírně naklánějí a proč sem v pátek proudí davy místních obyvatel? Co znamenala Mumtaz Mahal pro Šáha Džahána? Milostný příběh, který stál na počátku nejkrásnější stavby světa.

Poté, co se pokocháme Tádž Mahalem, se přesuneme k Červené pevnosti, symbolu moci mughalských vládců. Pod pevností protéká řeka Jamuna a odtud se vám nebude chtít odejít. Čeká nás však cesta zpět do Dillí, která uzavře zlatý trojúhelník. Poslední indický čaj, mangové lassi, poslední indická večeře a s hlavou plnou zážitků opouštíme tuto fascinující zemi. Transfer na letiště v Dillí.

6. den: Vítejte doma!

EVROPA

Naše cesta po Indii byla krátká, ale nesmírně intenzivní. Ještě v letadle si člověk přehrává všechny ty jedinečné okamžiky. Příjezd domů. Vaše rodina a přátelé se už těší na vaše vytržené zážitky!

 

Indie – zlatý trojúhelník
<
>
Vítejte v neuvěřitelné IndiiTaj Mahal - stavba postavená z láskyNedostupný vodní palác, který se vznáší na vodní hladiněChrám větru v JaipuruJaipur je hlavní město pouštního a nejbarevnější státu Radžastán Důmyslná architektura RadžastánuDo pevnosti Amber na sloním hřbetuPevnost Amber překvapí svojí rozlohou a krásouBarvami září v Radžastánu i sloniTypická architektura Radžastánu Indický stát Radsžastán je plný barev Maharádžův palácFatehpur Sikri a jeho palácové stavby jsou v UNESCOSpolečná modlitba v mešitě ve Fatehpur SikriBrána, která za sebou skrývá novodobý div světaUnikátní chrámy a neznámá náboženství objevíme společněNejkrásnější hrobka a symbol láskyIndie Gate - symbol nového DillíProhlídka starého Dillí na rikšáchV největší mešitě Indie, Jama Masjid v DillíJama Masjid je chloubou IndieMístní rodina po modlitbě v mešitěZávan staré koloniální Indie v Dillí je ještě stále cítitJízda cyklorikšou bude jedním z největších zážitkůAgra - bývalé hlavní město říšeTaj Mahal je kásný ze všech stran Taj Mahal je krásný i z 5 cm. Vysvětlíme si všechny detailyTaj Mahal si zamilujete na první pohledMěsto Agra patří k nejznámějším v celé AsiiPříbeh lásky mezi Šáhem Džahánem a jeho manželkou si povíme přímo zdeMístní žena v Indii Indická kráskaBarevná IndieIndie je zemí exotických lidíIndie je velmi fotogenickáV obležení místních dětí, které vás jen tak nepustíBarevné kontrasty miliardové IndieSloni k Indii rozhodně patříI trhy září barvamiV Indii potkáme mnoho zajímavých lidíMístní Indové v DillíDětská čistá dušeMístní omladina posedává před mešitou

Indie – zlatý trojúhelník opravdu stojí za návštěvu

"Cože? Ty chceš jet do Indie? Asi ses úplně zbláznila", reagovali moji přátelé na mou novou cestovatelskou destinaci. "S tebou i na kraj světa, ale do Indie se mnou nepočítej", reagoval pro změnu můj muž. A tak jsem se SNEM prožila pár nádherných dnů v zemi, která mě vždycky fascinovala. Bylo tam všechno, co jsem čekala: chaos, hluk, množství lidí, smrad, špína, ale i nádherné památky, různá náboženství, ženy v krásných, barevných sárí, úžasní, přátelští lidé a hlavně fundovaný, vtipný a ochotný expert na Indii Peter Blažek. Můj vzkaz pro všechny, kteří váhají, zda Indii navštívit, při dodržení základních hygienických pravidel a se SNEM se nemáte čeho bát. Indie opravdu stojí za návštěvu.
Lívia

Čti více
Největší a nejkrásnější mešita - Masjad Jamid

Indie – zlatý trojúhelník - týden nezapomenutelných zážitků

Děkujeme za neuvěřitelně krásnou Indii. Strávili jsme zde týden nezapomenutelných zážitků. Trasa Zlatý trojúhelník je dokonale naplánována. Kromě toho, že jsme v tak krátkém čase stihli vidět, a i dokonale poznat všechny památky této cesty, díky našemu průvodci Jurovi jsme postupně vnímali skutečnou tvář a vůně Indie, její kontrasty, různé náboženství, neskutečnou chudobu, chaotický ruch indické dopravy, ale i atmosféru indického kina. Juro, děkujeme za úžasné kulinářské zážitky, které jsi nám připravil a i takto jsi nám přiblížil neuvěřitelně krásnou Indii.
Edita a Katka

Čti více
Vítejte v neuvěřitelné Indii

Indie trojuhelník - Perfektně zorganizovaný zájezd

Rád bych poděkoval cestovní kanceláři SEN za perfektně zorganizovaný zájezd. Byl jsem s vámi poprvé a se Zlatým indickým trojúhelníkem jsem velmi spokojen. Těším se, že s vámi půjdu i někam příště. S pozdravem, Ota

Čti více

Indie – snad se sem ještě někdy vrátím

V dubnu jsem absolvovala krátkou cestu do Indie. Přiznám se, že tato země nikdy nebyla mým cestovatelský snem, tento zájezd jsem si vybrala pouze z důvodu vidět krásný Taj Mahal a Jaipur. Vrátila jsem se však plna silných dojmů a zážitků. Neuvěřitelné je, že největší dojem na mně neudělali nádherné památky, paláce, pevnosti, mešity, sídla mahárádža, skvostný Taj Mahal, úžasná atmosféra místního kina, ale především lidé. Lidé, kteří tam v nepředstavitelných podmínkách přežívají, ženy v krásných barevných oděvech, které před rozpadajícími se chatrčemi připravují své pověstně placky, prodavači suvenýrů, kteří od časného rána do pozdního večera v pálivém slunci nabízejí své výrobky. Často jsou dost otravní, ale když si uvědomíme, že na tom závisí přežití jejich rodin, nejraději bych koupila všechno. Co dává sílu lidem této velké země žít, usmívat se, pracovat? Je to náboženství, desítky bohů a bůžků, víra v lepší budoucnost, nebo v krásný posmrtný život? Kdo ví? Snad se tam ještě někdy vrátím, abych to zjistila. Děkuju za vše, Jarka, Olomouc

Čti více

Cesta do vysněné Indie

Manželka miluje cestování, poznávání nových zemí, kultur, zvyků, i se vším, co k tomu někdy patří. Přestupy na gigantických letištích, únava z dlouhých přesunů, nepohodlí, co já až tak nemusím. Má ráda zejména Asii, pár zemí tohoto světadílu jsme již navštívili, ale vždy toužila vidět a zažít Indii. Shodou okolností jsme zachytili atraktivní nabídku na zájezd Dillí – Jaipur – Agra. Práce, která nás oba stále živí to sice komplikovala, ale Indii, a ještě v doprovodu samotného legendárního cestovatele Luboše Fellnera jsme jako zasloužilí klienti CK SEN nemohli odolat, určitě ne moje paní. Postavila nás před hotovou věc, jdeme. Já jsem v prvním okamžiku nechtěl, měl jsem o destinaci klasické předsudky, jakými jsou zdravotní rizika, přelidněnost, dopravní zácpy, horka. A i tak bylo, ale nelitujeme, výlet byl super. Díky zajímavému programu, přátelské atmosféře, kterou Ľuboš pro nás vytvořil a jeho profesionálnímu gajdingu, ale také díky dobré partě zcestovalých lidí, která se náhodně sešla. Přestože od květnového zájezdu uplynulo již mnoho týdnů, zážitky z cesty v nás stále rezonují. Nikde jinde jsme tolikrát nezažili déja vu. Jakoby jsme tu zemi, kde jsme předtím nebyli už znali. Zájezd byl výborně zorganizovaný, ubytování a strava v exkluzivních hotelích na úrovni, přesuny klimatizovaným minibusem relativně pohodlné, program intenzivní, mix tradičních destinací zlatého trojúhelníku prokládaného Lubošovými improvizacemi - "neturistické" lokality autentické Indie, místa, která jiní neznají, nebo kam si netroufnou (lokální sikhské chrámy, ruch ulic, ochutnávky místních kulinářských specialit, venkov, ...). Kdo ale nešlápl bosýma nohama na mazlavou dlažbu věřícími přeplněného chrámu Hanoman, kdo nedýchal horký vzduch, kdo se neprodíral rozvrzanou rikšou lidským mraveništěm v uličkách starého Dillí a kdo si nedal doušek místního rumu Old Monk nebo hlt oblíbeného piva Kingfisher při až kýčovitě romantickém západu slunce nad Taj Mahalem neví, co je Indie. Pro Luboše Fellnera je srdeční záležitostí, s námi byl v této zemi již 43x. A bylo to znát. V sehraném tandemu s místním průvodcem, vznešeným rádžou Suri nás ani při dlouhých přesunech autobusem nenechali spát, zasypávali nás zajímavými a dobře dávkovanými informacemi. Cítili jsme se jako na intenzivním kurzu dějin hinduismu, buddhismu, islámu, i moderní Indie a její kultury. Škoda, že se nám nepovedlo nebo nechtělo dělat více poznámek, paměť má své limity. Trochu jsme však nahlédli pod pokličku komplikovaných východních filozofií a snad jsme našli i souvislosti mezi našimi útržkovitý vědomostmi, nebo jen tušení o tomto kontinentu – kolébce prastaré civilizace, který si zaslouží náš nejhlubší respekt. A hlavně, viděli jsme to nejatraktivnější z historie in-situ, ale zažili jsme i tep a chutě současné Indie. Za krátkých 8 dní se nedalo vidět ani znát všechno z této úžasné země plné kontrastů, ale mohli jsme sdílet nezapomenutelnou atmosféru a procítit esenci severní Indie. Díky za to! Indie je jako Afrika, když jednou zažiješ, chceš se vrátit, znovu vychutnat kouzlo pro nás tak exotických okamžiků. Šli bychom zase. S hinduistickým pozdravem Namaste – klaním se Vám. Manželé Aubrechtovi

Čti více

Neuvěřitelné staré Dillí

V Dillí nasáváme pravou indickou atmosféru plnými doušky. Vozíme se na rikšách po uličkách starého Dillí a nakupujeme koření. Neokouzlují nás zde jen staré, majestátní památky, dávno zapomenuté minulosti v podobě Qutub Minar či Humájúnovy hrobky, ale silně na nás působí zejména místa, kde je cítit atmosféra země díky lidem. Takovým místem je i slavný sikhský chrám. Ochutnali jsme sladký prašád, kdy nám ho nakládali přímo do dlaní a nevynechali jsme ani pověstnou kuchyni Langar plnou dobrovolníků. Návštěvu Indie zakončujeme v nejlepší restauraci s originálním indickým jídlem, které nám bude opravdu chybět. I zde si plníme své chuťové buňky. 

Čti více

Na návštěvě u maharadži z Jaipuru

Jak, asi tak bydlí takový maharadža? My jsme si dnes odpověděli a vydali jsme se do jeho Měsíčního paláce v Jaipuru, kde žije mladý, osmnáctiletý maharadža se svou rodinou. Jinak výborný hráč jezdeckého póla. Včera jeho družstvo vyhrálo, přičemž on sám vstřelil dva góly. Hrdě se chlubí. Pomalu jsme vyšli do patra, abychom se posadili do křesla v jeho soukromé audienční místnosti. Nevěřícně sledujeme, jak se světlo svíček odráží od stěn, posetých tisícovkou drobných zrcadel v jedné z jeho ložnic, kde trávil romantické večery se svou Maharani. Tečkou na závěr dne je královský masala čaj, s výhledem na celý komplex Městského paláce. Život jako v pohádce.

Čti více

Indický zlatý trojúhelník

Není všechno zlato, co se třpytí, ale tady, v Indii, je zlaté i to, co se neblyští. A to nemluvím o zlatých žebravých dětičkách :) Závěr naší cesty jsme věnujeme výjimečným městům Agra, Jaipur a Dillí. Z nich každé má jinou atmosféru a ukrývá i rušné ulice, ale i klidně oázy, které by v Indii málokdo čekal. Vyfotili jsme se před Taj Mahal, palácem větrů a červenou pevností. Od života na Ganze, po život na pracích ghátech Yamuna pod železničním mostem v Agře, prošli jsme poutní cestu k hinduistickému chrámu v Galt a zažili zácpu cyklorikš ve starém Dillí. Právě tento závěr je nejtěžší, co se týče dojmů a směsi zážitků. Pokud se o Indii říká, že to je země kontrastů, tak v hlavním městě to platí dvojnásob. Staré vs. nové, chaos vs. řád, špinavé vs. čisté ... I takové je Dillí. Poslední část programu byla naplněna, stejně jako naše žaludky v restauraci Piccadelhi, která připomíná stanici londýnského metra. Mělo to styl a musím říct, že opět se nám podařilo dokázat, že i tak cestovatelský náročný kout světa, jako je indický subkontinent, se dá projít s nadšením a jedním velkým zážitkem.

Čti více

Bohatá Indie

Známá, krásná, prostě neuvěřitelná Indie. Tuto zemi můžete navštívit i tisíckrát a vždy vás překvapí, nebudete se nudit a nevíte, zda zážitek, který přijde nebude ten nejlepší. Když sem přijedete poprvé, nevíte pořádně, proč jste sem vlastně jeli, co tu hledáte, ale stačí první zatroubení rikši, první kráva uprostřed vozovky a už máte plnu kartu ve foťáku a kupujete zaručeně to nejlepší za nejlepší cenu od Inda, který vám už po tisíckrát řekl My friend ... Čím nás překvapila nyní? Každého překvapí, ten krásný nepořádek, chudoba ... nyní jsme zažili tu šíleně bohatou Indii. V této zemi, jako kdyby neexistovalo něco mezi. Buď jsi chudý nebo pořádně bohatý. Nyní jsme byli pozváni na setkání jedné velmi, ale velmi úspěšné firmy. Když jsme vešli do vyhrazené zóny, kde jsou jen milionářské vily, šlápli jsem na anglický trávník ... Někdo si řekne, co může být na trávníku, ten, kdo byl v Indii pochopí. Všechny kulisy byly přesně takové, jako v tom nejlepším bollywoodském filmu. Krásné, barevné, chirurgicky čisté, lidé nosí nejlepší hedvábí ... prostě jiná Indie. Ale i taková je. Plná kontrastů. Noční diskotéka s milionáři se stala asi největším zážitkem pro všechny. To prostě musí člověk zažít. Toto jen tak něco nepřebije, říkáme si… Další návštěva Indie nás určitě vyvede z omylu.

Čti více

Uličkami starého Dillí

Před námi stojí výzva, která sama o sobě slibuje množství zážitků. Staré Dillí. Starý, středověký svět křivolakých uliček bez systému, označení a chápání. Nebo naopak? Jen my takovým místům zpočátku nerozumíme? Ocitáme se pod vysokými minarety slavné Páteční mešity, největší v Indii, kterou nechali postavit slavní Mughalové, stavitelé Tádž Mahalu. Je fantastická a plná života. To, co nás čeká pak, je však ještě geniálnější. Nasedáme na starou vrzající cyklorikšu a vydáváme se napospas starých uliček Dillí. Pokud to člověk nezažije, nedokáže si to představit, ačkoli by jakkoli chtěl. Představte si miliony kabelů, malé obchůdky, špínu, vůně, maličké vývařovny plné jídla, zatoulanou krávu, vůni vonných tyčinek z hinduistických, džinistických svatyň. Přidejte do toho chaos, hluk, troubení, exotiku a ani toto všechno ještě zdaleka nevystihne tu pravou podstatu. Staré Dillí je místo, díky kterému si člověk zamiluje Indii a vždy, když se sem vrátí, cítí tentýž radostný pocit. Žádná sterilita Dubaje či Singapuru, ale nefalšovaný život s krásnou duší. Užíváme si tyto momenty. Vrháme se do chaosu ulic Chandi Chowk, nahlížíme do ptačí nemocnice a probojováváme se do metra, na koloniální náměstí CP. Stačí pár minut podzemím a ze 17.století jste ve století devatenáctém a vše je úplně jinak. Ani to však ještě není konec našeho dne, protože nás čeká bláznivá jízda tuktuky napříč DILLÍ do našeho hotelu. Dillí ví, jak namíchat geniální zážitky.

Čti více
Indie, Taj Mahal, stavba z lásky

Taj Mahal

Taj Mahal - Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO. Budova se proslavila po celém světě a přitahovala neuvěřitelně mnoho návštěvníků. Stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba je 73 metrů vysoká.

Čti více
Indie, Dillí, mešita Jama Masjid

Dillí

Nejen, že je indické Dillí hlavní město miliardové země, je zároveň i fantastickým světem, kde se setkává krása starobylé Indie, koloniálního města a chaotických bazarů, které zdá se, nemají konce. Atmosféra starého Dillí Vás překvapí. Bez Dillí bychom si dnes těžko představili dějiny Indie. Uvidíte zde slavnou Indickou bránu, divoký trh na Chandi Chowk, ale i staré město protkané stovkami uliček, které poznáte z rikši. Uvidíte ale také největší a nejkrásnější mešitu Indie a tou je Jama Masjid ze 17. století. Objevíte symbol Nového Dillí a prohlédnete si také bazar s kořením pod mešitou Fatehpur Masjed a porovnáme si ruch starého města s novými, koloniálními čtvrtěmi v okolí Connaught Place. Fascinující místo!

Čti více

Jaipur

Jaipur je hlavním městem královského Radžastánu a současně jedním z nejkrásnějších indických měst. Město je proslavené svými stavbami z růžového kamene, také proto je přezdívaný Růžové Město. Jaipur byl založin v roce 1727 maharádžou Sawai Jai Singh II, z jehož jména je též odvozen jeho název. Královská rodina původně žila v 11 km vzdáleném Amberu. Město je celé obehnáno vysokou obrannou zdí se sedmi hlavními bránami. Současný Jaipur již dávno překročil hranici původního města, většina historických památek se však nachází uvnitř hradeb v severovýchodní části Jaipuru. Všech sedm bran do starého města stále stojí a jedna z nich vede do Johari bazaru – proslulého tržiště s klenoty. Město samo o sobě je bludištěm fascinujících bazarů, přepychových paláců a historických památek. V uličkách potkáte motorky i velbloudy. Ze všech stran je Jaipur je obklopen neúrodnými kopci, na kterých se tyčí staré pevnosti a chrámy.

Čti více

Fatehpur Sikri

Fatehpur Sikri je perfektním příkladem toho, jaká je pomíjivost tohoto světa. Když se mocný, mughalský panovník Akbar, který vešel do dějin jako mimořádný a tolerantní šáh rozhodl, že nedaleko Agry postaví nové hlavní město země, nemohl tušit, že už za pár let bude čelit problémům, které nakonec jeho město zničí. Fatehpur Sikri nedobyla žádná silná armáda, ale jeho život protnula "banalita". Městu došla voda a lidé museli odejít. I proto se dnes Fatehpur Sikri přezdívá "město duchů" a nikdo tady nežije. Čeká tu na vás okázalá mughalská mešita s hrobkou jednoho z místních světců, ale i panovnické paláce a ukázkové stavby slavného, indického období, které se od 16.století nezměnily.

Čti více

Agra

Město Agra patří k nejznámějším městům nejen Indie, ale i celé Asie. Pokud vám jeho jméno nic neřekne, je to proto, že vždy posloucháme jen o stavbě, která je duší i srdcem města. Tádž Mahal! Právě toto město dalo světu snad nejkrásnější hrobku a symbol lásky postavený z mramoru. Láska mezi Šáhem Džahánem a jeho manželkou Mumtaz byla tak silná, že po smrti své ženy nechal smutkem žalosti panovník postavit hrobku tak krásnou, jakou tento svět ještě neviděl. Vy budete soudcem a budete Tádž Mahal obdivovat z dálky, ale budete k němu tak blízko, že se vaše konečky prstů projdou po jeho stěnách. Je to krásná stavba ať už stojíte daleko nebo blízko. Věřili byste, že ji postavili už v 16. století? Součástí Agry je i obrovitánská Červená pevnost, rezidence mughalských panovníků. Trůnní sál, komnaty, prázdné paláce, zahrady a výhledy nejen na posvátnou řeku Jamunu, ale i na Tádž Mahal.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací