Poznejte japonskou kulturu s CK SEN
sleva first minute až 38%

Japonsko - zlatá cesta komfortněji

To nejlepší z Japonska

Japonská společnost se od té naší velmi odlišuje. Tamější kulturní zvyklosti jsou pro Evropana leckdy nepochopitelné, ale o to více fascinující. Poznejte Japonsko na vlastní kůži a zaleťte s námi objevovat tento „neznámý svět“, ve kterém se snoubí moderní doba s tisíciletými tradicemi! Během svého putování se seznámíte nejen s tolik pověstnou japonskou přesností, ale i se smyslem pro detail. A neopomenete ani ověřené špičkové restaurace, ve kterých se jen těžko rozeznává hranice mezi jídlem a uměním.

  • maximální rozsah programu, výjimečný komfort
  • fascinující směs tradiční kultury a nejmodernější současnosti
  • Tokio, Hirošima, majestátní Fudži, magická Rjóandži, Mijadžima, Ósaka
  • sumo, gejši, bojová umění, nejčerstvější suši, saké, čajová ceremonie
  • slevy na zájezdy do Japonska jsou dynamické a průběžně se snižují
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Tokia a zpět z Osaky, letištní poplatky, ubytování ve 3* hotelech vyšší střední třídy ve dvoulůžkových pokojích, kvalitní snídaně formou švédských stolů, dopravu po Japonsku šinkansenem, rychlovlakem, vlaky, pronajatými autobusy, výlet do Nary, trajekt na ostrov Mijadžima, vstupy dle programu, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, dopravu metrem, kapesné na zájezd (minimálně 300 EUR)

Ubytování:

Tokio – Asia Center of Japan***, 4 noci
 
Hiroshima – Sotetsu Grand Fresa****, 2 noci
 
Kyoto – Ibis Styles Kyoto Station Hotel***, 2 noci
 
Osaka – Lutheran hotel***, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
 

TŘÍLŮŽKOVÝ pokoj není možný! Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, určené pro dvě dospělé osoby.

 

 

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 - 2500 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Na zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi AIR FRANCE/KLM/SWISS/LUFTHANSA/EMIRATES. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

 

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet do země samurajů

PRAHA/VÍDEŇ – TOKIO 

Odlet z Evropy a přílet do Tokia. Pohodlný let renomovanými leteckými společnostmi. Chcete víc? Vyzkoušejte business class. Tokio calling! 

2. den: Největší město na světě a osobité Japonsko

TOKIO 

Přilétáme do 37 milionové aglomerace Velkého Tokia. Podaří se nám vidět z letadla nejvyšší horu Japonska, bájnou sopku Fudži (3776 m)?

Ubytování v tradičním japonském hotelu. Náročnějším doporučujeme stylový japonský hotel z naší SEN nabídky, kterou naleznete v doplňkových službách. Japonsko je země, která si extrémně potrpí na čistotě a pravidla se zde respektují na 100 % a tak první seznámení s největším městem na světě bude pro někoho šokem. Tokio bude na tomto zájezdu hlavně moderní vsuvkou, ale naše procházky protkáme také návštěvami historických zákoutí. První kontakt s japonskou kuchyní. Zamilujete si ji i vy? Doporučujeme si přečíst knihu od spisovatele Haruki Murakami – Hon na ovci. Příběh o chlapci, kterému fotografie změnila život. Restaurace Han no Daidokoro je maličká restaurace, kde si přijde na své každý, kdo chce v Japonsku ochutnat steak ze speciálního skotu Wagyu - Kobe steak. Pokud jste fajnšmekr a hledáte luxus, pak Vám doporučujeme navštívit Steakhouse Misono, s krásným výhledem na luxusní Ginzu, kde vám připraví ten nejlepší Kobe steak v Japonsku – průměrná cena za 100 gramový Kobe steak je zde 250 euro.

 

3. den: Město samurajů, věštění budoucnosti a černé vajíčko ve vulkanickém údolí

TOKIO – KAMAKURA – HAKONE – TOKIO 

Soukromým mikrobusem se přesuneme do Kamakury, bývalého hlavního města Japonska, kde se začala psát historie šógunů a samurajů. Navštívíme první šintoistickou svatyni Hačimangu. Ukážeme si věštění budoucnosti tak, jak to dělají Japonci až dosud. Přechod přes Kawasaki a Jokohamu, první dotek s širým Tichým oceánem s vulkanicky písčitými plážemi a pozorování skotačících surfařů. Národní park Hakone je proslulý svojí krásnou přírodní scenérií. Plavit se v něm budeme lodí po klidném vulkanickém jezeře Aši. Pokud budou ideální podmínky, podaří se nám spatřit majestátní dominantu Japonska, svatou horu Fudži, od které budeme vzdáleni vzdušnou čarou necelých 40 km. Návštěva vulkanického údolí Ówakudani, známého svými horkými prameny a velkým množstvím síry. Dáte si černé vajíčko uvařené v sopečné vodě? Podle legendy vám prodlouží život o 7 let. Návrat do Tokia. Večerní cesta metrem na jednu z nejrušnějších stanic na světě – Šibuja. Tady se budeme procházet japonským centrem nočního života. Společně se projdeme přes největší křižovatku na světě. Zde se odehrával skutečný a dojímavý příběh o pejskovi Hačikó, na kterého se vzpomíná díky jeho oddanosti člověku. 

 

4. den: Nemluv o kráse, dokud si neviděl Nikkó!

TOKIO – NIKKÓ – TOKIO 

Celodenní výlet do Nikkó, o kterém Japonci říkají: „Nemluv o kráse, dokud jsi neviděl Nikkó!“ Pochopíte proč. Prohlédneme si celý komplex původních chrámových budov, zasazený v nádherném prostředí národního parku, který jako jeden z mála historicky nevyhořel ani jednou. Tošógú – svatyně a zároveň mauzoleum zakladatele dynastie Tokugawa ze 17. století, jejíž krása svědčí o bohatství a moci šógunů. Krásná pětipatrová pagoda, která okouzlí svojí architekturou. Brána slunečního jasu Jómeimon – národní poklad – hýřící barvami a stovkami jemných dřevořezeb. Světoznámý reliéf tří opic Sanzaru, které učí japonskou mládež, jak nakládat se zlem. Řvoucí drak na stropě buddhistického chrámu se speciální akustikou. Mohutné cedrové aleje, které zde rostou přes 400 let. Cesta serpentinami do hor k nejvyššímu vodopádu na naší cestě Japonskem – Kegon (97 m), který je stejně krásný ve všech ročních obdobích. Návrat do Tokia. Náročný, ale nádherný den.

 

5. den: Všechny čtvrti Tokia a nejčerstvější sushi

TSUKIDŽI – ASAKUSA – ODAIBA – GINZA – AKIHABARA

K prohlídce Tokia využijeme geniální síť tokijského metra. Zažijeme tak mnohem víc a lépe se tak přiblížíme k životu Japonců. Začínáme na největším rybím trhu na světě – Tsukidži, kde se denně prodá přes 2000 tun mořských živočichů. Ke svačině můžeme ochutnat nejčerstvější sushi, maso z velryby nebo bílé sladké jahody. Projdeme se tradiční japonskou zahradou v areálu, ve kterém žije císařská rodina. V části města Asakusa si půjdeme prohlédnout nejstarší buddhistický chrám Sensō-dži, nedaleko kterého stojí na břehu řeky Sumida nejvyšší budova Tokia – Nebeský strom (634 m). Na uměle vytvořený ostrov Odaiba, se dostaneme přes Duhový most nadzemkou, která nemá řidiče. Odtud si vychutnáme výhled na krásné panorama Tokia a hledat zde budeme sochu svobody. Ginza, nazývaná také Champs-Élysées Tokia, je nejdražší a nejluxusnější ulicí Japonska. Říká se o ní, že kdo nebyl na Ginze, nebyl v Tokiu. V elegantní budově uprostřed Ginzy ochutnáme japonské selfieccino – čokoláda s vaší fotkou. Den zakončíme ve čtvrti Akihabara, kde si ukážeme odvrácenou tvář Japonců v hernách Pačinko a Sega. Vysvětlíme si zde rozdíl mezi Anime a Manga.

 

6. den: Přesným rychlovlakem na teplý jih, kde si připomeneme největší tragédii 20. století

TOKIO – HIROŠIMA 

Zážitek z přesunu šinkansenem na teplejší jih až do Hirošimy, kde si připomeneme největší tragédii 20. století. Vzdálenost 800 km ujedeme za 3 a půl hodiny. Historickou tramvají se v Hirošimě přesuneme z hlavního nádraží na hotel. Návštěva Parku míru s množstvím papírových jeřábů, které sem zasílají lidé z celého světa k uctění památky Sadako Sasaki. Řekneme si zde její dojemný příběh. V muzeu se podíváme, jak vypadala Hirošima před a po výbuchu atomové bomby. Procházka kolem Atomového dómu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Nákupní ulice Hondori a nejlepší okonomiyaki v Japonsku nám budou připravovat rovnou před našima očima. Je Hirošima smutným místem? Budete velmi mile překvapeni.

 

7. den: Plovoucí torii a specialita ostrova – mořský úhoř

HIROŠIMA – MIJADŽIMA – HIROŠIMA 

Návštěva Hirošimského hradu, po kterém se procházeli samurajové a gejši. Výlet vlakem na nádherný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima a její slavná červená plovoucí brána torii, která při přílivu zdánlivě pluje po hladině. Svatyni dala v roce 593 postavit císařovna Suiko a je také pod ochranou UNESCO. Jedná se o nejfotografovanější objekt Japonska, se kterým si uděláme společnou selfie i my. K obědu můžete ochutnat specialitu ostrova – ústřice, mořského úhoře nebo pohankovo-rýžovou pochoutku momiji manjū. Toulání se po ostrově a jeho buddhistických chrámech. Pokud jste romantická duše, tady si určitě řeknete „takto jsem si představoval Japonsko“. Dávejte si pozor na milé srnky, chutná jim papír, včetně pasu ve vašem pootevřeném batohu.

 

8. den: Centrum japonské kultury Kjóto, Zlatý pavilon, bambusový prales a bojová umění 

HIROŠIMA – KJÓTO 

Přesun šinkansenem do nejkrásnějšího města země. Kjóto, sídlo císaře od roku 794 do 1868, je kulturním a náboženským centrem země. V tomto městě s více než 1700 chrámy a svatyněmi by se dal strávit měsíc. Návštěva Zlatého pavilonu Kinkakudži, který je nejznámější památkou celého Japonska. Společné rozjímání v zenové zahradě v chrámu Rjóandži z 15. století, ve které nenajdete ani jednu rostlinu, ani jeden květ. Budete nadšeni, když pochopíte symboliku japonské zahradní architektury. K obědu vyzkoušíme tzv. japonské běžící sushi v restauraci, kde se kolem boxů k sezení točí pás se sushi. Průvodce vám pomůže se zorientovat. Procházka nádherným bambusovým pralesem v luxusní části Arašijama. Podvečer ubytování v hotelu.

 

9. den: Podmanivá svatyně Fušimi Inari, tajemné gejši a chrám Kijomizudera

KJÓTO

Prohlídka Kjóta po vlastních. Začneme svatyní Fušimi Inari. Nejvýznamnější svatyně boha rýže Inari je známá množstvím torii bran, pod kterými se budeme procházet. Určitě si nenecháme ujít symbol Kjóta, úžasný chrám Kijomizudera na úpatí hory. Procházíme úzkými uličkami starého Kjóta, které je plné tradičních dřevěných domků – mačija. Cítíme atmosféru z filmu Gejša. Podmanivý Kodaidži postavený pro jednoho z největších japonských hrdinů Tojotomiho Hideyošiho. Svatyně Jasaka a park, kam chodí Japonci jeden den v roce pozorovat kvetoucí sakury – japonské třešně. Brána buddhistického chrámu Čionęin, která je největší v Japonsku a večer procházka čtvrtěmi tajemných gejš. Podaří se nám nějakou potkat?

10. den: Největší dřevěná stavba na světě s klanějícími se srnkami

KJÓTO – NARA – OSAKA 

Výlet do Nary se slovenským průvodcem. Nara, bývalé hlavní město Japonska, se spoustou zajímavých chrámů a svatyní, roztroušených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. století je největší dřevěnou stavbou na světě. Šestnáctimetrová socha sedícího bronzového Buddhy. Před chrámem se nachází socha boha Binzuru Sonja. Pokud jste nemocní nebo vás něco byli, podle japonské mytologie se ho stačí dotknout na daném místě a Binzuru vás dokáže vyléčit. Působivá svatyně Kašuga, známá svými 3 000 kamennými a bronzovými lucernami. Společnost nám bude dělat přes 1 200 krotkých, klanějících se srnek. Příjezd do Osaky.

11. den: Obchodní centrum Ósaka, nejrušnější ulice Dōtonbori, jedovatá ryba fugu a Ósacký hrad

ÓSAKA

Osaka je obchodní centrum Japonska, kde se lidé na ulici zdraví: „Kolik jsi dneska vydělal?“ Návštěva Osackého hradu. Přesun metrem do čtvrti Šinsekai – v překladu znamená Nový svět. Tuto zábavnou čtvrť proslavila vyhlídková věž Tsutenkaku. S Osakou se rozloučíme v nejrušnější části Dotonbori, kde si ukážeme, jak vypadá japonská delikatesa, jedovatá ryba fugu. Troufnete si ji ochutnat?

Transfer na hypermoderní japonské letiště Kansai, postavené na umělém ostrově, na který vede 4 km dlouhý most. Odlet domů.

12. den: Opět doma

OSAKA – EVROPA

Po zdárném absolvování letu z Japonska se znovu ocitneme ve své domovině. Uvítáme se s rodinou a povyprávíme si ty nejkouzelnější momenty z dovolené.

 

Japonsko - zlatá cesta
<
>
Prohlídka Hirošimskského hraduZlatý chrám Kinkaku-ji v Japonsku Tori brána na ostrově MijadžimaProhlídka překrásného KjótaTradiční japonské zahrady Japonsko je brána do jiného světaProjdete si svatyni Fushimi InariSEN v Japonsku Brána Torii při západu slunceVýhled na Mt. Fuji z jezera HakoneSakury mají své kouzlo i ve tměRozkvetlé sakury v Japonsku Bambusový les Arashiyama v KjótuTradiční gejši v ulicích KjótaDva samuajové v JaponskuKrásné Japonky Setkání s gejšamiGejša u Hirošimského hraduPrůvodce CK SEN s místními Japonci V horském městě Nikkó si prohlédnete sochy v rokli KanmangafuchiSvatyně Kasuga Taisha je plná krásných srnekProhlídka nočního TokiaDruhá nejvyšší stavba světaOsaka - business centrum celé zeměZažijete typický ruch v ulicích JaponskaNeztratíte se- nápisy jsou i v angličtiněJízda megarychlým šinkanzenem Japonský fenomén - ŠinkanzenNejvětší rybí trh světa v JaponskuDoslova se projíte japonskou kuchyníMramorový kobe steak Ochutnáte celou řadu japonského sushiTo nejlepší japonské sushiPochutnáte si na nejčerstvějším sushiTakové sushi jste ještě neochutnaliPoznáte přátelskou náturu japoncůTradiční japonské lampiony Japonská literatura Přehlídka bojového umění Poznáte rozdílnosti v bojovém uměníZápas sumo bojovníků

Japonsko - velké poděkování

Tento zájezd je úžasný a téměř 2 týdny po návratu si uvědomuji, jak je Japonsko a
jeho fungování návykové. A toto je asi jediná negativní věc na tomto tripu - zjistíte, že
věci, které by měly u nás fungovat úplně přirozeně, Vám chybí a vracíte se do
evropské reality (tedy spíše do té české). Vyjadřuji velké poděkování a obdiv
Martinovi za parádní 2 týdny, úžasné zážitky a možnost poznat tuto fantastickou zemi.

Jarda

Čti více

Japonsko – zlatá cesta , zájezd vřele doporučuji!

S ohodnocením srpnového zájezdu napříč Japonskem jsem mínila pár dní počkat. Počkat dokud se myšlenky neutřídí, dojmy vstřebají a následně u šálku zeleného čaje sepsat konstruktivní a sofistikované hodnocení absolvovaného zájezdu. Z Tokia jsme přiletěli už před týdnem a této naděje se definitivně zříkám, cesta Japonskem bude asi vždy příjemně chaotickou směsí skvělých zážitků a pozitivních obrazů, z nichž je obtížné vybrat jeden jediný. Bylo úžasně osvěžující přesvědčit se, že se i v době, kdy už téměř nic není tajemné a nepoznané se možná cítit jako dítě, pro které je všechno zcela nové a fascinující. Obdiv patří perfektnímu průvodci Martinovi Navrátilovi, díky kterému jsme nebyli až tak ztraceni v překladu :) Objevování na vlastní pěst má své neoddiskutovatelné kouzlo, ale pokud průvodce dokáže přiblížit danou zemi a zároveň navodit příjemný pocit domova, tak je to dokonalé. Martin to zvládl bez chybičky. Zájezd vřele doporučuji! Méně příjemná je následná opětovná adaptace na českou mentalitu a zejména pražskou MHD :)

Romana J.

Čti více
Poznejte japonskou kulturu s CK SEN

Japonsko v nás zanechalo nezapomenutelné zážitky

Přináším pár postřehů z naší cesty po Japonsku.

• Průvodce.
Na našem zájezdě byla skupina 12 turistů a průvodce Martin Navrátil, který nás po celou dobu doprovázel, informoval nás o všem, co nás zajímalo, naučil nás kupovat si lístky na metro, objednat si jídlo v japonských restauracích, přesnosti a mnoha dalším věcem. Překládal nám vše, co říkali domácí japonští průvodci. Uměl odpovědět na všechny zajímavé otázky, ale i na ty, které se nám zdály nemístné. Je to zkrátka výborný průvodce, který uměl na profesionální úrovni řešit všechno.

• Doprava do Japonska
Na letiště jsme měli menší problémy s tím, že personál letiště nedokázal najít číslo naší letenky v předložených dokladech. Formát letenky jsem měla jiný než můj manžel a pracovnice za přepážkou to nedokázala pochopit. Když na to přišla, velmi se nám omlouvala. Na zpáteční cestě na letišti v Ósace jsme však neměli žádné problémy. Let do Japonska i zpět probíhal bez problémů, vše bylo zajištěno na velmi dobré úrovni.

• Ubytování
Každý, kdo jede do Japonska, by se měl seznámit s některými skutečnostmi. Jako např. s tím, že v roce 2009 bylo nejdražším městem na světě Tokio a na druhém místě byla Ósaka. V roce 2010 je Tokio na 2. místě a podle toho je třeba porovnávat úroveň zaplacených služeb a úroveň toho, co jsme dostali. My jsme byli velmi spokojeni.

Hotel Amista v Tokiu můžeme zařadit mezi střední resp. malé hotely. Hotel je pěkný, čistý, vše fungovalo a vše bylo tak, jak má být. Velikost pokoje je přizpůsobena svému účelu, tj. připravena na krátkodobé ubytování pro turisty.

Hotel Granvia v Hirošimě je v blízkosti stanice šinkanzenu, je to velký hotel a tomu odpovídají i všechny služby. Pokoje jsou pěkné, čisté, s veškerým vybavením. Snídaně se podávaly v japonské restauraci, kde nás obsluhovaly číšnice v kimonech, nebo v pro nás v klasické restauraci se švédskými stoly s jídly přizpůsobenými částečně našim poměrům.

Hotel Hearton v Kjótu má výbornou polohu v centru města, je to pěkný hotel střední velikosti. Služby poskytované v tomto hotelu jsou na velmi dobré úrovni. Zavazadla, která jsme si poslali z Hirošimy samostatně autobusem, jsme našli v Kjótu přímo na pokoji - je to vynikající služba.

Hotel Castle v Ósace můžeme zařadit mezi starší hotely, které se snaží poskytnout maximální služby. Hotel je čistý a poskytuje veškeré služby, které může turista požadovat. Pokoje jsou přiměřené svému účelu.

• Stravování
Snídaně jsme měli zajištěné v podobě švédských stolů ve všech hotelech na vynikající úrovni. Jediným nedostatkem z naší strany byla skutečnost, že jsme si z velkého počtu jídel neuměli vybrat ty nejlepší kombinace, a tak jsme zkoušeli různé varianty a kombinace jídel. Celkově můžeme říci, že nikdo si nemůže stěžovat na čistotu, množství, kalorickou a gastronomickou hodnotu jakož i kvalitu jídel.
Obědy a večeře si každý zabezpečoval sám. V tomto ohledu sehrál nezastupitelnou roli náš průvodce, který s velkým klidem každému poradil, jak na to, aby se najedl. Vynikajícím počinem v japonských restauracích jsou vystavené vzorky jídel vyhotovené z plastů, které vypadají jako skutečné a jsou přímo uměleckým dílem (zde i oči jedí), podle kterého si můžete jídlo objednat. Ve skutečnosti číšník donese stejné jídlo, jako jste viděli ve výkladu a jaké jste si objednali, chuťově jsou všechna jídla vynikající a přitom jejich cena není ani vysoká.

Popis a hodnocení jednotlivých navštívených historických památek i moderních objektů a akcí ponechávám jiným, pro nás to všechno bylo prostě úžasné

• Celkově můžeme hodnotit tento zájezd jako skvělý a na vysoce odborné úrovni připravený a zvládnutý. Zanechal v nás nezapomenutelné zážitky.

Děkujeme Vám a těšíme se na další společné cesty

rodina Jozefková

Čti více
Prohlídka Hirošimskského hradu

Japonsko předčilo naše očekávání

Už dávno jsme toužili vidět a poznat Japonsko alespoň na krátký čas a jsem rád, že jsme byli ve skupině, která vyjela do Japonska jako první po nešťastném tsunami a událostech ve Fukušimě. Obavy z této cesty jsme však neměli. Nepodléháme bombasticky působícím zprávám, které - posuzovány očima geograficky malinkého státu - často vyvolávají představu, že celý svět je pouze řetězec katastrof se střelbou, uragány, záplavami a zemětřeseními. Tudíž ani tomu, že pokud je v Japonsku tsunami, tak celá země je určitě zničena, nebo pokud je lokální problém s elektrárnou Fukušima, tak všech 127 milionů Japonců je ozářených a nemohou konzumovat žádné potraviny. Ty zprávy falešně hladí duši nejednoho našince, že pokud takto "světově" hodnotí katastrofy, tak i on má světový rozhled.
Japonsko jsme tedy navštívili a skutečnost předčila naše očekávání. Tokio, Hirošima, Kjóto, Nikkó, Ósaka a všechna ta okolní místa se šintoistickými a buddhistickými památkami a krásnou zahradní architekturou působí klidně a důstojně. Vše funguje, vše je čisté, upravené, šinkanzen odjede na minutu přesně, aby se pak s vámi rozběhl 300 km rychlostí. Budete obdivovat moderní výstavbu výškových domů s rozhlednou a rychlovýtahy. Zalíbí se vám krásné šaty gejš, které vám předvedou sympatické modelky. Prohlédnete si zápasníky sumo, kteří trénují a zápasí jako obvykle, milé a zdvořilé děti ve školních stejnokrojích vás pozdraví, zamávají a vyfotí se s vámi, prodavačky se několikrát ukloní, když se přiblížíte k jejich zóně, koupené tričko či košili vám odnesou k východu a tam se s vámi rozloučí, v restauracích vám předem dají vlhký teplý ubrousek, abyste si před jídlem očistili ruce, v arkádových ulicích najdete obchody se stovkami, možná tisíci pestrých pochutin, zákusky, dorty, ovocnými poháry, posedíte si při dobrém japonském pivu a vyberete si některé talířky suši, které krouží kolem pultu. A toalety jsou tam čisté, často tak jako laboratoře. A vždy zdarma. A pokud si tam odskočíte, batůžek si můžete klidně nechat na lavičce, když se vrátíte, bude tam.
Určitě byste dostali výčitky svědomí, pokud byste odhodili nějaký papírek či nedopalek cigarety, protože tamní ulice jsou absolutně čisté. A protože psa tam obvykle uvidíte pouze v maličké velikosti, i to pouze v košíku na kole nějaké Japonky, naše domácí poměry vám zde nehrozí. A výčitky svědomí téměř dostanete i tehdy, jestliže chcete nechat nějaké spropitné číšnici v restauraci. Uvedete ji totiž do rozpaků, protože ona chuděra nedokáže pochopit, co to děláte.
Těch zážitků je množství, a všechny jsou jen příjemné, případně příjemně šokující. Třeba je opravdu vše zažít přímo tam, v Japonsku, mezi těmi milými, zdvořilými, svědomitými, čistotnými a přesnými obyvateli tisíců ostrovů, co jsou zvyklí na přírodní katastrofy a co se s nimi umí vypořádat. Vypořádat tak důsledně, že nepocítíte, že tam vůbec nějaký problém byl.

Josef a Alenka

Čti více
Zlatý chrám Kinkaku-ji v Japonsku

Japonsko – zlatá cesta - nezapomenutelný zájezd a maximálně využítý čas

Vážený pane řediteli,
chtěla bych touto cestou poděkovat za nezapomenutelný zájezd Japonsko – zlatá cesta, který mě přes preferenci individuální turistiky přesvědčil, že i s cestovní kanceláří lze zažít skvělou dovolenou. K tomu přispěl zejména průvodce Peter Hliničan, kterému dávám na stupnici od jedné do deseti jedenáct bodů za jeho ochotu, příjemné vystupování, znalost místních poměrů, odborné vědomosti a široký všeobecný rozhled. Jeho profesionální přístup nám umožnil maximálně využít čas, vidět více, než jsme očekávali, a užít si celou dobu náročné cesty v naprosté pohodě.
S pozdravem a přáním mnoha dalších spokojených klientů,
Renata Filipová

Čti více
Tori brána na ostrově Mijadžima

Japonsko - vysoké ocenění profesionální práce

Dobrý den.
Byli jsme v dubnu s Vaší cestovní kanceláří SEN na zájezdu Japonsko - zlatá cesta.
Průvodcem nám byl Martin Šimko.
Rád bych také touto cestou, nejen přes anketní lístky, vyjádřil vysoké ocenění jeho profesionální práce. Také díky jemu byl zájezd velmi příjemnou záležitostí.
Buďte prosím hrdí na takové průvodce a važte si jejich práce. Jeho práce je totiž naprosto nezastupitelná, neboť on je v denním kontaktu s Vašimi zákazníky a řeší i ty problémy, jejichž vznik sám nezpůsobil.

Zdeněk Tomáš

Čti více
Prohlídka překrásného Kjóta

Japonsko - Díky! Už se těšíme na další zájezdy s Vámi

Dobrý den, zúčastnili jsme se zájezdu Japonsko- zlatá cesta 16.4.-27.4.19. Stejně jako minulé zájezdy, perfektně komponovaná cesta a skvělý průvodce Martin Šimko, který zná prostředí, má obšírné znalosti o navštívené zemi a dokáže celou skupinu výborně koučovat.. Díky! Už se těšíme na další zájezdy s Vámi. Luboš + Eva

Čti více

Poslední večeře? Ochutnávka jedovaté ryby Fugu v Japonsku

Na naši poslední večeři na výletě po Japonsku si vybíráme ochutnávku jedovaté ryby Fugu. Patří totiž mezi ty nejslavnější japonské delikatesy. Její orgány a kůže obsahují jed tetrodoxín, který je 1200 krát jedovatější než kyanid a protilátka zatím neexistuje. Jedna ryba obsahuje tolik jedu, že by byla schopna zabít až 30 lidí. Proto její příprava vyžaduje mimořádné znalosti a zručnost. Jedovaté části se musí odstranit tak, aby maso nezůstalo kontaminované. Od roku 1958, kdy si tato pochoutka v Japonsku vyžádala až 176 obětí, je její prodej a servírování v restauracích striktně regulováno. Šéfkuchaři musí absolvovat dvouletý až tříletý kurz, jehož závěrečná zkouška sestává z písemného testu, rozpoznávání jednotlivých druhů fugu a praktického testu – přípravy, servírování a samozřejmě konzumace připravené ryby. Jen jedna třetina absolventů kurzu projde závěrečnými zkouškami, neúspěch může znamenat i smrt. Nejvíce fugu se zkonzumuje v Ósace a toto je město, kde ji ochutnáme i my. V naší oblíbené restauraci Zuboraya za přijatelnou cenu dostanete degustační menu, které obsahuje kousky syrové ryby (sashimi), sushi, fugu polévku, smaženou fugu a jako volitelnou si můžete udělat si kousky ryby na minigrile, nebo hotpot se zeleninou a houbami shitake. Shodneme se na tom, že fugu je opravdu velká delikatesa a vůbec se nedivíme, že se v Japonsku těší takové oblibě. Trošku adrenalinu k tomu přidává i šéfkuchař restaurace Kiyoharu Hayashi, který se sem-tam projde mezi hosty, aby se zeptal, jak jim chutná, případně: „nebrní vám rty?“. Právě brnění rtů a jazyka je totiž prvním příznakem otravy. Později začnou ochabovat svaly, přichází nevolnost a smrt způsobená selháním plic. Při plném vědomí. My jsme však přežili a fugu jsme si naplno vychutnali spolu s rodinou pana Takahashiho z ostrova Hokkaido, která seděla u vedlejšího stolu. Naše přítomnost je tak zaujala, že nám nabídli ochutnat některé ze specialit, o kterých jsme ani netušili, že existují. Jednou z nich bylo i horké saké s vyluhovanými ploutvemi z fugu. Opět mimořádný gurmánský zážitek. Na zdraví!

Čti více

Ostrov Miyajima a jeho tajemství

Vystupujeme v přístavu na ostrově Miyajima – Ostrově svatyň a vydáváme se směrem ke svatyni Itsukushima. Po ulicích se potulují posvátní jelenci a přesto, že se nesmí krmit, dobře vědí, že ne každý turista toto pravidlo dodrží, a tak se tváří docela přítulně. Dáváme si raději pozor na věci. Mimořádně jim chutná papír, a tak je cestovní pas celkem ohrožená komodita. Jelenec se totiž dokáže přikrást zezadu a nepozornému turistovi z otevřené tašky pas vytáhnout a spolknout na počkání. Procházíme po hlavní promenádě plné obchůdků, restaurací a kavárniček, v nichž kromě suvenýrů nabízejí různé sladkosti, ústřice a úhoře na všechny možné způsoby, ale také med s příchutí citrónu yuzu nebo manga. Procházíme pod kamennou bránu torii a před námi se majestátně tyčí jedna z největších a nejkrásnějších bran před svatyní v malém zálivu. Během odlivu se k ní dá dokonce přijít, a když je příliv, vypadá jako by se vznášela na vodě. Navštěvujeme svatyni, malé muzeum historie ostrova, ale ten nej zážitek nás ještě čeká. Rozhodli jsme se, že vyjdeme na nejvyšší horu ostrova Mount Misen s výškou 535 metrů nad hladinou moře. Během turistické sezóny k ní jezdí i lanovka, ale my se vydáváme po vlastních. Cesta stoupá prudce vzhůru přes nádherný les. Některé schody jsou však vyšší než jiné, a více než pět set výškových metrů v 35 stupňové horku nám dává celkem zabrat. Po necelé hodině a půl však na samotný vrchol vystoupíme a naše námaha je odměněna překrásnými panoramatickými výhledy  na mnoho ostrovů a ostrůvků, na lodě a ústřičné farmy, ale i na samotnou Hirošimu a celý záliv. Nadšení se vydáváme zpět druhou cestou, kolem chrámu Daiganji. Dole jsme se posilnili japonským pivem a nastoupili jsme na loď zpět do Hirošimy.

Čti více

Ramen s Michelinskou hvězdou v Tokiu

Ramen už asi jedl každý z nás, tato dobrota přišla do Evropy už dříve. Ale dát si ramen v Michelinské restauraci Tsuta v japonském Tokiu je zážitkem na celý život. Tsuta je první specializovaná ramen restaurace, která byla oceněna Michelinskou hvězdou. Já jsem si objednal klasický Ramen TsukeSoba, což jsou pohankové nudle podávané zvlášť a k nim vývar na namáčení (objednává se v automatu, kde jsem zaplatil a lístek podal číšníkovi), zbylá část skupiny si dala ZaruSoba, tradiční japonské studené nudle a k tomu lahodný vývar shoyu s delikátním japonským hovězím Wagyu. Restaurace se díky prestižnímu ocenění proslavila a na svou misku polévky s nudlemi jsme si v době oběda počkali 50 minut. Věřte, že to stálo za to. Usadili nás a kuchaři začali připravovat ramen přímo před námi. Sbíhaly se nám sliny, které jsme raději zapíjeli saké. Najednou byly misky před námi. Nastalo naprosté ticho. Ani jsme si nestihli popřát dobrou chuť a každý byl celým tělem a všemi smysly ve své misce Ramenu.

Čti více

Na den Tokijčanem

Tokijské metro. Dokonale přesné vlaky svištící po barevných linkách spojují největší metropolitní oblast světa tak, aby se mohli její obyvatelé i návštěvníci dostat do každé z 23 městských čtvrtí a předměstí. Sedíme mezi nimi, občas i stojíme, přes rameno sem-tam nahlédneme spolucestujícímu do mangy – komiksu, jejíž stránky obrací opačným směrem, než jsme zvyklí. Slečny s rouškami na tvářích scrollují telefony a studenti pospávají s hlavou téměř na hrudi. Už víme, kde sedí slavný a oddaný symbol japonské loajality pes Hačikó, kde v Harajuku nakupují extravagantní teenageři i design elegáni, jak vypadá město z Tokijské postmoderní radnice z dílny Tange Kenza, nebo kam zajít v Asakusa na perfektní sushi. Program si všichni rádi a ochotně rozšiřujeme i o večerní vycházku. Míříme na Tokyo tower, 333 metrovou věž, nápadně připomínající Eiffelovku, pod kterou se však namísto romantické Paříže rozprostírá Tokio. Ještě chvíli denní a o pár minut už nejkrásnější, jaká dokáže být. Zahalená do tmy a rozzářená miliony světel, které v dálce nemají konce. Po zážitku z výšky máme v plánu noční Shibuya. Nejrušnější křižovatkou světa přejde během špičky na jednu zelenou až 3000 lidí. Mraveništěm se v nejvytíženějším čase proplétáme pod zářivými neony a zpívajícími obchodními domy. V boční uličce si natěšení sedáme do restaurace, která se specializuje na jediné. Slavné hovězí steaky Kobe. V osm nás vítají s rezervací, rozpalují grily a čepují domácí pivo. Atmosféra je živá, maso šťavnaté, lahodné a dojem z našeho prvního dne kompletní. Téměř. Ještě nás totiž čeká stanice Shinjuku, která má – věřte nevěřte – přes 200 různých východů z metra, a známá, nikdy nespící čtvrť  Kabuki-cho, na kterou se z našeho výškového japonského hotelu APA díváme jako na bláznivou videohru. Město je rychlé, živé, hlasité a horké, a my si ho užíváme naplno až do pozdní noci. Konnichiwa Tokio!

Čti více

Sumo

Tuto neděli odstartoval druhý letošní turnaj ve městě Tokyo. Nám se s naší skupinou podařilo dostat na trénink klubu s názvem Azumazeki Beya, a vzhledem k tomu, že to bylo pár dní před začátkem turnaje, tréninkové tempo bylo opravdu velmi vysoké. Měli jsme možnost sledovat na dva metry od nás vzdálené velevážené sumo zápasníky. Doslovný překlad slova sumo do češtiny je bránit se. Je to bojový, kontaktní sport, který je starý více než 1000 let. Japonským národním sportem se stal ještě v období Eda na počátku 17. století. Sumo zápas se odehrává na vyvýšeném ringu s názvem dohjó, na kterém se nachází kruhové zápasiště s průměrem 4,57 metru. Cílem souboje je vytlačit soupeře za okraj vyznačeného zápasiště, nebo jej donutit, aby se dotkl země jakoukoliv částí těla kromě chodidla. Před začátkem každého souboje předvedou zápasníci jednotlivé rituály. Předvádějí obranné dřepy Šiko a souboj očí se soupeřem. Pak oba zápasníci vystoupí z kruhu, napijí se "vody síly", otřou si ústa "papírem síly" a pak naberou do hrsti sůl, kterou rozhodí po zápasišti na znak vyhnání zlých duchů. Do ringu spolu se zápasníky nastupuje i rozhodčí, který se nazývá gjódži. Na sobě má kostým šlechtice ze 14. století. Za pasem nosí nůž tanto, jako vzpomínku na dobu, kdy rozhodčí po chybném rozhodnutí spáchal sebevraždu nazývanou seppuku (neslušně harakiri). Japonská uctivost káže dodnes, v případě nesprávného rozhodnutí rozhodčímu odejít do rozhodčího důchodu. Od roku 1958 se v Japonsku pořádá každý rok šest velkých turnajů. Ty se konají každý druhý měsíc ve čtyřech japonských městech. Délka turnaje je 15 dní. S geniálním zážitkem z tréninku pokračujeme v lovení zážitků na naší zlaté cestě Japonskem. Podařilo se nám udělat i několik perfektních záběrů.

Čti více

Degustace japonského čaje

Na našich toulkách Japonskem se zastavujeme ve městě Kyoto, v hlavním městě japonského čaje. Rozhodli jsme se zúčastnit se degustace toho nejlepšího, co je v nabídce – zeleného čaje Gyokuro, což v překladu znamená "nefritová rosa". Neochutnat ho právně v tomto městě by bylo hříchem. Na rozdíl od klasického čaje Sencha, tento pochází výlučně z první sklizně lístků, které se před sklizní na 20 dní zastiňují, čímž získají své jedinečné chuťové vlastnosti. Vysoký obsah theaninu a nízký obsah tříslovin způsobují lahodnou, hlubokou a slaďoučkou chuť, která se nedá srovnat s žádným jiným čajem. I samotná příprava se od jiných druhů liší a my se jdeme naučit, jak si čaj nejlépe vychutnat. Navštěvujeme proto jednu z nejlepších čajoven ve městě – Fukujuen, kde se u šálku neskutečně lahodného nápoje na chviličku zastavuje čas. Na stůl nám v čajovně položí miniaturní konvičku – kyusu, tři gramy čaje na osobu a lístky zaléváme až pět krát. Na každý nálev použijeme trošku teplejší vodu a zkracujeme dobu luhování. Jednotlivé nálevy si vychutnáváme v maličkých šálcích o velikosti náprstku a věřte, že je to akorát. Po pátém nálevu paličkami vybíráme čajové lístky, namáčíme je v sójové omáčce a jíme je jako salát. K tomu na zajedení dostáváme lepkavé "noky" z rýžové mouky, které s GYOKURO mimořádně ladí. Neskutečně lahodná chuť nám ještě dlouho zůstává na jazyku a my se radujeme z dalšího intenzivního zážitku, kterých na naší "zlaté" cestě Japonskem zažíváme nespočet.

Čti více
Kjóto, Japonsko

Kjóto

bývalé hlavní město celého Japonska, původně dostalo toto město jméno Heiankjó. Považované za nejkrásnější město země, sídlo císaře od roku 794 do 1868. Je kulturním a náboženským centrem země. Nachází se zde více než 1700 chrámů a svatyní, včetně Zlatého pavilonu, Kinkakudži, který je nejznámější památkou celého Japonska.

Čti více
Nara, Japonsko, Asie

Nara

Nara - bývalé hlavní město Japonska s množstvím zajímavých chrámů a svatyň roztroušených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. století – největší dřevěná stavba na světě. Šestnáctimetrová socha sedícího bronzového Buddhy. Působivá svatyně Kasuga, známá svými 3000 kamennými a bronzovými lucernami. V roce 1998 byly některé památky v Naře zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO pod společným označením Památky na starobylou Naru. Symbolem města se stali jelínci, kteří se volně pohybují mezi chrámy a svatyněmi a loudí na turistech jídlo. Jelínci jsou totiž v šintoismu považováni za symbolické poslíčky bohů.

Čti více

Fushimi Inari-taisha

Fushimi Inari Taisha je hlavní svatyní boha Inari, který se nachází ve Fushimi Ward v Kjótu v Japonsku. Svatyně se nachází na úpatí hory nazývané Inari, která je 233 metrů nad hladinou moře a zahrnuje stezky do hory na mnoho menších svatyní. Svatyně jsou pospojované řadami torii, oranžovými dřevěnými branami. Vedou hustě za sebou tak, že tvoří tunely. Od úpatí až po svatyni na vrcholu jsou to asi 4 kilometry torii. Jednotlivé brány mají necelé dva metry šíře a na výšku tři metry. V první řadě je Inari bůh rýže, ale obchodníci a výrobci tradičně uctívali Inariho jako patrona obchodu. Každá torii ve Fushimi Inari Taisha byla věnována japonským obchodem.

Čti více

Fudži

Fudži je nejvyšší hora Japonska. Rozkládá se v regionu Čúbu na hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši na západ od Tokia, z kterého je za jasného počasí viditelná. Hora stojí osamoceně uprostřed nížin při tichomořském pobřeží ostrova Honšú. Sopka vznikala opakovaným vyvrhováním lávy a popela a jedná se tedy o stratovulkán. V současnosti je Fudži považována za aktivní sopku s malou pravděpodobností erupce. Prvním dochovaným záznamem o erupci je z roku 800 př. n. l. Od té doby jich proběhlo několik. Posledním zaznamenaným výbuchem byla tzv. erupce Hóei v roce 1707. Po většinu roku je její elegantní kuželovitý vrchol pokrytý sněhem. Obvod hory na úpatí je 125 km. Kolem hory Fudži leží pět jezer: Kawaguči, Jamanaka, Sai, Motosu a Šódži. Jezera se nalézají uprostřed lesů a jsou propojená potůčky a vodopády.

Čti více

Tokio

Tokio je hlavní a největší město Japonska. Nachází se v regionu Kantó na východě ostrova Honšú. Je to jedno z největších měst na světě, žije v něm více než 13 milionů lidí. Primárním dopravním prostředkem je vlak. Železniční síť v Tokiu je nejrozsáhlejší městská železniční síť na světě a její délka se přibližně rovná délce povrchových linek. Čeká Vás prohlídka centra Tokia, zahrady Císařského paláce. Neopomeneme ani Ginzu, nazývanou taky jako Champs – Elysees Tokia. Zde jezdila první japonská auta, tady se poprvé tancoval tehdy moderní charleston. Užijete si i přechod přes Duhový most Prohlédnete si Ódaibu – kdysi součást obranného opevnění Tokia, dnes oddechové místo obyvatel města a IT centrum celé země. Těšit se můžete i na individuální nákupy ve Městě Akihabara, kde najdete elektroniku, o níž jste ani netušili, že se dá vymyslet.

Poznávací zájezdy do Tokia

Čti více

Kamakura

Bývalé neoficiální hlavní město Japonska, kde se začala psát historie šógunů a samurajů. Šintoistická svatyně Hačimangú postavená pro šóguna Minamoto Yoritomo v roce 1180. Japonci si tu dodnes věští budoucnost, tak jako kdysi. Hačimangú je velmi populárním místem pro tradiční šintoistické svatby. Zajímavostí je známá socha sedícího buddhy.

Čti více

Národní park Hakone

Národní park Hakone je proslulý svou krásnou přírodní scenérií. Plavit se v něm budete lodí po klidném vulkanickém jezeře Aši. Pokud budou ideální podmínky, podaří se vám vidět symbol Japonska, kterým je svatá hora Fudži. Je to zároveň i nejvyšší hora Japonska s výškou 3776 metrů. Navštivte vulkanické údolí Owakudani, které je známé svými horkými prameny. Ochutnejte černé vajíčko uvařené v sopečné vodě. Podle legendy vám prodlouží život o 7 let.

Čti více

Hirošima

Hirošima je město kam si půjdete připomenout jednu z největších tragédií 20. století. Shození atomové bomby s názvem little boy (malý chlapec). Park míru s atomovým domem a muzeem patří k nejkrásnějším místům tohoto klidného města. K zážitkům určitě patří i Hirošimský hrad, ve kterém se můžete obléci do tradičního kimona a za bojového samuraje.

Čti více

Ósaka

Ósaka - třetí největší město Japonska po Tokiu a Jokohamě s počtem obyvatel kolem 2,6 milionu. Nejkrásnější památkou města je dominantní Osacký hrad. Nejrušnější ulicí je Dōtonbori, kde to žije zejména v noci. Ulice plná klubů a restaurací, kde se dá vidět jedovatá ryba fugu. Na umělém ostrově 5 km od města se nachází Mezinárodní letiště Kansai.

Čti více

Nikko

Město, o kterém Japonci říkají, že nemluv o lásce, dokud si neviděl Nikko. Nachází se zde chrámový komplex, který je zasazen v krásné přírodě mezi mohutnými cedrovými alejemi, starými až 400 let. Svatyně Tóšógú je mauzoleum zakladatele dynastie Tokugawa – Ieyasu Tokugawa ze 17. století. Brána slunečního jasu Jómeimon je národním pokladem a Japonci tvrdí, že je to nejkrásnější brána celého Japonska. Světoznámý reliéf tří malých opic Sanzaru, zase učí mládež, jak nakládat se zlem. Celý komplex je jedním z mála, který historicky nevyhořel ani jednou.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.







Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.