sleva first minute 15%

Papua Nová Guinea, Nové Irsko, Šalamounovy ostrovy a Nauru (Expedice)

Cesta, která posouvá hranice slova exotika mnohem dál než ostatní. Maximalistická cesta druhým největším ostrovem na světě při níž se nespokojíme jen s hlavním ostrovem, ale navštívíme i přilehlé ostrovy s novými kmeny, sceneriemi a festivaly. Fotky z této cesty budou zdobit vaše byty a kanceláře. Přírodní národy Huli, Chimbu, Asaro. Bodypainting, piercing a afro style zde vymysleli už dávno. Panenské pláže, izolované Nauru, málo navštěvované Šalomouny a neustálá přítomnost zkušeného SEN průvodce dělají z této cesty lahůdku.

  • v létě 2016 a 2017 jsme byli tuto cestu pro vás připravit
  • nyní se chceme dostat dál než je běžné
  • po stopách lovců lebek, po stopách lidstva
  • jedinečný program Made in SEN
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet Port Moresby - Tari, Lae - Port Moresby, Port Moresby - Kokopo - Kavieng - Port Moresby – Honiara, ubytování v místních 3* hotelech ve dvoulůžkový pokojích, snídaně, SEN průvodce, privátní dopravu během celého zájezdu, vstupné do památek a atrakcí, pojištění proti insolventnosti 

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, osobní výdaje, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Singapur – Marina Bay Snads*****, 1 noc
 
Port Moresby – Laguna Hotel****, 1 noc
 
Mount Hagen – Hotel Kimininga***, 2 noci
 
Goroka – Pacific Gardens hotel***, 1 noc
 
Lae – Huon Gulf Hotel***, 1 noc
 
Kavieng – Nusa Island Retreat***, 3 noci
 
Rabaul – Rappopo Plantation Resort****, 2 noci
 
Honiara – Heritage Park Hotel****, 2 noci
 
Nauru – Menen hotel***, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

1. den:

Naše cesta začíná.

2. den:

Jsme stále ve vzduchu a Papua se blíží.

3. den:

Přílet do Port Moresby. Welcome to Papua New Guinea alias PNG. Přistáli jsme nedaleko 6. distriktu na Jacksonově letišti. Exotická pasová kontrola, první dotek s pevninou a zajímavou Oceánií. Papua Nová Guinea leží na 2. největším ostrově světa, kde si domorodci z jiných kmenů nerozumějí často ani slovo. Tajemství PNG dodnes nejsou objevena. Centrální Moresby, lokální pláž Ela beach a vyhlídka na město. Izolované hlavní město, které není spojeno se zbytkem země žádnou cestou, pouze letadlem. Už dnes se ponoříme do fascinující historie této země, kterou drancovali bílí australští imigranti a vztahy ani dnes nejsou růžové. 857 různých jazyků, stovky kmenů považují tuto zemi za svůj domov již tisíce let. S kulturou alespoň některých místních národů se seznámíme přímo na místě. Tradiční parlament a tržiště Bokor budou patřit také mezi naše zastavení. Vesnička Hanuabada kmene Motu je rájem pro fotografy. Domů se domorodci dostanou pouze lodičkou nebo po dřevěných vysutých chodnících, kterým chybí desky a tak se snadno propadnete. Z jejich jazyka vznikl státní jazyk Hiri Motu. Hiri jsou známé obchodní cesty, které lidé kmene Motu realizovali každoročně od pradávna. Tisíce let vyváželi hliněné hrnce a dováželi sago. Nejstarší část města, ale i moderní Vision city a Harbour city vedle Kenedobu. Rugbyový stadion a úlovky na rybím trhu Koki kde si vysvětlíme kdo to je Tkačenko.

4. den:

Přesun na domácí terminál, odkud nás čeká přelet do TARI. Air Niugini ještě jednou vzlétne nahoru a přes tyrkysový oceán se dostane až do oblaků na hranici vysočiny, spustí se dolů a přistane na letišti v Tari. Jednoduchý plot a za ním čistá exotika. Je toto vaše nejexotičtější letiště? Vítejte ve vysočině! První fotografie. Jsme ve výšce cca 2 300 metrů a v zemi silných mužů! Provincie Hela, která je domovem Huliů. Odpolední návštěva posvátného místa, kde si muži nechávají narůst vlasy podle starého rituálu, a na závěr po 18 až 36 měsících odloučení si je rituálně ostříhají a stanou se součástí ceremoniálních paruk. Úvod do kmenové kultury, jak se patří. Všudypřítomné zákopy, červené fleky, chlapci s mačetami a ptáci ráje. Večeře s výhledem na údolí Tari a skvělý místní Png export lager a sladké brambory.

5. den:

Dnešek strávíme celý ve společnosti Huliů. Až v 30. letech 20. století vstoupili Huliové na mapu světa. Do té doby žili svůj ničím nedotčený život ve vysočině PNG. Jejich barevné, pomalované tváře jsou symbolem PNG a zároveň úžasným důkazem, že tradiční kultury jsou zde živé a daří se jim. Dozvíme se odkud pochází žlutá hlinka, kde žijí, jak bojují, jak se starají o své manželky a proč je nazývají "velcí muži". Tradiční tance, rituály, každodenní život. Nic nevynecháme a nic pro nás nebude tabu. Věděli jste, že zemědělská tradice tohoto regionu má přes 10 000 let? A Huliové jsou jejími potomky. Je Papua Noemovou archou národů? Potkáme se s lovci lebek? Tyto zapadlé oblasti jsme projeli v roce 2016 a 2017 a máme zde ty nejlepší kontakty. Dokážeme se tak dostat dále a vy ulovíte ještě krásnější fotografie a zážitky. Večerní západ slunce nad vysočinou a jemný, tiše padající déšť.

6. den:

Po tzv. "dálnici vysočiny", kamenité cestě, drsnou, zelenou krajinou se přesuneme do úrodného údolí Wahgi. Papua Nová Guinea leží na 2. největším ostrově světa, kde si domorodci z jiných kmenů nerozumějí často ani slovo. Tajemství PNG dodnes nejsou objeveny. Jde o svět, který skončil včera. Zde jaksi stále pokračuje. Papua je úžasná v tom, že právě zde se původní zvyky udržely déle než jinde a mnohé se udržují až do dnešních dob. Cesta je neuvěřitelně scénická, pohybujeme se národním parkem. Jde o celodenní, ale nádherný přesun směrem do regionálního centra Mt. Hagen. Rajka je národním ptákem PNG a najdete ho i na státní vlajce. Loni jsme je viděli létat v Mendi přímo v džungli. Byl to úžasný zážitek. I letos se na tomto místě zastavíme a pro zájemce zrealizujeme krátký trek džunglí.

7. den:

Před námi je široké údolí Wahgi, které je biblickou mekkou kmenů. Ne řeka Omo, ale toto údolí skrývá snad největší koncentraci kmenů na světě. Však posoudíte sami. Vyhaslý vulkán Mt. Hagen chrání město a údolí na jedné straně, Mt. Rondon na druhé a otevřené brány směřují do horkého Sepiku a do Lae. Úrodná půda odjakživa lákala lidi, aby se zde usadili. Snad cokoliv, co zde hodíte na zem, tak zapustí kořeny a vyroste. Babylon kmenů poznáme přes jejich různé vzory, oděvy, masky, totemy. Chimbu, Mt. Hagen, Huli a každý nám předvede jejich sing, sing. Muzeum sošek a totemů, které mají božské vlastnosti. Víte, jaký je rozdíl mezi kanibalem a lovcem lebek?

8. den:

Po vysokohorské dálnici pokračujeme ve směru do Lae. Územím Chimbu se dostaneme do Kundiawy, skryté ve stínu nejvyšší hory země Mt. Wilhelm. Goroka, Asaro domů slavných "bahenních mužů". Nahá těla potřená blátem, které zaschlé, zanechává bílý odstín na tmavém těle a na hlavách těžké hliněné masky. Příběh, který se nese celou historií "mudmanů" si prohlédnete na vlastní oči. Slabý proti silnému, zlo versus dobro a vítězí lidská vynalézavost. Ochutnáme také jedinečnou lokální kávu, kterou zde začali pěstovat němečtí kolonisté. Pravá arabica přijde vhod.

9. den:

Dnes přijíždíme do přístavního města Lae, které je nejdůležitějším přístavem v zemi. Ochutnáte betelový ořech? Příroda i lidé se totálně změnily. Je úžasné pozorovat architekturu proutěných domků, které mají nyní kruhový tvar. Toto vidíte málokde na světě. Cesta se zlepšuje, ale přímo v Lae jsme opět jako na tankodromu. Konec "dálnice", kterou jsme projeli od prvního kilometru asfaltu po poslední a nyní známe ostrov jako málokdo.

10. den:

Slyšeli jste už někdy o Nové Británii či Novém Irsku? Pravděpodobně ne. PNG to není jen obrovský ostrov, ale stovky menších ostrovů, které patří pod vlajku PNG. Odletíme k Bismarkovu moři a prozkoumáme bývalou německou Novou Guineu. Němečtí misionáři po návštěvě Nové Británie tvrdili, že to bylo jediné místo, kde viděli lidi zavřené v klecích a připravené ke konzumaci. Ostrov pravých lidožroutů již na tuto tradici zapomněl, ale je dobré neprovokovat. Už z dálky je vidět vulkán Tavurvur, který patří mezi nejaktivnější. Máme know how, jak ho zdolat a pro zájemce to máme v plánu i teď. Kolem Simpsonhafen míříme do našeho hotelu.

11. den:

Vojenský den na poloostrově Gazelle. Kokopo bylo místo, kde se spojenci setkali s brutálním odporem Japonců a Němců. Bunkr admirála Yamamota, podzemní chodby, které měřily neuvěřitelných 600 km. Staré japonské mapy, nápisy, děla, tanky a všechno co zůstalo z japonské armády. Transfer do města Rabaul, které zničila erupce Tavurvur. Rabaul byl od roku 1910 hlavním centrem Německé Nové Guineje, nejdůležitějším městem obrovské plochy oceánu, kde se platilo zlatou německou markou. Během první světové války se stal Rabaul hlavním městem Australského mandátního území Nová Guinea. Hned po napadení Pearl Harboru (7.prosince 1941) Japonci napadli Rabaul 23. ledna 1942 a velmi brzy se toto město stalo hlavním japonskou vojenskou bází Jižního Pacifiku. Tržiště s nejlevnějšími kokosovými ořechy světa a 4 druhy manga. Zaplatíte mušlemi? Kde jinde na světě se toto dá? Zahrajete si exotický golf na překvapivě dobrém hřišti nebo půjdete šnorchlovat? Podaří se nám opět zažít ohňový tanec požírače hadů, Bainingů?

12. den:

Nová Británie za za námi, letíme do Nového Irska a největšího města Kavieng, které sídlí doslova na konci země již kousek od rovníku. Právě zde, pod zelenými palmami, na křehkém písku, v teplém větru žije nejvíce zelenookých blonďáků. Toto je exotika, kterou jste jinde mohli vidět před 20 lety. Nyní je ten čas pro dobrodružně laděné cestovatele, kteří chtějí skutečně objevovat. Na tomto ostrově máte místa, kde budete první a budete mít čas na vlastní objevování.

13. den:

Nejkrásnější cesta napříč Novým Irskem se jmenuje Boluminski Highway a na ní strávíme celý den. Co nás čeká? Největší stromový dům na světě, fantastické výhledy a zastávka u mistra řezbáře ve vesničce Libby. Jde o unikátní kulturu Malangan. Budete překvapeni, že ostrov je čistší než Island. Staneme ve vesničce a Vy se budete cítit jako objevitelé. Vyfotíme exotické domorodé kmeny v pozadí s mořem? Všude kokosové palmy, obrovské stromy chlebovníků a statné mangovníky, pár druhů banánovníků, arekové a ságové palmy. Všechno je tu jakési větší než jinde a zelenější. Moře je místním rájem, do moře odcházejí duše nebožtíků a hroby jsou na pobreží. Všecho je nádherně upravené. Večer opět chlazený PNG lager v Kaviengu, kde ochutnáme proslavené humry, které jsou v čistých vodách prý nejlepší na světě.

14. den:

Dnes máme volný den, který strávíme na panenských plážích. Buď půjdeme na pláž velkého ostrova, 5 minut pěšky od hotelu. Nebo se vydáme na malilinké ostrůvky v okolí. Možnost šnorchlování, v této oblasti je 5x více korálů než v Karibiku. Tyrkysová, modrá, zelená, nejprůzračnější moře, jaké jste kdy zažili. Domodordci žijí ve štěstí a lásce a jejich svět se zde řídí jasnými tisíciletými pravidly. Ulovíš humra, zapiješ ho kokosovým mlékem, zatančiš si. Je to ráj na zemi se spoustou velkookých dětí. Takto žili naši předkové desetitisíce let, jen místo humrů jedli jeleny.

15. den:

Odlet do Port Moresby a pokračování na Šalamounovy ostrovy. Jméno dostaly tyto ostrovy omylem. Dal jim ho koncem 16. století španělský mořeplavec plující z Peru. Myslel si, že získá velké zisky jako biblický král Šalamoun. Setkal se s komunitou kanibalů a lovců lebek. Přílet do hlavního města Honiara. Honiara v místním jazyce znamená "Tvář vystavena jihovýchodnímu větru" a dnes v ní žije 85 000 lidí, což je 13 % populace státu. Země je křesťanská s převládající melanéskou populací. Lovení zážitků v hlavním městě.

16. den:

Celodenní prohlídka hlavního města a blízkého okolí. Nejprve vyjdeme nahoru na kopec k památníku II. světové války s názvem Guadalcanal Memorial. Z kopce je pěkný výhled na Honiaru a je to tedy dobrý začátek. Pod námi je řeka Matankau, o kterou USA s Japonskem dlouho bojovali. Bitva o Guadalcanal a operace Watchtower byla jedním z nejdůležitějších momentů II. světové války v Pacifiku. Poté, když spojenci 7. února 1943 na ostrovech Tulagi a Guadalcanal vyhráli, rozhodli se vybojovat vítězství i v Rabaule na ostrově Nová Británie. Zpět do centra a směřujeme do národního muzea s množstvím lidožravých hintů. Trh s domorodým uměním, kde koupíte bustu lidožrouta ze západních provincií, tzv. Muzu Muzu s černého ebenu a perlorodky. Následně překročíme řeku White River a vše se mění, město rázem skončilo a následují sympatické dřevěné vesničky a obchůdky s betelem. Přicházíme na pláž číslo II, kde je potopený vrak japonské lodi a ten trčí nad hladinu 30m od břehu. Jde zároveň o úžasné šnorchlování, loď je obrostlá korály, plave tu slušné množství "akvarijních" rybiček, prostě nádhera. Spánek v hotelu, kde spali vévoda a vévodkyně z Cambridge, Wiliam a Kate.

17. den:

Naše cesta vrcholí. Přes nekonečnou modrou hladinu se přeneseme na ostrov Nauru. Potomci Polynésanů a Mikronésané obývají maličkou skálu v Pacifiku, nejmenší nezávislou republiku světa. Dnes vystoupíte na její pevninu. Němečtí kolonizátoři zde objevili fosfáty a ty dodnes ostrov živí. Kromě toho už jen turisté a vazební zařízení australské vlády.

18. den:

Zde naše cesta končí, opouštíme nejmenší ostrovní stát svět a vydáváme se na dlouhý let domů. Rádi vám zařídíme let v business class.

19. den:

Přílet domů.

Papua Nová Guinea, Nové Irsko, Šalamounovy ostrovy a Nauru
<
>
Exotický ráj uprostřed PacifikuŠalamounovy ostrovy jsou jednou z nejméně navštěvovaných zemíKmeny poznáme podle jejich oděvů, tradic, totemů i barev Nesmírně exotická cesta se SEN průvodcem Uvidíme tradiční kmenové tance Úvod do kmenové kultury jak se patří Asaro je domov slavných bahenních mužů Jsme lovci lidožroutůČekají na vás jedinečné zážitky Každý kmen je jedinečný Po stopách lovců lebek Fotografové si zde přijdou na své Krásné portréty domorodců na každém kroku Poznáme i život místních na ostrovech Bahenní muži a jejich fascinující životní příběh Z těchto končin se vám nebude chtít vracet domůUžijeme si exotiku bez turistů Navštívíme místní trh Nakoupíme dary pro náčelníky vesnic Ochutnáme místní kávu Poznáme nové chutě Přelétáme na další z otrovů

Papua Nová Guinea - splnila jsem si svůj cestovatelský sen

Ahojte, mám upřímnou potřebu poděkovat všem, byť jsme každý jiný a každý silná osobnost, za úžasný čas strávený ve Vaší společnosti a na nádherných místech. Nevím, co bylo lepší, či hlavní ostrov Papuy Nové Guiney nebo úžasné Šalamounovy ostrovy a čisťoučké a hyperexotické Nové Irsko. Cestuji celý život, ale tady jsem byla nejdále. Splnila jsem si svůj cestovatelský sen a úplně jinak, než jsem celé roky cestovala. I jako žena jsem to zvládla. Přeji všechno dobré a zdravím již ve velmi pracovní náladě. Tato cesta se SNEM byla tou nejlepší, co jsem zažila a posunula mě v životě dopředu. Děkuji. Soňa

Čti více

Na návštěvě u kmene Huli - Nová Guinea

Po návštěvě kmene Huli si domů odnesete fotky s jejich nádherně pomalovanými tvářemi, neuvěřitelnými vlasy a budete provrtáni jejich pyšným pohledem. Stojí to zato. Oblast ve které žijí, je nádhernou vysokohorskou džunglí s čerstvým vzduchem s nejvyšším bodem těsně nad 3000 metrů. Tzv. vysokohorská dálnice začíná v přístavním městě Lae a končí právě zde, v Tari. Huli si potrpí na to, jak vypadají, a ne nadarmo téměř vždy vyhráli soutěž kmenových tanců / zvyků, která se každoročně koná ve městě Mt. Hagen a je fantastickou přehlídkou kmenů z Papuy Nové Guineje (schází se jich zde kolem 100). Z malebného letiště, na které létá jeden pravidelný let denně, pokud počasí dovolí, můžete odletět do Port Moresby, proletět přes vysočinu malým soukromým letadlem a triumfálně přistát na letišti Mt. Hagen v dalším údolí, které hraje barvami a kmeny. Úrodné údolí pod sopkou Mt.Hagen (3778 metrů). Údolí chrání Mt. Rondon, Mt. Hagen a v dálce zubatá 4000vka Giluwe. Bránou v horách se dostanete do pekelného Sepik. Centrální poloha Mt.Hagenu a vynikající podmínky pro zemědělství způsobily, že se z města stal kmenový New York a s několika z unikátních kultur země se můžete setkat právě zde.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔