Medvěd Grizly na Aljašce

Potřebné doklady na Aljašku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkCo s sebouBezpečnostOčkováníZajímavá místa

POTŘEBNÉ DOKLADY NA ALJAŠKU

Jak uvádí Ministerstvo zahraničí ČR, resp. Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, cestující, kteří chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem turistiky na méně než 90 dní a vlastní biometrický pas, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program), ovšem s předem schválenou elektronickou cestovní registrací ESTA. O tu je nutné zažádat online s dostatečným předstihem, její vyřízení trvá v průměru 72 hodin.

DOPORUČENÍ K ESTA:

Ujistěte se, že vlastníte biometrický pas

  • Vyplňte registraci ESTA
  • Pozor, žádost o autorizaci je nutné vyplnit bez české diakritiky!
  • Děti, i když cestují s rodiči, musí získat samostatné povolení přes systém ESTA na svůj vlastní biometrický pas.
  • ESTA je zpoplatněna 21 USD.
  • Schválená ESTA má platnost 2 roky nebo do vypršení platnosti cestovního pasu, pokud toto nastane dříve.

Dne 12. 5. 2023 byla zrušena povinnost předkládat při vstupu do USA potvrzení o plném očkování proti COVIDu, stejně tak není již nutné ukazovat negativní test.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. generální konzulát v Los Angeles. Cestovní průkaz je však vystaven s platností pouze na dobu nezbytně nutnou a slouží k návratu z USA zpět do ČR.
  • S sebou na Aljašku si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzulát.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu

Adresa: 3900 Spring of Freedom St. NW, Washington, DC 20008
Telefon: (202) 274-9101
Fax: (202) 363-6308
E-mail: washington@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/washington

Kontaktovat však můžete i generální konzulát ČR v LA, do jehož působnosti Aljaška spadá:

Generální konzulát ČR v Los Angeles

Adresa: 10990 Wilshire Blvd., Suite 1100, Los Angeles, CA 90024
Telefon: (310) 473-0889
Fax: (310) 473-9813
E-mail: losangeles@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/losangeles

Medvěd Grizly na Aljašce Mount McKinley, AljaškaRozkvetlá Aljaška Los na Aljašce Divoká Aljaška s CK SENLedovcové masivy na Aljašce Výhledy na Denali Hranice mezi USA a KanadouLet vrtulníkem na Aljašce Medvěd při lovu na Aljašce Plavba lopatkovým parníkemLosice v jezeru na Aljašce Výskoky velryby na Ajašce Místní na Aljašce mají netradiční ploty Čerstvý aljašský lososTradiční zpracování ryb na Aljašce
zobrazit zájezdy na Aljašku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole