Medvěd Grizly na Aljašce

Bezpečnost a na co si dát pozor na Aljašce

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkCo s sebouBezpečnostOčkováníZajímavá místa

BEZPEČNOST NA ALJAŠCE

Aljaška je považována za jedno z nejbezpečnějších míst napříč USA, dokonce na světě vůbec, a kriminalita zde je celkově omezena na drobné krádeže. I k těm však dochází poměrně málo. Počet policejních hlídek je zde poměrně k počtu obyvatel vysoký a Aljaška coby moderní a vyspělá oblast se snaží zajistit maximální bezpečnost pro své obyvatele i návštěvníky. Na rozdíl od mnoha jiných destinací zde rozhodně není problém procházet se venku po setmění, i když je vhodné nechodit sám a v tmavých uličkách. To ostatně platí prakticky všude na světě.

Bezproblémové je také využívání taxi služeb. Aljaška je rovněž ideálním cílem pro dovolenou žen, které cestují samy, pro rodiny s malými dětmi či baťůžkáře. Podvody na turisty jsou zaznamenány v naprosto omezené míře. Na Aljašce nežijí žádní jedovatí živočichové, dokonce ani nejedovatí hadi, tj. i v tomto směru je zde zcela bezpečno. Stejně tak se nemusíte obávat konzumace zdejšího „street food“ či mít strach pít kohoutkovou vodu.

Několik dalších bezpečnostních tipů

 • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky. Ale to platí prakticky všude na světě.
 • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.
 • Udržujte dostatečný odstup od divoké zvěře. Za minimum se udává 300 m od medvědů a alespoň 25 m od ostatních zvířat. Každopádně buďte v divočině obezřetní, to, že vy nevidíte medvěda, neznamená, že se nějaký ve vaší blízkosti nevyskytuje. Aljaška je územím medvědů, a proto vždy buďte na takováto setkání připraveni. Když budete na Aljašce kempovat, dodržujte striktně všechna pravidla, právě z důvodu, abyste zabránili blízkému střetnutí a případnému konfliktu s medvědem. Například nikdy nenechávejte zásoby či odpadky/zbytky jídla před stanem apod. Tyto pachy medvědy dokáží i z dálky přilákat. Kromě medvědů však na Aljašce můžete také narazit na pižmoně, vlka či losa, i v tomto případě se vyplatí opatrnost.
 • Než se vydáte na samostatnou pěší túru, nahlaste svůj konkrétní plán cestovní kanceláři či hotelovému personálu. V případě, že byste se ztratili, mohou vás ostatní lépe najít (lepší je v takovém momentu zůstat na stejném místě a nepřemisťovat se). Na cesty si pak nezapomeňte brát mapu, GPS nebo kompas. Mobilní telefony nemusí mít všude dostupný signál.
 • Před výletem do přírody si zjistěte předpověď počasí pro konkrétní den a nechte si poradit od místních obyvatel. Nebezpečná může být na cestách především mlha. Rozhodně mějte vždy vhodnou obuv! Nezapomeňte ani na dostatek pití/vody, abyste předešli nechtěné dehydrataci.
 • Při jízdě automobilem dodržujte místní dopravní předpisy, je zbytečné dostat se do sporu s místní policií.
 • Hlavní silnice mají dobrý povrch a cesty jsou čisté. Sníh není problém, silnice jsou otevřené a sjízdné většinou po celý rok
 • Podél každé silnice najdete dostatek čerpacích stanic, odpočívadel, ubytování a dalších služeb.
 • Mobilní telefony fungují na většině míst (AT&T, Verizon, Sprint, T-Mobile, GCI, ACS). Hovory na číslo 911 fungují v jakékoli síti.
 • Odtahová a nouzová pomoc je dostupná všude. Pokud se vám však stane, že k poruše či nehodě dojde tam, kde není pokrytí signálem/asistencí, lidé se obvykle zastaví, aby vám pomohli.
 • Mějte stále zapnuté světlomety, tím ještě přispějete ke své bezpečnosti.
 • Nikdy nevíte, kdy se na silnici zatoulá karibu nebo los, buďte proto stále ostražití!

Medvěd Grizly na Aljašce Mount McKinley, AljaškaRozkvetlá Aljaška Los na Aljašce Divoká Aljaška s CK SENLedovcové masivy na Aljašce Výhledy na Denali Hranice mezi USA a KanadouLet vrtulníkem na Aljašce Medvěd při lovu na Aljašce Plavba lopatkovým parníkemLosice v jezeru na Aljašce Výskoky velryby na Ajašce Místní na Aljašce mají netradiční ploty Čerstvý aljašský lososTradiční zpracování ryb na Aljašce
zobrazit zájezdy na Aljašku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole