Medvěd Grizly na Aljašce

Počasí na Aljašce

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkCo s sebouBezpečnostOčkováníZajímavá místa

POČASÍ NA ALJAŠCE

Zatímco mnozí se domnívají, že Aljašce je prakticky pořád zima a pro většinu je synonymem sněhu a mrazu, není tomu tak. Léto zde dokáže být opravdu teplé a teploty se mohou vyšplhat až ke 30 °C (zejména ve vnitrozemí). Noci zůstávají však i v létě převážně chladné! Nejteplejší částí roku jsou samozřejmě letní měsíce červen až srpen, kdy dokonce někteří otužilci mohou smočit svá těla ve zdejších vodách. Obecně však platí, že aljašské počasí je nepředvídatelné a může se rychle změnit. Během zimního období klesá rtuť často k - 20 °C a o sníh rozhodně není nouze. Ten zde může začít padat již v říjnu.

Co se týká srážek, nejsušším měsícem je květen, naopak nejdeštivější je září.

Nejvyšší teplotní rekord je 37,8 °C ve Fort Yukon v roce 1915. Nejnižší teplota na Aljašce je - 62,2 °C v Prospect Creek v roce 1971.

Severní oblasti Aljašky zažívají každoročně v období od poloviny listopadu do poloviny ledna polární noc, což znamená, že v této době zdejší obyvatelé po 2 měsíce nevidí denní světlo!

Medvěd Grizly na Aljašce Mount McKinley, AljaškaRozkvetlá Aljaška Los na Aljašce Divoká Aljaška s CK SENLedovcové masivy na Aljašce Výhledy na Denali Hranice mezi USA a KanadouLet vrtulníkem na Aljašce Medvěd při lovu na Aljašce Plavba lopatkovým parníkemLosice v jezeru na Aljašce Výskoky velryby na Ajašce Místní na Aljašce mají netradiční ploty Čerstvý aljašský lososTradiční zpracování ryb na Aljašce
zobrazit zájezdy na Aljašku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole