Brazílie

Hlavní město: Brasília

Rozloha: 8 511 965 km²

Počet obyvatel: 210 milionů, Jazyk: portugalština

Náboženství: 65 % římští katolíci, 22 % protestanti

Státní zřízení: federativní republika

Měna: 1 brazilský real (BRL) = 100 centavů

Čas: vzhledem ke značné rozloze Brazílie je zde několik časových pásem:

západní část: - 5 hodin (letní čas = - 4 hodiny), východní část: - 4 hodin (letní čas = - 2 hodiny)

Důležitá telefonní čísla: Policie: 190, Hasiči: 193, První pomoc 192

Mezinárodní předvolba: +55

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Brazílie je největším a nejlidnatějším státem Jižní Ameriky. Na území Brazílie se rozkládá největší tropický deštný les na světě – Amazonský prales. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Brazilská portugalština je velmi podobná evropské portugalštině z 16. a 17. století s vlivy indiánských a afrických jazyků. V důsledku toho je současný jazyk poněkud odlišný od portugalštiny v Portugalsku a dalších portugalsky mluvících zemí. Zemi ročně navštíví na 4 až 5 miliónů návštěvníků.

Rio de Janeiro láká turisty světoznámým karnevalem a pláží Copacabana. Dále je známé obrovskou sochou Krista Spasitele. S Argentinou se dělí o jedny z nekrásnějších světových vodopádů - Iguazú. Brazilci často říkají o jejich zemi, že je spíše kontinentem než státem, a skutečně nejsou daleko od pravdy. Svou rozlohou Brazílie převyšuje i Spojené státy, když nepočítáme Aljašku, cesta od východu z Recife, až na západní hranici s Peru je delší než z Londýna do Moskvy, a také vzdálenosti mezi jižní a severní hranicí je přibližně stejná jako mezi New Yorkem a Los Angeles.

Co je pro Brazílii typické, jsou velké ekonomické kontrasty. Díky rychlé poválečné industrializaci se zařadila mezi deset hospodářských mocností a také mezi nejvyspělejší země třetího světa. Pro převážnou většinu obyvatel to však velké zlepšení nepřineslo. Ve městech neustále přibývají favely, chudinské čtvrti, jen na dohled od mrakodrapů, a na každém kroku je patrný do očí bijící kontrast mezi bohatými a chudými.

zobrazit zájezdy do Brazílie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE