Božský pohled na Rio de Janeiro

Elektrické zásuvky a internet v Brazílii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY V BRAZÍLII

V Brazílii narazíte na dva typy zástrček, typy C a N. Zástrčka typu C je zástrčka, která má dva kulaté kolíky. Zástrčka typu N je zástrčka, která má dva kulaté kolíky a navíc uprostřed zemnící kolík. Brazílie pracuje s napájecím napětím 127/220 V a 60 Hz. Cestovatelé musí být opatrní při používání elektrických spotřebičů v Brazílii, protože standardní napětí závisí na městě, regionu nebo hotelu, kde turisté zrovna bydlí.

INTERNET V BRAZÍLII

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi – fi síť. Bez ní je připojení drahé, stejně tak volání. Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email či aplikace jako Messenger či Whatsapp, které navíc nabízí i videohovor. Před odletem do Brazílie je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do brazilské sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura. Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech, typicky Amazonie, nemusí být signál k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny prakticky v každém větším městě či požádat o přístup v hotelu. Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, muzeích či v různých veřejných institucích bývá k dispozici wi – fi.

Pokud byte se však nechtěli spoléhat na wi – fi, můžete ještě před odletem zakoupit online tzv. e-sim kartu, což je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní datový tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM kartu. Jedním z poskytovatelů je například Airalo, Alosim či Holafly.

Božský pohled na Rio de Janeiro Slavná Ipanema beachSocha Krista, symbol Ria de Janeira Slavné schody v Riu Nejslavnější pláž Copacabana v Riu Kolonie chatrčí v Rio de Janeiro Noční pohled na Rio Procházka po pláži v Riu Rio de Janeiro, Brazílie Chodník připomínající vlny Copacabany Socha Krista střeží Rio Západ slunce na pláži Ipanema Copacabana beachKoupání při západu slunce na Ipanema SEN u vodopádů IguazúBrazilská snídaně s top výhledem
zobrazit zájezdy do Brazílie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole